اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، نیبای 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، نیبای

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: نیبای ، عصاره گل سامباکوسنیگرا است. ویژگی ها: افزایش رطوبت، نرمی و تغذیه پوست، تسکین فوری التهابات پوست ؛ مکانیسم: افزایش دهنده تولید هیالورونیک اسید در سلول های پوست، کاهش دهنده سایتوکین های پیش برنده التهاب که عبارتند از IL-6 & TNF-α
نیبای عصاره گیاه «سمبوکوس نیگرا » از گیاهان دارویی بومی سرزمین آمریکای شمالی می باشد. نیبای طی یک فرایند بسیار ملایم از این گیاه استخراج گردیده و پس از استخراج، فرایند پاستوریزاسیون منحصربه فردی نیز بر روی این عصاره انجام می گردد. تنها حلالی که برای استخراج این عصاره استفاده شده آب خالص برگرفته از کوه های آلپ فرانسه می باشد. در این عصاره هیچ ماده نگهدارنده شیمیایی وجود ندارد.
Sambucus nigra
Sambucus nigra
نیبایTM: ماده موثره چند منظوره «مرطوب کننده »، «تسکین دهنده »، و «ترمیم کننده » پوست
برای اثبات اثربخشی نی بای آزمایشات متعددی انجام شده است. مطالعات In vitro نشان داده اند که نیبای تولید هایلیورانیک اسید در فیبروبلاستهای انسان را تحریک نموده و به این ترتیب موجب رطوبت رسانی و ترمیم بافت پوست می گردد. این مطالعات همچنین نشان دادند که نیبای با کنترل تولید سایتوکین های پیش برنده التهاب (TNF-α, IL-6) واکنش پذیری پوست را کنترل می کند.
علاوه بر مطالعات آزمایشگاهی، آزمونهای مصرف کننده نیز اثربخشی نیبای را صحه گذاری نمودند. مصرف کنندگان تائید نمودند که نیبای رطوبت پوست را بهبود بخشیده، پوست را نرم نموده و موجب آرامش و تسکین فوری التهابات پوست می گردد. در اثر استفاده از نیبای، رنگ پوست یکنواخت گردیده و پوست از ظاهری درخشنده و تابناک برخوردار می گردد.
اثربخشی نیبای به عنوان ماده موثره رطوبت رسان، تسکین دهنده و ترمیم کننده بافت پوست در کرم مرطوب کننده حاوی ۲ درصد نیبای در آزمونهای مصرف کننده به اثبات رسیده است.

نیبای: این نام از کجا گرفته شده است؟

نیبای به زبان بومیان آمریکای شمالی به معنای «آب» می باشد. آب عنصر کلیدی زندگی بومیان آمریکائی بوده است. خطوط تصویری متعددی بر روی سنگ ها و پوست درختان از قبایل آمریکای شمالی یافت شده است که آب را به شکلهای مختلفی نشان می دهند. باران، آب جاری و «خانه های آبی» تمثالهای مختلفی از آب هستند که بر روی این سنگ نبشته ها دیده شده اند. همانگونه که از آب در زندگی بشر استفاده های متعددی می شود ، نیبای نیز نقشهای متعددی در محصولات آرایشی مراقبت از پوست ایفا می نماید.

سمبوکوس نیگرا: تسکین دهنده و محافظ در طب سنتی

سمبوکوس نیگرا گیاهی است همیشه سبز از خانواده کاپریفولیاسه یا پیچ امین الدوله که در مناطق سایه ای و مرطوب آمریکای شمالی یافت می شود. شرایط خاک نسبتاً فقیر را تحمل نموده و به شکل زیر گیاه در جنگلها یافت می شود. فصل فراوانی آن از ماه های ژوئن تا ژولای بوده و دارای گلهای سفیدرنگ با عطری متمایز می باشد.


مطلب قبلی: LSNT

مطلب بعدی: سیمول اسکین

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- التهاب = Inflammation
anti-inflammation = ضدالتهاب

Reducing scalp inflammation = کاهش التهاب پوست سر


تلفظ inflammation ↓
2- رطوبت رسانی = Moisturizing
Super-rich moisturizing balm = بالم مرطوب کنندۀ فوق غنی شده 
3- فیبروبلاست = Fibroblast
human fibroblastic collagenase = کلاژناز فیبروبلاست انسان


تلفظ fibroblasts ↓
4- ماده نگهدارنده = Preservative

تلفظ preservative ↓


تلفظ preservative2 ↓
5- جار = Jar

تلفظ blender jar ↓
6- پیچ امین الدوله = Honeysuckle

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !