دانستنی های پوست و مو: رفع گشادی مویرگ ها 

دانستنی های پوست و مو: رفع گشادی مویرگ ها

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: ضایعات عروقی پوست مثل لکه های مادرزادی، نازکی رگ های پوست (تلانژکتازی)، ماه گرفتگی، واریس و غیره با استفاده از لیزر قابل درمان هستند.
ضایعات عروقی پوست مثل لکه های مادرزادی، گشادی رگ های پوست (تلانژکتازی)، ماه گرفتگی، واریس و غیره با استفاده از لیزر قابل درمان هستند. در گذشته چنین ضایعاتی تنها از طریق جراحی های پرهزینه و دردناک انجام می شد. اما امروزه این ضایعات با استفاده از لیزر به راحتی و به صورت کاملاً سرپایی قابل درمان هستند.
نور شدید لیزر توسط گلبول های قرمز درون گروه خونی جذب می شود. و انرژی گرمایی ایجاد شده در اثر تابش لیزر مویرگهای اضافی را تخریب می کند. از آنجا که بافت اطراف مویرگها مقدار ناچیزی از این انرژی را جذب می کند معمولاً تحت تأثیر قرار نگرفته و خطر ایجاد آسیب بافتی بسیار پایین است. اسپری های خنک کننده که در برخی از دستگاه ها وجود دارد، خطر آسیب پوست را به حداقل می رساند. حدود ۸۰ درصد از لکه های مادرزادی با کمک لیزر قابل بهبود هستند.


مطلب قبلی: رفع اسکار با لیزر

مطلب بعدی: میکرودرم ابرشن

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تلانژکتازی = Telangiectasia

7146

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید