اثبات ادعا در صنایع آرایشی بهداشتی  

اثبات ادعا در صنایع آرایشی بهداشتی

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: یکی از مواردی که ظاهرا ضروری به نظر می رسد ولی به عنوان یک گزینه یا امتیاز برتری در تولید برخی محصولات آرایشی بهداشتی مطرح شده، مبحث اثبات ادعا است. در نگاه اول، مصرف کننده انتظار دارد که اگر محصولی با ادعای خاص مثلا ضد ریزش مو یا ضد چروک وارد بازار می شود، این ادعا قبلا اثبات شده باشد. اما تولیدکنندگان محصولات آرایشی بهداشتی و پوست و مو معمولا ادعای خود را اثبات نمی کنند. برخی از آن ها ادعاهای عجیب و غریبی مطرح می کنند که صرفاً تفسیر خودشان از آزمایش های انجام شده است. در واقع، در دنیای آرایشی بهداشتی، موضوعی به نام اثبات ادعا وجود دارد که به یک کسب و کار واقعی تبدیل شده است.
اثبات ادعا
در دنیای محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت از پوست، موضوعی به نام اثبات ادعا وجود دارد که به یک کسب و کار واقعی تبدیل شده است. این موضوع برخلاف ظاهر علمی که دارد با تحقیقات علمی واقعی تفاوت بسیار زیادی دارد. این business به این شکل کار می کند:
اثبات ادعا
یک شرکت آرایشی بهداشتی بزرگ را در نظر بگیرید که محصولی مثل محلول ضد ریزش موی سر تولید می کند. مشخصاً این محصول باید وجه تمایزی با محصولات رقیب داشته باشد تا بتواند در بازار پر رقابت امروز فروش کند. بنابراین باید ایده جدیدی را مطرح کند تا حرفی برای گفتن داشته باشد. همچنین باید مصرف کننده را متقاعد سازد که محصولی که با این قیمت گزاف می خرند موثر است.
با یک آزمایشگاه قرارداد می بندد و از آنها می خواهد که محصولشان را آزمایش کنند. آزمایشگاه از شرکت آرایشی بهداشتی پول می گیرد و محصول را روی مثلا ۲۸ داوطلب آزمایش می کند و نتایج را بر حسب عدد و رقم به شرکت اعلام می کند. وقتی که نتایج مطالعات تکمیل شد، شرکت یکی از این عدد ها را که از همه بزرگ تر است در دست می گیرد و در بوق و کرنا می کند که محصول من ۸۸ درصد اثربخشی داشته است. حال این عدد ۸۸ را بزرگ روی برچسب محصولش درج می کند و در همه مدیاهای تبلیغاتی خود (وب سایت شرکت، نشریات وابسته، مجلات پول بگیر، مجلات شبه علمی) تا چندین سال استفاده می کند. جالب این جاست که در طول این چندسال ممکن است فرمولاسیون محصول چندین بار تغییر کرده باشد یا به کل تغییر فرمولاسیون داده باشد، اما این عدد ۸۸ درصد تا ابد ثابت می ماند!

claim substantiation
در دنیای محصولات مراقبت از پوست، اثبات ادعا به یک بیزینس تمام عیار تبدیل شده است و همیشه مطابق با مدارک معتبر علمی و تحقیقات معتبر نمی باشد.

• Justification Of The Claims
• اثبات ادعا

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تبلیغاتی = Advertising تبلیغی، تبلیغاتی
2- مصرف کننده = Consumer مصرف کننده
مصرف کنندگان 

consumer appeal = جذب مشتری 

consumer perception = درک مصرف کننده 
consumers
مصرف کنندگان
3- اثبات ادعا = Justification Of The Claims اثبات کردن ادعا
justification of the claims
اثبات کردن ادعا
4- مراقبت از پوست = Skin Care محافظت از پوست

skin care regimen = روتین مراقبت از پوست

prestige skin care products = محصولات لوکس مراقبت از پوست

sensitive and reactive skin care = مراقبت از پوست حساس و واکنش پذیر

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید