برند عطریات و لوازم آرایشی ژیوانشی 

برند عطریات و لوازم آرایشی ژیوانشی

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: برند فرانسوی عطریات محصولات میکاپ، مد و پوشاک
لوگوی givenchy

معرفی ژیوانشی

ژیوانشی یکی از پیشگامان تهیه و تدارک کالاهای لوکس در جهان به شمار می آید. ژیوانشی از سال ۱۹۸۷ بخشی از گروه LVMH بوده و فعالیت تجاری اش دو محور اصلی دارد که عبارتند از
۱- عطریات و محصولات آرایشی بهداشتی
۲- صنعت مد
همگام با شخصیت بنیان گذارش Hubert de Givenchy خیاط و طراح مدی که به خاطر طرح های زیبا و فانتزی اش مشهور است، از ژیوانشی در همه جای دنیا به عنوان «نهایت شیکی» یاد می شود. سبک فرانسوی و اشراف گونه ژیوانشی ریشه در فرهنگی دارد که از توانگری و کردار نیک درون مایه می گیرد.
Hubert
بنیانگذار ژیوانشی

سبک ژیوانشی

از سال ۱۹۵۷ که شرکت Parfums Givenchy تاسیس شد، با همکاری Audrey Hepburn هنرپیشه آمریکایی، سبک نوینی را ابداع کرد که آمیزه ای از زیبایی فرانسوی و شکوه آمریکایی بوده است. اولین عطر ژیوانشی L’interdit برای تجلیل از آن بانو ساخته شد. این اولین باری بود که عکس یک هنرپیشه برای کمپین های تبلیغاتی استفاده می شد و این یکی از ابتکارات هوبرت بود.
L'interdit
L'interdit by Givenchy
Audrey Hepburn
Audrey Hepburn (1929-1993)
For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone. (brainyquote.com)
برای دستیابی به چشمهای زیبا، به خوبی های دیگران نگاه کن، برای داشتن لبهای زیبا، فقط کلمات محبت آمیز به زبان بیاور و برای رسیدن به تعادل، در حال راه رفتن بدان که هیچگاه تنها نیستی. (مترجم: احسان حسنانی)

عطرهای زنانه ژیوانشی

عطرهای زنانه ژیوانشی منتقل کننده احساسات متفاوتی است که در قالب نوآوری های گوناگون بیان می شوند. پس از آنکه عطر ایساتیس درسال ۱۹۸۴ و عطر آماریژ در سال ۱۹۹۱ روانه بازار شد، معرفی ارگانزا در سال ۱۹۹۶ با موفقیت چشمگیری همراه شد.
Ysatis
Ysatis, 1984
Amarige
Amarige, 1991
Organza
Organza, 1996
در سال ۲۰۰۳ عطر وری ایرزیستبل توسط هنرپیشه جوان آمریکایی، خانم لیو تایلر معرفی شد تا پیوند بین سینما و صنعت مد دوباره برقرار گردد.
Liv Tayler
Liv Tyler

عطرهای مردانه ژیوانشی

از زمان معرفی اولین عطر مردانه ژیوانشی در سال ۱۹۵۹ به نام موسیو، عطرهای مردانه ژیوانشی همواره بیانگر گرایش نجیب زادگی بوده اند.
Monsieur
Monsieur de Givenchy, 1959
عطرهای جنتلمن در سال ۱۹۷۵ و بعد از آن، زریوس در دهه ۸۰ و پی در دهه ۹۰ ، تجلی بینش حرفه ای و نگاه زیبا گرایانه ژیوانشی به جذابیت مردانه می باشند. در فاصله سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ ، عطرهای پورهوم، بلولیبل و وری ایرزیستبل مردانه در پاسخ به گرایش آقایان به طراوت و احساسات، خلق و روانه بازار شد. جدیدترین سری از عطریات ژیوانشی، پلی است که عطری مبتنی بر روایح چوبی و جنگلی می باشد و ترکیب متعادل شده آن بیانگر لذت گرایی و زیبایی است.

کوکب سیاه

کوکب سیاه (Dahlia Noir) نمادی از قدرت، مهارت و هوشیاری ژیوانشی است. این نام ترکیب است از تضادها چرا که کوکب، رایحه خاصی ندارد و سیاه، رنگی است که این گل هیچ گاه به خود نمی گیرد. رایحه این عطر آمیزه ای است از نت های کلاسیک مثل رز و پاچولی که برای تقویت آن از روایح شیپره استفاده شده است. شیکی این عطر در ترکیب با ظرافتی که زیر درپوش سنگین و با وقار آن پنهان شده، بیانگر زیبایی و زنانگی این طرح منحصر به فردGivenchy است.

جنتلمن

عطری با رایحه چوبی جنگلی است که از سال 1974 تا کنون مورد پسند آقایان با شخصیت و عاشق قدرت بوده است. جنتلمن الهام گرفته از نجابت و اعتماد به نفس آقایان با نزاکت، آداب دان و جذاب امروزی است.
Gentleman
Gentlemen, 1974
رایحه فوقانی: ترخون Tarragon و دارچین Cinnamon، لیمو
رایحه میانی: پاچولی Patchouli ، وتیور Vetiver، سدر Cedar
رایحه پایه: چرم روسی Russian leather، مشک زبادی Civet

جنتلمن اُنلی

جنتلمن اُنلی Gentleman Only که در سال 2013 برای آقایان متمایز و خوش سلیقه امروزی معرفی شد، تجدید بیعتی دوباره با عطر کلاسیک همین گروه، ژیوانشی جنتلمن است که از سال 1974 تا کنون مورد پسند آقایان با شخصیت و با نزاکت بوده است.
Simon baker Givenchy
معرفی جنتلمن انلی در سال 2013 توسط Simon Baker

سایمون بیکر هنرپیشه استرالیایی به عنوان چهره جنتلمن انلی توسط خانه عطر ژیوانشی برگزیده شد. بیکر در حالیکه باران به شدت می بارد چتر به دست راه می رود. او از چترش استفاده نمی کند اما وقتی می بیند خانمی با لباس های قرمز ریز باران منتظر تاکسی است چترش را به او می دهد. این تیزر 33 ثانیه ای را در یوتیوب تماشا کنید:

در مقایسه با ژیوانشی جنتلمن، در ژیوانشی جنتلمن اُنلی روایح چوبی جنگلی تقویت شده و از روایح آروماتیک و مرکبات کاسته شده است. همچنین از ترکیبات خاص برای ایجاد ویژگی های خاص در این عطر استفاده شده است. برای دستیابی به زیبایی امروزی: ماندارین سبز، فلفل صورتی، جوز و برگ غان برای افزایش جذابیت خاص یک مرد احساساتی: اینسنس برای بوجود آوردن ویژگی مردانه: پاچولی (نعناع هندی)، وتیور (خس خس)، چوب سدر تگزاس
رایحه فوقانی: ماندارین سبز Green mandarine ، فلفل صورتی، جوز Nutmeg، برگ غان Birch leave
رایحه میانی: پاچولی Patchouli ، وتیور Vetiver، سدر Cedar
رایحه پایه: اینسنس Incense


مطلب قبلی: فندی

مطلب بعدی: کورلوف

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تیوب = Tube

تلفظ How It's Made-A Cosmetic Brush - YouTube [360p] ↓


تلفظ tube ↓
2- پاچولی = Patchouli
3- آمیزه = Mixture
4- سدر = Cedar
5- دارچین = Cinnamon
Chinese Cinnamon, Cinnamomum aromaticum = دارچین چینی، سلیخه

Camphor tree, Cinnamonum camphora = کافور، کامفور
6- آروما = Aroma
Chinese Cinnamon, Cinnamomum aromaticum = دارچین چینی، سلیخه

Clove, syzgium aromaticum = میخک، قرنفل، اوژنول

Nepalese Cardamom, Amomum aromaticum = هل نپالی

Chemical aroma = ماده شیمیایی معطر

plant aroma = آرومای گیاهی


تلفظ aromatherapist ↓


تلفظ aromatherapy ↓
7- جار = Jar

تلفظ blender jar ↓
8- خانه عطر = Fragrance Houses

تلفظ fragrance houses ↓
9- نعناع = Mint
10- خس خس = Vetiver
11- غان = Birch
12- تیزر = Teaser Ad
13- ترخون = French Tarragon
14- وتیور = Vetiver

6960

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید