کاشت مو یا ترمیم مو یکی از راهکارهای دائمی مقابله با ریزش موهای سر است. با استفاده از روش های نوین پیوند مو می توان از موهای طبیعی و در حال رشد خود فرد برای بازگرداندن موهای از دست رفته سر استفاده نمود. یکی از ویژگی های مهم روش های ترمیم مو آن است که نشانه قابل توجهی از درمان به جا نگذارد. اگر دقت کرده باشید، بسیاری از افرادی که پیوند مو انجام می دهند، روی سرشان جای زخم دیده می شود.
برای پیوند مو، پوست مودار را از پشت سر یا طرفین سر بر می دارند. سپس با استفاده از میکروسکوپ بافت را به گرافت های فولیکولی واحد حاوی یک تا چهار تار مو تقسیم می کنند. سپس این گرافت های کوچک به دقت در جاهایی از پوست سر که مو ندارد یا جاهایی که پوست سر موی نازک شده دارد، کاشته می شود. به این ترتیب به فولیکول هایی که از قبل در آن ناحیه وجود داشته، آسیبی وارد نمی شود.

تفاوت روش FIT و FUT چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو تکنیک در روشیست که واحدهای فولیکولی استخراج می شود. در روش FUT یک نوار از پوست سر جدا می شود. در روش FIT واحدهای فولیکولی به صورت منفرد استخراج می شوند. مراحل بعدی که عبارتند از آماده سازی و کاشت در هر دو روش یکسان است.
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید