اکتیو آرایشی، مراقبت از مو، سانفلوهر 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

اکتیو آرایشی، مراقبت از مو، سانفلوهر

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: سان فلو هر، فسفولیپیدها و روغن آفتابگردان است. ویژگی ها: تارهای موی سر را از درون ترمیم و محافظت می کند. شانه خوری مو را از ریشه تا نوک مو بهبود می بخشد. شرکت رنگ مو را در موهای رنگ شده افزایش می دهد. ؛ مکانیسم: قابلیت نفوذ بالا در فیبرهای مو، زداینده رادیکال های آزاد
سان فلوهر یک ماده موثره طبیعی برای مراقبت و ترمیم موهای خشک و آسیب دیده است. لوکاس مایر این ماده لیپیدی را به طور کامل از فسفولیپیدها و روغن گل آفتاب گردان ساخته و ابداع نموده است.
sunflower
سان فلوهر که مایعی روغنی و ویسکوز به رنگ زرد کهربایی است، تفاوت بسیار مهمی با لیپیدها و روغنهای دیگر دارد و این تفاوت، تمایل بسیار زیاد آن به جذب روی سطح مو و نفوذ به عمق تارهای مو می باشد. برخورداری از این ویژگی موجب می شود که شامپوها و ماسکهای موی فرموله شده با این ماده بتوانند تارهای مو را تغذیه و ترمیم نمایند.
این ویژگی همچنین، سان فلوهر را به ماده ای بسیار ارزشمند برای به کارگیری در فرمولاسیون رنگ مو تبدیل نموده است. به کارگیری سان فلوهر در فرمولاسیون رنگ مو موجب افزایش اثربخشی ، شدت و ماندگاری نتایج می شود.
سان فلوهر همچنین یک آنتی اکسیدان بسیار عالی است و اثر آن در زدودن رادیکالهای آزاد با توکوفرول برابری می کند. به کارگیری سان فلوهر در کنار توکوفرول بسیار سودمند است زیرا این دو، اثر یکدیگر را تقویت می کنند.
هم افزایی
هم افزایی سان فلوهر و توکوفرول

روغن تخم گل آفتاب گردان

تخم گل آفتاب گردان درصد روغن بالایی دارد. به همین علت، گل آفتاب گردان به شکل گسترده ای در سرتاسر جهان کشت می شود. 40درصد از ترکیبات تشکیل دهنده تخم گل آفتاب گردان را روغنی سرشار از لینولئیک و اولئیک اسید تشکیل می دهد که این ملکول ها برای تهیه «سان فلوهِر» تغلیظ می شوند.
تخم گل آفتابگردان


مطلب قبلی: فیتنسو

مطلب بعدی: SWT-7

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تارهای مو = Hair Strands
2- توکوفرول = Tocopherol

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !