مراقبت از مو  

مراقبت از مو

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
پژوهشگر و مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
لطفا از تماس تلفنی با این شماره خودداری فرمایید. این شماره فقط جهت پیام متنی با واتسپ می باشد.
چکیده: مقالات و دیدگاه های احسان حسنانی در زمینه تکنیک های مراقبت از مو، بهداشت مو، زیبایی مو، شستشوی مو، آرایش مو، مدل دادن به مو
مراقبت از موی رنگ شده
موی رنگ شده کمابیش آسیب دیده است. از خشك كردن موهای رنگ شده با سشوار خودداری كنید.  این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
از دید مادربزرگ ها، مراقبت از مو روندی بسیار ساده و پیش پا افتاده داشت. آنها هر سه یا چهار هفته یکبار موی خود را با آب و صابون می شستند و هر شب قبل از آنکه به رختخواب بروند گیسوان خود را صد بار برس می کشیدند و با چند نوع روغن طبیعی چرب می نمودند. با این وجود حتی در واپسین سال های حیات نیز، موهایشان همواره براق و سرزنده به نظر می رسید.
grandma
امروزه وضع به کلی دگرگون شده است. این روزها شیوه های آرایشی گوناگون و متفاوتی وجود دارند و مردم می توانند از طیف گسترده ای از محصولات آرایشی و بهداشتی مو برای تأمین خواسته خود بهره گیرند. تعداد محصولات مراقبت از مو این روزها بی شمار است. انواع شامپوها ، کاندیشنرها ، محصولات مدل دهنده ،رنگ مو و محصولات آرایش مو وجود دارد که برای زیبایی گیسوان عرضه شده اند. محصولاتی ملایم و سازگار برای کودکان و افراد با پوست حساس، حتی محصولات دارویی مثل ضدشوره سر وجود دارد. تعدادی از محصولات بهداشتی آرایشی مو پا از این حد فراتر نهاده و داعیه درمان طاسی سر را دارند.
در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مو ایمنی بسیار مهم است. چنانچه رنگ مو یا بی رنگ کننده مو به درستی مورد استفاده قرار نگیرد می تواند لطماتی جدی به مو وارد سازد. فرهای دائمی که عوامل احیاکننده دارند موجب گسسته شدن پیوند دی سولفیدی کراتین (ماده اصلی تشکیل دهنده تار مو) می شوند و به این شکل امکان تغییر حالت مو را پدید می آورند. چنانچه در مصرف فرهای دائمی دقت عمل و تدابیر احتیاطی لازم به کار نروند این فراورده نیزبه نوبه خود آسیب هایی جدی به ساختار مو وارد می سازد و چه بسیار خانم های میانسال یا کهنسالی که بر اثر مصرف درازمدت این نوع محصولات و عدم رعایت اصول ایمنی، موهایشان دچار ریزش شده است.
علی رغم ریسک ریزش مو یا آسیب جدی به پوست سر، صاف کردن موی مجعد با موصاف کن های شیمیایی برای برخی افراد از چنان اهمیت به سزایی برخوردار است که خیلی ها حاضرند بخش قابل توجهی از درآمد ماهانه خود را برای دستیابی به مویی صاف و بی تجعد صرف کنند.
افراد و نژادهای مختلف موهایی با خواص خاص خود دارند. مسئولیت شرکت های تولیدکننده محصولات بهداشتی آرایشی مو، اهتمام ورزیدن به تولید کالاهایی است که به نحو احسن با نیازهای همواره دگرگون شونده مصرف کننده همخوانی و همسویی داشته باشند. لازم به توضیح است که بخش اعظم محصولات نوظهور قادر نیستند به سهم قابل ملاحظه ای از بازار فروش دست یابند چرا که اصولاً یا فاقد عملکرد و خواص مورد انتظار مصرف کننده می باشند یا مزایا و محسنات چندانی را در مقایسه با دیگر محصولات موجود در بازار ارائه نمی دهند.
مثلاً بسیاری از تولید کننده های شامپو، به تقسیم بندی محصولات خود بر اساس موی خشک، موی چرب و موی معمولی بسنده می کنند.
classic
اما باید خاطرنشان شود که در بازار امروز، وضعیت به این سادگی هم نیست. گرچه رده بندی مو به انواع خشک، معمولی و چرب شیوه رایج و مهمی از دیدگاه تقسیم بندی محصولات بهداشتی آرایشی مو بوده است، اما عوامل دیگری نیز در تعیین الزامات فنی یک شامپو یا نرم کننده نقش دارند که به نوبه خود رده بندی یادشده را به کلی دگرگون می نمایند.
split end
موخره
چنانچه مو به شدت آسیب دیده باشد (مانند مویی که دچار موخوره شده)، اجزای اضافی (از قبیل پروتئین یا سیلیکون هایی که موجب ترمیم مو می شوند) باید در فرمولاسیون فراورده خاص این نوع مو گنجانیده شوند. آسیب های مو صرفاً به موخوره محدود نشده و آسیب های ناشی از بی رنگ کردن، رنگ کردن با رنگ موهای قوی (که موجب آسیب یا ترد و شکننده شدن تارهای مو می شوند) یا فر دایمی و گونه هایی از فر که ساختار درونی تار مو را دگرگون می سازند نیز قابل توجه هستند. ناگفته نماند که در رابطه با این گونه عوارض، باید اجزایی اختصاصی به فرمولاسیون افزوده شوند تا آسیب های وارده به تارهای مو به حداقل برسد.
sehat
گستره وسیعی از محصولات مراقبت از مو را هم اکنون می توان در قفسه های سوپرمارکت ها و داروخانه ها مشاهده نمود. اما در برخی کشورها همین که به نیازهای اولیه و به حق مصرف کنندگان آگاه باشیم کافی است. افزون بر محصولات خاص هر نوع از مو، شناخت دقیق عادات بهداشتی مصرف کنندگان نیز سهم به سزایی در شناسایی کالاهای مورد نیاز بازار مصرف دارد.
مثلاً بالا بودن تعداد دفعات شست و شوی موی چرب در هفته از یک امکان بازاریابی مهم دیگر پرده بر می دارد: تولید شامپوها و نرم کننده های با کیفیت مناسب برای استفاده مکرر. در واقع شرکت انگلیسی یونیلور برای نخستین بار به لزوم تولید و عرضه چنین محصولاتی واقف شد و سلسله محصولاتی را که به شامپو کردن و استحمام مکرر اختصاص دارند روانه بازار کرد.
wash and go
اطلاعات و داده های مربوط با عادات جوامع بر اساس مصاحبه با گروه بزرگی از مصرف کنندگان که معرف کل جامعه ای به شمار می آیند که قرار است فراورده بهداشتی مو در آنجا عرضه شود استوارند. این شیوه بررسی آماری را که «بررسی عادات و رفتار» خوانده می شود می توان برای دستیابی به اطلاعات اضافی (مانند نحوه استقبال مصرف کنندگان از محصولات مشابه و رقیب که هم اکنون در سطح بازار موجودند و دلایل گزینش مارک های خاص از سوی مصرف کننده) به کار برد. در عین حال، با اجرای این شیوه بررسی می توان به اطلاعات ارزشمندی در زمینه رجحان و فضیلتی که مصرف کننده برای خواص فراورده (از قبیل زیبایی و جلوه ظاهری فراورده، نحوه بسته بندی و ...) قائل است دست یافت و با قرار دادن چنین اطلاعاتی در اختیار کارشناسان امور تحقیق و توسعه، آنان را در ابداع و تولید فراورده ای از هر نظر مطابق با دیدگاه مصرف کنندگان یاری داد.
styling
گرچه اجرای این بررسی هزینه نسبتاً بالایی را طلب می کند اما چنین بررسی از سوی شرکت تولیدکننده ای که مایل است میزان فروش محصولات بهداشتی موی خود را ارتقایی چشمگیر بخشد ضرورت تام دارد. با اجرای این راهکار، تولیدکننده از قبل از موفقیت تجاری کالایی که اندیشه ساختن و عرضه آن را در سر دارد آگاه می شود و باید در انجام آن اهتمام به عمل آید.
افزون بر اجزای فوق باید از «اجزای اختصاصی» (از قبیل ویتامین ها، ترکیبات دارویی، پروویتامین ها و بسپارها) نیز نام برد که برای تأمین عملکرد برتر فراورده بهداشتی مو (و به تبع برای دستیابی به ارزش افزوده بیشتر) به فرمولاسیون آن افزوده می شود.

شامپوها

در فرمولاسیون شامپو، آمیزه ای از چند ماده فعال سطحی که وظایف پاک کنندگی و کف کنندگی فراورده را بر عهده دارند همراه با اجزای فعالی که دیگر مزایای کاربردی فراورده (مانند شانه خوری در حالت خیس و خشک، پوش کنندگی، براق کردن، سهولت آرایش پذیری و دیگر تأثیرات عوامل نرم کننده) را تأمین می نمایند به کار رفته است. از سوی دیگر اجزایی اضافی به فرمولاسیون پایه شامپو افزوده شده اند که به شامپو جلوه و جذابیت ظاهری ببخشد. شایان ذکر است که امروزه طیفی گسترده از مواد سطحی مختلف در اختیار فرمولاتورهای آرایشی بهداشتی قرار دارند که وجوه تمایز آنان در خواص و خواصی مانند قدرت شویندگی، حجم و غلظت کف تولیدی و تأثیر ملایم فراورده نهایی خلاصه می شوند.
shampoo
- حالت دهنده های مو: کاندیشنرها یا حالت دهنده ها دسته از از محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از مو هستند که برای خنثی کردن الکتریسیته ساکن مو پس از شامپو، برای استفاده روی ساقه موها استفاده می شوند تا از وز شدن مو(fly away) جلوگیری شود، این مواد پس از استفاده باید آبکشی (rinse off) شوند.
conditioner
- مدل دهنده ها (styling Aids) : این محصولات آرایشی می توانند به فرمهای اسپری، ژل و یا لوسیون باشند حاوی کوپلیمرهای پلی وینیل پیرولیدون (PVP) هستند که باعث تثبیت آرایش موها می شوند.
spray
- فر کننده ها: (permanent waves) فرکننده های شیمیایی یکی از پرطرفدارترین محصولات آرایشی مو هستند. برای فر کردن مو ابتدا توسط محلولی حاوی یک ماده احیا کننده مانند تیوگلیکولیک اسید (thioglycollic acid) پیوندهای دی سولفید (-S-S-) بین پروتئین های مو را که اسکلت اصلی مو به شمار می رود شکسته و به پیوندهای H-S تبدیل می کنند، مو در این حالت قابلیت فرم گرفتن دارد آن را حول میله فر (roller) می پیچند تا به قطر دلخواه فر بخورد و سپس توسط نوترالیزان (Neutralizer) که محلولی حاوی یک ماده اکسید کننده ( مثل (H2O2 در فرمولاسیون خود است پیوندهای S-S دوباره شکل داده می شود، در این سری از واکنش ها بسیاری از پیوندهای S-S دوباره تشکیل نمی شود و موها آسیب خواهد دید(آسیب هایی مانند کاهش لیپید ، تخریب پروتئین مو و کاهش مقاومت کششی رشته های مو و … )
wave
- محصولات مو صاف کن : این عمل شبیه فرزدن مو است با این تفاوت که پس از شکستن پیوندهای دی سولفید مو به جای آنکه موها حول یک میله پیچانده شوند بوسیله شانه کشیده می شوند.
straight
- رنگهای مو (Hair dyes) : رنگ مو محصول آرایشی بهداشتی حاوی رنگدانه (pigment) است که به منظور مخفی نمودن موهای سفید شده ویا تغییر رنگ ظاهری موها توسط خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرند به سه رده عمده گروه بندی می گردند:
- موقتی (temporary) در این نوع رنگ مو رنگدانه ها فقط روی سطح موها را می پوشانند.و به علت بزرگ بودن اندازه ملکولشان به داخل کوتیکل مو نفوذ نمی کنند. از رنگدانه های قابل حل در آب استفاده می شود و با یک بار شستن زدوده می شوند.
- نیمه دائمی (semi-permanent) در این نوع رنگ مو رنگدانه ها به داخل کوتیکل مو نفوذ می کنند ولی با رنگدانه های طبیعی مو امتزاج پیدا نمی کنند، این رنگ ها پس از چند هفته (چندین بار شستن ) زدوده (remove) خواهند شد
- دائمی (permanent) رنگدانه های این دسته از رنگ مو به داخل کوتیکل مو نفوذ کرده و با رنگدانه های طبیعی مو امتزاج حاصل می کنند. لذا اثرشان دائمی است.
color

book baby hair og
مو و محصولات مراقبت از موی کودکان تألیف دکتر محمد بقایی و همکاران
ditron og
کاتالوگ دیترون: محصولات مراقبت از موی ایرانی
school1
مدرسه تابستانی کازمتیک. دوره آموزشی مراقبت از مو
swimming cap
برای مراقبت از موها در هنگام شنا، کلاه شنا به سر کنید.
swisscare og
سوئیس کر: محصولات مراقبت از مو
ads0015
 محصولات مراقبت از مو اسکرین، رنگ مو حاوی عصاره جلبک های دریایی
Screen color
منبع: مجله ایده
ads0016
 محصولات مراقبت از مو اسکرین از ایتالیا
Screen hair care
منبع: مجله ایده
ads0096
 محصولات مراقبت از موی لاکمه ساخت اسپانیا از شرکت میثم موعود
Lakme
منبع: مجله ایده
ads0110
محصولات مراقبت از مو - کاتینول ساخت ایتالیا - شرکت اویستر، حاوی لاین محافظتی و تقویت مو، لاین ضدریزش، لاین ضدشوره
Cutinol
منبع: مجله ایده
ads0111
محصولات آرگان سیلک. بازسازی کننده و مراقبت از مو. ساخت ایتالیا
Argan silk
منبع: مجله ایده
ads0114
محصولات مراقبت از مو و زیبایی مو وینا
Vina
منبع: مجله ایده
ads0123
شامپو، ماسک و محصولات مراقبت از مو اسکرین
screen professional hair care
منبع: مجله ایده
grapefruit
عصاره گریپ فروت با خاصیت قرار دادن پولک های مو روی یکدیگر. از این عصاره در شامپوها و نرم کننده های مراقبت از موی رنگ شده استفاده می شود.
5.115.215.44 2017 09 26 IMG_20170926_224820
محصولات مراقبت از مو شامل سرم مو و دوفاز کراتینه و نرم کننده و ماسک مو با ابکشی و بدون ابکشی و محصولات ارایشی مو مانند چسب مو و کرم ژل و ژل موی سر و ژل واکس و واکس مو

• Hair Care
English: farmasi hair care liquid crystal hair serum, specially developed for hard-to-manage hairs and damaged hairs, instantly smoothes frizzly hair and makes hair easily tie up. enriched with argan oil formula, quickly penetrates into hair while providing deeply nourisment. jojoba oil works well on the scalp and prevents its overdrying. it makes your hair look and feel healthier, silkier, and shiny.
ترجمه به فارسی: سرم کریستال مایع مراقبت از موی فارماسی اختصاصاً برای موهایی که شکل دادن به آن ها سخت بوده و آسیب دیده، طراحی شده است. این سرم مو وز موها را به سرعت صاف نموده و موجب تثبیت آسان مو می گردد. فرمولاسیون این محصول سرشار از روغن آرگان بوده و به سرعت به داخل مو نفوذ می کند و باعث رطوبت رسانی عمقی مو می گردد. روغن جوجوبا از خشکی بیش از حد پوست سر جلوگیری می کند. شادابی، درخشش و نرمی مو را افزایش می دهد.
English: farmasi naturelle seatherapy purifying shampoo, specially developed in farmasi laboratories, due to antioxidant properties of seaweed extract, protects your hair from the negative impacts of the environment and external factors. aloe vera extract moisturizes, repairs your hair and makes it easy to tie them up. enriched with protein and mineral complex, presents a marveolus nourishing hair care with silicone-free formula. also this shampoo provides deep moisturizing and soothes the hair scalp.
ترجمه به فارسی: شامپوی محافظ و پاک کننده سی تراپی نتورل فارماسی به صورت اختصاصی در آزمایشگاه های فارماسی طراحی شده و با برخورداری از ویژگی آنتی اکسیدانی عصاره خزه دریایی از مو در برابر اثرات منفی و مخرب محیط و عوامل آسیب رسان بیرونی محافظت می کند. عصاره آلوورا موها را رطوبت رسانی و ترمیم نموده و موجب تسهیل در تثبیت آن می گردد. غنی از پروتئین و کمپلکس مواد معدنی بوده و با فرمولاسیون بدون سیلیکون تارهای مو را تغذیه می کند. این شامپو همچنین موها را به شکل عمقی رطوبت رسانی کرده و پوست سر را تسکین می بخشد.
English: farmasi phytokeratine intense repair hair care cream gently moisturizes the hair and repairs it. this hair care cream also smooths out the hair and gives healthy and shiny appearance to the hair. for best result, easy combing and shiny effect, use it with farmasi phytokeratine intense repair treatment spray. it is paraben, silicon and color free.
ترجمه به فارسی: کرم مراقبت از موی ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی موها را به ملایمت رطوبت رسانی نموده و ترمیم می کند. این کرم مراقبتی به صاف شدن موها کمک نموده و ظاهری درخشان و شاداب به مو می بخشد. برای دستیابی به بهترین نتایج، شانه خوری آسان مو و افزایش درخشش مو، این کرم مراقبتی را با اسپری درمانی و ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی استفاده کنید. این محصول فاقد پارابن، سیلیکون و مواد رنگی می باشد.
English: farmasi phytokeratine intense repair treatment spray provides easy combing simultaneously and appreciable shine. for extra shine and softness, use it with farmasi hair care liquid crystal hair serum. it does not rinse.
ترجمه به فارسی: اسپری درمانی ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی سهولت شانه خوری و درخشش تارهای مو را افزایش می دهد. برای درخشش و نرمی بیشتر موها، این اسپری را به همراه سرم کریستال مایع مراقبت از موی فارماسی استفاده کنید. آبکشی نکنید.
English: farmasi naturelle argan soap is a nutritious body product. it is formulated with argan oil, it is not only moisturizes your skin but also performs a nourishing hair care. it presents freshness and softness in regular use.
ترجمه به فارسی: صابون طبیعی آرگان فارماسی یک محصول مغذی برای بدن است. با برخورداری از روغن آرگان، نه تنها موجب رطوبت رسانی به پوست، بلکه موجب تغذیه موها می شود. استفاده منظم و همیشگی از این صابون، موجب طراوت و نرمی پوست می گردد.

EMOLLIENTS — Oils and other ingredients that soften and smooth the skin and reduce dryness, roughness and irritation. In hair care products, they restore lost moisture to hair fiber, contributing to shine and strength. Examples: coconut fatty alcohols, essential fatty acids, shea butter, jojoba oil. (INCI dictionary) 
امولينت ها: روغن ها و تركيباتي كه پوست را نرم و صاف مي كند، خشكي پوست را كاهش مي دهند و زبري و تحريك پوست را كاهش مي دهد. در محصولات مراقبت از مو، امولينت ها رطوبت از دست رفته رشته هاي مو را جبران مي كنند و به مو درخشندگي و استحكام مي بخشند. مثال ها: الكل چرب نارگيل، اسيدهاي چرب ضروري، كره شي آ، روغن جوجوبا
AMINO ACIDS — Amino acids are “the building blocks” that make up proteins. Because proteins are necessary to every living cell and are involved in every major process in the body, amino acids are essential to health. Of the roughly 28 known amino acids, 80 percent are manufactured by the body. The others, known as essential amino acids, must be obtained from the diet. Amino acids support proteins in the skin (collagen, elastin, etc.) and, used in certain combinations, help regulate oil production in the skin and scalp. Human hair is made up of 18 amino acids, which is why many quality hair care products contain them. (INCI dictionary) 
اسيدهاي آمينه: اجزاي سازنده پروتئين ها هستند. پروتئين ها براي هر سلول زنده ضروري هستند. حدوداً 28 نوع اسيد آمينه شناخته شده است. 80 درصد آنها توسط بدن ساخته مي شود. بقيه آنها كه به آنها اسيدهاي آمينه ضروري مي گويند بايد توسط رژيم غذايي بدن تأمين گردد. آمينواسيدها پروتئين هاي پوست (مثل كلاژن و الاستين) را حمايت مي كند. موي انسان 18 اسيد آمينه دارد، به همين علت در تركيبات محصولات مراقبت از پوست از اسيدهاي آمينه استفاده مي شود.
APHANIZOMENON FLOS AQUAE — Blue Green Algae. Made up of 50% to 70% utilizable protein, blue green algae is an excellent food, used for thousands of years for its mild taste and easily assimilated nutrients. A good source of enzymes, minerals, trace minerals and antioxidants, its amino acid profile is virtually identical to that of humans, which makes it more readily absorbed by the skin. Used in hair care products for its protein content, it helps revitalize and condition dull, damaged hair. (INCI dictionary)
ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT — Burdock. Antiseptic and antibacterial used topically to calm certain skin conditions. Its oil extract smoothes and revitalizes the hair and tones and soothes the scalp. An excellent ingredient in conditioners, anti-frizz hair care products and styling aids for coarse, curly, hard-to-handle hair. (INCI dictionary)
ARGANIA SPINOSA — Argan Oil. Nutrient-rich oil, high in essential fatty acids and antioxidant vitamin E. Supports the skin’s collagen and improves softness and elasticity. In hair care products, it rehydrates and smoothes the hair cuticle to help reduce frizzing and add shine. (INCI dictionary)
BETAINE – A natural humectant derived from sugar beets. Used in hair care formulations as a foam enhancer and conditioning agent. (INCI dictionary)
BRASSICA CAMPESTRIS — Canola Oil, Turnip Oil. An excellent emollient and conditioning agent, often combined with chinawood (tung) oil in hair care products. (See Brassica campestris/Aleurites fordi oil.) (INCI dictionary)
CHAMOMILLA RECUTITA, MATRICARIA RECUTITA — German Chamomile. A softening agent for rough, dry skin, used since ancient times for its calming and conditioning effects. Its soothing and hydrating proper ties also work well on the hair and scalp. In hair care formulations, it brings out highlights in blond or light brown hair. See also Anthemis nobilis (Roman Chamomile);Tanacetum annuum (Blue Chamomile). (INCI dictionary)
COCONUT FATTY ACID CREAM BASE — Absorption base containing essential fatty acids, coconut fatty alcohols from palm ker- nels, aloe vera and vitamins A, C and E. Rich in linoleic and linolenic acids (vitamin F), excellent nutrients and skin conditioners. In hair care products, it is often combined with the impor tant amino acids cysteine and methionine, which are high in sulfur and excellent for the hair and scalp. (INCI dictionary)
DESERT HERB COMPLEX — Unique hair care herbal blend con- sisting of organic jojoba (Simmondsia chinensis), aloe (Aloe bar- badensis) and yucca root (Yucca schidigera). (For more information on these ingredients, see individual entries.) (INCI dictionary)
EQUISETUM HYEMALE, EQUISETUM ARVENSE — Horsetail, Bottlebrush. Nutrient-rich herbal high in silica, essential to collagen production. A vegan alternative to collagen treatments, it firms and refreshes the skin and promotes healing. Often used in conjunction with coltsfoot in hair care products, it strengthens the hair shaft and adds sheen and elasticity. (INCI dictionary)
GINKGO BILOBA — Ginkgo Leaf Extract. Ancient Chinese herbal used in preparations to combat the effects of aging since 2,800 B.C. An anti-inflammatory and antiallergenic, very soothing to the skin and scalp. Combined with fumitor y in hair care prod- ucts, it increases the hair’s ability to absorb nutrients and improves scalp circulation. (INCI dictionary)
HUMULUS LUPULUS — Hops. Antimicrobial and sedative, very soothing and toning to the hair and skin. In hair care preparations, it adds body and softness and is helpful in the treatment of dandruff and other scalp conditions. Combined with chamomile, it reduces swelling and relieves itching and irritation. (INCI dictionary)
HYDROLYZED OAT PROTEIN — A natural humectant used in skin care formulations for its powerful anti-aging proper ties. Used regularly, oat protein has been clinically shown to reduce the appearance of fine lines by 34% and deep wrinkles by 57%, and to keep skin hydrated for up to eight hours after application. In hair care preparations, it is an excellent conditioner and nutrient. (INCI dictionary)
HYDROLYZED SOY PROTEIN — Water-soluble protein naturally derived from soy via the enzymatic hydrolysis process. Applied topically, it is an excellent hydrator that improves the texture and resiliency of the skin. In hair care formulas, it coats porous and damaged areas to strengthen and mend hair fiber. In hair care preparations it is an excellent conditioner and nutrient. (INCI dictionary)
HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN — Termed the building block of life, protein is our most import tant food, a leading source of vitamins and essential amino acids. Generally found in meats, eggs and dairy y products, protein can also be obtained from soy, wheat and other plant sources. Applied topically, vegetable protein is an excellent hydrator, readily absorbed by the skin for improved tex- ture. In hair care formulas, it combines with fatty acids and amino acids to coat porous or damaged hair and split ends. (See also Hy- drolyzed oat protein, Hydrolyzed soy protein, Hydrolyzed wheat protein.) (INCI dictionary)
HYDROLYZED WHEAT PROTEIN — Water-soluble protein naturally derived from wheat. Applied topically, it helps attract and retain moisture and is clinically proven to minimize fine lines and wrinkles. In hair care formulas, it coats porous and damaged areas to strengthen and mend hair fiber. (See also Hydrolyzed vegetable protein.) (INCI dictionary)
JUNIPERUS OXYCEDRUS — Cade Wood Oil. Essential oil obtained by steam distillation of the wood from the juniper tree. Used by European herbalists as a cleanser and toner to help clear and condition the scalp and prevent flaking. Today coal tar, a dangerous petrochemical, is generally used in its place in many mass-produced hair care products. (INCI dictionary)
LAVANDULA ANGUSTIFOLIA — Lavender, English Lavender. Essential oil obtained from lavender flowers. Added to skin and hair care preparations for its soothing and antiseptic proper ties and pleasant fragrance. (INCI dictionary)
MEDICAGO SATIVA — Alfalfa Extract. Natural cleanser and mild exfoliant high in vitamins A, B, C, D and E, and minerals. Used in face masks, bath oils, creams, and lotions, alfalfa is also rich in protein, which makes it an excellent ingredient for hair care products. Contains saponins (natural foaming agents). (INCI dictionary)
MUCOPOLYSACCHARIDES — Plant or animal substances that bind with water to form the thick, jelly-like material that cements cells together. Used in skin and hair care formulations for their ability to retain water. Mucopolysaccharides from aloe vera are best. (INCI dictionary)
PANAX GINSENG ROOT EXTRACT — Ginseng Root. One of the most prized herbs in China. A stimulant and tonic used in facial masks, lotions and overnight creams, it is also an effective ingredient in hair care products for its conditioning properties. Contains saponins. (INCI dictionary)
PECTIN — Obtained from the cell walls of plants, the peel of citrus and the crushed pulp of apples. Used in hair care products, it helps smooth the cuticle to lock in nutrients and enhance shine. PELARGONIUM GRAVEOLENS — Geranium Oil. Essential oil with astringent and tonic proper ties, an excellent normalizer foroily skin. Sometimes used as a fragrance. (INCI dictionary)
PIMENTA OFFICINALIS FRUIT POWDER — Allspice. The ground dried berries of an evergreen indigenous to the West In- dies, often used as a flavoring agent or fragrance. An antiseptic and astringent, it is an effective scalp tonic in hair care products. (INCI dictionary)
QUILLAJA SAPONARIA — Quillaya Bark. A natural soap with excellent foam-boosting and cleansing abilities, containing 9-10% saponins. An astringent and anti-inflammator y, it is used in sham- poos and hair care preparations for dandruff and other scalp problems. (INCI dictionary)
ROSMARINUS OFFICINALIS — Rosemary Oil. Essential oil ben- eficial to both hair and skin for its antioxidant, toning and purifying proper ties. In hair care products, it is said to stimulate hair follicles to grow and encourage circulation to the scalp. Used in hair rinses, par ticularly in combination with sage, it soothes and conditions the scalp and helps remove buildup and prevent flaking. (INCI dictionary)
TUSSILAGO FARFARA — Coltsfoot. Superb skin nutrient, high in polysaccharides, vitamin C and zinc. A natural anti-inflammatory and soothing agent, it helps soften and regenerate the skin. Combined with horsetail in hair care preparations, it strengthens and smoothes hair fiber and promotes scalp health. (INCI dictionary)
ZINGIBER OFFICINALE — Ginger. Anti-inflammator y and stim- ulant with warming and soothing proper ties. Used in creams, lo- tions and hair care products, it promotes circulation to the skin and scalp. In both powdered and essential oil form, it is an excellent ingredient for bath soaks and other personal care products. Some- times used in small amounts as a fragrance. (INCI dictionary)

• مراقبت از مو
English: Farmasi Hair Care Liquid Crystal Hair Serum, specially developed for hard-to-manage hairs and damaged hairs, instantly smoothes frizzly hair and makes hair easily tie up. Enriched with Argan Oil formula, quickly penetrates into hair while providing deeply nourisment. Jojoba Oil works well on the scalp and prevents its overdrying. It makes your hair look and feel healthier, silkier, and shiny.
ترجمه به فارسی: سرم کریستال مایع مراقبت از موی فارماسی اختصاصاً برای موهایی که شکل دادن به آن ها سخت بوده و آسیب دیده، طراحی شده است. این سرم مو وز موها را به سرعت صاف نموده و موجب تثبیت آسان مو می گردد. فرمولاسیون این محصول سرشار از روغن آرگان بوده و به سرعت به داخل مو نفوذ می کند و باعث رطوبت رسانی عمقی مو می گردد. روغن جوجوبا از خشکی بیش از حد پوست سر جلوگیری می کند. شادابی، درخشش و نرمی مو را افزایش می دهد.
English: Farmasi Phytokeratine Intense Repair Hair Care Cream gently moisturizes the hair and repairs it. This hair care cream also smooths out the hair and gives healthy and shiny appearance to the hair. For best result, easy combing and shiny effect, use it with Farmasi Phytokeratine Intense Repair Treatment Spray. It is paraben, silicon and color free.
ترجمه به فارسی: کرم مراقبت از موی ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی موها را به ملایمت رطوبت رسانی نموده و ترمیم می کند. این کرم مراقبتی به صاف شدن موها کمک نموده و ظاهری درخشان و شاداب به مو می بخشد. برای دستیابی به بهترین نتایج، شانه خوری آسان مو و افزایش درخشش مو، این کرم مراقبتی را با اسپری درمانی و ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی استفاده کنید. این محصول فاقد پارابن، سیلیکون و مواد رنگی می باشد.
English: Farmasi Phytokeratine Intense Repair Treatment Spray provides easy combing simultaneously and appreciable shine. For extra shine and softness, use it with Farmasi Hair Care Liquid Crystal Hair Serum. It does not rinse.
ترجمه به فارسی: اسپری درمانی ترمیم کننده فیتوکراتین فارماسی سهولت شانه خوری و درخشش تارهای مو را افزایش می دهد. برای درخشش و نرمی بیشتر موها، این اسپری را به همراه سرم کریستال مایع مراقبت از موی فارماسی استفاده کنید. آبکشی نکنید.
English: Because of 12 natural extracts containing in the formula, Farmasi Pure Herbal Intensive Repairing Hair Conditioner, intensely nourishes and provides comprehensive care to the damaged and colored hair. Wheats, oats, almond oil, linseed and ginseng extracts nourish the hair and restore their structure. Velvet flower, black cumin, aloe vera, chamomile, lavender and cotton extracts strenghten and help you to get silky hair every day. The hibiscus extract prevents formation of dandruff. Regular usage of the mask gives a healthy look and natural shine to the hair. Emollient compounds of the mask don't weight the hair and make an easy combing.
ترجمه به فارسی: کاندیشنر ترمیم کننده قوی پیور هربال فارماسی با برخورداری از 12 عصاره گیاهی، موجب تغذیه عمقی و مراقبت از موی آسیب دیده و رنگ شده می گردد. عصاره های گندم، جو دوسر، روغن بادام، عصاره های بذر کتان و جینسنگ موها را تغذیه نموده و ساختار مو را بازسازی می کنند. گل مخملی، رازیانه، آلوورا، بابونه، لاوندر و کتان موها را تقویت نموده و موجب نرمی مو به صورت روزانه می شوند. عصاره چای ترش از تشکیل شوره سر جلوگیری می کند. استفاده دائمی از این ماسک، موجب شادابی موها شده و درخشش طبیعی به مو می بخشد. ترکیبات نرم کننده این ماسک مو موجب افزایش وزن تارهای مو نمی شود و شانه خوری موها را آسان می نماید.


5DVD2
برای دریافت سرفصل ها و اطلاعات بیشتر، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال فرمایید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید


راهنمای خرید عطر همه چیز در مورد سورفکتانتها موم زنبور عسل پویان تولید با ظرفیت خالی
linkedin facebook youtube gplus instagram aparat aparat

تمام مطالب این وب سایت با قلم احسان حسنانی نگاشته یا ترجمه شده است. کپی برداری فقط با ذکر منبع و درج لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است.