به پوست صورت خود در آینه نگاه کنید. چه چیزی توجه شما را به خودش جلب می کند؟ پوستی صاف و شفاف به دور از هرگونه عیب و نقص؟ یا برعکس! چروکهایی که به تازگی نمایان شده یا لکه هایی که آرزو می کنید روزی از شرشان راحت شوید؟
اهمیت پوست
اهمیت پوست
بدون شک، پاسخ به این سوال در درجه اول به ژنتیک فردی بستگی دارد. وقتی می گویند فلانی «پوست خوبی» دارد، غالبا به آن معنی است که در قرعه کشی وراثت، خوش شانس بوده است. اما اینکه در طول زندگی چگونه با پوستمان رفتار کرده ایم، چقدر از پوست خود مراقبت نموده ایم و یا چقدر اجازه نداده ایم پوستمان نسبت به پوستی که در دوران کودکی داشته ایم تغییر کند نیز، نقش بسیار مهمی در خوب بودن و خوب ماندن پوست دارد. از لحاظ روانی، پوست نقش مهمی در زندگی انسان ایفا می کند. بطوریکه هر گونه ضایعه پوستی به طور مستقیم بر روحیه شخص اثر می گذارد. خانم ها معمولا در این مورد حساس تر هستند. یافتن یک لک کوچک یا یک چروک جدید روی پوست صورت، می تواند دغدغه ای بسیار جدی برای یک خانم باشد و او را به تکاپو برای یافتن راه حلی برای برطرف کردن آن مشکل وا دارد.

محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از پوست

کرمهای مرطوب کننده (Moisturizer creams) رطوبت رسانی به پوست اولین مرحله از تکنیک های مراقبت از پوست است که با استفاده از کرم های آرایشی بهداشتی مرطوب کننده انجام می شود. این کرمها از سه طریق می توانند رطوبت پوست را تأمین نمایند برخی با بر جای گذاردن یک لایه چرب بر روی پوست مانع از دست رفتن آب پوست می شوند (مانند وازلین و کلد کرمها) ، برخی کرمها حاوی اجزاء جاذب رطوبت هستند که رطوبت را جذب و در خود نگه می دارند، برخی از کرمهای مرطوب کننده حرفه ای (مانند هیدرازن لانکوم) سیستم آب رسانی دارند و مرتب آب به پوست می رسانند.


کرمهای مرطوب کننده

کرمهای روز و کرمهای شب : تشابه این دو نوع کرم آرایشی بهداشتی در مرطوب کنندگی آنها است. تفاوت آنها در این است که کرمهای روز حاوی مقادیری فیلتر ضدآفتاب هستند ولی کرمهای شب حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مفید برای پوست می باشند، تا در طول شب روی پوست مانده و تأثیر خود را ظاهر کنند.
کرمهای ضدآفتاب (suncare cream) : کرم های ضدآفتاب دسته ای از فراورده های آرایشی بهداشتی هستند که با برخورداری از موادی به نام فیلترهای ضد آفتاب، اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور (absorption) و یا تفرق و انعکاس آن (scattering) تضعیف می کنند و مانع از آسیب رساندن آن به پوست می شوند. میزان کارایی یک فراورده ضدآفتاب با استفاده از عددی به نام SPF نشان داده می شود.مفهوم این عدد افزایش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فراورده ضدآفتاب است.برای مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضدآفتاب مثلاً پس از 10 دقیقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضدآفتاب با SPF = 15 پس از 150 دقیقه قرمز خواهد شد.
کرم ضدآفتاب
beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید