اکتیو آرایشی، ضد پیری، لیفتسنس 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

اکتیو آرایشی، ضد پیری، لیفتسنس

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: لیفت اسنس، پلی ساکاریدهای استخراج شده از درخت بزرگ سرخس نیوزلندی است. ویژگی ها: کاهش چروک ها بعد از 1 ساعت، افزایش استحکام و قوام پوست بعد از یک ساعت؛ مکانیسم: جمع کننده مکانیکی فوری پوست
سرخس نیوزلندی یا سیاتیاکومینجی (متعلق به خانواده سیاتیاسه ) از درختان سرخس بومی نیوزلند بوده و در سرتاسر این جزیره به شکل گسترده ای پراکنده است. مائوری ها قرن هاست که از این گیاه به علت خواص درمانی اش استفاده می کنند. شیره به دست آمده از این گیاه ژل موسیلاژ مانندی است که در ساخت لیفتسنس استفاده شده است. این ماده سرشار از پلی ساکارید بوده، دارای خاصیت لیفتینگ و صاف کنندگی پوست است.
سرخس نیوزلندی
سرخس نیوزلندی

پلی ساکاریدهای لیفتسنس

پلی ساکاریدهای لیفتسنس به طور عمده از ترکیبات زیر تشکیل شده اند:
• گلوکومانان : ملکول پلی ساکاریدی بزرگ، قابل حل در آب، عمدتاً متشکل از D- مانوز و D-گلوکز، دارای ساختاری راست زنجیر و کم شاخه
glucomannan
آرابینوگالاکتان : پلی ساکارید پرشاخه، قابل حل در آب، حاوی L- آرابینوز و D- گالاکتوز
arabinogalactan
این دو ملکول با پیوندهای هیدروژنی قوی به یکدیگر متصل می شوند تا پلی ساکاریدی بزرگتر و با وزن ملکولی ظاهری بالاتر تشکیل دهند.

مکانیسم اثر

یک ساعت پس از آنکه لیفتسنس [یا محصول حاوی لیفتسنس] روی پوست استفاده شد، آب همراه تبخیر شده و نوبت به پلی ساکاریدهای به جا مانده می رسد تا روی پوست یک شبکه لیفت کننده سه بعدی پیوسته ، مقاوم و ارتجاعی تشکیل دهند. تاثیر لیفتینگ این شبکه، مکانیکی و فوری بوده و به همین علت نتیجه اثر پس از یک ساعت قابل مشاهده است. این لایه ملکولی ، برجستگی های پوست را بهبود بخشیده، با شل شدگی پوست مبارزه کرده، شادابی و جوانی را به پوست هدیه می کند.
fern wrinkles


مطلب قبلی: لانابلو

مطلب بعدی: ماماکو

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- پیوسته = Continuously

تلفظ continuously ↓
2- پلی ساکارید = Polysaccharide
exopolysaccharide = پلی ساکاریدهای برون سلولی

sulphated polysaccharides = پلی ساکاریدهای سولفاته


تلفظ polysaccharides ↓
3- پیوندهای هیدروژنی = Hydrogen Bonds
weak hydrogen bonds = پیوندهای هیدروژنی ضعیف
4- موسیلاژ = Mucilage

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !