معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: فیتولیوم  

معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: فیتولیوم

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: محلول ضد ریزش موی مردانه فیتولیوم برای ریزش موی الگوی مردانه طراحی شده است. این محلول حاوی کاپیسلپرو و عصاره نخل اره ای می باشد.

سرم فیتولیوم ۴ چیست؟

سرم فیتولیوم ۴ یک سرم درمانی قوی برای مقابله با ریزش موی آندروژنتیک یا ارثی است. این نوع ریزش مو معمولاً در آقایان اتفاق می افتد اما خانمها نیز گاهی به این نوع ریزش مو مبتلا می شوند.
این سرم درمانی، مبارزه با ریزش موی مزمن و شدید را با ۴ روش زیر از ریشه مو آغاز می کند.

۱- افزایش طول عمر موها:

کاپیسلپرو یک ترکیب پیشرفته و بی همتا است که از عصاره میوه سیب وحشی و قارچ شیتاکه ساخته شده است. کاپیسلپرو از فولیکول موها محافظت نموده، طول عمر و مدت سیکل تارهای مو را افزایش می دهد.
فیتولیوم شیتاکه

۲- کند کردن ریزش موها:

ترکیبات موجود در عصاره نخل اره ای که به نامهای ساوپالمتو Saw palmeto و سرنوآ Serenoa نیز معروف است آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز را که در ریزش موی هورمونی تاثیر مستقیم دارد مهار می کند. اسانسهای روغنی محیط پیرامون پیازمو را ضدعفونی کرده و با تحریک پیاز مو به شکل موثری ریزش موها را کند می کنند.
فیتولیوم سرنوآ

۳- تسریع رشد موها:

گلیکوپروتئین های سولانوم (سیب زمینی شیرین) موجب افزایش ضخامت و شادابی مویی که از سطح پوست سر جوانه می زند و بیرون می اید می شود. سولانوم به کراتین سازی سلول های کراتین ساز کمک نموده و پیاز مو را برای زایش و پرورش موی سالم تقویت می کند.
فیتولیوم سولانوم

۴- افزایش تراکم موها:

یکی از مهمترین ترکیبات سرم فیتولیوم ۴ پروسیانیدین های انگور است که سرشار از آنتی اکسیدان می باشند. آنتی اکسیدان از پیاز مو در برابر عوامل آسیب رسان محافظت می کند. روغن کانانگا تبادلات سلولی را بهبود می بخشد و به افزایش تراکم، پرپشتی و استحکام موها کمک می کند.
فیتولیوم انگور

فرمولاسیون سرم فیتولیوم ۴

فرمولاسیون سرم فیتولیوم ۴ با مشارکت متخصصان پوست و موی تراز اول دنیا ابداع شده و به گونه ای طراحی شده است که به شکلی ایمن و موثر به سرعت جذب پوست سر می شود.
•  عصاره قارچ شیتاکه Lentinus Edodes Extract
•  عصاره سلول های بنیادی سیب وحشی Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract
•  پروسیانیدین های انگور Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract
•  اسانس روغنی کانانگا (یلانگ یلانگ) Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-Ylang)
•  عصاره نخل اره ای Serenoa Serrulata Fruit Extract
•  اسانس روغنی مریم گلی Salvia Officinalis (Sage) Oil
•  اسانس روغنی کجپات از خانواده مورد Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil
•  اسانس روغنی رزماری Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
•  اسانس روغنی لیمو Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil
•  اسانس روغنی درخت سرو Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil
•  گلیکوپروتئین های سولانوم (سیب زمینی شیرین) Glycoproteins
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water (Eau Florale De Romarin), Alcohol Denat, (Alcool De Betterave), Water /Aqua, Glycerin (Dérivé D’huile De Palme), Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil (Citron), Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil (Cyprès), Fragrance / Parfum, Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil (Cajeput), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (Romarin), Salvia Officinalis (Sage) Oil (Sauge), Serenoa Serrulata Fruit Extract (Serenoa Repens), Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract (Extrait De Pommier Sauvage), Limonene, Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-Ylang), Lentinus Edodes Extract (Shiitaké), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (Opc De Raisin), Linalool, Isoeugenol, Geraniol, Eugenol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Xanthan Gum, Glycoproteins (Pomme De Terre), Methylsilanol Mannuronate, Acetyl Tetrapeptide-2, Dextran, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid.

تحقیقات

یک آزمون موضوعی که روی 28 آقای مبتلا به ریزش موی شدید که در آن سرم فیتولیوم ۴ به مدت 16 هفته، هر هفته 3 مرتبه استفاده شد نتایج زیر را نشان داد:
88% کاهش معنادار ریزش مو
94% تمایل به ادامه استفاده از محصول

روش مصرف سرم فیتولیوم ۴

بعد از شامپو کردن موها (ترجیحا با شامپو فیتولیوم) و خشک کردن موها با حوله، یک ویال کامل سرم فیتولیوم ۴ را روی پوست تمیز سر پخش کنید با حرکات دایره ای نوک انگشتان ماساژ دهید آبکشی نکنید موها را به دلخواه آرایش کنید به مدت 3 ماه 3 بار در هفته استفاده کنید. در صورتی که ریزش موی شما شدید است، مصرف فیتولیوم را در طول سال ادامه دهید.

چرا موی سر می ریزد؟

مردم معمولاً ریزش مو را یک بیماری کلی تلقی می کنند و به دنبال یک داروی عمومی برای درمان آن هستند، بدون آنکه به علت ایجاد آن یا تقسیم بندی انواع آن توجه کنند. درست مانند کسی که به دنبال یک داروی عمومی برای سردرد است، غافل از اینکه سردرد می تواند ده ها علت مختلف داشته باشد.
بسیاری از افرادی که از ریزش موی خود شکایت دارند، درواقع دچار ریزش مو نیستند! بلکه موهایی که روزانه به طور طبیعی از روی سرشان می ریزد آنها را نگران کرده است. به طور متوسط روزانه 100 تا 150 تار مو از روی سر یک فرد بالغ می ریزد و این امر کاملاً طبیعی است. دلیل ریزش طبیعی مو آن است که مو مثل ناخن به صورت پیوسته رشد نمی کند. بلکه به صورت ناپیوسته در بستری به نام فولیکول طی چند سال رشد می کند، سپس یک دوره توقف چند هفته ای را می گذراند. بعد به مدت چند ماه به صورت جداشده روی سر می ماند و در نهایت می افتد. رویش، توقف و ریزش مو در مراحل جداگانه ای انجام می شود که این مراحل را آناژن (فاز رشد)، کاتاژن (فاز توقف) و تلوژن (فاز ریزش) می نامند. به مجموع این مراحل سیکل مو گفته می شود.
سیکل مو در حالت عادی 3 تا 5 سال به طول می انجامد. این سیکل برای هر تار مو 25 بار در طول زندگی تکرار می شود. به عبارت دیگر، هر فولیکول می تواند در طول زندگی یک فرد حدود 25 بار موزایی کند. بنابراین در حالت عادی اگر مشکلی پیش نیاید، سر انسان به مدت 75 تا 125 سال مو خواهد داشت. در ریزش موی مزمن، شدید و پایدار، مدت زمان سیکل های مو به صورت غیر طبیعی کاهش یافته و در نتیجه شاهد از دست رفتن زودرس موی سر هستیم.
عوامل مختلفی هستند که موجب کوتاه شدن سیکل موها می شوند. به عبارت دیگر موجب می شوند فولیکول، نتواند مو را برای مدت مورد نظر (3 تا 5 سال) روی سر نگه دارد. این عوامل متعدد و پیچیده هستند و هنوز همه آنها شناسایی نشده اند. اما نتیجه کلی همه آن علت ها یک عامل است:‌ کاهش زودهنگام پتانسیل حیاتی موی سر

تقسیم بندی ریزش مو

ریزش مو انواع مختلف و علت های متفاوتی دارد که نمی توان همه آنها را در یک گروه قرارداد و به یک شکل درمان کرد. دانشمندان مختلف هر یک با توجه به نوع نگرش و دیدگاه تخصصی خود، به نوعی ریزش مو را تقسیم بندی کرده اند. دانشمندان کمپانی فیتو که دانش پزشکی را با هنر زیبایی و آرایش مو در هم آمیخته و نگاه خاصی به ریزش مو دارند، ریزش مو را به دو دسته تقسیم بندی نموده اند و برنامه های درمانی ویژه ای برای هر دسته ارائه نموده اند.

1- ریزش موی دائمی

که مزمن، شدید، مقاوم به درمان، با منشا هورمونی (آندروژنیک) است. این نوع ریزش مو معمولا در آقایان اتفاق می افتد اما خانمهایی که دچار این نوع ریزش مو می شوند نیز تعدادشان روز به روز در حال افزایش است. عامل اصلی این نوع ریزش مو کاهش پتانسیل حیاتی موی سر و در نتیجه کاهش مدت زمان سیکل های مو است. فیتو برای رفع ریزش موی دائمی برنامه مراقبتی فیتولیوم را پیشنهاد می کند.

2- ریزش موی واکنشی

که معمولا ناگهانی اتفاق می افتد. این نوع ریزش مو به صورت پراکنده از چند هفته تا چند ماه فرد را مبتلا می کند و معمولا در خانمها اتفاق می افتد. عامل اصلی این نوع ریزش مو به هم خوردن نظم سیکل های مو است. فیتو برای رفع ریزش موی واکنشی برنامه مراقبتی فیتوسیان را پیشنهاد می کند.

راه حل فیتو برای رفع ریزش موی دائمی

عامل اصلی ریزش موی دائمی (مزمن، شدید و پایدار) از بین رفتن پتانسیل حیاتی موی سر و در نتیجه کاهش مدت زمان سیکل های مو است. بنابراین هدف اصلی فیتو از خلق محصولات فیتولیوم افزایش پتانسیل حیاتی تارهای مو و در نتیجه افزایش مدت زمان سیکل های مو است. یکی از راه های افزایش پتانسیل حیاتی موهای سر، افزایش تولید پروتئینهای حیاتی موجود در فولیکول مو به نام Sirtuin ها است. ترکیب اصلی استفاده شده در فیتولیوم ۴ ماده ثبت شده و انحصاری فیتو به نام کاپیسلپرو است.

تقویت سلول های بنیادی مو توسط سلول های بنیادی سیب وحشی

سلول های بنیادی چیست؟

در تمامی بافتهای بدن نوعی از سلولها یافت می شود که توانایی تبدیل به سلول های تخصص یافته همان بافت را دارند. این سلولها در موقع اختلال بافتی دست به کار شده و تکثیر پیدا می کنند. به دلیل داشتن همین توانایی، به آنها سلول های بنیادی می گویند.

سلول های بنیادی مو

در فولیکول موی انسان، درست در زیر غده سبابه در ناحیه برجسته ای به نام Bulge، سلول های بنیادی مو قرار گرفته اند. هر بار که یک سیکل مو می خواهد آغاز شود یکی از این سلولها وارد چرخه شده، تکامل یافته و پیاز مو را می سازد. این 25 سلول سرمایه های ارزشمند موهای ما هستند زیرا قرار است در آینده تبدیل به مو شوند. بنابراین مراقبت از آنها بسیار با اهمیت است.
سلول های بنیادی مو
سلول های بنیادی مو
دانشمندان کمپانی فیتو پس از سالها تحقیق متوجه شدند که سلول های بنیادی سیب وحشی شباهت زیادی با سلول های بنیادی موی انسان دارند. هنگامی که این سلولها در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند، سلول های بنیادی سیب وحشی کلیه استرس ها و ضربه هایی که قرار است به سلول های بنیادی مو وارد شود را به خود جذب نموده و به این ترتیب از آنها محافظت می کند.
وجه تمایز فیتولیوم و عامل اصلی برتری این محصول نسبت به محصولات مشابه، آن است که فیتولیوم ۴ علاوه بر تقویت فولیکولهای فعال مو، سلول های بنیادی مو (که قرار است بعداً تبدیل به مو شوند) را نیز تقویت می کند.

• Phytolium
• فیتولیوم

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- شکل مو = Hair Form شکل مو
2- آنتی اکسیدان = Anti-Oxidant
high anti-oxidants properties = ویژگی آنتی اکسیدانی قدرتمند
ملانین از طریق دندانه های ملانوسیت وارد کراتینوسیت می شود. آنتی اکسیدان
3- هورمون = Hormone
hormone sensitive lipase, HSL = لیپاز حساس به هورمون

melanin stimulating hormone, α-MHS = هورمون تحریک ملانین

androgenic hormones = هورمون های مردانه 

male hormones = هورمونهای مردانه
هورمون 


تلفظ androgenic hormones ↓


تلفظ hormone ↓
4- ماساژ = Massage
massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body = ماساژ یک روش آرامش بخش برای وارد کردن اسانس روغنی به داخل بدن است
ماساژ


تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
5- قارچ = Fungus
pullulan,polysaccharide polymer produced from starch by the fungus Aureobasidium pullulans. = پولولان، پلی ساکارید طبیعی که از قارچ به دست می آید و فرآیند تولید آن، فرمنتاسیون ذرت نشاسته مایع در حضور یک قارچ مخمر مانند به نام پولولان 

fungus, eukaryotic organisms that includes unicellular microorganisms such as yeasts and molds, as well as multicellular fungi = قارچ، ارگانیسم یوکاریوتیکی که شامل میکروارگانیسم های تک سلولی مثل مخمر و کپک و همچنین قارچ های چند سلولی می شود. 

fungus infections = عفونت قارچی 


تلفظ fungus infections ↓


تلفظ fungus ↓
6- استحکام = Firmness
enhancement of firmness = افزایش استحکام 
استحکام


تلفظ elasticity and firmness ↓
7- تارهای مو = Hair Strands
8- تار مو = Strand Of Hair تار مو


تلفظ strand of hair ↓
9- اسانس روغنی = Essential Oil
essential oils, an essential oil is a concentrated hydrophobic liquid containing volatile aroma compounds from plants, also known as volatile oils = اسانس های روغنی، ماده هیدروفوب غلیظ شده که حاوی ترکیبات آروماتیک فرار گیاهان می باشد. اسانس های روغنی را روغن های فرار نیز می نامند. 

pure essential oils are naturally occuring substances found in different parts of the plant = اسانس روغنی خالص، ماده طبیعیست که در قسمت های مختلف گیاهان یافت می شود 

massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body = ماساژ یک روش آرامش بخش برای وارد کردن اسانس روغنی به داخل بدن است

non-organic essential oil = اسانس روغنی غیرارگانیک 

tea tree essential oil = اسانس روغنی درخت چای 

lavender essential oil = اسانس روغنی لاواند
اسانس های روغنی


تلفظ essential oil ↓


تلفظ essential oils ↓


تلفظ lavender essential oil ↓


تلفظ lavender essential oil2 ↓


تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ non-organic essential oil ↓


تلفظ pure essential oils are naturally occuring substances found in different parts of the plant ↓


تلفظ tea tree essential oil ↓
10- فولیکول مو = Hair Follicle
pores, openings of hair follicles = منافذ پوستی، دهانه های فولیکول

opening of a hair follicle = دهانه فولیکول های مو
فولیکول مو 


تلفظ hair follicle ↓


تلفظ hair follicles ↓


تلفظ hair follicles2 ↓
11- مشک = Musk
12- انگور = Grapes
Grapes, Vitis vinifera = انگور، عنب
13- ریشه مو = Hair Root
Regrown hair root = ریشه موی تازه روییده
ریشه موها
14- سلول های بنیادی = Stem Cells سلولهای بنیادین، سلولهای بنیادی، سلولهای مادر
15- تلوژن = Telogen
anagen hair/telogen hair ratio = نسبت موهای آناژن به تلوژن
تلوژن
16- شناسایی = Identification
17- توقف = Discontinue توقف مصرف؛ توقف تولید 
18- آناژن = Anagen
anagen hair/telogen hair ratio = نسبت موهای آناژن به تلوژن
آناژن، فاز رشد سیکل مو
19- پیوسته = Continuously به شکل پیوسته و ادامه دار
مثلاً زینک اکساید هم به صورت پودری و هم به صورت محلول های آماده دیسپرسیون در بازار موجود است.

تلفظ continuously ↓
20- گلی = Floral
hyrdosol, Herbal distillates, floral waters, hydrosols, hydrolates, herbal waters, and essential waters, are aqueous products of distillation. = هیدروسل، مقطره گیاهی، گلاب، هیدرولات ها، آب اسانسی، محصول آبی تقطیر
پلی هولوزیدها مشابه هیالورونیک اسید تا چندین برابر حجم خود آب جذب می کنند. فلورال، بر پایه رایحه گل ها
21- وحشی = Wild
22- حوله = Towel حوله
23- ایمن = Safe
24- فیتولیوم = Phytolium فیتولیوم، محصولات ضد ریزش موی مردانه از برند فیتو فرانسه
25- آندروژنتیک = Androgenetic آندروژنتیک، هورمونی ارثی

androgenetic hair loss = ریزش موی آندروژنتیک
a common, usually harmless condition in which patches of skin become darker in color than the normal surrounding skin.
26- مزمن = Chronic مزمن، کهنه، طولانی
27- رزماری = Rosemary
28- خشک کردن = Drying
blow-drying = خشک کردن مو با سشوار 
خشک کردن


تلفظ blow-drying ↓
29- زمینی = Earthy زمینی
30- فیتوسیان = Phytocyan فیتوسیان، محصولات ضد ریزش موی واکنشی و زنانه از برند فیتو فرانسه
31- سیب وحشی = Wild Apple سیب وحشی
32- سبابه = Sebaceous
lanoline, wool wax, wool grease, a wax secreted by the sebaceous glands of wool-bearing animals = لانولین، موم پشم، چربی پشم، روغن پشم گوسفند، ماده مومی یا چرب که توسط غدد سبابه حیوانات پشم دار مثل گوسفند ترشح می شود 

Sebaceous gland = غدد سبابه، غدد چربی ساز پوست، غده کوچکی در پوست پستانداران که تولید چربی می کند، غده ای که سبوم ترشح می کند

sebocyte, any of the cells that make up the sebaceous glands, and secrete sebum = سبوسیت، سبوسایت، سلول های تشکیل دهنده غدد سبابه که سبوم ترشح می کنند 
مربوط به غدد سبابه یا سباسه 

sebum in the sebaceous glands = سبوم در غدد سبابه 
بالم، بوم یا بلسان به پمادهای معطری گفته می شود که برای رفع مشکلات پوستی استفاده می شوند. بالم لب را بوم لب و بلسان لب هم ترجمه کرده اند. بوم معادل فرانسوی کلمه بالم است و معنای لغوی آن در فرانسوی، مرهم می باشد.
sebaceous activity = فعالیت غدد سبابه 

sebaceous glands = غدد سبابه


تلفظ sebaceous gland ↓


تلفظ sebum in the sebaceous glands ↓
33- نوک انگشتان = Fingertips
34- نخل اره ای = Saw Palmetto
35- کاتاژن = Catagen کاتاژن 
36- روش مصرف = Direction Of Use روش مصرف، راهنمای استفاده
37- کاپیسلپرو = Capicellpro کاپیسلپرو
38- سرو = Cypress
Cypress, Vupressus sempervirens = سرو
39- جداشده = Isolated
freshly isolated human keratinocyte = کراتینوسیت های تازه انسان 
جداشده، جداسازی شده
40- مریم گلی = Sage

تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
41- ویال = Vial
42- آرایش مو = Hair Styling مدل دادن به مو، آرایش مو

Hair styling products = محصولات مدل دهنده مو
43- نوک انگشت = Fingertip نوک انگشتان
44- شیتاکه = Shiitake شیتاکه
45- کاملاً طبیعی = All Natural کاملاً طبیعی
band aid-sized device comprising of an ultra-thin sensor for UV radiation detection
46- استحکام موها = Hair Suppleness استحکام موها
47- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر
48- سرنوآ = Serenoa

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید