شرکت دارویی زردبند  

شرکت دارویی زردبند

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
چکیده: شرکت دارویی زردبند شرکتی است دانش‌بنیان که از سال 1372 فعالیت خود را با هدف تولید و فرآوری گیاهان دارویی آغاز نمود. این شرکت توسط فرهیختگانی همچون شادروان پروفسور رضا امیدبیگی (استاد فقید دانشگاه تربیت مدرس) و زنده‌یاد دکتر سید محمد فخر طباطبایی (استاد فقید دانشگاه تهران) پایه‌ریزی شد و با مدیریت آقای وحید گرجی آغاز به کار کرد. همچنین، در این میان شادروان مهندس مهریار شریف بختیار و خانم مریم دیباجی، مؤسسین شرکت طبیعت زنده (سینره) همکاری موثری با این شرکت داشتند.
زردبند
شرکت زردبند در ابتدای امر، از طریق منابع معتبر بین‌المللی، بذر گونه‌های مختلف و خاص گیاهان دارویی را تهیه نمود و تلاش خود را به تکثیر و تطبیق آن‌ها با شرایط اقلیمی کشور معطوف داشت تا بدین وسیله به بالاترین میزان عملکرد دست پیدا کند. به موازات این فعالیت‌ها، در زمینه روش‌های بهینه استخراج و فرآوری محصولات گیاهی نیز تحقیقاتی صورت گرفت. از آنجائی که مراحل نخست فعالیت شرکت، در روستای زردبند، واقع در 20 کیلومتری شمال شرق تهران، صورت پذیرفت، نام این روستا وجه تسمیه نام این شرکت قرار گرفت. یک سال بعد از تأسیس شرکت، واحد کشت و صنعت آن در شهرستان یاسوج (استان کهگیلویه و بویر احمد) فعال شد. امروزه شرکت دارویی زردبند با سطح کشت چند صد هکتار در سراسر ایران و با تولید حدود هشتاد نوع عصاره، اسانس و روغن یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این قبیل فرآورده‌های طبیعی برای تامین نیاز صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی کشور به شمار می‌رود. همچنین، از سال 1388 با هدف ارتقاء سلامت جامعه، پنجاه نوع محصول دارویی و بهداشتی توسط این شرکت به بازار عرضه می‌شود. فرآورده‌های طعم‌‌دهنده این شرکت، که علاوه بر طعم‌دهنده بودن دارای خواص دارویی نیز می‌باشند، با برند طعم سبز و سایر فراورده‌های دارویی آن با برند زردبند تولید و به بازار عرضه می‌شود. شرکت دارویی زردبند با تلفیق شایسته کشاورزی و صنعت و بهره‌گیری از نیروهای انسانی کارآمد، در سال 1385 به عنوان کارآفرین نمونه در استان کهگیلویه و بویراحمد، انتخاب شد. همچنین، این شرکت در سال 1386 از طرف سازمان حفاظت محیط زیست موفق به دریافت عنوان صنعت سبز کشور گردید، کسب رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سال 1387 و اخذ نشان گواهی سازمان FAO به دلیل نوآوری در ساخت داروی گیاهی پیشگیری و معالجه‌کننده بیماری‌های طیوردر همان سال از دیگر افتخارات این شرکت به شمار می‌رود.

بخشی از دستاوردها:

دریافت عنوان صنعت سبز از طرف سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1386
کسب رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سال 1387
اخذ نشان گواهی سازمان FAO به دلیل نوآوری در ساخت داروی گیاهی پیشگیری و معالجه‌کننده بیماری‌های طیوردر سال 1387 و اخذ گواهی GMP از وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی در سال 1391
دریافت تندیس مشتری مداری از انجمن حقوق مصرف کنندگان در سال 1394
دریافت گواهی 2008:ISO 9001 در سال 1394

مدیران زردبند

وحید گرجی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره
محمدرضا باستان، مدیر ارشد بخش کشاورزی و عضو هیئت مدیره
حمیده تابش فر، مدیر ارشد بخش تحقیق و توسعه
افشین تقی زاده، مدیر ارشد کارخانه
علی اصغر ساعدی، سرپرست بخش فروش و بازاریابی
سید سعید شمسی، مدیر بخش مالی و اداری

zardband factory
نمایی از کارخانه زردبند
zardband factory2
نمایی از کارخانه زردبند
zardband lab
آزمایشگاه کنترل کیفیت زردبند
zardband lifttruck
محوطه کارخانه زردبند
zardband wareouse
انبار کارخانه زردبند


• زردبند

40cheragh3

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- ISO 9001 = Iso 9001

تلفظ ISO 9001 ↓
2- وزارت بهداشت = Ministry Of Health وزارت بهداشت
3- بازاریابی = Marketing
post marketing surveillance = نظارت در سطح عرضه 
بازاریابی


تلفظ marketing ↓
4- تحقیق و توسعه = Research And Development
R&D, research and development, research & development = تحقیق و توسعه


تلفظ research and development ↓
5- مصرف کنندگان = Consumers مصرف کنندگان 


تلفظ consumers ↓

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید