برند آرایشی بهداشتی مراقبت از مو فیتو 

برند آرایشی بهداشتی مراقبت از مو فیتو

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: برند فرانسوی محصولات مراقبت از مو
فیتو
phyto
از سال ۱۹۶۸ تحقیقات فیتو منحصرا روی منابع تجدیدپذیر گیاهی متمرکز بود. احترام گذاشتن به طبیعت فلسفه کاری فیتو بوده و کاشت گیاهان فیتو را بر این اساس اولویت بندی می شده است. بیش از حدود ۵۰۰ عصاره گیاهی در فرمولاسیون های محصولات فیتو استفاده می شود.
لوگوی phyto
بسته بندی محصولات فیتو نیز با روش اکولوژیکی و با هدف کاهش آلودگی محیط انجام می شود. کارتن هایی که استفاده می شود از درختانی به دست می آیند که در جنگل های همیشه سبز می رویند. به آن معنا که هر درختی که بریده می شود، سریعاً جایگزین می شود. آب موجود در محصولات فیتو با روش اسمز معکوس تصفیه شده و انرژی مورد نیاز کارخانه فیتو از طریق باد و گازهای طبیعی تأمین می شود. فیتو به گونه ای کار می کند که کمترین ضایعات را تولید کند. فیتو سعی می کند ضایعات تولیدی را بازیافت کند. مثلاً بازیافت کاغذ، بازیافت آب و مواد قابل بازیافت. از مواد حیوانی در محصولات فیتو استفاده نمی شود. عسل، موم زنبور عسل و تخم مرغ، تنها مواد حیوانی به کار رفته در محصولات فیتو می باشند. فیتو هیچ وقت محصولات را بر روی حیوانات تست نمی کند. بیش از ۹۰ درصد مواد تشکیل دهنده فیتو، طبیعی هستند. فرایندهای استخراج به گونه ای انجام می شوند که مواد مؤثره به بیشترین و غنی ترین شکل ممکن از گیاهان استخراج شوند. محصولات جدید همگی آزمون های بالینی سخت را پشت سر گذاشته و در آزمایشگاه ها و بیمارستان های مستقل ارزیابی می شوند تا اثربخشی و سازگاری و لذت استفاده از آنها اثبات شود. با دانشمندان مؤسسات بزرگی مثل پاستور همکاری داریم. فیتو به قوانین احترام می گذارد، حقوق کارگر را رعایت می کند و از کارگران بهره کشی نمی کند.

تاریخچه افتخارات فیتو

1968 : معرفی فیتو-سون، اولین کرم گیاهی مو
1969 : فیتوپولین اولین محلول درمانی مو بر مبنای اسانس های روغنی
1976 : فیتوپلاژ، اولین محصول مراقبت از مو در برابر آفتاب بر مبنای اسانس های روغنی
1980 : فیتوفنر، اولین مکمل رژیمی برای تقویت مو و ناخن
1989 : فیتولاک، اولین اسپری گیاهی بدون آئروسل
1992 : فیتوسیان، اولین محلول ضد پیری مو برای تقویت موهای نازک خانم ها
2006 : فیتوپرژنیوم، اولین شامپوی هوشمند
2010 : فیتوکراتین، استفاده از کراتین گیاهی برای ترمیم موها

بنیانگذار فیتو

حدود 50 سال پیش، آقای پاتریک آلس با علاقه ای که به آرایش مو و همچنین دانشی که از خواص گیاهان مختلف داشت، کمپانی فیتو را تاسیس نمود. فیتو اولین برند محصولات آرایشی بهداشتی گیاهی مراقبت از مو بوده است.
ales

ماموریت فیتو

مو موجودی زنده و با ارزش است. مأموریت فیتو این است که به مو احترام بگذارد. پاتریک پالس به عنوان بنیانگذار برند فیتو قادر به استفاده از اسرار طبیعت برای زیبایی موها بود. او در سال ۱۹۶۷ فیتوتراتری را به عنوان اولین برند آرایشی که از پیشوند فیتو استفاده می نمود ثبت نمود.
فیتو = گیاهان، ترا = درمان، تری = مو
برای دستیابی به موهایی سالم و زیبا دانش الهام گرفته از طبیعت باید به خدمت گرفته شود. به عنوان یک پیشرو در علوم گیاهی، فیتو خوب می داند که چگونه آخرین یافته های علمی را برای زیبایی موهای شما به خدمت بگیرد. بیش از 40 سال نوآوری های فیتو ادامه دارد و نتایج یافته های علمی با آزمون های بالینی و ثبت پتنت اثبات می شود.
فیتو از ابتدای تاسیس، ماموریت مشخصی را برای خود در نظر گرفت: مطالعه روی گیاهان، کشف ملکولهای گیاهی موثر در زیبایی مو، استخراج و به کارگیری آنها در محصولات فیتو با وجود پیشرفتهای چشمگیری که در این زمینه حاصل شده، فیتو معتقد است که هنوز دنیای بیکرانی از رازهای ناشناخته در پیش رو است.
ماموریت فیتو

ویژگی محصولات فیتو

• در اکثر محصولات فیتو، آب را به عنوان صدرنشین لیست ترکیبات فرمولاسیون نمی بینید. زیرا فیتو از دم کرده گیاهان به جای آب استفاده می کند.
• بسته بندی محصولات فیتو از جنس شیشه یا آلومینیوم است. زیرا این مواد بیشترین سازگاری را با محصول و همچنین با طبیعت دارند.
• فیتو از حیوانات برای تهیه مواد اولیه یا برای تست محصولات خود استفاده نمی کند.
• اسانسهای روغنی، روغنهای خالص، عصاره گیاهان و ترکیبی گسترده از مواد اولیه فعال در فرمولاسیون منحصر به فرد محصولات فیتو استفاده شده تا موهای شما را ترمیم، رطوبت رسانی و تغذیه نمایند.
گستره محصولات فیتو

تقسیم بندی محصولات فیتو بر اساس نوع محصولات:

روغن آلس: آماده سازی موی خشک و خیلی خشک برای شامپو کردن یا رنگ کردن مو مجموعه کاملی از 18 نوع شامپوی متنوع (فیتوجوبا، فیتونکتار، فیتوسیتروس، فیتودنسیوم، فیتوولوم، فیتورام، فیتوکراتین، فیتولیس، فیتونوتر، فیتوپروژنیم، فیتواپزان، فیتوسدرت، فیتوپاناما، فیتئول، فیتئول اینتنس، فیتوسیان، فیتولیوم، پتی فیتو) ماسک فیتوکاریته، ماسک فیتوسیتروس، کاندیشنر فیتوکراتین، ماسک فیتولیس، ماسک فیتوجوبا کرم موی فیتو 7، کرم موی فیتو 9، بالم موی فیتودفریزان، سرم فیتوکراتین ، سرم فیتولیس، کرم موی پتی فیتو، اسپری پتی فیتو سرم فیتودنسیوم ، سرم فیتوسیان، سرم فیتولیوم4، 18 رنگ موی متنوع (از سیاه تیره تا بلوند روشن)
شامپوهای فیتو
فیتو دارای گستره وسیعی از محصولات مراقبت از مو و پوست سر است. بطوریکه هر کس با هر نوع مو و هرنوع مشکلی که در زمینه مو و پوست سر دارد می تواند راه حل مناسب خودش را در میان محصولات فیتو پیدا کند. در جدول پیش رو، محصولات فیتو بر اساس نوع نیاز مو و پوست سر تقسیم بندی شده اند. هر دسته با کدرنگی خاصی که روی خود محصول نیز درج شده، قابل تفکیک و شناسایی می باشد.
ماسکهای فیتو

اکوسیستمی به نام پوست سر

نظیر اکوسیستم طبیعی کره زمین، بر روی پوست سر نیز یک اکوسیستم طبیعی وجود دارد. موها از پوست سر به عنوان محل رویش و نیز منبعی برای تامین غذا استفاده می کنند در عوض از پوست سر در برابر آفتاب، گرما، سرما و ... محافظت می کنند. 100 تا 150 هزار تارمو روی سر وجود دارد. پیاز این تارهای مو در درون پوست سر قرار گرفته و هر یک در طول عمر خود 20 تا 25 سیکل رویش و ریزش مو را کامل می کنند. روزانه حدود 100 تار مو به صورت طبیعی از پوست سرجدا شده و می ریزد.
اکوسیستم پوست سر
علاوه بر مو، موجودات زنده ای نیز بر روی پوست سر وجود دارند: میلیونها میکروارگانیسمی که پوست سر، زادگاه طبیعی شان است. این میکروارگانیسمها نیز با پوست سر یک اکوسیستم تشکیل داده اند. پوست سر برای آنها غذا و جایی برای زندگی تامین می کند، آنها هم در عوض از پوست سر، در برابر میکروبهای بیماری زا محافظت می کنند.

شامپوهای هوشمند: نسل پنجم شامپوها

در 50 سال گذشته، تحولات و پیشرفتهای چشمگیری در خصوص فرمولاسیون شامپوها و عملکرد آنها حاصل شده است. بطوریکه می توان گفت 5 نسل از شامپوها در 50 سال گذشته روانه بازار شده اند.
• نسل اول- شامپوهایی که فقط شوینده بودند
• نسل دوم – شامپوهایی که پاک کننده ملایم بودند
• نسل سوم- شامپوهایی که علاوه بر پاک کنندگی ملایم مانع از گره خوردن تارهای مو می شدند.
• نسل چهارم- شامپوهایی که علاوه بر پاک کنندگی ملایم و گره گشایی از تارهای مو موجب افزایش زیبایی مو ها می شوند.
• نسل پنجم- شامپوهای هوشمند که علاوه بر پاک کنندگی ملایم، گره گشایی و زیباسازی مو، از اکوسیستم پوست سر محافظت می نمایند.
پروژنیوم
تحقیقات فیتو در زمینه اکولوژی پوست سر، منجر به اختراع ماده ای به نام پروژنیم گردید. پروژنیم ترکیب هوشمندانه ای است از موادی به نام لاکتیتول، زایلیتول و زنتوسایلم که علاوه بر برخورداری از خاصیت ضدالتهابی، از اکوسیستم پوست سر در برابر میکروب های مضر و بیماری زا محافظت می نماید.
پروژنیم توسط میکروارگانیسمهای مفید پوست به عنوان غذا استفاده شده و موجب تقویت آنها می شود اما برای میکروارگانیسم های مضر غیر قابل استفاده است. تقویت و تکثیر میکروارگانیسمهای مفید پوست سر به ضرر میکروارگانیسمهای مضر بوده و رشد آنها را محدود می کند. وقتی تعداد میکروارگانیسمهای مفید زیاد شد، تمام پوست سر را فرا می گیرند و جایی باقی نمی گذارند تا میکروارگانیسمهای مضر بتوانند از آنجا به پوست بچسبند.
نتیجه نهایی این اثر، محافظت از پوست در برابر میکروارگانیسمهای مضر و بیماری زا است. با به کارگیری پروژنیم در محصولات فیتو، نسل جدیدی از شامپوها به نام شامپوهای هوشمند به خانواده محصولات فیتو اضافه شد. هوشمند، از آن رو که بین میکروارگانیسمهای مفید و مضر تفاوت قائل می شود و آنها را از یکدیگر تشخیص می دهن

موی آسیب دیده و ضعیف شده

اگر هر روز موی خود را به مدت طولانی با سشوار حرارت دهید، در استفاده از رنگ مو، دکلره، فرکننده و صاف کننده های شیمیایی زیاده روی و یا بی احتیاطی کنید و موی خود را بیش از حد در معرض آفتاب قرار دهید، پولک های موی شما که سپر محافظ بخش های داخی موی شما هستند به تدریج آسیب دیده، لایه به لایه از روی مو برداشته می شوند. به این ترتیب، بخشهای درونی موهایتان بی دفاع و ضعیف شده، رطوبت و دیگر مواد تشکیل دهنده اش را از دست می دهد.
موی آسیب دیده
در نتیجه، موها زبر و خشن شده، قابلیت انعطاف خود را از دست داده، سریع گره می خورند، دیر خشک می شوند، به سختی شانه می شود و به راحتی حالت نمی گیرند. با تشدید آسیب ها، نوک موها دوشاخه و به اصطلاح دچار «موخوره» می شود.
به منظور ترمیم موهای آسیب دیده، دانشمندان کمپانی فیتو، تکنولوژی ابتکاری و بی سابقه ای به نام کراتوفیلر را ابداع نموده اند که با تامین رطوبت و دیگر مواد از دست رفته، ترمیم سطح پولک های آسیب دیده و محافظت از مو در برابر عوامل آسیب رسان محیط (مانند رادیکالهای آزاد)، موهای خشک و آسیب دیده را ترمیم می نماید. فیتو از تکنولوژی کراتوفیلر در خلق سری جدید محصولات خود به نام فیتوکراتین استفاده کرده است.
فیتوکراتین

کراتوفیلر: ترمیم از درون با پروتئینهای گیاهی

هسته مرکزی تکنولوژی کراتوفیلر، استفاده از پروتئینهایی مشابه با کراتین مو، اما با اندازه ای به مراتب کوچکتر و با قدرت نفوذ به مراتب بالاتر از آن می باشد. این پروتئینها که از گندم، ذرت و سویا گرفته شده اند، حاوی توالی هوشمندانه ای از حدود 18 اسید آمینه می باشند که با نفوذ به داخل مو و پرکردن جای خالی اسیدهای آمینه از دست رفته کراتین مو، رشته های کراتین مو را ترمیم می نمایند.
کراتوفیلر


مطلب قبلی: موستلا

مطلب بعدی: هد اند شولدرز

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- محلول درمانی = Treatment
Brazilian blowout, keratin hair straightening, keratin treatment = کراتینه کردن مو، صاف کردن مو با روش برزیلی
در روش برزیلی صاف کردن مو، از محصول حاوی کراتین و حرارت اتوی مو استفاده می شود. کراتینه کردن مو 90 دقیقه به طول می انجامد و تا 3 روز بعد از آن نباید موها شامپو شود. ماندگاری نتیجه این روش، دو تا سه ماه است.
global treatment = درمان کامل

intensive treatment = درمان فشرده، درمان قوی

natural long term treatment = درمان طبیعی ولی ماندگار

pre treatment = آماده سازی مو با استفاده از محلول ها و محصولات آرایشی

pretreatment = پیش فرآوری، پیش درمان

preventive treatment = درمان پیشگیرانه، درمان نگهدارنده
محصول درمانی، محصول دارویی، محلول دارویی، محلول


تلفظ inhalation from diffusers, inhalers, steam treatments ↓


تلفظ primary treatment ↓
2- نوت = Note

تلفظ top notes, middle noses and base notes ↓
3- رنگ مو = Hair Color
Hair Color Sprays = اسپری رنگ مو

Hair Color Sticks = استیک رنگ مو

Hair Color Swatch = سواچ رنگ مو

Natural Hair Color = رنگ موی طبیعی

Permanent Hair Color, permanent dye = رنگ موی دائمی

Semi-Permanent Hair Color = رنگ موی نیمه دائمی

Temporary Hair Color, temporary dye = رنگ موی موقتی
رنگ مو
ماده شیمیایی یا گیاهی که رنگ موها را تغییر داده و به رنگ دلخواه در می آورد

تلفظ hair colors ↓
4- میکروارگانیسم = Microorganism میکروارگانیسم
5- رطوبت رسانی = Moisturizing
moisturizing agent = ماده مرطوب کننده

moisturizing effect = اثر مرطوب کنندگی

Super-rich moisturizing balm = بالم مرطوب کننده فوق غنی شده 
6- سویا = Soy Bean
Soy bean, Glycine soja = سویا، لوبیای روغنی
7- تارهای مو = Hair Strands
8- رنگ کردن = Dyeing رنگ کردن

swatch dyeing test = تست رنگ سواچ
9- دکلره = Bleach دکلره

color developer, Bleach Activator = اکسیدان

Bleaching = دکلره کردن موها، بی رنگ کردن موها، بلیچ کردن موها

Bleach, decoloration = دکلره، بلیچ، بی رنگ کردن
مواد شیمیایی بی رنگ کننده مو
Bleached base = پایه دکلره شده

Pre bleached hair = مویی که قبلاً دکلره شده


تلفظ I would like to get my hair bleached ↓


تلفظ bleaching your hair ↓
10- تار مو = Strand Of Hair تار مو


تلفظ strand of hair ↓
11- مواد اولیه = Raw Materials
aminofunctional raw materials = مواد اولیه دارای گروه عاملی آمینی 


تلفظ raw materials ↓
12- صاف کننده = Straightening
Brazilian blowout, keratin hair straightening, keratin treatment = کراتینه کردن مو، صاف کردن مو با روش برزیلی
در روش برزیلی صاف کردن مو، از محصول حاوی کراتین و حرارت اتوی مو استفاده می شود. کراتینه کردن مو 90 دقیقه به طول می انجامد و تا 3 روز بعد از آن نباید موها شامپو شود. ماندگاری نتیجه این روش، دو تا سه ماه است.
Hair straightening = صاف کردن مو

Non chemical straightening = صاف کننده های غیر شیمیایی مو
صاف کننده


تلفظ yuko hair straightening system ↓
13- مشک = Musk
14- ارزیابی = Assessment ارزیابی، بازرسی

self-assessment = خودارزیابی
15- اسید آمینه = Amino Acid آمینو اسید، اسید آمینه


تلفظ amino acids ↓
16- رنگ کردن مو = Hair Coloration
17- آلومینیوم = Aluminium آلومینیوم
18- شناسایی = Identification
19- سشوار = Blow-Dryer سشوار
وسیله ای برقی برای خشک کردن و حالت دادن به موها با هوای گرم
20- کدر = Dull

تلفظ dullness ↓


تلفظ medulla ↓


تلفظ medulla2 ↓
21- مراقبت از مو = Hair Care
22- ضد پیری = Anti Aging ضد پیری، ضدپیری، ضد سالخوردگی
23- مواد مؤثره = Active Ingredients مواد موثره

entrap active ingredients = به دام انداختن مواد مؤثر 
24- بالم = Balm
25- عسل = Honey عسل
26- تنوع = Versatility
formulation versatility = تنوع فرمولاسیون
تنوع
formulation versatility = تنوع فرمولاسیون
27- فیتولیوم = Phytolium فیتولیوم، محصولات ضد ریزش موی مردانه از برند فیتو فرانسه
28- اسانس های روغنی = Essential Oils

تلفظ essential oils ↓


تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ pure essential oils are naturally occuring substances found in different parts of the plant ↓
29- توالی = Sequence
active sequence = توالی فعال
30- موخوره = Split End موخوره، انتهای دوشاخه شده موها


تلفظ split ends ↓
31- موی آسیب دیده = Damaged Hair موی آسیب دیده
32- حیوانی = Animalic حیوانی
33- ضدالتهاب = Anti-Inflammation ضدالتهاب
34- موم زنبور عسل = Beeswax
35- خشن = Harsh خشن

harsh environments = محیط های خشن

harsh soap = صابون خشن
36- فیتوسیان = Phytocyan فیتوسیان، محصولات ضد ریزش موی واکنشی و زنانه از برند فیتو فرانسه
37- بالینی = Clinical بالینی، کلینیکی

clinical study = مطالعات بالینی

clinical tests = تستهای بالینی، آزمایشات بالینی، آزمون های بالینی، تست های کلینیکی

clinical-instrumental study = مطالعه بالینی-دستگاهی

clinically proven results = نتایج اثبات شده بالینی 


تلفظ clinical tests ↓
38- خانواده محصولات = Product Line خانواده محصولات
39- سدر = Cedar سدر، سرو
40- پتنت = Patent پتنت، گواهی ثبت اختراع
41- دانه ای = Granular دانه ای
42- عصاره گیاهان = Plant Extracts عصاره گیاهان
43- آرایش مو = Hair Styling مدل دادن به مو، آرایش مو

Hair styling products = محصولات مدل دهنده مو
محصولات آرایشی معمولا حاوی پلی وینیل پیرولیدون که به فرمهای اسپری، ژل و لوسیون به منظور تثبیت آرایش موها استفاده می شوند.
44- فیتئول = Phytheol فیتئول
45- گره گشایی = Detangling گره گشایی از مو
46- سیتروس = Citrus
citron, citrus medica = بالنگ، ترنج، بادرنگ، اترج کبیر

Grapefruit, Citrus paradisi macfardane = گریپ فروت، توسرخ
سیتروس، مرکبات
47- آماده سازی مو = Pre Treatment آماده سازی مو با استفاده از محلول ها و محصولات آرایشی
48- نوک مو = Hair Ends انتهای موها، نوک موها
49- آزمون های بالینی = Clinical Tests تستهای بالینی، آزمایشات بالینی، آزمون های بالینی، تست های کلینیکی


تلفظ clinical tests ↓
50- آئروسل = Aerosol آئروسل، سوسپانسیون کلوئیدی ذرات جامد یا مایع پخش شده در گاز؛ معلق در گاز؛ ظرفی که حاوی گاز مایع شده یا ماده حل شده ایست که می تواند به صورت افشانه یا اسپری پخش شود.

aerosol can = قوطی افشانه، قوی آئروسل
51- سپر محافظ = Protective Shield

تلفظ protective shield ↓
52- زایلیتول = Xylitol
53- ارزیاب = Assessor ارزیاب، بازرس

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید