دانستنی های پوست و مو: تزریق ژل  

دانستنی های پوست و مو: تزریق ژل

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: یکی از راهکارهای کاهش چین و چروک ها و خطوط اطراف لب و پیشانی، تزریق ژل هیالورونیک اسید است.
یکی از راهکارهای کاهش چین و چروک ها و خطوط اطراف لب و پیشانی، تزریق مواد پرکننده یا فیلر است. بر خلاف بسیاری از روش های درمان چین و چروک ها که مشاهده اثرات آن ها نیاز به زمان دارد، اثر تزریق پرکننده ها و ژل ها فوری است. هر موقع می توان با تزریق فیلر به داخل چین و چروک ها، پوست را صاف کرد. البته مواد پر کننده (فیلر) پس از تزریق، ظرف هشت تا نه ماه توسط بدن تجزیه می شوند و تزریق مجدد مورد نیاز خواهد بود.
این فیلرها اگر از مواد مرغوب و از برندهای معتبر دنیا تهیه شده باشد، تأثیر بسیار خوبی در حجم دهندگی، برجسته کردن گونه ها و لب ها دارد و آسیبی به پوست نمی رساند.

کاربرد تزریق فیلر در زیبایی

چین های نازولبیال که از بینی تا گوشه دهان در هر دو طرف صورت دیده می شوند را می توان با استفاده از ژل های پرکننده درمان نمود. چین های اخم که با بوتاکس بی حرکت شده ولی شکستگی عضلانی آن ها به صورت فرورفتگی دیده می شود نیز با ژل های پرکننده قابل اصلاح هستند. از ژل های پرکننده می توان برای رفع نازکی لب ها و برجسته کردن گونه ها نیز استفاده نمود.

عوارض جانبی تزریق فیلر

از عوارض احتمالی تزریق ژل می توان به درد موقع تزریق اشاره نمود. البته چنانچه تزریق توسط پزشک ماهر در جای مناسب و به مقدار مناسب انجام شود، درد تزریق بسیار اندک است. کبودی، عفونت و یا ایجاد پستی و بلندی در محل تزریق از عوارضی هستند که در اثر عدم مهارت پزشک اتفاق می افتند.

یادآوری

• برای رفع چروک های عضلانی بین دو ابرو (چین اخم)، تزریق بوتاکس پیشنهاد می گردد.
• برای چین های بین کنار بینی تا گوشه دهان ( چروک های نازولبیال)، تزریق مواد پرکننده (ژل، چربی، کلاژن) موثر است.
• برای چین های ظریف صورت، لیزر درمانی روش موثری می باشد.


• تزریق ژل

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- بوتاکس = Botox بوتاکس، بوتوکس، سم بوتولین، یکی از انواع سم های بولولینوم که برای ریلکس کردن یا فلج کردن موقت ماهیچه های صورت و رفع چروک های آن استفاده می شود. 

botox-like = شبه بوتاکس، کرم هایی که ادعا می کنند تأثیری مشابه بوتاکس تزریقی دارند. 
2- عفونت = Infection
fungus infections = عفونت قارچی 

skin infections = عفونت پوستی 

Eye infection = عفونت چشمی 
عفونت


تلفظ fungus infections ↓
3- فوری = Immediate
immediate lifting = لیفتینگ سریع

immediate benefits = مزایای فوری
پوست دائما در حال از دست دادن آب به صورت بخار به محیط اطراف می باشد که به این پدیده، تبخیر نامحسوس آب از اپیدرم اطلاق می شود (شُکری، ص 19) امولینت ها با کاهش تبخیر نامحسوس آب از سطح پوست، سبب باقی ماندن آب در لایه شاخی و افزایش محتوای آب آن می شوند (شکری ، ص 42). محدود نمودن تبخیر نامحسوس پوست یکی از پنج عملکرد ماتریکس بین سلولی می باشد (سعیدی، ص 85). افزایش میزان تبخیر نامحسوس پوست اگر تاحدی باشد که محتوای آب لایه شاخی به کمتر از 10 درصد برسد، عوارض خشکی پوست بروز می کند (سعیدی، ص 86). فوری
4- عوارض جانبی = Side Effect عوارض جانبی
Hair color tone = تون رنگ مو ؛ skin tone =قوام پوست
5- پرکننده ها = Fillers

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید