گزارش از شرکت عطرآگین  

گزارش از شرکت عطرآگین

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانیعطرآگین
شرکت عطرآگین تولیدکننده محصولات آرایشی بهداشتی با برندهای موبان می باشد. در کارخانه «عطرآگین » انواع محصولات بهداشتی شامل کرم مرطوب کننده، عطر، مام ضد عرق، ادو پرفیوم، ژل بهداشتی تولید می شود. نام قدیم لابراتوارهای عطرآگین، شرکت مدیکال کلر بوده که در سال 1326 در خیابان ناصرخسروی تهران (ناصریه نقدیم) واقع بود. مدیکال کلر پس از آن در دهۀ 50 به خیابان ونک منتقل شد. واحد تولیدی مدیکال کلر در گرمدرۀ جادۀ کرج بنا شد. پایه گذار مجموعۀ عطرآگین مرحوم دکتر جلال بدخشان از فارغ التحصیلان اولین دوره های دانشکدۀ داروسازی دانشگاه تهران بود. شامپوهای تخصصی موبان و محصولاتی نظیر انواع کرم ها، ژل مو و عطرهای عطرآگین را امروز بسیاری از افراد می شناسند. رئیس هیئت مدیرۀ این شرکت، آقای دکتر کامکار است و لابراتوارهای عطرآگین و دکتر کامکار، همکار هستند. علاوه بر برند موبان، برندهای تیلا، رنه، ویشکا و لافارر متعلق به شرکت آرایشی بهداشتی عطرآگین می باشند.
توجه: این وبسایت، وب سایت رسمی شرکت عطرآگین نیست. اطلاعات این صفحه توسط احسان حسنانی و با استفاده از سایت اصلی آن شرکت و همچنین اطلاعات منتشر شده سایت وزارت بهداشت جمع آوری شده است.


تبلیغ ضدعرق عطرآگین
عکس: تبلیغ ضدعرق عطرآگین
شرکت عطرآگین با مدیریت آقای ناصر امین نعیمی عضو انجمن صنایع بهداشتی آرایشی ایران می باشد. آدرس: تهران - میرداماد - بین آفریقا و مدرس - پلاک 291ساختمان عطرآگین - طبقه همکف تلفن: 84326 • • 88791797

آدرس اینترنتی سایت شرکت عطرآگین atragincosmetics.com می باشد. از امکانات سایت این شرکت می توان به معرفی محصولات، چند خط مقاله در مورد خواص خیار و بادام و آلوئه ورا اشاره نمود.

The Chemistry of Fragrances From Perfumer to Consumer edited by Charles S Sell, page 9
 اولین عطرسازان حرفه‌ای تجارتشان را در شهر کاپوآ پایه‌گذاری کردند که مرکز تجاری صنعت بود. عطر به وفور در بازی‌های جمعی استفاده می‌شد تا به جمعیت به‌عنوان هدیه‌ای ارزانی شود و همچنین بوی بد لکه‌های خونی و بدبوی ناشی از لاشه حیوانات را در میدان بازی را بپوشاند. تخمین زده می‌شود که در قرن اول پس از میلاد رومی‌ها 3000 تن کندر و 500 تن صمغ میر استفاده کردند (که از کندر گران‌تر است). اروپایی‌های رومی عطر را به وفور استفاده می‌کردند. آنها همچنین به پرندگان عطر می‌زدند تا با پروازشان هوا را عطرآگین کنند. گفته می‌شود وقتی که پوپا مُرد، نِرو ذخیره یکسال اود را در مراسم دفن او سوزاند. این مطلب از صفحه 9 کتاب چارلز سِل ترجمه شده است.


• عطرآگین

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید