چربی زیرپوستی یکی از مهمترین عوامل جوانی و زیبایی پوست است. این چربی توسط سلولهای آدیپوسایت که در لایه زیرین پوست قرار گرفته اند تولید می شود. با افزایش سن توانایی این سلولها در تولید چربی رفته رفته کاهش یافته و در اثر کاهش مقدار چربی زیر پوست، پوست کم حجم تر و پیرتر به نظر می رسد.
اگر عاملی بتواند آدیپوسایتها را تحریک کند و موجب افزایش تولید چربی در آن شود، می تواند این عارضه را تا حد زیادی جبران کند. مطالعات تحقیقاتی بسیار جدیدی که در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ منتشر شده اند، دستاوردهای بسیار مهمی در زمینه کشف عاملی که بتواند آدیپوسایت را تحریک کند داشته اند. نتیجه این تحقیقات وارد شدن مفهومی به نام لیپوهورمسیس (تحریک سلولهای چربی) و تولید اکتیوهایی مثل آدیپوفیل است که فقط با افزودن آن به فرمولاسیون یک محصول آرایشی مثل یک کرم و مالیدن آن به پوست، با وارد کردن شوکهای خفیفی مثل ایجاد شرایط هایپوکسی (کمبود اکسیژن) ، آدیپوسایتها را برای تولید چربی بیشتر تحریک می کند.
جایزه آدیپوفیل
کمپانی لوکاسمایر یونیپکس به خاطر اختراع آدیپوفیل و پروژلین، در سال 2012 مفتخر به دریافت جایزه بهترین ماده اولیه آرایشی بهداشتی سال در همایش In Cosmetics 2012 گردید.

لیپوهورمسیس

مفهوم هورمسیس در سال 2010 به یکی از گرایشات جذاب صنایع آرایشی تبدیل شد. لغت هورمسیس ریشه یونانی دارد و به معنای تحریک کردن است. لیپوهورمسیس یعنی تحریک آدیپوسایت ها (سلولهای چربی ساز)
با روشهای مختلفی می توان آدیپوسایتها را تحریک کرد. یکی از این روشها ایجاد شرایط کم اکسیژن با استفاده از مواد اولیه آرایشی است. تحقیقات جدید نشان داده است که وقتی آدیپوسایتها در شرایط کم اکسیژن قرار می گیرند، برای آنکه این شرایط را اصلاح کنند، فاکتوری به نام HIF-1α (فاکتور تحریک شونده توسط شرایط کم اکسیژن ) ترشح می کنند که موجب بزرگ شدن بافت چربی شان می شود.
آدیپوفیل با افزایش بیان ژن تولید کننده HIF-1α لیپوهورمسیس را با مکانیزم های زیر تحریک می کند:
- فعال سازی آدیپوژنسیس (تبدیل پیش ساز آدیپوسایت به آدیپوسایت)
- فعال سازی لیپوژنسیس (سنتز اسیدهای چرب)
- مهار لیپولیز (تجزیه لیپیدها و تبدیل آنها به اسیدهای چرب آزاد)
ثابت شده است که آدیپوفیل، رهایش اسیدهای چرب آزاد از آدیپوسایت ها را کاهش می دهد. انباشته شدن تری گلیسیرید در آدیپوسایت موجب حجیم شدن سلول و در نتیجه افزایش اندازه آن می شود.
آدیپوفیل با افزایش آنابولیسم آدیپوسایت موجب پرشدن سلولهای چربی و افزایش حجم آنها شده و نتایجی مشابه با عمل تزریق چربی (لیپوفیلینگ) ایجاد می کند.
آدیپوفیل یک اسید آمینه به نام L-Ornithine است که برای افزایش اثربخشی آن در یک سامانه رهایشی پیشرفته به نام یونوزوم غلاف پوشی شده است. اثری که استفاده از این محصول دارد، مشابه عمل جراحی لیپوفیلینگ است که در آن، چربی پوست از نواحی خاصی مثل کفل جداشده و به زیر پوست صورت تزریق می شود، با این تفاوت که استفاده از کرم یک روش کاملاً non invasive است (هیچ جسمی وارد پوست نمی شود) و هیچ عمل جراحی در کار نیست.
آدیپوفیل
لیپوفیلینگ با آدیپوفیل
آدیپوفیل، آدیپوسایتها را تحریک نموده و به افزایش محتوی چربی زیرپوستی که نقش مهمی در زیبایی پوست دارد کمک می کند.
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید