PMF چیست؟ 

PMF چیست؟

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
متاسفانه در حال حاضر از انجام فعالیت های مشاوره ای معذورم.


چکیده: برای ثبت منبع، یک پرسشنامه توسط وزارت بهداشت تهیه می شود و شرکت تولید کننده باید به سوالاتی نظیر سال ساخت ارخانه، آدرس کارخانه، تعداد پرسنل و تعدادی سوال بی ربط دیگر پاسخ دهد.
PMF مخفف کلمات Products & Plant Master File است. وزارت بهداشت سؤالاتی را جهت بررسی شرایط فنی و بهداشتی کارخانجات تولیدکننده محصولات آرایشی بهداشتی مطرح کرده که به این سؤالات باید در PMF پاسخ داده شود. نام و آدرس کارخانه، تاریخ تأسیس کارخانه، نوع محصولات (مثلاً کرم های آرایشی بهداشتی، رنگ مو یا عطر و اسپری) ، نام برند محصولاتی که در آن کارخانه تولید می شوند، مشخصات پرسنل شاغل در کارخانه، مشخصات ساختمان ها و امکانات و تجهیزات، وضعیت مستندسازی و گواهی ها، مشخصات واحدهای تولیدی، نمونه برداری و کنترل همچنین مشخصات سیستم توزیع و آنالیز و شرح مختصری از عملیات پایش در کارخانه باید در PMF ها درج شود.
دو نوع PMF وجود دارد:
•  Products Master File یا مستر فایل محصولات
•  Plant Master File یا مستر فایل کارخانه
معمولاً مسترفایل محصول و مسترفایل کارخانه به صورت جداگانه اما هر دو در سربرگ کارخانه سازنده تهیه شده و به مهر و امضاء شرکت می رسند. PMF توسط خود کارخانه تولیدکننده صادر می شود و در واقع مجموعه اطلاعاتیست در خصوص محل تولید، روش تولید و روش کنترل محصولات آرایشی بهداشتی تولید شده.


مطلب قبلی: فرمولاسیون

مطلب بعدی: PMS

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- وزارت بهداشت = Ministry Of Health
2- شرایط فنی و بهداشتی = Technical And Sanitary-Hygienic Conditions
3- شرایط فنی و بهداشتی = Health And Technical Conditions
4- مستندسازی = Documentation

تلفظ documentation ↓

5806

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید