اکتیو آرایشی، آنتی سلولیت، آدیپورگیولین  

اکتیو آرایشی، آنتی سلولیت، آدیپورگیولین

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: آدیپورگولین ، آمیزه اسپارتیم، کافئین، فورسکولین و جنیستئین به صورت وکتور شده است. ویژگی ها: قطر ران ها را کاهش می دهد. ظاهر پوست پرتقالی و سلولیت شده پوست را بهبود می بخشد. ؛ مکانیسم: مهار چربی سازی و لیپوژنسیس با کلک زدن به رسپتورهای Glut-4، افزایش دهنده لیپولیز با تحریک هیدرولیز و تخلیه تری گلیسیریدها
آدیپورگیولین
آدیپوسایت ها یا سلول های چربی در عمقی ترین بخش پوست یعنی هیپودرم قرار گرفته اند. در درون آدیپوسایتها فعل و انفعالاتی صورت می گیرد که برایندشان تعادل منظمی بین واکنش های تولید و مصرف چربی است.
عواملی چون تغییرات هورمونی (که معمولا در خانم ها بسیار شایع است) و عادت های نادرست زندگی مثل پرخوری و نداشتن فعالیت های ورزشی می توانند این تعادل را به هم زده و شرایطی ایجاد کنند که چربی، بیش از میزان مصرفش ساخته شود. در این حالت چربی های اضافی به گونه ای بدشکل در نواحی خاصی از بدن تجمع کرده و ظاهر زشتی شبیه پوست پرتقال در آن نواحی ایجاد می کنند.
hosnani, سلولیت
سلولیت یا عارضه پوست پرتقالی
در کنار کاهش وزن، ورزش و رژیمهای غذایی برنامه ریزی شده، استفاده از کرمهای لاغری و آنتی سلولیت از راهکارهای کاهش این توده های برآمده است. رایج ترین ماده موثره به کاررفته در این کرم ها کافئین است.
hosnani, کافئین
فرمول گستره کافئین
کافئین در کنار مشکلات عدیده ای همچون محدودیت حلالیت که برای به کارگیری در فرمولاسیون دارد، اثربخشی محدودی نیز دارد. چرا که کافئین فقط در مهار آنزیم «فسفو دی استراز» موثر است. راه حلی که لوکاس مایر برای سلولیت ابداع کرده چیزی فراتر از کافئین است.
لوکاس مایر، فعل و انفعالات سلولهای آدیپوسایت را به دقت مطالعه کرده و به این نتیجه رسیده که علاوه بر مهار آنزیم فسفو دی استراز، راه های دیگری نیز برای جلوگیری از تشکیل چربی در این سلولها وجود دارد. یکی از این راه ها بستن مسیر ورود گلوکز به داخل سلول است. چرا که اگر گلوکز وارد نشود، چربی هم تشکیل نخواهد شد. تحقیقات دانشمندان نشان داد که اَسپارتیم توانایی مسدود کردن این مسیر را دارد.
hosnani, Aspartame
Aspartame
با توجه به این که هیدرولیز تری گلیسیریدها مهم ترین مرحله این ماموریت است، لوکاس مایر برای کمک به کافئین، ترکیبی به نام فُرسکولین را به خدمت گرفته تا با فعال سازی آنزیم سیکلاز آدنیلات، دست در دست کافئین داده و با هم افزایی اثر یکدیگر، تری گلسیریدها را بیش از پیش تجزیه کنند.
با استفاده از راه حل هایی لوکاس مایر ارائه داده، توانستیم با مکانیزمی فراتر از آنچه کافئین انجام می دهد جلوی تشکیل چربی را گرفته و چربی های تشکیل شده را تجزیه کنیم. اما این پایان ماجرا نیست.
اکنون باید بقایای حاصل از تجزیه چربی ها را از سلول بیرون کنیم. این کار با استفاده از ترکیبی، برگرفته از دانه سویا به نام ژنیستئین امکان پذیر است. گلیسرول و اسیدهای چرب ناشی از لیپولیز ترکیباتی قابل حل در آب هستند و برای خارج شدن از سلول نیاز با کانالهای ملکولی به نام آکواپورین دارند. آکواپورین ها از جنس پروتئین هستند و ژنیستئین خوب می داند که چگونه این پروتئینها را سنتز کند!

آدیپورگولین این ترکیبات با ارزش را برای پیمودن مسیر پرمخاطره و پرپیچ و خم عبور از لایه های مختلف پوست با پای پیاده به ماموریت اعزام نمی کند. بلکه برای انتقال آنها وسیله نقلیه ای از جنس فسفولیپید تدارک دیده تا این مواد ارزشمند را صحیح و سالم به مقصد نهایی یعنی به داخل سلولهای آدیپوسایت برساند و با اثرگذاری بر مراحل مختلف لیپوژنسیس و لیپولیز به شکلی همه جانبه و فراگیر در کاهش توده های چربی نقش آفرینی کنند.
hosnani, lipolysis process in adipocytes
تا کنون از ترکیب هایی همچون کافئین، اسپارتیم، فُرسکولین و ژنیستئین نام بردیم که هر یک به گونه ای در مبارزه با سلولیت نقش دارند. اگر همه اینها را در کنار هم قرار دهیم، ترکیب پیشرفته و خارق العاده به نام آدیپورِگیولین خواهیم داشت که می تواند به عنوان راه حلی جامع برای مبارزه با مشکل سلولیت مورد استفاده قرار گیرد.

کاربردها

لاغزی

نمونه کاربرد واقعی

کاربردهای واقعی آدیپورگیولین

active adiporeguline og
ترکیب کافئین، اسپارتیم، فورسکولین و ژنیستئین برای اثر بر لیپوژنسیس و لیپولیز؛ این آمیزه که آدیپورگیولین نام دارد، در محصولات لاغری بدن، صورت و محصولات شکل دهنده بدن استفاده می شود.
adiporeguline real examples
لیراک و SVR برندهایی هستند که از آدیپورگیولین استفاده کرده اند.


• آدیپورگیولین

40cheragh

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- حلالیت = Solubility
limited solubility = حلالیت محدود
2- هورمون = Hormone
hormone sensitive lipase, HSL = لیپاز حساس به هورمون

melanin stimulating hormone, α-MHS = هورمون تحریک ملانین

androgenic hormones = هورمون های مردانه 

male hormones = هورمونهای مردانه
هورمون 


تلفظ androgenic hormones ↓


تلفظ hormone ↓
3- سویا = Soy Bean
Soy bean, Glycine soja = سویا، لوبیای روغنی
4- عمق = Depth
maximum pentration depth = عمق نفوذ حداکثری

Tone depth level, TDL = تراز عمق رنگ مو 
5- مشک = Musk
6- هیدرولیز = Hydrolysis
7- کافئین = Caffeine
8- گلی = Floral
hyrdosol, Herbal distillates, floral waters, hydrosols, hydrolates, herbal waters, and essential waters, are aqueous products of distillation. = هیدروسل، مقطره گیاهی، گلاب، هیدرولات ها، آب اسانسی، محصول آبی تقطیر
پلی هولوزیدها مشابه هیالورونیک اسید تا چندین برابر حجم خود آب جذب می کنند. فلورال، بر پایه رایحه گل ها
9- سلولیت = Cellulite
cellulite reduction = کاهش سلولیت 


تلفظ cellulite reduction ↓
10- آکواپورین = Aquaporin آکواپورین ها، پروتئین های بین غشائی یا ترانس ممبران که نفوذپذیری انتخابی در برابر آب یا گلیسرول دارند. آب از طریق آکواپورین ها به داخل پوست حرکت می کند یا از پوست خارج می شود.
آکواپورین، کانالهای مولکولی از جنس پروتئین که آب را از سلولی به سلول دیگر منتقل می کنند

aquaporin adipose, aqpap = آکواپورین آدیپوز
11- مهار آنزیم = Enzyme Inhibition
12- دانه سویا = Soybean دانه سویا
13- هیپودرم = Hypodermis هیپودرم، هیپودرمیس، لایه زیر پوست
از انواع سورفكتانت هاي نانيونيك است كه در محصولات آرايشي و بهداشتي مصرف زيادي دارد. مایعی گرانرواست که به عنوان ماده کف زا مورد استفاده قرار می گیرد. کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید از ترکیب روغن کوکونات با دی اتانول آمین در حضور کاتالیزور تولید میشود. مایع ویسکوز زرد کمرنگی است که در گروه مواد فعال سطحی غیر یونی قرار دارد.
14- انبه = Mango
Mango, Mangifera indica = انبه، مانگو، منگو
15- ماده موثره = Active Ingredient
entrap active ingredients = به دام انداختن مواد مؤثر 
ماده موثره
مواد موثره
16- تغییرات هورمونی = Hormonal Changes تغییرات هورمونی
17- لیپولیز = Lipolysis لیپولیز، چربی سوزی، تجزیه لیپید

activate lipolysis = فعال سازی لیپولیز
L’Oréal has launched its long-awaited wearable UV patch technology
stimulate lipolysis = تحریک لیپولیز
18- سرو = Cypress
Cypress, Vupressus sempervirens = سرو
19- آکواپورین ها = Aquaporins آکواپورین ها، پروتئین های بین غشائی یا ترانس ممبران که نفوذپذیری انتخابی در برابر آب یا گلیسرول دارند. آب از طریق آکواپورین ها به داخل پوست حرکت می کند یا از پوست خارج می شود.
20- فسفولیپید = Phospholipids فسفولیپید

A specific ratio oil/water/phospholipids = نسبت ویژه روغن به آب به فسفولیپید

calibrated selection of phospholipids = انتخاب كالیبره شده فسفولیپیدها
21- لوکاس مایر = Lucas Meyer کمپانی لوکاس مایر
22- لیپوژنسیس = Lipogenesis لیپوژنسیس، لیپیدسازی، چربی سازی 
23- آنتی سلولیت = Anti-Cellulite آنتی سلولیت
24- هم افزایی = Synergy هم افزایی، تقویت متقابل
25- سیر = Garlic
garlic shampoo = شامپو سیر
سیر 


تلفظ garlic ↓

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید