دانستنی های پوست و مو: رفع گشادی مویرگ ها  

دانستنی های پوست و مو: رفع گشادی مویرگ ها

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: ضایعات عروقی پوست مثل لکه های مادرزادی، نازکی رگ های پوست (تلانژکتازی)، ماه گرفتگی، واریس و غیره با استفاده از لیزر قابل درمان هستند.
ضایعات عروقی پوست مثل لکه های مادرزادی، گشادی رگ های پوست (تلانژکتازی)، ماه گرفتگی، واریس و غیره با استفاده از لیزر قابل درمان هستند. در گذشته چنین ضایعاتی تنها از طریق جراحی های پرهزینه و دردناک انجام می شد. اما امروزه این ضایعات با استفاده از لیزر به راحتی و به صورت کاملاً سرپایی قابل درمان هستند.
نور شدید لیزر توسط گلبول های قرمز درون گروه خونی جذب می شود. و انرژی گرمایی ایجاد شده در اثر تابش لیزر مویرگهای اضافی را تخریب می کند. از آنجا که بافت اطراف مویرگها مقدار ناچیزی از این انرژی را جذب می کند معمولاً تحت تأثیر قرار نگرفته و خطر ایجاد آسیب بافتی بسیار پایین است. اسپری های خنک کننده که در برخی از دستگاه ها وجود دارد، خطر آسیب پوست را به حداقل می رساند. حدود ۸۰ درصد از لکه های مادرزادی با کمک لیزر قابل بهبود هستند.


• رفع گشادی مویرگ ها

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تلانژکتازی = Telangiectasia تلانژکتازی، گشادشدن مویرگ ها، اتساع عروق، افزایش بیش از حد قطر مویرگ های زیر سطح پوست، ظهور عروق خونی متسع
2- آسیب پوست = Skin Damage آسیب پوست

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید