انجمن واردات آرایشی بهداشتی عطریات 

انجمن واردات آرایشی بهداشتی عطریات

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: این انجمن برای سامان دادن به واردات محصولات آرایشی بهداشتی و عطریات استفاده از تجربیات شرکت های وارد کننده و دفاع از منافع مشروع و مشترک یکدیگر تشکیل شده است. انجمن واردکنندگان وابسته به اتاق بازرگانی است اما شخصیت حقوقی مستقلی دارد. شرکت های واردکننده می توانند با پرداخت حق ورودیه برای یک بار و حق عضویت به صورت سالیانه در این انجمن حضور داشته باشند.
انجمن واردکنندگان
انجمن واردکنندگان

معرفی انجمن

انجمن واردکنندگان محصولات بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران به منظور سامان دادن به واردات کالاهای آرایشی بهداشتی، ارائه خدمات مربوط به واردات این کالاها، فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری در بخش تجارت محصولات آرایشی بهداشتی و فراهم نمودن امکان استفاده از تجربیات دست اندرکاران واردات محصولات آرایشی بهداشتی و دفاع از منافع مشروع اعضاء انجمن تشکیل شد.
انجمن واردکنندگان محصولات بهداشتی آرایشی و عطریات وابسته به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران است. اما شخصیت حقوقی مستقلی دارد و به صورت صنفی و غیرانتفاعی فعالیت می کند. یکی از اهداف این انجمن، همکاری با وزارت صنعت و معدن، اداره آرایشی بهداشتی وزارت بهداشت، اتاق بازرگانی، مؤسسه استاندارد و ارائه پیشنهادات لازم به منظور تجدید نظر در قوانین و ضوابط اجرایی آن ها است.

از دیگر اهداف و وظایف انجمن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•  تلاش در جهت رعایت استانداردهای بین المللی در کالاهای وارداتی
•  ترغیب دستگاه های اجرایی به انجام مشاوره با انجمن
•  حمایت از منافع مشترک اعضاء

شرایط عضویت در انجمن

کلیه واردکنندگان محصولات آرایشی بهداشتی با رعایت شرایطی از جمله داشتن تابعیت ایران، قبول و تعهد اجرای مقررات اساسنامه، پرداخت حق ورودیه به مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ تومان برای یک بار و مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان به عنوان حق عضویت سالیانه، داشتن گواهی نمایندگی رسمی از شرکت های خارجی معتبر، نداشتن سوء پیشینه کیفری، داشتن کارت بازرگانی معتبر می توانند در این انجمن عضو شوند.

اعضای هیئت مدیره

رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات بهداشتی، آرایشی و عطریات آقای محمدرضا بوترابی می باشند. آقایان حجت گشایشی، محمد پور خسروانی، هومن قویمی و حمید مقیمی از دیگر اعضای هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات بهداشتی، آرایشی و عطریات می باشند. این انجمن در حال حاضر ۴۲عضو دارد که تعدادی از آنها عبارتند از شرکت های ماهتاب کیش، پوبر، تهران بوران، بوته سبز مهر آیین.


مطلب قبلی: معرفی تولید کنندگان

مطلب بعدی: انجمن تولیدکنندگان

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- وزارت بهداشت = Ministry Of Health
2- سمی = Toxic
acute oral toxicity = مسمومیت دهانی حاد 

aquatic toxicity = سمیت آبی 

cytotoxicity = سمیت سلولی 

ecotoxicity = سمیت محیطی 

non toxic = غیر سمی

phototoxicity = سمیت نوری 


تلفظ exposure to toxic chemicals ↓


تلفظ non toxic ↓


تلفظ toxicity ↓
3- اوره = Urea

تلفظ urea ↓
4- گواهی نمایندگی = Agency Certificate
5- کارت بازرگانی = Commercial Card
6- سرو = Cypress
7- جار = Jar

تلفظ blender jar ↓
8- اتاق بازرگانی = Chamber Of Commerce

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید در سایت درج خواهد شد.درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عددی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید