کورنئوسیت ها = Corneocytes 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

کورنئوسیت ها = Corneocytes

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی


چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورنئوسیت ها، Corneocytes می باشد.

کورنئوسیت ها چیست؟


کورنئوسیت ها = Corneocytes
cluster of corneocytes = خوشه هایی از سلول های کورنئوسیت
nucleus free corneocytes = کورنئوسیت های بدون هسته سلولی


تلفظ corneocytes ↓


تلفظ corneocytes1 ↓

واژه «کورنئوسیت ها» در مقالات سایت احسان حسنانی

لایه شاخی اپیدرم پوست

فوقانی ترین لایه اپیدرم لایه شاخی نام دارد. سلولهای لایه شاخی اپیدرم را کورنئوسیت می نامند. | در مقاله لایه شاخی اپیدرم پوست از واژه کورنئوسیت ها استفاده شده است.
 فوقانی ترین لایه اپیدرم لایه شاخی نام دارد. سلولهای لایه شاخی اپیدرم را کورنئوسیت (corneocyte) می نامند. کورنئوسیت ها مرده و فاقد حیاتند. اما نقش بسیار با اهمیتی دارند. ساختار لایه شاخی شبیه یک دیوار آجری است. دیواری که آجرهایش را corneocyte ها و ملات سیمانی آن را مایعات بین سلولی تشکیل می دهند.
مشاهده مطلب

آشنایی با شوره سر

0 | در مقاله آشنایی با شوره سر از واژه کورنئوسیت ها استفاده شده است.
دیفنس اسکالپ از بید کانادایی یا علف آتش به دست آمده که مولکول زیست فعال آن یک ماده پلی فنولی می باشد. مکانیزم عملکرد دیفنس اسکالپ: دیفنس اسکالپ با مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز علاوه بر متعادل سازی میزان تولید و ترشح چربی طبیعی پوست (سبوم) با افزایش سنتز اینوولوکرین ، چسبندگی کورنئوسیت ها را افزایش می دهد. از آنجا که مالاسزیا برای رشد و تکثیر به لیپیدها و اسیدهای چرب احتیاج دارد و مجبور است از سبوم پوست سر به عنوان غذا استفاده کند، مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز توسط دیفنس اسکالپ موجب کاهش تولید سبوم شده و به این ترتیب رشد این میکروارگانیسم ها را مهار می نماید.
مشاهده مطلب

بیماری های پوست و مو: زروسیس

0 | در مقاله بیماری های پوست و مو: زروسیس از واژه کورنئوسیت ها استفاده شده است.
 زروسیس در اثر کاهش محتوای آب لایه شاخی که به پوسته ریزی بیش از حد کورنئوسیت ها منجر می شود، به وجود می آید. پوست نرمال حاوی 10 درصد آب در لایه شاخی می باشد. در اثر مواجهه با محیط های خشک آب پوست تبخیر می شود. در نتیجه آب تبخیر شده باید از بخش های پایینی اپیدرم یا درم تأمین شود. پوستی که دچار زروتیک شده، نه تنها محتوای آب پایینی دارد، بلکه در آن لایه شاخی شکل نامنظمی ندارد.
مشاهده مطلب

اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، سیمول اسکین

سیمول اسکین ، اسیدهای چرب هیدروژنیزه شده آفتابگردان در یک ساختار لاملار بایومیمتیک است. ویژگی ها: رطوبت رسانی فوری و ماندگار پوست ؛ مکانیسم: تقویت چسبندگی کورنئوسیت ها، تقلید از عملکرد سیمان بین سلولی کورنئوسیت ها | در مقاله اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، سیمول اسکین از واژه کورنئوسیت ها استفاده شده است.
مشاهده مطلب

اکتیو آرایشی، ضدشوره، دیفنسکالپ

| در مقاله اکتیو آرایشی، ضدشوره، دیفنسکالپ از واژه کورنئوسیت ها استفاده شده است.
اوئنوتئین B ماده پلی فنلی ماده موثره بید کانادایی مکانیزم عملکرد دیفنس اسکالپ: دیفنس اسکالپ با مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز علاوه بر متعادل سازی میزان تولید و ترشح چربی طبیعی پوست (سبوم) با افزایش سنتز اینوولوکرین ، چسبندگی کورنئوسیت ها را افزایش می دهد. از آنجا که مالاسزیا برای رشد و تکثیر به لیپیدها و اسیدهای چرب احتیاج دارد و مجبور است از سبوم پوست سر به عنوان غذا استفاده کند، مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز توسط دیفنس اسکالپ موجب کاهش تولید سبوم شده و به این ترتیب رشد این میکروارگانیسم ها را مهار می نماید.
Defenscalp چسبندگی کورنئوسیت ها را تقویت نموده و سیستم دفاعی التهابی ایمنی پوست سر را برای دستیابی به پوست سر سالم، بدون پوسته، بدون چربی و همچنین دستیابی به موی زیبا فراهم می کند. نتیجه گیری نهایی: Defenscalp را می توان به عنوان جایگزین یا مکمل ترکیبات ضد شوره کلاسیک (کلیمبازول، زینک پریتیون و پیروکتون اولامین) در محصولات ضد شوره استفاده نموده و مصرف کننده را از عوارض جانبی ضد شوره های کلاسیک (سوزش پوست و التهاب) در امان نگاه داشت.
مشاهده مطلب


مطلب قبلی: حق العمل کاری

مطلب بعدی: کورنئومتر

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !