درباره احسان حسنانی مدرس مراقبت از پوست  

درباره احسان حسنانی مدرس مراقبت از پوست

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
پژوهشگر و مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
چکیده: مدرس و برگزار کننده دوره های آموزشی مراقبت از پوست، احسان حسنانی کارشناس ارشد بیوتکنولوژی با بیست سال سابقه تحقیق در شیمی آرایشی بهداشتی و تولید محتوای آموزشی صوتی تصویری. نویسنده کتاب الفبای عطر و ده ها عنوان کتاب الکترونیکی و ویدئوی آموزشی رایگان.
بیست سال پیش یعنی زمانی که هنوز دانشجوی کارشناسی بودم، با خواندن مقالات مجله صنایع بهداشتی آرایشی (چاپ و نشر موثقی) به این صنعت علاقه مند شدم. در بخش مطبوعات کتابخانه دانشگاه، قفسه هایی وجود داشت که آرشیو این مجلات را نگهداری می کرد. در بخش مرجع کتابخانه، دایره المعارف ها و کتاب های مرجع را مطالعه می کردیم. یک بخش امانات هم داشتیم که می تونستیم از آنجا کتاب امانت بگیریم.

ehsan study

یک کتاب زبان اصلی با موضوع تکنولوژی ساخت محصولات آرایشی بهداشتی، امانت گرفتم و تا مدت ها درگیر آن بودم. زبانم خوب بود اما نه درحدی که بتوانم آن کتاب را راحت بخوانم. مجبور بودم زیر لغت ها خط بکشم تا معادل آن را در دیکشنری پیدا کنم. اما کتاب امانت بود. یک کپی گرفتم و زیر لغتهایی که بلد نبودم و معنی شان را متوجه نمی شدم خط کشیدم. تقریبا در هر سطر زیر پنج تا ده تا کلمه خط کشیده بودم!! هنوز آن کپی را دارم و باورم نمی شود که این لغت ها را روزی بلد نبودم. آنقدر به این کار ممارست کردم که بالاخره به زبان تخصصی آرایشی بهداشتی تسلط پیدا کردم. مجموعه لغاتی که از آن موقع تا الان گردآوری کردم در این سایت در بخش واژه نامه قرار داده ام. البته هنوز به صورت pdf تدوین نشده اما در انتهای هر مقاله ای که در این سایت نوشته شده اگر دقت کنید، معادل انگلیسی واژه های به کار برده شده به زبان اصلی وجود دارد. حتی تلفظ صحیح آنها را هم جمع آوری کردم!

ehsan 113 970525

آن زمان یعنی اواخر دهه هفتاد، مجله آرایشی بهداشتی هر سال همایش برگزار می کرد و فراخوان مقاله آن به دانشگاه ما هم ارسال می شد و من هر سال مقاله می فرستادم و شرکت می کردم. عاشق سخنرانی و ارائه مقاله و تحقیق و کار عملی بودم و به همین علت نهایتا کار تدریس را انتخاب کردم.


taking notes
تولید محتوا را از اوایل دهه هشتاد شروع کردم. زمانی که پرشین بلاگ تازه آمده بود و شوق وبلاگ نویسی را در خیلی ها ایجاد کرد. دوست داشتم که مقالات و نوشته هایم در مجلات مختلف چاپ شود. مرتب و بی امان در وبلاگم مطلب آموزشی می گذاشتم.
وقتی برای اولین بار جهت استخدام در یک شرکت آرایشی بهداشتی مراجعه کردم، آنقدر اطلاعاتم زیاد بود که مدیران آنجا تحت تاثیر قرار گرفتند و به سرعت استخدام شدم. بعدا فهمیدم که یکی از مهمترین دلایل انتخاب من، وبلاگم بود.

goltash lab2
دو سال و نیم در آزمایشگاه تحقیق و توسعه کار کردم و کلی چیزهای جدید یاد گرفتم. واقعا از آن کار لذت می بردم. اما آنجا همه فوق لیسانس بودند و فقط من با لیسانس آمده بودم! به همین خاطر، همیشه به ادامه تحصیل فکر می کردم. اما کنکور دادن برای کسی که چهار پنج سال از درس و دانشگاه فاصله گرفته، کار سختی بود. نهایتا تصمیمم را گرفتم. کار را مدتی رها کردم، درس خواندم، کنکور دادم، قبول شدم و تحصیلم را در گرایش بیوتکنولوژی تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم.

در مقطع ارشد هم کار می کردم، هم درس می خوانم و هم به شدت زبان انگلیسی می خوانم. هم اتاقی های من توجه کرده بودند که برای زبان آموزی حتی از درس های دانشگاه بیشتر وقت می گذاشتم. به علت این مشغله کاری، وبلاگ نویسی را برای چندسال کنار گذاشتم! اما بعدا دوباره شروع کردم و حاصلش شد وبسایتی که الان مشاهده می کنید.

ehsan 101 971206

در این بیست سال کارهای مختلفی را تجربه کردم: صنعت، بازرگانی، تولید محتوا، ترجمه و در نهایت تدریس.
در حال حاضر تمرکز اصلی فعالیت هایم تدریس دوره های فشرده مراقبت از پوست در قالب کارگاه های آموزشی یک روزه است.
کارگاه لک، کارگاه آکنه و کارگاه راز جوانی تا کنون چندین بار در مجموعه من برگزار شده.
جدیدترین دوره ای که تدریس می کنم کارگاه آموزشی چلچلراغ کابین است که برای فشیالیست ها و کارشناسان سالن های مراقبت از پوست طراحی شده است.


مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید


راهنمای خرید عطر همه چیز در مورد سورفکتانتها موم زنبور عسل پویان تولید با ظرفیت خالی
linkedin facebook youtube gplus instagram aparat aparat

تمام مطالب این وب سایت با قلم احسان حسنانی نگاشته یا ترجمه شده است. کپی برداری فقط با ذکر منبع و درج لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است.