اکتیو آرایشی بهداشتی الیکسیر 

اکتیو آرایشی بهداشتی الیکسیر

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


اهمیت پرتوهای فرابنفش و نقشی که در پیری زودهنگام پوست دارند بر کسی پوشیده نیست. اما آن بخش از پرتوهای آفتاب که تاکنون به میزان اهمیتش جدی گرفته نشده، پرتوهای فروسرخ یا مادون قرمز است که 54 درصد پرتوهایی که از خورشید به زمین می رسند را تشکیل می دهد. مطالعات اخیر نشان داده اند که پرتوهای فروسرخ هم به صورت مستقیم، هم به صورت غیر مستقیم و از طریق تبدیل شدن به حرارت، دوش به دوش پرتوهای فرابنفش به پوست آسیب زده و در پیری زودهنگام پوست نقش دارند.
به همین منظور و با هدف بازنگری روش های مبارزه با پیری پوست، لوکاس مایر اکتیوی به نام Elix-IR را ابداع کرده که روشی جدید و جامع برای مبارزه با پیری پوست در اثر پرتوها به شمار می آید.
elixir
یکی از مهمترین نوآوری های Elix-IR نقشی است که در ممانعت از تشکیل MMPها دارد. ماتریس متالوپروتئینازها یا MMP ها همانند قیچی هایی هستند که فیبرهای اضافی تولید شده در پوست را برش می دهند.
البته لوکاس مایر در گذشته ترکیباتی مثل MDI Complex و ECM Protect را معرفی کرده بود که با مهار فعالیت MMP ها همانند غلافی که تیغه های قیچی را می پوشاند از فعالیتشان جلوگیری می کنند. اما این بار Elix-IR با نقشی که در مهار آنزیم Cathepsin G دارد از تشکیل MMP ها از ابتدا ممانعت به عمل می آورد.
الیکسیر که عصاره گیاه Knotgrass یا هفت بند است با برخورداری از مقادیر بالای فلاونوئیدهایش قادر است از پوست هم در برابر پرتوهای UV و هم در برابر پرتوهای IR محافظت کند.


مطلب قبلی: فیتئول

مطلب بعدی: فلوراسترز

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- مهار آنزیم = Enzyme Inhibition
2- تیغه های قیچی = Scissors Blades

8160

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید