در بین انواع مختلف مدل دهنده ها اسپری مو طرفداران بیشتری دارد به طوری که در رده محصولات مراقبت از مو بعد از شامپو، بیشترین فروش از آن این محصول بوده است.

انتخاب اسپری مناسب

اسپری های مو دو دسته اند:
۱- اسپری مدل دهنده "Working" hair sprays که برای مدل دادن به موها به کار می روند.
۲- اسپری تثبیت کننده "Finishing" hair sprays که برای تثبیت مدل مو، استفاده می شوند.
اَشکال(Forms) مختلف اسپری برای انواع مختلف مو در بازار فروخته می شود که علاوه بر مواد تشکیل دهنده فرمول آنها، در نحوه پاشش قطرات با هم تفاوت دارند.

نحوه پاشش قطرات

· هر چه قطرات اسپری با اندازه درشت تری پراکنده شوند موها با قدرت بیشتری به هم متصل می شوند ولی در عوض دیر تر خشک می شوند و مو حالت چسبناک به خود می گیرد.
· بر عکس هرچه اندازه قطره های اسپری کوچکتر باشد قدرت اتصال موها کمتر شده، زودتر خشک می شود وبا برطرف شدن حالت چسبناک احساس بهتری در اثر استعمال فراورده در هنگام لمس موها، برای مصرف کننده بر جای می ماند.
در انتخاب اسپری باید دقت کنیم تعادل مناسبی بین لطافت و استحکام فراورده بر قرار باشد به آن معنا که نه خیلی خشک و مستحکم باشد که لطافت را فدای خود کند و نه آنقدر نرم و بی اثر که کارایی نداشته باشد.

نکاتی در مورد نحوه استفاده از اسپری مو

نکات ایمنی

نکاتی که برای استفاده از اسپری ها از نظر ایمنی بسیار اهمیت دارد همیشه تحت عنوان اخطار (Warning) روی بسته بندی محصول نوشته می شود.

عبارت های زیر برای شما آشنا نیست؟!

- این محصولات حاوی مواد اشتعال پذیر هستند.
- مراقب باشید هنگام استفاده، هیچ گونه شعله ای طراف شما روشن نباشد.
- موقع اسپری کردن سیگار نباید روشن باشد.
- مواظب باشید به داخل چشم پاشیده نشود. اگر چشم شما خارش پیدا کرد آن را با آب فراوان بشویید. در صورت عدم تسکین خارش به پزشک مراجعه کنید.
- دور از دسترس بچه ها قرار دهید.
- بر روی پوست سر آسیب دیده و زخمی به کار برده نشود.
- قبل از استفاده آزمون حساسیت (آلرژی) را حتما انجام دهید.

تکنیک های آرایشی

برای استفاده از اسپری ها تکنیک آرایشی خاصی وجود ندارد. در واقع تجربه مصرف کننده یا آرایشگری که این کار را برای شما می کند می تواند بهترین تکنیک - حتی بهتر از دستورالعمل قید شده بر روی قوطی بطری - باشد. مهمترین مساله ای که باید در نظر داشته باشیم آن است که اسپری را به چه منظوری استفاده می کنیم. در واقع چه نوع مدلی بر روی موها مد نظر ما است؟
- صاف کردن موهای طره دار؟
- فر و مواج کردن موهای صاف؟
- یا حجم دادن به موهای نازک؟

به عنوان نمونه می توانید از دستور العمل زیر پیروی نمائید:

1- موها را شامپو نموده با حوله خشک کنید.
2- اسپری مدل دهنده (Working hair spray)را با استفاده ازشانه دندانه درشت به طور یکنواخت روی همه موها پخش نمایید .
3- موهای خود را به چند قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را مطابق مدل دلخواه خود شکل دهید. مثلا اگر صاف نمودن موهای طره دار مد نظرتان است در این مرحله می توانید با شانه مناسب موهای خود را به حالت کشیده در آورید.
4- با استفاده از اسپری تثبیت کننده مدل نهایی را بر روی موهایتان ثابت نمائید.

معرفی تعدادی اسپری موی سر

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید