کاندیدا آلبیکانز مخمر ایجاد کننده عفونت های دهان و آلت تناسلی (ناشی از اخلال در سیستم ایمنی بدن ) می باشد.
برای اندازه گیری اثربخشی درایلاین، اندازه گیری سمیت سلولی در برابر کاندیدا آلبیکانز با به کار گیری غلظت های مختلف درایلاین انجام شد.
کاندیدا آلبیکانز
Candida albicans
عفونت ناشی از قارچ کاندیدا آلبیکانس (Candida albicans) شایع ترین عفونت ثانویه ای است که در ادرار سوختگی ایجاد می شود. در یک پژوهش حدود ۴۱ درصد از عفونت های ثانویه در اثر این میکروارگانیسم گزارش گردیده است.
بی تردید عدم شستشو و آبکشی مرتب ناحیه پوشک و تمیز نبودن کهنه یا پوشک استفاده شده، مهم ترین عوامل در بروز و پیشرفت این عارضه می باشند. بسته بودن محل شرایط ویژه ای را برای ادرار سوختگی فراهم می سازد، به همین علت در فرهنگ هایی که بچه را کهنه یا پوشک نمی بندند و به ویژه بچه اجازه می یابد که برهنه بخوابد، این عارضه بروز نمی نماید.
در میان 29 عصاره گیاهی که اثرات ضد میکروبی شان بررسی شد، ویلوهرب در میان بهترین ضدمیکروب ها قرار گرفت ضمن اینکه عصاره ویلوهرب بر خلاف عصاره های دیگر، از رشد قارچ های کاندیدا آلبیکان و ساکرومایسیس سرویسیه نیز جلوگیری کرد. اثر قوی ضدباکتری عصاره ویلوهرب احتمالاً به خاطر وجود مقادیر بالای فلاونوئیدهای گیاه-شیمیایی موجود در آن می باشد.
اثر آنتی میکروبیالی مارین بیوپلیمر در برابر چند میکروارگانیسم شناختهشده علم آرایشی (قارچ کاندیدا آلبیکانز، باکتری پروپیونی اکنه، قارچ مالسیژا فورفور) در این مطالعه بررسی شده است.
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید