بعلت ارتباط تنگاتنگی که بین پرتوهای فرابنفش خورشید و افزایش چروک های پوستی وجود دارد، همچنین به علت افزایش آگاهی مردم در خصوص اثرات مخرب پرتوهای فرابنفش آفتاب، امروزه در محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از پوست، خصوصاً محصولات ضدپیری و ضدچروک، غالباً ترکیباتی برای محافظت از پوست در برابر آفتاب وجود دارد. دقیقاً به همان دلایل، در فراورده های ضدآفتاب نیز ترکیبات ضدالتهاب، محافظ، مرطوب کننده، ضدچروک و ... گنجانده می شود.
ضدآفتاب
محافظت از پوست در برابر آفتاب
کمپانی لوکاس مایر در پاسخ به این نیاز بازار، یک ماده موثره چندکاره و ابتکاری به نام ملیتین را خلق نمود تا با عملکرد سه گانه خود:
• تولید رنگدانه های ملانین (Pigmentation)
• محافظت از DNA و ترمیم آن (DNA Protection & Repair)
• اثر ضدالتهابی (Anti-inflammatory)
نیاز بخش گسترده ای از محصولات آرایشی بهداشتی از جمله:
- محصولات ضد آفتاب، محصولات ضدسالخوردگی، فنداسیون آرایشی
- محصولات التیام دهنده خارش پوست، لوسیون های تسکین دهنده، مراقبت از پوست پس از مواجهه با آفتاب
را برآورده نماید.
ملیتین
عملکرد سه گانه ملیتین
ملیتین پپتیدی است دارای 6 اسید آمینه که توالی این اسیدهای آمینه مشابه توالی اسیدهای آمینه آن بخشی از هورمون α-MSH است که تحریک ملانین سازی مربوط به آن است. بنابراین ساختار ملیتین در واقع مشابه ساختار بخش فعال این هورمون است. ملیتین از هورمون α-MSH تقلید می کند یعنی همان تعاملی را که هورمون α-MSH با رسپتورهای MC1R دارد انجام می دهد. به همین علت به آن پپتید بایومیمتیک (مقلد) می گویند. از آنجا که نقش این پپتید کمک به راه اندازی پاسخ های فیزیولوژیکی است آن را آگونیستی می خوانند.
مکانیسم ملیتین
مکانیسم عملکرد ملیتین
ملیتین پپتید بایومیمتیک آگونیستی هورمون تحریک کننده ملانوکورتین (α-MSH) می باشد.
ملیتین یک ماده موثره ارزشمند و کامل است که علاوه بر محافظت از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش، التهابات پوستی ناشی از مواجهه با آفتاب را تسکین داده ، توانایی پوست را برای تشکیل ملانین افزایش داده، به پوست ظاهری برنزه و شاداب اعطا نموده و از پیری پوست در اثر پرتوها جلوگیری به عمل می آورد.
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید