اکتیو آرایشی بهداشتی بیولین 

اکتیو آرایشی بهداشتی بیولین

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: بیولین عصاره گیاه چیکوری است که برای تقویت فلورای نرمال پوست در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. بروشور این محصول توسط احسان حسنانی ترجمه شده است.
سرتاسر پوست بدن یک انسان سالم با لایه ای از موجودات ذره بینی کوچک به نام «فلورای نرمال» پوشیده شده است. این دوستان نامرئی باکتریها، قارچها، و کپکهای بومی پوست هستند که از عرق، چربی و سلولهای مرده پوست تغذیه می کنند، در عوض از پوست در برابر باکتریها و قارچهای متعارض محافظت میکنند.
متاسفانه این دوستان نامرئی و ارزشمند ما کمی نازک نارنجی هستند و برای زندگی نیاز به یک شرایط تعادلی حساس دارند. در کودکان، بانوان، سالمندان و کسانی که پوست حساس دارند این تعادل به راحتی به هم میخورد. این افراد با قرارگرفتن در برابر سرما ، نور خورشید، مصرف برخی داروها (بخصوص آنتی بیوتیکها)، محصولات بهداشتی آرایشی حاوی نگهدارنده های خاص و حتی رعایت بیش از حد بهداشت پوستشان دچار قرمزی و خارش می شود.
این افراد هنگامی که محصولات آرایشی بهداشتی خریداری می کنند باید به لیست ترکیبات تشکیل دهنده محصول نگاه کنند و اطمینان حاصل کنند که مواد پرزرواتیو (نگهدارنده) خاصی که نسبت به آنها حساسیت دارند در محصول وجود ندارد. همچنین به آن ها توصیه می شود که از محصولاتی استفاده کننده که برای پوست های حساس طراحی شده اند. یکی از مزیت های محصولاتی که برای پوست های حساس طراحی شده، وجود ترکیبات پری بایوتیک مثل بیولین است که برای میکروارگانیسمهای مفید یک مکمل غذایی ارزشمند و برای میکروارگانیسمهای مضر یک ماده غیر قابل استفاده است. به این ترتیب با تقویت میکروارگانیسمهای مفید، مقاومت پوست را در برابر عوامل برهم زننده تعادل پوست (مثل سرما، نور آفتاب، پرزرواتیوها و آنتی بیوتیک ها) بیشتر می کنند.
بیولین یک محصول گیاهی است که از قندهای طبیعی و ریشه گیاه چیکوری به دست می آید. ایمنی بیولین برای به کارگیری در محصولات کودک و همچنین محصولات واژن به صورت درماتولوژیگی ارزیابی شده و مورد اطمینان است.
از مهمترین کاربردهای بیولین می توان کرمهای محافظ پوست ناحیه پوشک بچه، ژل های شستشوی واژن، ژل های ضدعفونی کننده دست، شامپوهای ضدشوره، محصولات ضدجوش (ضدآکنه)، کرمهای ضدآفتاب، خمیر های ریش، لوسیون های بعد از اصلاح، خوش بوکننده های بدن و کرمهای ضدچروک و ضدپیری را نام برد.


مطلب قبلی: گلوسامر

مطلب بعدی: نئوکر

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- باکتری = Bacterium
corynebacterium xerosis = کورینه باکتری زروسیس 

propionibacterium acnes = باکتری های پروپیونی آکنه
2- میکروارگانیسم = Microorganism
3- آکنه = Acne

تلفظ acne ↓


تلفظ some cases of acne ↓
4- قارچ = Fungus

تلفظ fungus infections ↓


تلفظ fungus ↓
5- لوسیون = Lotion
Oil-control lotion = لوسیون کنترل چربی 

unscented lotion = لوسیون بدون بو که قبل از مصرف عطر و ادکلن استفاده می شود


تلفظ unscented lotion ↓
6- ارزیابی = Assessment
self-assessment = خودارزیابی
7- ضدعفونی کننده = Disinfecting

تلفظ disinfecting and wound repair ↓


تلفظ disinfecting ↓
8- درماتولوژی = Dermatology
9- کپک = Mould
10- بعد از اصلاح = After Shave
11- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر
12- آنتی بیوتیک = Antibiotics

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید در سایت درج خواهد شد.درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عددی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید