داروغه های زیبایی - رادیکال های آزاد  

داروغه های زیبایی - رادیکال های آزاد

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: رادیکال های آزاد ترکیباتی تشنه الکترون هستند که الکترون های سلول های بدن را می دزدند. درست مثل داروغه که داخل شهر گشت زنی می کرد، مالیات مالیات می کرد و مردم بیچاره را می چاپید. ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها نقش رابین هود را بازی میکنند. به رادیکال های آزاد الکترون می دهند تا دست از سر سلولها بردارد. میوه ها و سبزیجات تازه، ویتامین سی، قرص جوشان، کرم های حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان مثل کیوتن، کرم های حاوی ویتامین E و ویتامین C تعدادی از راه های تامین انتی اکسیدان مورد نیاز پوست است.
داروغه های زیبایی
شخصیت داروغه را در کارتون رابین هود یادتان است؟ یادتان است قدم می زد، مالیات مالیات می کرد و مردم بیچاره را گیر می انداخت و سکه هایشان را از آن ها می گرفت؟
در داخل بدن ما هم داروغه هایی وجود دارد به نام رادیکال آزاد (Free radical). این رادیکال های آزاد به سلول های بدن رحم نمی کنند. سلول های پوست را که معرفی کردیم در ویدئوهای قبلی، مثل سلول های ملانین ساز (Melanin maker)، مثل سلول های کراتین ساز (Kratin maker)، سلول های کلاژن ساز (Collagen maker) و الاستین ساز (Elastin maker) این ها در دیوارشان، در هسته شان الکترون هایی است که این داروغه دوست دارد این ها را از آن ها بدزد.
خوشبختانه در بدن ما رابین هودی وجود دارد به نام آنتی اکسیدان (Antioxidant). این آنتی اکسیدان، این رابین هود می آید با داروغه یک معامله ای می کند. می گوید داروغه، این سکه هایی که تو می خواهی را من بهت می دهم ولی به مردم بیچاره کاری نداشته باش. بگذار زندگی شان را بکنند. آنتی اکسیدان های بدن هم همین کار را می کنند. می آیند به رادیکال های آزاد الکترون می دهند بلکه این رادیکال های آزاد دست از سر سلول ها بردارند.
رادیکال های آزاد را چه چیزهایی ایجاد می کنند؟ نور آفتاب ایجاد می کند، سیگار ایجاد می کند، استرس باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود، فست فودهایی که دارای روغن های بد است باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود و رابین هود بدن ما را چه چیزی تامین می کند؟ ویتامین ها، سبزیجات تازه، میوه ها، قرص های ویتامین C، کرم های حاوی ویتامین C، چیزهایی که آنتی اکسیدان دارند.
یک تعدادی اقدام ساده ولی کاربردی من می خواهم به شما بگویم که آنتی اکسیدان بدن شما را تامین می کند. مثلا اگر شما روزی 5 لیوان چای می خورید دو تای آن را چای سبز بگذارید و سه تای آن را آن چای که همیشه می خورید استفاده بکنید. یا مثلا روزی یک عدد قرص جوشان را در یک لیوان آب حل کنید و بعد از 20 روز بیایید ببینید چه تغییراتی در پوستتان ایجاد شد. از غذاهای حاوی ویتامین استفاده کنید. تعدادی از غذاها را برایتان نام بردم.
در بخش کامنت ها به من بگویید برای تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدنمان دیگر چه راهکارهایی پیشنهاد می دهید. از کرم ها گرفته تا خوراکی ها فرقی نمی کند. منتظر پاسختان هستم.


• داروغه های زیبایی

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- تازه = Fresh تازه

freshener = فرشنر، نام دیگر تونر

a fresh towel = حوله تمیز

Skin freshner = لوسیون شاداب کننده پوست 

Fresh linen cabinet = کابینت ملافه های تازه و شسته شده

Sharp fresh sweetness = شيريني طراوت بخش نافذ که در اثر استفاده از کلروفرم به عنوان شیرین کننده خمیر دندان استفاده می شود.

freshly laundered uniform = یونیفرم تمیز و خشکشویی شده

freshly isolated human keratinocyte = کراتینوسیت های تازه انسان 

EARTHY, The provocative odor of freshly turned earth, musty and rooty. = خاكی یا زمینی: روایج انگیزنده یا تحریك كننده برخاسته از خاك تازه شخم زده شده، نم دار و ریشه دار. یعنی ریشه گیاه هنوز در آن وجود دارد.

EAU DE COLOGNE, Contains the lowest concentration of 2-4% base. It’s light, refreshing and can be applied often. = ادوكلن دارای كمترین غلظت یعنی 2 تا 4 درصد اسانس پایه است. ادوكلن ها ملایم و طراوت بخش هستند و می توانند به دفعات استفاده شوند.

IONONES, One of the most valued synthetic perfume ingredients. They have a fresh, violet aroma and were first introduced into perfumery in 1936 in Violettes de Toulouse. = آیونونها: یكی از باارزش ترین مواد عطری سنتزی، رایحه تازه و گل بنفشه دارند. در سال 1936 به صنعت عطرسازی معرفی شدند.

CITRUS, Odors from citrus fruits such as orange, lemon, lime, mandarin and bergamot which give fresh, fruity top notes used especially in eau fraiche, classical and men’s colognes. = سیتروس: بوهایی كه از میوه های مركبات مثل پرتقال، لیمو، لیموترش، ماندارین و برگاموت بدست می آید و رایحه فوقانی تازه و میوه ای دارد. در ادكلن های كلاسیك مردانه استفاده می شود.

Toners also known as fresheners or astringent = به تونرها فرشنر و قابض هم گفته می شود
Toners also known as fresheners or astringent
به تونرها فرشنر و قابض هم گفته می شود
a fresh towel
حوله تمیز
freshly laundered uniform
یونیفرم تمیز و خشکشویی شده
2- اقدام = Measure اقدام

colorimetric measurement = اندازه گیری های رنگ سنجی

Radioimmunoassay (RIA), a very sensitive in vitro assay technique used to measure concentrations of antigens (for example, hormone levels in blood) by use of antibodies. = آزمون رادیوایمیونو اَسِی، یك آزمون اینویتروی بسیار حساس برای اندازه گیری آنتی ژنها (مثلا سطح هورمونهای خون
3- الاستین = Elastin الاستین

tropoelastin = تروپوالاستین

HYDROLYZED ELASTIN = الاستین هیدرولیزشده، یک پروتیین طبیعی مشتق شده از منشا گاو
elastin
الاستین
4- چای سبز = Green Tea چای سبز
green tea
چای سبز
5- ویتامین C = Vitamin C ویتامین C
ویتامین C ، اسکوربیک اسید و مشتقات آن
vitamin C
ویتامین C
ویتامین C ، اسکوربیک اسید و مشتقات آن
6- ویتامین ها = Vitamins ویتامین ها
7- آنتی اکسیدان = Anti-Oxidant آنتی اکسیدان

high anti-oxidants properties = ویژگی آنتی اکسیدانی قدرتمند
8- رادیکال آزاد = Free Radical رادیکال آزاد

free radical scavenger = از بین برنده رادیکال آزاد 

hesperidin methyl chalcone, bioflavinoid found in the peel, pulp, and membranes of citrus fruit, such as grapefruits, lemons, and oranges. Hesperidin methyl chalcone has antioxidant properties, which help it to combat the inflammation and cell damage caused by free radicals. = هسپریدین متیل چالکون ماده بیوفلاونوئیدی که در پوست و گوشت مرکباتی مثل گریپ فروت، لیمو و پرتقال وجود دارد. نقش آنتی اکسیدان داشته و التهاب را کاهش می دهد و در کرم های دور چشم کاربرد دارد.
9- آنتی اکسیدان ها = Antioxidants آنتی اکسیدان ها
antioxidants
آنتی اکسیدان ها
10- رادیکال های آزاد = Free Radicals
hesperidin methyl chalcone, bioflavinoid found in the peel, pulp, and membranes of citrus fruit, such as grapefruits, lemons, and oranges. Hesperidin methyl chalcone has antioxidant properties, which help it to combat the inflammation and cell damage caused by free radicals. = هسپریدین متیل چالکون ماده بیوفلاونوئیدی که در پوست و گوشت مرکباتی مثل گریپ فروت، لیمو و پرتقال وجود دارد. نقش آنتی اکسیدان داشته و التهاب را کاهش می دهد و در کرم های دور چشم کاربرد دارد.

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید