سوربیتول = Sorbitol 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

سوربیتول = Sorbitol

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی


چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوربیتول، Sorbitol می باشد.

سوربیتول چیست؟


سوربیتول = Sorbitol
sorbitol = سوربیتول
Sorbitol
sorbitol

واژه «سوربیتول» در مقالات سایت احسان حسنانی

مواد اولیه سازنده شامپو | ترکیبات شامپو

شامپو آمیزه ای است از آب، مواد فعال کننده سطحی و مواد افزودنی. آب بخش عمده فرمولاسیون شامپو را تشکیل می دهد و ماده پایه ای شامپو محسوب می شود. سورفکتانت ها، پاک کننده های اصلی شامپو هستند. سایر موادی که در شامپو وجود دارد، برای تقویت کف، افزایش ویسکوزیته، اصلاح بو، رنگ و همچنین برای جلوگیری از فساد میکروبی شامپو به آن اضافه می شوند. در این مقاله هر یک از اجزاء تشکیل دهنده شامپو به طور خلاصه تعریف می شود. | در مقاله مواد اولیه سازنده شامپو | ترکیبات شامپو از واژه سوربیتول استفاده شده است.
کاربرد: تقریبا همه شامپوهای فیتو و شامپوهای موستلا سورفکتانت های غیر یونی کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید این ماده که به اختصار کوکونات نامیده می شود، مایع ویسکوز زردرنگ و از سورفکتانت های غیریونی است. بخش آبگریز این ماده در pH های معمولی فاقد بار الکتریکی است. کوکونات را به عنوان افزایش دهنده کف، ماده غلیظ کننده (ویسکوزیته دهنده)، بهبود دهنده حالت پذیری مو و همچنین برای کاهش میزان تحریکات پوست در شامپوهای سر و بدن استفاده می کنند. پلی سوربات مایع زردرنگی که از مشتقات سوربیتول می باشد. از آنجا که این ماده تقریبا با مول اتیلن اکساید اتوکسیله شده، به آن پلی سوربات می گویند و جزء سورفکتانت های غیریونی است. پلی اتیلن گلایکول دی استئارات سورفکتانت غیریونی، جامد، به شکل دانه های سفیدرنگ که به عنوان قوام دهنده در شامپوها استفاده می شود. این ماده در غلظت های پایین نیز قوام بالایی ایجاد می کند. منظور از قوام دهنده ترکیباتی هستند که ویسکوزیته را بالا می برند. - افزودنی ها: آلکانول آمیدها، آمین اکسیدها، الکترولیت ها، از موادی هستند که به عنوان تقویت کننده و تثبیت کننده کف در فرمولاسیون شامپوها استفاده می شوند. آلکانول آمیدهای اسیدهای چرب و اتیلن گلیکول مونو و دی استئارات معمولا به عنوان عوامل مات کننده یاصدفی کننده در شامپوها به کار می روند.
مشاهده مطلب

خمیردندان چیست؟

شاید باور نکنید اما مطابق تعریف، خمیردندان جزء دسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی قرار می گیرد. | در مقاله خمیردندان چیست؟ از واژه سوربیتول استفاده شده است.
مشاهده مطلب

اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، هیدرالفاتین آسیا

هیدرالفاتین آسیا ، ترکیب گیاهان آسیایی (بامبو، لوتوس و نیلوفر آبی) و ترکیبات جذب کننده رطوبت است. ویژگی ها: موجب رطوبت رسانی ماندگار پوست می شود. گیاهان آسیایی نوسازی سلول را تقویت می کنند. ؛ مکانیسم: ترکیبات جاذب الرطوبه، میزان ذخیره آب در سطح پوست را به حداکثر رسانده و از نوسانات تبخیر آب از سطح پوست جلوگیری می کند. | در مقاله اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، هیدرالفاتین آسیا از واژه سوربیتول استفاده شده است.
 «هایدرال فاتین سه میوه» به عنوان یک ماده فعال برای رطوبت رسانی به پوست های جوان در فرمولاسیون محصولات آرایشی (بخصوص محصولات آرایشی مراقبت از صورت) استفاده می شود. هدف از طراحی این محصول رطوبت دهی آنی به پوست و احیاء مکانیسم های طبیعی رطوبت رسانی به پوست است. عصاره های سه میوه ارزشمند (سیب، هلو و گرِیپ فروت) که خواص ارزنده شان در زمینه زیبایی پوست از قدیم برای بشر شناخته شده بود، در این محصول به کار رفته اند. عصاره این میوه ها سرشار از مواد ارزشمندی مانند ویتامین ها، اسیدهای میوه ای ، عناصر کمیاب و غیره است. مواد جاذب الرطوبه (گلیسیرین، سوربیتول و پروپیلن گلیکول) و سدیم هایلیورانات (یک مرطوب کننده لایه ساز ) از دیگر مواد تشکیل دهنده هایدرال فاتین میوه ای می باشند.
مشاهده مطلب


مطلب قبلی: لکه های خورشیدی

مطلب بعدی: سازمان استاندارد

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !