اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، LSNT  

اکتیو آرایشی، مرطوب کننده، LSNT

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: السنتی، اسیدهای چرب ضروری به دست آمده از کنجد، گیاهک گندم و ویتامین E است. ویژگی ها: رطوبت و محافظت از پوست ؛ مکانیسم: ماده امولینت غنی از اسیدهای چرب
آن دسته از روغن های گیاهی که غنی از اسیدهای چرب ضروری و مواد صابونی نشدنی هستند «مواد موثره» واقعی برای صنایع آرایشی محسوب می گردند. روغن کنجد و روغن گیاهک گندم دو روغن گیاهی، سرشار از اسیدهای چرب ضروری (اسیدهای لینولئیک و لینولنیک ) و همچنین مواد صابونی نشدنی (مانند ویتامینE) هستند.
اسیدهای چرب ضروری
بنابراین می توانند به عنوان مواد موثره در فرمولاسیون محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شوند. هرچند که پوست به طور ذاتی تا حدی توانایی تنظیم شدت آبرسانی به خودش را دارد و می تواند تمامیت سلولی اش را حفظ نماید، اما به علت اینکه پوست انسان، روزانه در معرض حمله عوامل مهاجم متعدد محیطی قرار می گیرد اغلب لازم می شود که اسیدهای چرب و ویتامین ها از طریق منابع خارجی برای پوست تامین شوند. زیرا این عوامل مهاجم موجب ایجاد اختلال در پوست و نتیجتاً پیری زودرس آن می شوند.
skin aggressions
از آنجا که پوست دائماً در معرض حمله عوامل متهاجم است، مکانیسم های تنظیمی و محافظتی پوست ممکن است لتوانند از پس آنها بر آمده و شکست بخورند. LNST98 دارای ترکیبات موازنه شده ای است که به پوست کمک می کند تا کمبود لیپیدهای ضروری خود را جبران کند و عملکرد هماهنگ سلول های پوست را به حالت اول برگرداند.
LNST applications


• LSNT

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- کمبود لیپید = Lipid Deficiency نقص لیپیدی، کمبود لیپید
adrenaline is secreted to prepare body for maximum exertion=آدرنالین ترشح می شود تا بدن را برای حداکثر تقلای روانی و فیزیکی آماده کند.
2- ویتامین ها = Vitamins ویتامین ها
3- کنجد = Sesame
4- پیری زودرس = Premature Aging
5- هماهنگ = Harmonious
coexist harmoniously = به صورت مسالمت آمیز و در تعادل با یکدیگر همزیستی دارند. 
هماهنگ
6- بخور = Facial Steam بخور صورت 
بخور صورت


تلفظ facial steams ↓
7- ازن = Ozone
secondary pollutants, A secondary pollutant is not directly emitted as such, but forms when other pollutants (primary pollutants) react in the atmosphere.Examples of a secondary pollutant include ozone, which is formed when hydrocarbons (HC) and nitrogen oxides (NOx) combine in the presence of sunlight; NO2, which is formed as NO combines with oxygen in the air; and acid rain, which is formed when sulfur dioxide or nitrogen oxides react with water. = آلاینده های ثانویه هوا که بر خلاف آلاینده های اولیه به شکل مستقیم وارد هوا نمی شوند. بلکه در اثر واکنش آلاینده های اولیه با عوامل دیگر ایجاد می شوند. از ازن تروپوسفری می توان به عنوان نمونه ای از آلاینده ثانویه نام برد. زیرا از واکنش هیدروکربن ها و اکسیدهای نیتروژن در حضور نور آفتاب ایجاد می شود. باران های اسیدی نمونه دیگری از آلاینده های ثانویه هستند. زیرا در اثر ترکیب اکسید گوگرد و اکسید نیتروژن با آب باران ایجاد می شوند. 

tropospheric ozone, Ozone that is a constituent of the troposphere. The troposphere extends from the Earth's surface to between 12 and 20 kilometers above sea level = ازن تروپوسفری، ازنی که در لایه تروپوسفر جو زمین قرار دارد. تروپوسفر آن قسمت از جو زمین است که از سطح زمین تا فاصله 12 و 20 کیلومتری بالای سطح دریا ادامه دارد.

photochemical smog, haze in the atmosphere accompanied by high levels of ozone and nitrogen oxides = مه دود فوتوشیمیایی، دودآلود شدن هوا به علت وجود ازن و اکسیدهای نیتروژن 

Ozone, trioxygen, an inorganic molecule with the chemical formula O3 = ازن، تری اکسیژن 


تلفظ ozone ↓


تلفظ tropospheric ozone ↓

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید