متقاضیان استخدام در شرکت های آرایشی بهداشتی 

متقاضیان استخدام در شرکت های آرایشی بهداشتی

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
چکیده: در صورتی که تمایل دارید در شرکت های آرایشی بهداشتی استخدام شوید، مشخصات خود را بفرستید تا خلاصه ای از آن اینجا درج شود.
کارجویان
در صورتیکه تمایل دارید در شرکت های آرایشی بهداشتی مشغول به کار شوید مشخصات خود را به ایمیل hosnani@gmail.com ارسال نمایید. خلاصه ای از قابلیت های شما به همراه شماره تماستان (در صورت تمایل) در این صفحه درج می شود تا شرکت ها با شما تماس بگیرند.

نکته بسیار مهم

حتما در بدنه ایمیل تان ذکر کنید:
لطفا خلاصه رزومه، شماره موبایل، آدرس ایمیل من در بخش کارجویان سایت hosnani.com درج شود
جمله بالا را کپی نموده و در بدنه ایمیل تان paste کنید.
در غیر این صورت رزومه شما درج نخواهد شد
همچنین در صورت تمایل می توانم کل رزومه شما را هم به صورت pdf و هم به صورت متنی در سایت درج کنم به شرط آنکه در ایمیل خود درخواست کنید. علت اینکه تاکید می کنم در ایمیل تان درخواست کنید آن است که برخی افراد دوست ندارند رزومه شان به صورت عمومی نمایش داده شود و دوست دارند فقط کارفرمایان رزومه شان را ببینند. به این دسته از افراد توصیه می شود که رزومه خود را به ایمیل من نفرستند چون من آرشیو نمی کنم. فقط افرادی که دوست دارند رزومه شان یا خلاصه ای از آن در سایت hosnani.com (یعنی همین سایت) درج شود اقدام به ارسال رزومه نمایند.

نکاتی در مورد بخش کارجویان سایت

احسان حسنانی هستم و در رابطه با بخش کارجویان سایتم می خواستم نکاتی را خدمت دوستان عزیز عرض کنم. این بخش برای این راه اندازی شده است که افرادی که علاقه مند هستند خودشان و قابلیت های شغلی خودشان را به رایگان در یک سایت پربازدید معرفی کنند، بتوانند از این بستر استفاده نمایند. روش کار به این صورت است که افراد رزومه خودشان را به همراه عکس، شماره تماس، آدرس ایمیل و خلاصه ای از قابلیت ها برای من ایمیل می کنند و در ایمیل قید می کنند که چه بخش هایی از رزومه را موافق هستند در سایت درج شود و در معرض عموم قرار گیرد. مثلاً خیلی از خانم ها دوست ندارند شماره موبایلشان در دسترس همه باشد. این افراد می توانند راه های جایگزین را برای تماس با خودشان انتخاب کنند. مثلاً ایمیل یا آیدی تلگرام.

سوالات متداول دوستان

تعدادی سؤال توسط دوستان مطرح شده است که چون پرتکرار هستند، سعی می کنم در این جا به همه جواب دهم. سؤال اول این که چرا همه شرکت ها سابقه کار می خواهند و کسانی که سابقه کار دارند، مگر از کجا شروع کرده اند؟ بالاخره باید یک کاری باشد تا یک نفر بتواند سابقه کار پیدا کند. یک جورهایی می گویند، قضیه مرغ و تخم مرغ پیش می آید. جواب من به این دسته از دوستان این است که بسیاری از مشاغل، اصلاً نیازی به سابقه کار ندارند. من خودم اولین کارم را در بخش تحقیق و توسعه یک کارخانه شروع کردم و آن ها برایشان کارهای تحقیقاتی که در زمان دانشجویی انجام داده بودم، مهم بود. کار دومم هم که در رابطه با بازرگانی بود، فقط به این خاطر استخدامم کردند که زبان انگلیسیم برای آن شغل در حد مطلوبی بود و رشته مطلوب داشتم. حالا من آن موقع فوق لیسانس بودم و آن ها گرایش لیسانس من برایشان مهم بود.
ببینید، شرکت ها هنگام استخدام، به پتانسیل فردی خیلی بیشتر توجه دارند تا داشته های فعلی فرد. بسیاری از شرکت ها معتقدند اگر فرد با استعداد و با پتانسیل باشد، مهارت های کار را می تواند آموزش ببیند.

اگر سابقه کار نداریم چه کنیم؟

بنابراین اگر سابقه کار ندارید، در رزومه خودتان می توانید مواردی مثل فعالیت های دانشجویی، مقالاتی که چاپ کرده اید، دوره هایی که گذرانده اید را پررنگ کنید و نشان دهید که آدم پرتلاش و با پتانسیلی هستید. خیلی ها می گویند ما آشنا نداریم، پارتی نداریم، کار گیرمان نمی آید.

آیا باید پارتی داشته باشیم؟

ببینید، آشنابازی آن طور که خیلی ها فکر می کنند، نیست. اگر شرکتی واقعاً کار از کارمندانش بخواهد، برایش مهم است که کسی را استخدام کند که از پس کار بر بیاید. خیلی برایشان مهم نیست که آشنای چه کسی هستی. چندوقت پیش، یکی از کارجویان آمد و در پی وی تلگرام، فینگیلیسی تایپ می کرد و می گفت که من دنبال کار هستم و لیسانس فلان رشته را دارم. چند وقته بیکارم. پرسیدم زبان انگلیسی بلدی؟ گفت: نه. خب تایپ کردن فارسی رو هم بلد نبود که داشت فینگیلیسی می زد. خداییش شما کارفرما باشید حاضرید فردی را استخدام بکنید. تازه شروع کنید بهش کار کردن با کامپیوتر را یاد دهید یا تایپ کردن فارسی را یاد دهید؟ مسلماً نه.

مهارت های حداقلی و ضروری

یک سری از مهارت ها، الان دیگر ضروری هستند و نداشتنشون عیب محسوب می شود نه اینکه داشتنشون امتیاز. شاید 20 سال پیش اگر کسی فقط مدرک یک رشته ای را داشت، می توانست شغل پیدا کند. اما الان دیگر همه آن مدرک را دارند. شرکت ها برایشان مهم این است که فردی را استخدام کنند که یک سری حداقل ها را داشته باشد. مثلاً اگر شرکت بازرگانی است، زبان انگلیسی، مهارت کار با کامپیوتر، نوشتار، تایپ فارسی، تایپ انگلیسی در حد روزمره را داشته باشد. حالا نمی گویم حتماً باید تایپ ده انگشتی بلد باشد، همین که بتوانند 20 تا 30 دقیقه در کلمه تایپ نمایند، یک فایل ورد بنویسند، یک گزارش بنویسند، کافی است. بنابراین در نظر داشته باشید که حداقل ها را دارید یا نه. اگر که این حداقل ها را ندارید،‌ برای اکتساب آن ها به سرعت تلاش کنید.

رزومه نویسی خلاق

در رزومه نویسی خلاق باشید. یکی از اشتباهات رایج رزومه نویسی، نوشتن یک رزومه و ارسال آن به صورت انبوه به شرکت های مختلف است. هر کدام از شما اگر تا به حال استخدام کرده باشید، با این پدیده مواجه بودید. می بینید به محض این که آگهی استخدام شما درج می شود،‌ انبوهی از رزومه بدون این که طرف توجه کند این کاری که می خواهید چه چیزی است، برای شما می آید. باید تفاوت ایجاد کنید.

ایجاد تمایز برگ برنده شما است

باید خودتان را بگذارید جای آن کارفرما که می خواهد استخدام کند و تفاوت ایجاد کنید. کاری کنید که رزومه شما بین بقیه رزومه هایی که می آید، بدرخشد. برای هر شرکت، یک رزومه جداگانه بنویسید و در متن ایمیلتان یا داخل رزومه، جایی که مطمئنید دیده می شود، حتماً قید کنید که به چه علت شما می توانید در این موقعیت شغلی برای آن کارفرما مؤثر باشید. یعنی از دیدگاه او به این قضیه نگاه کنید و به این سوال مهم که چرا شما می توانید مفید باشید، جواب دهید. از کپی کردن متن های انگلیسی آماده و درج آن در رزومه خودتان خودداری کنید. همه شرکت ها دیگر با این متن ها آشنا هستند. این متن ها آماده و کپی هستند و مهم این است که متن خودتان را بنویسید و صداقت را رعایت نمایید.

جمع بندی

• حداقل ها را اکتساب کنید. زبان انگلیسی، تایپ در حد معمولی، کار کردن با نرم افزارهای عادی آفیس مثل ورد و اکسل، این ها مهارت های حداقلی هستند.
• به کارفرما نشان دهید که آدم با پتانسیل و توانایی هستید و قدرت یادگیری دارید.
• رزومه اختصاصی برای هر شرکت بفرستید و در معرفی خودتان خلاقیت به خرج دهید.

امیدوارم این چند راهکار ساده ای که خدمتتان گفتم، بتواند برای شما مفید باشد. احسان حسنانی هستم و از شما دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت من مراجعه بفرمایید. با تشکر از توجه شما. 

آقای محمد شمسی(مهندس شیمی)

محمد شمسی
آقای محمد شمسی فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی، طراحی فرآیندهای صنایع نفت می باشد. ایشان متولد سال 1368 بوده و خدمت سربازی را انجام داده اند. از ویژگی های بارز آقای شمسی می توان علاقه مندی ایشان را به کارهای تحقیقاتی نام برد. آقای شمسی آشنا به سنتز مواد نانواکسیدی بوده و در زمینه سنتز نانوذرات اکسید روی یک طرح جالب در پارک علم و فناوری خراسان اجرا نموده اند. مقاله ایشان با عنوان مروری بر روش های سنتز و مشخصه یابی نانوذرات تیتانیوم دی اکسید در نشریه مهندسی شیمی ایران چاپ شده است. با سوابق شغلی و تحصیلی آقای محمد شمسی مهندس شیمی بیشتر آشنا شوید.
mohamad_shamsi68@yahoo.com

خانم مهرناز السادات میرباقری(کارشناس ارشد شیمی تجزیه)

مهرناز السادات میرباقری
خانم میرباقری مدرک کارشناسی خود را در رشته شیمی کاربردی و کارشناسی ارشد خود را در رشته شیمی تجزیه با معدل بسیار بالا کسب نموده است. ایشان سابقه همکاری به عنوان مسئول فنی در شرکت پاک سرکان و مدیر آزمایشگاه تحقیق و توسعه در شرکت های کیان آرا زاگرس و پاکسازان امروز دارند. ارائه مشاوره در زمینه تأسیس کارخانه و واحدهای صنعتی آرایشی بهداشتی، مشاوره و راه اندازی خط تولید، مشاوره و ارائه فرمولاسیون از جمله فعالیت های ایشان می باشد.

خانم صوفیه توکلی(کارشناس مارکتینگ)

صوفیه توکلی
آنالیزور و کارشناس مارکتینگ گروه شرکت های پوراطب، بوته سبز مهرآئین، سابقه سرپرست ویزیت علمی در گروه شرکت های پوراطب، کارشناس داده کاوی، مسلط به زبان انگلیسی، سابقه تحصیلی کارشناسی کامپیوتر، مجرد متولد سال 1362 شماره موبایل 09125488582

 

• کارجویان

مطلب قبلی: استخدام

مطلب بعدی: کتاب ها

کسب و کار خود را در دایرکتوری آرایشی بهداشتی معرفی کنید
ثبت نام در دایرکتوری آرایشی بهداشتی


مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید