همخوان سازی = Synchronize 

همخوان سازی = Synchronize

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی


چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه همخوان سازی، Synchronize می باشد.

همخوان سازی چیست؟


همخوان سازی = Synchronize
synchronize = همگام سازی

واژه «همخوان سازی» در مقالات سایت احسان حسنانی

سئو و بهینه سازی سایت

معیار گوگل برای مرتب کردن نتایج جستجو چیست؟ اگر بخواهیم در یک جمله پاسخ بدهیم، سایت هایی که بهینه تر باشند در نتایج جستجو بالاتر دیده می شوند. | در مقاله سئو و بهینه سازی سایت از واژه همخوان سازی استفاده شده است.
- سایتی که به بازدیدکننده، واقعاً اطلاعات مورد نظرش را بدهد. اگر می خواهید وب سایت شما در نتایج گوگل بالاتر دیده شود، نکات زیر را مد نظر قرا دهید: عدم استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی اگر به ساختار محتوای برخی سایت ها دقت کنید، می بینید که جملاتی پر از کلمات کلیدی و نامفهوم نوشته اند و در آن کلمات خاصی را مرتب تکرار کرده اند. این راهکار در گذشته برای گول زدن گوگل استفاده می شد. گوگل این کار را keyword stuffing یا چپاندن کلمات کلیدی نام گذاشته و با الگوریتم جدید خود با آن مبارزه می کند. بنابراین موقعی که برای وب سایتمان مطلب می نویسیم، باید به خواننده توجه داشته باشیم نه موتور جستجو. لینک بیلدینگ طبیعی یکی دیگر از حقه هایی که برخی سایت ها برای بالا آمدن در موتور جست و جو استفاده می کنند، خریدن لینک از سایت های مختلف است. در گذشته الگوریتم های گوگل بر اساس تعداد لینک ها کار می کرد. به آن معنا که هر سایتی تعداد لینک بیشتری در سایت های دیگر داشت، اعتبار بیشتری از گوگل می گرفت. درست همانند کاسب معتمدی که هر چه در بازار سرشناس تر بود، اعتبار بیشتری کسب می کرد و معتبر تر شناخته می شد. این موضوع باعث شده بود که سایت های بی کیفیت با خریدن بکلینک، برای خود اعتبار کسب می کردند و در گوگل بالا می آمدند. اما این کار امروزه دیگر جواب نمی دهد. در حال حاضر، روش درست آن است که در سایت های با کیفیت که محتوای با ارزش، غیرتکراری و دست اول تولید می کنند لینک سایت مان را قرار دهیم. اهمیت شبکه های اجتماعی اهمیت فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. اما اینکه متصل کردن وب سایتمان به شبکه های اجتماعی تا چه حد روی جایگاه سایتمان در موتورهای جستجو تأثیر دارد هنوز کاملاً مشخص نیست. سایتهای زیادی رامی شناسم که با شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و لینکدین همخوان سازی شده اند اما تعداد لینک هایی که از شبکه های اجتماعی به سایت شان رجوع می شود، درصد قابل توجهی ندارد. البته توجه داشته باشید که شبکه های اجتماعی، خودشان ابزار قدرتمندی برای معرفی محصولات و خدمات شما می باشند و هرچقدر بیشتر به اشتراک گذاشته شوند و مورد پسند قرار بگیرند، از نظر موتورهای جست و جو جایگاه بالاتری خواهند یافت. انتظار می رود در آینده، تأثیر شبکه های اجتماعی بر رنکینگ سایتی که با آن همخوان سازی شده بیش از پیش افزایش یابد. نسخه های سازگار با موبایل یکی از موضوعاتی که اخیراً مورد توجه قرار گرفته این است که کاربران فقط با کامپیوترهای شخصی از اینترنت استفاده نمی کنند. تعداد افرادی که با موبایل صفحات وب را می بینند، روز به روز در حال افزایش است. به همین علت طراحی سایت های واکنش گرا یا responsive مورد توجه قرار گرفته است. برای اینکه متوجه شوید سایتی واکنش گرا هست یا نه، می توانید اندازه صفحه مرورگر خود را بزرگ و کوچک نمایید و ببینید آیا ترتیب چیدمان المان ها فرق می کند یا خیر. همین الان پهنای صفحه مروزگر خود را کم و زیاد کنید و به تغییراتی که در نمایش این سایت اتفاق می افتد توجه کنید. وقتی با موبایل تان عبارت مورد نظر را جستجو می کنید در کنار وب سایت هایی که واکنش گرا هستند عبارت mobile frindly درج می شود.
مشاهده مطلب


مطلب قبلی: سمپاتیک

مطلب بعدی: نمک طعام

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید در سایت درج خواهد شد.درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عددی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید