معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: شامپو فیتو کراتین 

معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: شامپو فیتو کراتین

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: شامپوهای فیتوکراتین برای پاکسازی و شستشوی موهای آسیب دیده و خیلی خشک طراحی شده است.  این مطلب از سایت اصلی فیتو، توسط احسان حسنانی ترجمه شده است.
اولین مرحله مراقبت از موی آسیب دیده رعایت بهداشت و پاکیزگی آن است. به این منظور، موی سر باید با یک شامپوی ملایم به شیوه صحیح شسته شود. این شامپو باید از شوینده های ملایم برخوردار باشد. زیرا شوینده های قوی و خشن، آسیب دیدگی موهای خیلی خشک را تشدید نموده و موجب از دست رفتن بیشتر رطوبت مو می شوند.
شامپو فیتوکراتین
شامپو فیتوکراتین
شامپوی فیتوکراتین علاوه بر برخورداری از مواد پاک کننده ملایم، حاوی پروتئینهای گیاهی کراتوفیلر است که به داخل مو نفوذ نموده و کراتین های مو را از درون ترمیم می کند. ماده جاذب الرطوبه قدرتمندی به نام هیالورونیک اسید در این شامپو وجود دارد که موجب حفظ رطوبت در درون مو می گردد. شامپوهای فیتوکرایتن همچنین از سرامیدهای گیاهی برخوردارند که با پرکردن خلل و فرج ایجاد شده بر روی سطح پولک های موی آسیب دیده، مو را از بیرون ترمیم می نمایند. عصاره انار سطح موها را با یک لایه آنتی اکسیدانی پوشانده و موجب حفاظت مو از گزند رادیکالهای آزاد می شود.
کراتوفیلر
ترکیبات تشکیل دهنده کراتوفیلر
عادت «صحیح شامپو کردن» هم خیلی مهم است. اگر جزء آندسته از افرادی هستید که شامپو را روی سر می ریزید و سپس به شدت موی خود را چنگ می زنید، هوشیار باشید که این شیوه اگر برایتان تبدیل به عادت شود، در دراز مدت آسیب زیادتری به موهایتان خواهید رساند. حتی اگر از بهترین شامپو استفاده نمائید!
روش صحیح شامپو زدن آن است که ابتدا موی خود با یک شانه دندانه درشت شانه و گره گشایی نمایید. سپس به مدت 1 تا 2 دقیقه زیر دوش بروید و موی خود را به خوبی آبکشی نمائید. مقدار مناسبی از شامپو را کف دست خود ریخته، مالش داده و کف ایجاد شده را بر روی موی سر پخش نمائید. بعد پوست سر را با نوک انگشتان به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید چند دقیقه شامپو روی مو بماند تا مواد موثره نفوذکننده (مثل پروتئینهای گیاهی و هیالورونیک اسید) به درون موها نفوذ نماید و مواد موثره جذب شونده (مثل سرامیدها و عصاره انار) بر روی تارهای مو جذب شود. نهایتاً مو را به طور کامل آبکشی نمائید


مطلب قبلی: سابلایم رک

مطلب بعدی: رازشب

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- آبکشی = Rinse
acid rinse = محلول یا امولسیونی که دارای خاصیت اسیدی بوده و برای انسداد کوتیکول های مو بعد از شامپو کردن یا استفاده از محصولات شیمیایی به کار می رود.

after rinse = محصول آرایشی بهداشتی که برای آبکشی موها بعد از آرایش مو یا به کار بردن محصولات خاص استفاده می شود.

color rinses, color rinse = رنگ موهای قابل آبکشی 
رنگ موهایی که با یک بار شستشو پاک می شوند

تلفظ rinsed ↓
2- شانه = Comb
3- ماساژ = Massage

تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
4- تارهای مو = Hair Strands
5- هیالورونیک اسید = Hyaluronic Acid
6- انار = Pomegranate
7- نوک انگشتان = Fingertips
8- شامپو زدن = Shampooing
9- سرامید = Ceramide

تلفظ ceramide ↓
10- گره گشایی = Detangling
11- شانه دندانه درشت = Wide Tooth Comb
12- آنتی اکسیدان = Antioxidant
13- مراقبت از مو = Hair Care
14- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید