مانیکور، آرایش ناخن: اصطلاح آرایشی  

مانیکور، آرایش ناخن: اصطلاح آرایشی

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: به آرایش ناخن های دست در سالن های آرایش و زیبایی مانیکور گفته می شود. مانیکور توسط مانیکوریست یا تکنسین مانیکور انجام می شود. بهتر است در هنگام مراجعه برای مانیکور لاک ناخن شخصی و کیت مانیکور مخصوص خود را داشته باشید و سالن هایی را که در آن بهداشت رعایت می شود، انتخاب کنید.
1- کیت مانیکور و پدیکور مخصوص خود، تهیه نمایید و هنگام مراجعه به مانیکوریست آن را همراه خود داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که کیت مانیکور خود را هر بار پس از استفاده تمیز و ضد عفونی نموده اید حتی وقتی شما تنها کسی هستید که از آن استفاده می نمایید.
2- لاک ناخن شخصی خود را به همراه داشته باشید. پوشش قبلی لاک خود را قبل از مراجعه به سالن، در خانه از روی ناخن پاک کنید یا پاک کننده لاک را با خود به همراه داشته باشید.
3- سالن مانیکور را از نظر تمیز و بهداشتی بودن به خوبی بررسی کنید. آیا سطل آشغال حاوی کیسه بوده و به خوبی پوشیده شده است؟ آیا کف سالن تمیز است؟ آیا میزهای مانیکور شسته و تمیز نگه داشته شده اند؟ آیا نورخوب و فراوان در سالن وجود دارد؟ به ظرف حاوی مواد ضدعفونی کننده نگاه کنید و اطمینان حاصل نمایید که شفاف، تمیز و عاری از چرک می باشند.
4- اگر از کیت مانیکور خود استفاده نمی کنید: آیا تمامی تجهیزات پس از هر بار استفاده تمیز و ضدعفونی می گردند؟ آیا مانیکوریست از وسایل تازه و پاکیزه برای هر مشتری استفاده می نماید؟ آیا مانیکوریست وسایل تمیز و ضدعفونی شده اش را جلوی شما از ظرف حاوی ضدعفونی کننده در می آورد؟ اطمینان حاصل نمایید که سوهان ها، بافرها و به طورکلی همه وسایلی که به نحوی با شما در تماس هستند قبل از اینکه شما به مانیکوریست اجازه شروع بدهید تمیز و ضدعفونی شده هستند.
5- اطمینان حاصل نمایید که تشت پدیکور بعد از سرویس هر مشتری کاملا تمیز و ضدعفونی شده است. محلهایی که مشتریان با پای برهنه گام برمی دارند قبل از سرویس هر مشتری باید ضدعفونی گردد.
6- اطمینان حاصل کنید که مانیکوریستها دستشان را قبل و بعد از سرویس هر مشتری می شویند.
7- هرگز از حوله ای که تازه و تمیز نیست استفاده نکنید.
8- اطمینان حاصل کنید که تعداد زیادی برس ناخن تمیز و ضدعفونی شده برای هر مشتری در دسترس است.
9- اطمینان حاصل نمایید که سوهان جدید و استفاده نشده برای هر مشتری استفاده می شود.
10- به جای قیچی کوتیکول از نرم کننده کوتیکول استفاده نمایید تا خطر شکستگی پوست کاهش یابد.

منبع:
ترجمه از سایت: http://womenshealth.ehow.com
روی این لینک کلیک کنید تا اصل مقاله را به زبان انگلیسی ببینید.

مانیکور با روش ماوالا

مانیکور
ماوالا


• مانیکور، آرایش ناخن

make creams

4charkh

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- پوشش = Coverage
Gray hair coverage = پوشش سفیدی موها

good coverage = پوشش خوب 
پوشش
2- تازه = Fresh
freshly isolated human keratinocyte = کراتینوسیت های تازه انسان 

Skin freshner = لوسیون شاداب کننده پوست 
تازه

CITRUS, Odors from citrus fruits such as orange, lemon, lime, mandarin and bergamot which give fresh, fruity top notes used especially in eau fraiche, classical and men’s colognes. = سیتروس: بوهایی كه از میوه های مركبات مثل پرتقال، لیمو، لیموترش، ماندارین و برگاموت بدست می آید و رایحه فوقانی تازه و میوه ای دارد. در ادكلن های كلاسیك مردانه استفاده می شود.

EARTHY, The provocative odor of freshly turned earth, musty and rooty. = خاكی یا زمینی: روایج انگیزنده یا تحریك كننده برخاسته از خاك تازه شخم زده شده، نم دار و ریشه دار. یعنی ریشه گیاه هنوز در آن وجود دارد.

EAU DE COLOGNE, Contains the lowest concentration of 2-4% base. It’s light, refreshing and can be applied often. = ادوكلن دارای كمترین غلظت یعنی 2 تا 4 درصد اسانس پایه است. ادوكلن ها ملایم و طراوت بخش هستند و می توانند به دفعات استفاده شوند.

IONONES, One of the most valued synthetic perfume ingredients. They have a fresh, violet aroma and were first introduced into perfumery in 1936 in Violettes de Toulouse. = آیونونها: یكی از باارزش ترین مواد عطری سنتزی، رایحه تازه و گل بنفشه دارند. در سال 1936 به صنعت عطرسازی معرفی شدند.

Sharp fresh sweetness = شيريني طراوت بخش نافذ که در اثر استفاده از کلروفرم به عنوان شیرین کننده خمیر دندان استفاده می شود.
3- حوله = Towel حوله
4- ضدعفونی کننده = Disinfectants ضدعفونی کننده
5- نرم = Loose
adherent and loose white flakes = پوسته های سفید نرم و چسبنده

loose powder = پودرهای نرم
شل، نرم


تلفظ loose powder ↓
6- چرک = Dirt
7- لاک ناخن = Nail Polish لاک ناخن


تلفظ nail polish ↓
8- سرو = Cypress
Cypress, Vupressus sempervirens = سرو
9- شفاف = Transparent کاملاً شفاف 

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید