مدل ها و هنرپیشه های سینما قبل از عکاسی، پوست صورت خود را به وسیله مواد آرایشی خاصی به نام پرایمر ، به نوعی بتونه کاری می کنند تا قبل از گریم و آرایش، پوست به صورت صاف و یکنواخت درآمده و عیوب آن پوشانده شود. بدیهی است که عملکرد پرایمرها فیزیکی بوده و پس از پاک شدن گریم، پوست به حالت قبلی برمی گردد. به دنبال راه حلی دائمی و پایدار، کمپانی لوکاس مایر محصولی به نام Miniporyl را ارائه کرد که با عملکرد سه گانه خود به صورت طبیعی منافذ پوست را کوچک نموده و در زمان نسبتاً کوتاه (15 روز تا یک ماه) دستیابی به پوستی صاف و هموار را امکانپذیر می نماید.
pores
بزرگی منافذ پوست

مکانیزم اثر مینی پوریل

افزایش اندازه منافذ پوست معمولاً در اثر سه عامل ایجاد می شود:
•  تمایز ناقص کراتینوسیت ها
•  ترشح بیش از حد سبوم از غدد سبابه
•  کاهش قوام پوست


مینی پوریل با عملکرد سه گانه خود یعنی:
•  اصلاح فرایند تمایز کراتینوسیت ها
•  جمع کردن منافذ پوست
•  تنظیم ترشح چربی پوست
با یک مکانیزم جامع اندازه منافذ پوست را کاهش می دهد.
ماده مؤثره مینی پوریل ترکیبات فلاونوئیدی موجود در عصاره گل شبدر قرمز می باشد.
red clover
گل شبدر قرمز = تریفولیوم

Biochanin A
بیوکانین A

جایزه نقره بهترین ماده موثره

مینی پوریل در بخش ابتکارات نمایشگاه In-cosmetics 2016 مدال نقره بهترین ماده اولیه آرایشی بهداشتی را از آن خود کرد. این جایزه به مواد مؤثره جدید و ابتکاری اعطا می شود که علاوه بر نوآوری های علمی ، هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده نهایی، در مقایسه با محصولات موجود، مزایایی داشته باشند.
جایزه مینی پوریل

مکانیزم اثر مینی پوریل

اصلاح فرایند تمایز کراتینوسیت ها

افزایش شاخص های خاص تمایز مثل فیلاگرین ، اینوولوکرین و کراتین 10 نشان دهنده افزایش و بهبودی در روند تمایز سلول های کراتینوسیت به کورنئوسیت های بدون هسته می باشد. فرآیند پوسته ریزی تنظیم می گردد تا لایه سدی پوست محافظت شده و جلوی انباشت سلول های مرده در منافذ گرفته شود.
keratinocyte differentiation improvement

prove 1

تنظیم ترشح چربی

مینی پوریل با مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز، تولید بیش از حد چربی پوست را تنظیم نموده و تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (هورمون تحریک کننده غدد چربی) را کاهش می دهد. با کاهش جریان مواد چرب ، مقدار کمتری چربی در مجاری منافذ پوست به گردش در آمده و جلوی افزایش اندازه منافذ پوست گرفته می شود. مینی پوریل با اثر همزمان بر سه عامل اصلی افزایش سایز منافذ پوست، موجب سفتی و انسداد منافذ مشخص پوست شده و پوست را زیبا می نماید.
decrease in sebum production

2-2

2-1

عملکرد قابض

مینی پوریل با بهبود ویژگی های کشسانی پوست ساختار منافذ پوست را به شکل بهینه درآورده و با جلوگیری از فروپاشی دیواره منافذ ، موجب سفتی منافذ پوست می شود.
astringent action

3
مکانیسم مینی پوریل

نتایج

مینی پوریل از عصاره گل شبدر قرمز به دست آمده.
مقدار بیوکانین A (ماده مؤثره عصاره شبدر قرمز) با روش تیتراسیون کنترل می گردد.
مینی پوریل برای کاهش اندازه منافذ پوست و بهبود مشکلات پوستی که منجر به افزایش منافذ پوست می شود، طراحی شده است تا پوستی صاف، یکنواخت و مناسب عکاسی ایجاد شود.
مینی پوریل به شکل همزمان و مؤثر و با اثر بر مولکول های بیولوژیکی مختلف موجب بهبود بافت پوست در زمانی نسبتاً کوتاه می شود.
مینی پوریل روند تمایز کراتینوسیت ها را نرمالسازی نموده، تولید سبوم اضافی را کاهش می دهد و خاصیت قابض دارد.
مینی پوریل به شکل واضحی پیدایش منافذ پوست را در آقایان، خانم ها و افراد جوان تنها بعد از 15 روز کاهش می دهد.
مینی پوریل را می توان در کنار پرایمرهای سیلیکونی استفاده نمود تا اثر درمانی آن تکمیل کننده اثر فیزیکی و فوری پرایمرها باشد.

نتیجه گیری نهایی

مینی پوریل را می توان در محصولات آرایشی بهداشتی مناسب پوست چرب و ترکیبی، همچنین محصولات مراقبت از پوست مستعد آکنه استفاده نمود. محصولات ضد آلودگی، ضد استرس، ضد آفتاب صورت، پاک کننده ها، پرایمرها و محصولات مراقبت از پوست نوجوانان از دیگر کاربردهای مینی پوریل است.
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید