درباره احسان حسنانی مدرس مراقبت از پوست  

درباره احسان حسنانی مدرس مراقبت از پوست

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
پژوهشگر و مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
چکیده: مدرس و برگزار کننده دوره های آموزشی مراقبت از پوست، احسان حسنانی کارشناس ارشد بیوتکنولوژی با بیست سال سابقه تحقیق در شیمی آرایشی بهداشتی و تولید محتوای آموزشی صوتی تصویری. نویسنده کتاب الفبای عطر و ده ها عنوان کتاب الکترونیکی و ویدئوی آموزشی رایگان.
بیست سال پیش یعنی زمانی که هنوز دانشجوی کارشناسی بودم، مطالعه در زمینه محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت از پوست را در کتابخانه دانشگاه مان شروع کردم. یک کتاب زبان اصلی با موضوع تکنولوژی ساخت محصولات آرایشی بهداشتی، امانت گرفتم و تا مدت ها درگیر آن بودم. زبانم خوب بود اما نه درحدی که بتوانم آن کتاب را راحت بخوانم. مجبور بودم زیر لغت ها خط بکشم تا معادل آن را در دیکشنری پیدا کنم. اما کتاب امانت بود.

ehsan study
یک کپی گرفتم و زیر لغتهایی که بلد نبودم و معنی شان را متوجه نمی شدم خط کشیدم. تقریبا در هر سطر زیر پنج تا ده تا کلمه خط کشیده بودم!! هنوز آن کپی را دارم و باورم نمی شود که این لغت ها را روزی بلد نبودم. آنقدر به این کار ممارست کردم که بالاخره به زبان تخصصی آرایشی بهداشتی تسلط پیدا کردم. مجموعه لغاتی که از آن موقع تا الان گردآوری کردم در این سایت در بخش واژه نامه قرار داده ام. البته هنوز به صورت pdf تدوین نشده اما در انتهای هر مقاله ای که در این سایت نوشته شده اگر دقت کنید، معادل انگلیسی واژه های به کار برده شده به زبان اصلی وجود دارد. حتی تلفظ صحیح آنها را هم جمع آوری کردم!
آن زمان یعنی اواخر دهه هفتاد، هر سال همایش صنعت آرایشی بهداشتی برگزار می شد. من هر سال مقاله می فرستادم و شرکت می کردم. عاشق سخنرانی و ارائه مقاله و تحقیق و کار عملی بودم و به همین علت نهایتا کار تدریس را انتخاب کردم.
در حال حاضر تمرکز اصلی فعالیت هایم تدریس دوره های فشرده مراقبت از پوست در قالب کارگاه های آموزشی یک روزه است.
کارگاه لک، کارگاه آکنه و کارگاه راز جوانی تا کنون چندین بار در مجموعه من برگزار شده.
جدیدترین دوره ای که تدریس می کنم کارگاه آموزشی چلچلراغ کابین است که برای فشیالیست ها و کارشناسان سالن های مراقبت از پوست طراحی شده است.

ehsan 113 970525taking notes


package1
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید


راهنمای خرید عطر همه چیز در مورد سورفکتانتها موم زنبور عسل پویان تولید با ظرفیت خالی
linkedin facebook youtube gplus instagram aparat aparat

تمام مطالب این وب سایت با قلم احسان حسنانی نگاشته یا ترجمه شده است. کپی برداری فقط با ذکر منبع و درج لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است.