نوارچسب تشخیص فرابنفش 

نوارچسب تشخیص فرابنفش

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی


چکیده: برچسب های آشکارساز و هشداردهنده پرتوهای فرابنفش محصول جدیدی از غول آرایشی بهداشتی دنیا، کمپانی لورآل، است که در سال 2016 رونمایی شد. این ابزار که به اندازه یک چسب زخم بوده و پشت دست یا روی کمر چسبانده می شود مصرف کننده را از وجود پرتوهای فرابنفش آگاه ساخته و نیاز به محافظت در برابر آفتاب را به او گوشزد می کند.
نوار چسب های فرابنفش
نوار چسب های فرابنفش
کمپانی L'oreal بالاخره بعد از مدتها انتظار، تکنولوژی برچسب های موضعی فرابنفش خود را وارد بازار نمود. این برچسب ها میزان مواجهه با اشعه های مضر آفتاب را پایش نموده و نمایش می دهند. این محصول برای تشویق مصرف کنندگان به خرید بیشتر محصولات ضدآفتاب خانوادهLa-Roche-Posay عرضه شده است.
ارائه این محصول، از غول آرایشی بهداشتی دنیا، کمپانی لورآل را برای اولین بار وارد دنیای پر انعطاف الکترونیک نمود. این ابزار که به اندازه یک چسب زخم است با یک سنسور بسیار نازک که قابلیت تشخیص پرتوهای UV را دارد، ارائه می شود.
اگرچه از این محصول قبلاً در ژانویه همین امسال در نمایشگاه CES 2016 رونمایی شده بود، اما تاکنون فقط از طریق برخی کانال های خرده فروشی عرضه می شد. اما اکنون به صورت رایگان در کنار محصولات لاروش پوزی از طریق وب سایت آن برند، قابل تهیه و خریداری است.
این سنسور که شکلی شبیه قلب دارد، توسط یک تیم 25 نفری از محققان سراسر جهان ساخته شده و قرار است در 16 کشور جهان در همین مرحله اولیه عرضه ارائه شود.

UV patch چگونه کار می کند؟

برچسب های فرابنفش My یک مدار الکترونیکی حک شده روی یک لایه نرم است که سطح مقطعی حدود 2.5 سانتی متر مربع و ضخامت 50 میکرومتر یعنی به اندازه ضخامت یک تار مو دارد.
این سنسور یک رنگدانه آبی حساس به نور به نام دوزیمتر مجهز است که رنگ آن در هنگام مواجهه با نور فرابنفش تغییر نموده و مصرف کننده را در هنگام نیاز از ضرورت محافظت از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش گاه می سازد. این محافظت می تواند با استفاده از محصولات ضدآفتاب یا اقدام مناسب دیگری نظیر پوشیدن لباس انجام شود.
این سنسور همچنین به یک اپلیکیشن موبایل متصل است که بر اساس گزارش ها، هر دو نوع دوز لحظه ای و دوز انباشته پرتوهای فرابنفش را اندازه گرفته، به صورت چندساعته یا چندروزه اعلام می کند.
UV patches
اپلیکیشن موبایل برچسب های هشدار دهنده UV
برای افزایش دقت اندازه گیری ها، لورآال برچسب های ضدآب را که روی کمر یا پشت دست قرار گرفته و اندازه گیری ها را در یک دوره حداکثر 5 روزه انجام می دهد، پیشنهاد می کند.

اصطلاحات انگلیسی این مقاله

Long-awaited = چیزی که مدتها انتظارش را می کشیدیم
wearable = موضعی، پوشیدنی، به تن کردنی، قابل پوشیدن، قابل استفاده روی بدن، به تن کردنی
UV patch = برچسب های فرابنفش
global beauty giant = غول زیبایی جهان
band aid = چسب زخم، برند جانسون اند جانسون
band aid sized = به اندازه یک چسب زخم
sensor = سنسور
electronic circuit = مدار الکترونیکی
strand of hair = تار مو
dosimeter = دوزیمتر، دوز سنج
measure = اقدام
دیکشنری آرایشی بهداشتی احسان حسنانی

منبع

L’Oréal’s wearable UV patch finally launched
By Lucy Whitehouse +, 10-Aug-2016

بیشتر بدانیم

وبسایت BBC
وبسایت کمپانی لورآل
وب سایت برند لاروش پوزی
سایت خبری Today


مطلب قبلی: صابون کوسه

مطلب بعدی: آروماتراپی

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- لورآل = L'Oreal

تلفظ l'oreal paris ↓


تلفظ l'oreal ↓


تلفظ l'oreal2 ↓


تلفظ l'oreal3 ↓
2- تار مو = Strand Of Hair

تلفظ strand of hair ↓
3- دوز = Dose
4- دیکشنری آرایشی بهداشتی = Cosmetic Dictionaries

تلفظ cosmetic dictionaries ↓
5- انباشته = Built Up
6- ضدآب = Waterproof
7- حک شده = Imprinted

7890

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید