توکوفرول = Tocopherol 

توکوفرول = Tocopherol

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی


چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه توکوفرول، Tocopherol می باشد.

توکوفرول چیست؟


توکوفرول = Tocopherol
Tocopherol = توکوفرول
tocopherol acetate = توکوفرول استات
Tocopherol
tocopherol-reaction
Tocopherol
tocopherol-reaction
Tocopherol
tocopherol

واژه «توکوفرول» در مقالات سایت احسان حسنانی

آشنایی با کرم رتینول و محصولات حاوی رتینول

| در مقاله آشنایی با کرم رتینول و محصولات حاوی رتینول از واژه توکوفرول استفاده شده است.
کرم دور چشم کوهِرِنس لیراک پاریس این کرم با برخورداری از بافتی عاری از چربی و بدون اسانس به لطف برخورداری از فرمولاسیونی جامع شامل توکوفرول (ویتامین E)، دی پالمیتوئیل هیدروکسی پرولین (ماده افزایش دهنده سنتز کلاژنIII)، رتینول (ویتامین A)، سدیم اسکوربات (ویتامین C)، هیالورونیک اسید (مرطوب کننده قوی)، مواد ترمیم کننده بافت (ederline : عصاره سیب) و ماده ضد پف (عصاره جلبکِ Cyclotella) محصول مناسبی برای کل ناحیه دور چشم مناسب سنین بالای سال است.
مشاهده مطلب

ویتامین E چیست؟

ویتامین E یا توکوفرول که معروفترین شکل آن آلفا توکوفرول استات است، یک آنتی اکسیدان معروف می باشد که در فرمولاسیون های آرایشی بهداشتی برای از بین بردن رادیکال های آزاد و همچنین برای محافظت از ترکیبات تشکیل دهنده یک محصول آرایشی بهداشتی در برابر اکسیداسیون استفاده می شود. | در مقاله ویتامین E چیست؟ از واژه توکوفرول استفاده شده است.
 این ویتامین تحت عنوان توکوفرول نیز شناخته می شود. بر مبنای تعداد و جایگاه استخلاف های موجود بر روی حلقه این ماده، مشتقات متفاوتی از این ویتامین در دسترس می باشد. استرهای مختلفی از این ویتامین نیز وجود دارد. یکی از پرکاربردترین اشکال این ماده آلفا-توکوفرول استات است. ویتامین E یک آنتی اکسیدان است. شکل فعال این ویتامین، توکوفرول می باشد. استرهای مربوطه نیز تحت تأثیر هیدرولیز آنزیماتیک به فرم فعال ویتامین E تبدیل می شوند. این ویتامین محلول در چربی است و تمایل به نفوذ به مناطق لیپوفیل دارد. ویتامین E بیشتر به عنوان آنتی اکسیدان و پایدارکننده به فرمولاسیون ها اضافه می شود، ولی این ویتامین با عملکرد آنتی اکسیدانی خود، با دوزهای بالا می تواند از روندهای آسیب اکسیدانی پوست (مانند آسیب های ناشی از تابش طولانی مدت اشعه ماورای بنفش) پیشگیری نماید. برای به کارگیری در فرمولاسیون های آرایشی بهداشتی، فرم استات ویتامین E از پایداری بهتری برخوردار است.
ویتامین های این گروه آنتی اکسیدان های طبیعی هستند. رادیکال های آزاد را می زدایند و پوست را نرم می کنند. ویتامین های E مرطوب کننده هستند، از پیری زودرس پوست ممانعت می کنند و قرمزی پوست ناشی از مواجهه با پرتوهای فرابنفش را کاهش می دهند. توکوفرول هااز دیر باز به خاطر ویژگی های مرطوب کنندگی و آنتی اکسیدانی اش معروف بوده است.
مشاهده مطلب

مقایسه فیلترهای فرابنفش

یك ماده ضد آفتاب آلی هنگامی بیشترین میزان فعالیت را از خور نشان می دهد كه به نحو بهینه پراكنده شده باشد. | در مقاله مقایسه فیلترهای فرابنفش از واژه توکوفرول استفاده شده است.
] روش ابداعی موسسه Colipa که روی 5 داوطلب به عمل آمده است [ جزو تشکیل دهنده نام تجاری درصد فاز A - دی تیتانیوم دی اکساید یوسولکس T2000 3.00 اوکتوکریلن یوسولکس OCR 4.00 پلی گلیسیریل- 4 ایزواستئارات [,] ستیل دی متیکون کو- پلیول [,] هگزیل لورات آبیل WE09     5.00     روغن جوجوبا روغن جوجوبا 6.00 دسیل اولئات سیتول V 6.00 ایزوپروپیل استئارات پریزورین 2021 4.50 روغن کرچک روغن کرچک 1.00 لونا سرا ام (Lunacera M)   1.80 کاپریلیک/ کاپریک تری گلیسیرید لکسول GT 865 4.50 توکوفریل استات DL – توکوفرول استات 1.00 رتینیل پالمیتات ویتامین A پالمیتات 0.50 فاز B - فنیل بنزیمیدازول اسید سولفونیک یوسولکس 232 2.00 ترومتامین ترلنین (هیدروکسی متیل)- آمینو متان 0.90 گلیسیرین گلیسرول 2.00 کلرور سدیم کلرور سدیم 0.40 آلانتویین آلانتویین 0.20 مواد نگهدارنده   به مقدار لازم آب «ین زدایی شده» به میزان کافی برای رسیدن به   پایداری نوری یکی از مباحثی که امروزه مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است پایداری نوری مواد ضدآفتاب می باشد در واقع هنگامی که مواد ضدآفتاب دارای پایداری نوری اندک، مورد استفاده قرار گیرند، ضریب SPF اولیه تا حدودی کاهش می یابد که این امر، مصرف کننده را در معرض تابش بیشتر پرتو فرابنفش قرار می دهد.
مشاهده مطلب

رادیکال آزاد چیست؟

به مولکول های بدون بار الکتریکی و دارای واکنش پذیری بالا که دارای الکترون جفت نشده والانس هستند، رادیکال آزاد گفته می شود. رادیکال های آزاد اتم ها یا گروهی از اتم ها هستند که بسیار واکنش پذیر بوده و در بدن در اثر فرآیندهای بیولوژیکی یا در اثر عوامل خارجی مثل دود سیگار، سموم و آلودگی ها یا تابش فرابنفش خورشید ایجاد شده و می توانند به سلول ها، پروتئین ها و DNA آسیب برسانند. | در مقاله رادیکال آزاد چیست؟ از واژه توکوفرول استفاده شده است.
ساختار آلفا توکوفرول هیدروژن فنولی این ملکول به رادیکال پروکساید منتقل شده و در نتیجه آلفا توکوفرول به یک رادیکال آزاد نسبتا پایدار و واکنش ناپذیر تبدیل می شود که قادر به ممانعت از واکنش پروکسی شدن می باشد. این واکنش می تواند به صورت زیر خلاصه شود: رادیکال آلفا توکوفرول سپس می تواند در یک واکنش دومی شرکت نموده و توسط یک رادیکال آزاد دیگر تخریب شود تا یک محصول غیر رادیکالی پایدار تشکیل شود.
مشاهده مطلب

برند آرایشی بهداشتی بوتگاورد

| در مقاله برند آرایشی بهداشتی بوتگاورد از واژه توکوفرول استفاده شده است.
ویتامین E ( توکوفرول ): آنتی اکسیدان
مشاهده مطلب

برند آرایشی بهداشتی دوکری

دوکری برند تخصصی محصولات مراقبت از پوست و مو است که در سال 1930 توسط آقای آلبرت دوکری بنیانگذاری شده و پس از عرضه اولین سری از شامپوهای درماتولوژیکی با معرفی کرم ایکتیان، اولین کرم مرطب کننده جهت جبران اثرات خشکی ناشی از درمان های ضد آکنه اکنون بیش از 60 محصول تخصصی جهت مراقبت از پوست و مو ارائه می کند. برند دوکری توسط شرکت ماهتاب کیش عرضه می شود. | در مقاله برند آرایشی بهداشتی دوکری از واژه توکوفرول استفاده شده است.
مواد مؤثره دوکری سلنیوم دی سولفاید میکرونایز شده (ضد قارچ)، ایکتیول (لایه بردار، ضد تحریک و ضد خارش)، کریتول (ترکیبی از ایکتیول و کروتامیتون، ضد خارش، ضد التهاب، لایه بردار ملایم و ضد قارچ)، سالیسیلیک اسید (لایه بردار)، پیروکتون اولامین (ضد قارچ)، کلوامید (لایه بردار فیزیکی)، زینک سولفات (ضد التهاب و تقویت کننده اثر کلوامید)، کرتیول (ضد خارش، ضد التهاب، لایه بردار ملایم و ضد قارچ)، زینک سالیسیلات (ضد التهاب و تنظیم ترشح چربی)، سیکلوپیروکسولامین (ضد قارچ و ضد التهاب)، زینک پریتیون (ضد قارچ)، گوانیدین گلایکولات (لایه بردار)، توکوفرول نیکوتینات (گشادکننده عروق)، بیوتین (ساخت کراتین)، نئوروسین (افزاینده فاکتور رشد عروقی و رگ زایی)، توکوفرول نیکوتینات (گشادکننده مویرگ ها)، بتاگلیسیریتینیک اسید (ضد التهاب)، تتراپپتاید (تقویت فولیکول و تنه مو) کائولین (نوعی رس سفید جهت جذب چربی)، سیلیکا (رطوبت رسان، نرم کننده کف سر و جاذب چربی) Fluid coating polymer محافظت فیزیکی از ساقه موها زینک گلوکونات (تسکین بخش)، گلایکولول (ضد التهاب و ضد خارش) میرتاسین (ضد باکتری، قابض و ضد التهاب)، آلفا بیزابولول (تسکین دهنده و ضد التهاب)، لاکتامید (لایه بردار) نیاسین آمید (جلوگیری از انتقال ملانین ها به سطح پوست)، آسکوربیل گلوکوزاید یا ویتامین C (آنتی اکسیدان و ضد لک)، آزالئیک اسید (آنتی اکسیدان، ضد لک و مهارکننده آنزیم تیروزیناز) کمپلکس وازلین و گلیسیرین پروپیلن آلژینات (ترمیم کننده و محافظ)
مشاهده مطلب

دایره المعارف مواد اولیه فعال محصولات آرایشی بهداشتی

دایره المعارف مواد اولیه فعال محصولات آرایشی بهداشتی و نکات مهم در رابطه با مصرف آن ها نام کتابیست 250 صفحه ای که توسط پروفسور محمدرضا شاه بنده استاد مدعو دانشگاه لندن نوشته شده و چاپ دوم آن در سال 95 توسط انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی آن انجام شد. در این کتاب، اکتیوهای مهم صنایع آرایشی بهداشتی به ترتیب حروف الفبا به صورت اجمالی معرفی شده است. تعدادی از ترکیبات معرفی شده در این کتاب، در این صفحه به همراه خلاصه ای از آن با کمی اضافات و تغییرات که توسط احسان حسنانی انجام شده، معرفی می گردد. | در مقاله دایره المعارف مواد اولیه فعال محصولات آرایشی بهداشتی از واژه توکوفرول استفاده شده است.
مشاهده مطلب


مطلب قبلی: قوام دهنده

مطلب بعدی: حوله

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید