معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: فیتولیوم 

معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: فیتولیوم

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: محلول ضد ریزش موی مردانه فیتولیوم برای ریزش موی الگوی مردانه طراحی شده است. این محلول حاوی کاپیسلپرو و عصاره نخل اره ای می باشد.

سرم فیتولیوم ۴ چیست؟

سرم فیتولیوم ۴ یک سرم درمانی قوی برای مقابله با ریزش موی آندروژنتیک یا ارثی است. این نوع ریزش مو معمولاً در آقایان اتفاق می افتد اما خانمها نیز گاهی به این نوع ریزش مو مبتلا می شوند.
این سرم درمانی، مبارزه با ریزش موی مزمن و شدید را با ۴ روش زیر از ریشه مو آغاز می کند.

۱- افزایش طول عمر موها:

کاپیسلپرو یک ترکیب پیشرفته و بی همتا است که از عصاره میوه سیب وحشی و قارچ شیتاکه ساخته شده است. کاپیسلپرو از فولیکول موها محافظت نموده، طول عمر و مدت سیکل تارهای مو را افزایش می دهد.
فیتولیوم شیتاکه

۲- کند کردن ریزش موها:

ترکیبات موجود در عصاره نخل اره ای که به نامهای ساوپالمتو Saw palmeto و سرنوآ Serenoa نیز معروف است آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز را که در ریزش موی هورمونی تاثیر مستقیم دارد مهار می کند. اسانسهای روغنی محیط پیرامون پیازمو را ضدعفونی کرده و با تحریک پیاز مو به شکل موثری ریزش موها را کند می کنند.
فیتولیوم سرنوآ

۳- تسریع رشد موها:

گلیکوپروتئین های سولانوم (سیب زمینی شیرین) موجب افزایش ضخامت و شادابی مویی که از سطح پوست سر جوانه می زند و بیرون می اید می شود. سولانوم به کراتین سازی سلول های کراتین ساز کمک نموده و پیاز مو را برای زایش و پرورش موی سالم تقویت می کند.
فیتولیوم سولانوم

۴- افزایش تراکم موها:

یکی از مهمترین ترکیبات سرم فیتولیوم ۴ پروسیانیدین های انگور است که سرشار از آنتی اکسیدان می باشند. آنتی اکسیدان از پیاز مو در برابر عوامل آسیب رسان محافظت می کند. روغن کانانگا تبادلات سلولی را بهبود می بخشد و به افزایش تراکم، پرپشتی و استحکام موها کمک می کند.
فیتولیوم انگور

فرمولاسیون سرم فیتولیوم ۴

فرمولاسیون سرم فیتولیوم ۴ با مشارکت متخصصان پوست و موی تراز اول دنیا ابداع شده و به گونه ای طراحی شده است که به شکلی ایمن و موثر به سرعت جذب پوست سر می شود.
•  عصاره قارچ شیتاکه Lentinus Edodes Extract
•  عصاره سلول های بنیادی سیب وحشی Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract
•  پروسیانیدین های انگور Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract
•  اسانس روغنی کانانگا (یلانگ یلانگ) Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-Ylang)
•  عصاره نخل اره ای Serenoa Serrulata Fruit Extract
•  اسانس روغنی مریم گلی Salvia Officinalis (Sage) Oil
•  اسانس روغنی کجپات از خانواده مورد Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil
•  اسانس روغنی رزماری Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
•  اسانس روغنی لیمو Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil
•  اسانس روغنی درخت سرو Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil
•  گلیکوپروتئین های سولانوم (سیب زمینی شیرین) Glycoproteins
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water (Eau Florale De Romarin), Alcohol Denat, (Alcool De Betterave), Water /Aqua, Glycerin (Dérivé D’huile De Palme), Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil (Citron), Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil (Cyprès), Fragrance / Parfum, Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil (Cajeput), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (Romarin), Salvia Officinalis (Sage) Oil (Sauge), Serenoa Serrulata Fruit Extract (Serenoa Repens), Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract (Extrait De Pommier Sauvage), Limonene, Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-Ylang), Lentinus Edodes Extract (Shiitaké), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (Opc De Raisin), Linalool, Isoeugenol, Geraniol, Eugenol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Xanthan Gum, Glycoproteins (Pomme De Terre), Methylsilanol Mannuronate, Acetyl Tetrapeptide-2, Dextran, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid.

تحقیقات

یک آزمون موضوعی که روی 28 آقای مبتلا به ریزش موی شدید که در آن سرم فیتولیوم ۴ به مدت 16 هفته، هر هفته 3 مرتبه استفاده شد نتایج زیر را نشان داد:
88% کاهش معنادار ریزش مو
94% تمایل به ادامه استفاده از محصول

روش مصرف سرم فیتولیوم ۴

بعد از شامپو کردن موها (ترجیحا با شامپو فیتولیوم) و خشک کردن موها با حوله، یک ویال کامل سرم فیتولیوم ۴ را روی پوست تمیز سر پخش کنید با حرکات دایره ای نوک انگشتان ماساژ دهید آبکشی نکنید موها را به دلخواه آرایش کنید به مدت 3 ماه 3 بار در هفته استفاده کنید. در صورتی که ریزش موی شما شدید است، مصرف فیتولیوم را در طول سال ادامه دهید.

چرا موی سر می ریزد؟

مردم معمولاً ریزش مو را یک بیماری کلی تلقی می کنند و به دنبال یک داروی عمومی برای درمان آن هستند، بدون آنکه به علت ایجاد آن یا تقسیم بندی انواع آن توجه کنند. درست مانند کسی که به دنبال یک داروی عمومی برای سردرد است، غافل از اینکه سردرد می تواند ده ها علت مختلف داشته باشد.
بسیاری از افرادی که از ریزش موی خود شکایت دارند، درواقع دچار ریزش مو نیستند! بلکه موهایی که روزانه به طور طبیعی از روی سرشان می ریزد آنها را نگران کرده است. به طور متوسط روزانه 100 تا 150 تار مو از روی سر یک فرد بالغ می ریزد و این امر کاملاً طبیعی است. دلیل ریزش طبیعی مو آن است که مو مثل ناخن به صورت پیوسته رشد نمی کند. بلکه به صورت ناپیوسته در بستری به نام فولیکول طی چند سال رشد می کند، سپس یک دوره توقف چند هفته ای را می گذراند. بعد به مدت چند ماه به صورت جداشده روی سر می ماند و در نهایت می افتد. رویش، توقف و ریزش مو در مراحل جداگانه ای انجام می شود که این مراحل را آناژن (فاز رشد)، کاتاژن (فاز توقف) و تلوژن (فاز ریزش) می نامند. به مجموع این مراحل سیکل مو گفته می شود.
سیکل مو در حالت عادی 3 تا 5 سال به طول می انجامد. این سیکل برای هر تار مو 25 بار در طول زندگی تکرار می شود. به عبارت دیگر، هر فولیکول می تواند در طول زندگی یک فرد حدود 25 بار موزایی کند. بنابراین در حالت عادی اگر مشکلی پیش نیاید، سر انسان به مدت 75 تا 125 سال مو خواهد داشت. در ریزش موی مزمن، شدید و پایدار، مدت زمان سیکل های مو به صورت غیر طبیعی کاهش یافته و در نتیجه شاهد از دست رفتن زودرس موی سر هستیم.
عوامل مختلفی هستند که موجب کوتاه شدن سیکل موها می شوند. به عبارت دیگر موجب می شوند فولیکول، نتواند مو را برای مدت مورد نظر (3 تا 5 سال) روی سر نگه دارد. این عوامل متعدد و پیچیده هستند و هنوز همه آنها شناسایی نشده اند. اما نتیجه کلی همه آن علت ها یک عامل است:‌ کاهش زودهنگام پتانسیل حیاتی موی سر

تقسیم بندی ریزش مو

ریزش مو انواع مختلف و علت های متفاوتی دارد که نمی توان همه آنها را در یک گروه قرارداد و به یک شکل درمان کرد. دانشمندان مختلف هر یک با توجه به نوع نگرش و دیدگاه تخصصی خود، به نوعی ریزش مو را تقسیم بندی کرده اند. دانشمندان کمپانی فیتو که دانش پزشکی را با هنر زیبایی و آرایش مو در هم آمیخته و نگاه خاصی به ریزش مو دارند، ریزش مو را به دو دسته تقسیم بندی نموده اند و برنامه های درمانی ویژه ای برای هر دسته ارائه نموده اند.

1- ریزش موی دائمی

که مزمن، شدید، مقاوم به درمان، با منشا هورمونی (آندروژنیک) است. این نوع ریزش مو معمولا در آقایان اتفاق می افتد اما خانمهایی که دچار این نوع ریزش مو می شوند نیز تعدادشان روز به روز در حال افزایش است. عامل اصلی این نوع ریزش مو کاهش پتانسیل حیاتی موی سر و در نتیجه کاهش مدت زمان سیکل های مو است. فیتو برای رفع ریزش موی دائمی برنامه مراقبتی فیتولیوم را پیشنهاد می کند.

2- ریزش موی واکنشی

که معمولا ناگهانی اتفاق می افتد. این نوع ریزش مو به صورت پراکنده از چند هفته تا چند ماه فرد را مبتلا می کند و معمولا در خانمها اتفاق می افتد. عامل اصلی این نوع ریزش مو به هم خوردن نظم سیکل های مو است. فیتو برای رفع ریزش موی واکنشی برنامه مراقبتی فیتوسیان را پیشنهاد می کند.

راه حل فیتو برای رفع ریزش موی دائمی

عامل اصلی ریزش موی دائمی (مزمن، شدید و پایدار) از بین رفتن پتانسیل حیاتی موی سر و در نتیجه کاهش مدت زمان سیکل های مو است. بنابراین هدف اصلی فیتو از خلق محصولات فیتولیوم افزایش پتانسیل حیاتی تارهای مو و در نتیجه افزایش مدت زمان سیکل های مو است. یکی از راه های افزایش پتانسیل حیاتی موهای سر، افزایش تولید پروتئینهای حیاتی موجود در فولیکول مو به نام Sirtuin ها است. ترکیب اصلی استفاده شده در فیتولیوم ۴ ماده ثبت شده و انحصاری فیتو به نام کاپیسلپرو است.

تقویت سلول های بنیادی مو توسط سلول های بنیادی سیب وحشی

سلول های بنیادی چیست؟

در تمامی بافتهای بدن نوعی از سلولها یافت می شود که توانایی تبدیل به سلول های تخصص یافته همان بافت را دارند. این سلولها در موقع اختلال بافتی دست به کار شده و تکثیر پیدا می کنند. به دلیل داشتن همین توانایی، به آنها سلول های بنیادی می گویند.

سلول های بنیادی مو

در فولیکول موی انسان، درست در زیر غده سبابه در ناحیه برجسته ای به نام Bulge، سلول های بنیادی مو قرار گرفته اند. هر بار که یک سیکل مو می خواهد آغاز شود یکی از این سلولها وارد چرخه شده، تکامل یافته و پیاز مو را می سازد. این 25 سلول سرمایه های ارزشمند موهای ما هستند زیرا قرار است در آینده تبدیل به مو شوند. بنابراین مراقبت از آنها بسیار با اهمیت است.
سلول های بنیادی مو
سلول های بنیادی مو
دانشمندان کمپانی فیتو پس از سالها تحقیق متوجه شدند که سلول های بنیادی سیب وحشی شباهت زیادی با سلول های بنیادی موی انسان دارند. هنگامی که این سلولها در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند، سلول های بنیادی سیب وحشی کلیه استرس ها و ضربه هایی که قرار است به سلول های بنیادی مو وارد شود را به خود جذب نموده و به این ترتیب از آنها محافظت می کند.
وجه تمایز فیتولیوم و عامل اصلی برتری این محصول نسبت به محصولات مشابه، آن است که فیتولیوم ۴ علاوه بر تقویت فولیکولهای فعال مو، سلول های بنیادی مو (که قرار است بعداً تبدیل به مو شوند) را نیز تقویت می کند.


مطلب قبلی: فیتوکراتین

مطلب بعدی: رادیانس رک

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- آبکشی = Rinse
acid rinse = محلول یا امولسیونی که دارای خاصیت اسیدی بوده و برای انسداد کوتیکول های مو بعد از شامپو کردن یا استفاده از محصولات شیمیایی به کار می رود.

after rinse = محصول آرایشی بهداشتی که برای آبکشی موها بعد از آرایش مو یا به کار بردن محصولات خاص استفاده می شود.

color rinses, color rinse = رنگ موهای قابل آبکشی 
رنگ موهایی که با یک بار شستشو پاک می شوند

تلفظ rinsed ↓
2- هورمون = Hormone
male hormones = هورمونهای مردانه

melanin stimulating hormone, α-MHS = هورمون تحریک ملانین


تلفظ hormone ↓
3- ماساژ = Massage

تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
4- تارهای مو = Hair Strands
5- قارچ = Fungus

تلفظ fungus infections ↓


تلفظ fungus ↓
6- فولیکول مو = Hair Follicle
opening of a hair follicle = دهانه فولیکول های مو


تلفظ hair follicle ↓


تلفظ hair follicles ↓


تلفظ hair follicles2 ↓
7- ریشه مو = Hair Root
Regrown hair root = ریشه موی تازه روییده
8- انگور = Grapes
9- تار مو = Strand Of Hair

تلفظ strand of hair ↓
10- تلوژن = Telogen
anagen hair/telogen hair ratio = نسبت موهای آناژن به تلوژن
11- شناسایی = Identification
12- اسانس روغنی = Essential Oil
lavender essential oil = اسانس روغنی لاواند


تلفظ essential oil ↓


تلفظ essential oils ↓


تلفظ lavender essential oil ↓


تلفظ lavender essential oil2 ↓


تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ non-organic essential oil ↓


تلفظ pure essential oils are naturally occuring substances found in different parts of the plant ↓


تلفظ tea tree essential oil ↓
13- آناژن = Anagen
14- پیوسته = Continuously

تلفظ continuously ↓
15- حوله = Towel
16- آندروژنتیک = Androgenetic
17- مزمن = Chronic
18- سلول های بنیادی = Stem Cells
19- نوک انگشتان = Fingertips
20- رزماری = Rosemary
21- نخل اره ای = Saw Palmetto
22- کاتاژن = Catagen
23- سرو = Cypress
24- کاملاً طبیعی = All Natural
25- روش مصرف = Direction Of Use
26- سرنوآ = Serenoa
27- مریم گلی = Sage

تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
28- آنتی اکسیدان = Antioxidant
29- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر

9377

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید