دانستنی های پوست و مو: کاشت مو 

دانستنی های پوست و مو: کاشت مو

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: کاشت مو یا ترمیم مو یکی از راهکارهای دائمی مقابله با ریزش موهای سر است.
کاشت مو یا ترمیم مو یکی از راهکارهای دائمی مقابله با ریزش موهای سر است. با استفاده از روش های نوین پیوند مو می توان از موهای طبیعی و در حال رشد خود فرد برای بازگرداندن موهای از دست رفته سر استفاده نمود. یکی از ویژگی های مهم روش های ترمیم مو آن است که نشانه قابل توجهی از درمان به جا نگذارد. اگر دقت کرده باشید، بسیاری از افرادی که پیوند مو انجام می دهند، روی سرشان جای زخم دیده می شود.
برای پیوند مو، پوست مودار را از پشت سر یا طرفین سر بر می دارند. سپس با استفاده از میکروسکوپ بافت را به گرافت های فولیکولی واحد حاوی یک تا چهار تار مو تقسیم می کنند. سپس این گرافت های کوچک به دقت در جاهایی از پوست سر که مو ندارد یا جاهایی که پوست سر موی نازک شده دارد، کاشته می شود. به این ترتیب به فولیکول هایی که از قبل در آن ناحیه وجود داشته، آسیبی وارد نمی شود.

تفاوت روش FIT و FUT چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو تکنیک در روشیست که واحدهای فولیکولی استخراج می شود. در روش FUT یک نوار از پوست سر جدا می شود. در روش FIT واحدهای فولیکولی به صورت منفرد استخراج می شوند. مراحل بعدی که عبارتند از آماده سازی و کاشت در هر دو روش یکسان است.


مطلب قبلی: تزریق ژل

مطلب بعدی: رفع لک با لیزر

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- شانه = Comb
2- تار مو = Strand Of Hair

تلفظ strand of hair ↓
3- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید