معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: سابلایم رک  

معرفی گروه های محصولی آرایشی بهداشتی: سابلایم رک

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مدرس و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: کرم های ضدپیری سابلایم رک حاوی الکترود و الکترولیت بوده و جریان خفیف الکتریسیته از لایه های پوست عبور می دهد. فایل اطلاعات فنی این محصول توسط احسان حسنانی تدوین شده است.
سابلایم رک

مبارزه با چین و چروک ها با تحریک الکتریکی پوست

روشهای مختلفی برای مبارزه با پیری پوست وجود دارد. یکی از روش های موجود، استفاده از کرم های ضدپیری یا ضدچین و چروک می باشد که با نام های تجاری گوناگون در دسترس هستند. این محصولات معمولاً با تحریک شیمیایی و بیولوژیکی پوست می توانند سرعت نوسازی سلول ها و یا سرعت تولید کلاژن و الاستین را افزایش داده و به این ترتیب با پیری پوست مقابله می کنند.
کرم های رک سوبلیم
اما روش جدیدی که کمپانی رک برای مقابله با پیری پوست، در محصولات ابتکاری جدیدش یعنی «سوبلیم انرژی» به کار برده، تحریک فیزیکی و الکتریکی پوست است. هدف از تحریک الکتریکی، تقویت سیگنال های ارتباط دهنده سلول های پوست است. ســلول های پوسـت با یکدیگر از طریق جـریان های الکتریکی خفیفی که به صورت طبیعی در پوسـت وجود دارند ارتباط برقرار می کنند. با افزایش سن، قدرت این جریان ها کمتر می شود. بنابراین، تقویت جریان های الکتریکی باعث حفظ و برقراری این ارتباطات سلولی می گردد. محصولات سوبلیم انرژی رک جریان الکتریکی خفیفی روی سطح پوست ایجاد می کنند که کمک کننده جریانهای الکتریکی طبیعی پوست است.

تکنولوژی E-PULSE

چگونه یک کرم می تواند جریان الکتریکی تولید کند؟

محصولات «سوبلیم انرژی» دو قلو هستند. یعنی هر محصول از دو کرم تشکیل شده و در دو تیوب جداگانه اما در کنار هم عرضه می شوند. هیچ یک از این کرم ها به تنهایی قادر به ایجاد جریان الکتریکی نیستند، اما وقتی همانند چسب دوقلو به یک میزان و در کنار هم به کار برده شوند (ابتدا کرم خاکستری رنگ استفاده شود، سپس کرم سفید رنگ روی کرم خاکستری رنگ مالیده شود) جریان الکتریکی برقرار می شود.
محصولات «سوبلیم انرژی» دو قلو هستند
کرم خاکستری رنگ (شماره 1) حاوی ریز ذره های زینک و مس است. در شیمی خوانده ایم که اگر پیل الکتروشیمیایی با الکترودهایی از جنس زینک و مس بسازیم، جریان الکتریکی خفیفی برقرار می شود. اما برای ساختن پیل الکتروشیمیایی علاوه بر الکترود به الکترولیت نیز نیاز داریم. کرم سفید رنگ (شماره 2) در اینجا نقش الکترولیت را بازی می کند. در واقع کرمهای دوقلوی سوبلیم انرژی رک، روی سطح پوست یک پیل الکتروشیمیایی تشکیل می دهد که الکترودهای آن را کرم خاکستری و الکترولیت آن را کرم سفید رنگ تشکیل می دهد. جریان نامحسوسی از انرژی که از این طریق تولید می شود، به آرامی از میان لایه های سطحی پوست عبور کرده و فرآیند طبیعی نوسازی سلول های پوست را تقویت می کند.
پیل الکتروشیمیایی

هر یک از محصولات سوبلیم انرژی رک از دو تیوب تشکیل شده است:

تیوب شماره 1- کنسانتره E-pulse

این تیوب حاوی کرم خاکستری رنگی است که در هنگام استفاده بی رنگ می شود. این کنسانتره حاوی میکرو ذرات فلزی زینک و مس است که در مرحله بعد فعال می شود. این ماده بسیار ملایم، نرم و ابریشمی است و فورا جذب پوست می شود.
تیوب شماره یک
Electrodes: Zinc powder, Copper powder Base: Cyclopentasiloxane, Dimethicone

تیوب شماره 2- فعال کننده

این تیوب حاوی کرم سفید رنگی است که باید روی کرم خاکستری مالیده شود. این کرم حاوی گلوکونات مس و گلوکونات زینک است که میکرو ذرات فلزی مس و زینک به کار رفته در کرم خاکستری رنگ را فعال می کند و موجب برقراری جریان الکتریکی روی سطح پوست می شود.
تیوب شماره دو
Electrolyte: Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate in Aqua

کرم دوقلوی ضدچروک سوبلیم انرژی روز

کرم سوبلیم انرژی روز از تکنولوژی ای-پالس برای تحریک الکتریکی پوست استفاده می کند. در اثر استفاده از این کرم دوقلو، جریان نامحسوسی از انرژی الکتریکی از لایه های سطحی پوست عبور کرده و پوست نوسازی می شود. این کرم حاوی فیلترهای UVA/UVB برای جلوگیری از پیری پوست در اثر مواجهه با نور می باشد.
کرم روز
اثرات ضدپیری محصول پس از اولین استفاده قابل مشاهده است. علاوه بر آن، در اثر استفاده روزانه و مداوم از این کرم دو قلو: - روز به روز ظاهر پوست بهبود یافته و جوانتر به نظر می رسد.
- چروکها و خطوط ریز به شکل قابل مشاهده ای کاهش می یابند.
- رنگ چهره کاملاً یکنواخت شده و ظاهر چهره درخشان تر و شاداب تر می شود.
- پوست صاف، نرم و محکم می شود
در نمودار شکل زیر درصد بهبودی پارامترهای مختلف زیبایی پوست پس از یک هفته و همچنین پس از 4 هفته استفاده از کرم دوقلوی سوبلیم انرژی روز نشان داده شده است.
اثربخشی کرم روز
استحکام پوست بافت پوست ظاهر چروکها قوام پوست روش مصرف: هر روز صبح، ابتدا کرم شماره 1 را روی صورت و گردن بمالید و کمی صبر کنید تا جذب شود. سپس کرم شماره 2 را روی صورت و گردن پخش کنید و ماساژ دهید. کرم شماره 1 و کرم شماره 2 باید به یک اندازه مورد استفاده قرار گیرد. این محصول برای همه نوع پوستی قابل استفاده است.
Key ingredients: Collagen enhancer (Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate), Elastin Enhancer (Ononis Spinosa Root Extract), Skin lifter (THPE = Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine), Light reflectors (Mica, CI 77891), UV filters (Homosalate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene), Anti inflammation (Bisabolol), Moisturizer (Glycerin,Shea Butter), Anti-oxidant (Tocopherol, Tocopheryl Acetate)

کرم دوقلوی ضدچروک سوبلیم انرژی شب

کرم سوبلیم انرژی شب از تکنولوژی ای-پالس برای تحریک الکتریکی پوست استفاده می کند. در اثر استفاده از این کرم دوقلو، جریان نامحسوسی از انرژی الکتریکی از لایه های سطحی پوست عبور کرده و پوست نوسازی می شود. این کرم حاوی ترکیبات تغذیه کننده پوست می باشد.
کرم شب
اثرات ضدپیری محصول پس از اولین استفاده قابل مشاهده است. علاوه بر آن، در اثر استفاده روزانه و مداوم از این کرم دو قلو: - شب به شب ظاهر پوست بهبود یافته و جوانتر به نظر می رسد.
- چروکها و خطوط ریز به شکل قابل مشاهده ای کاهش می یابند و پوست صورت لیفت می شود
- رنگ چهره یکنواخت شده و لک های قهوه ای محو می گردند
- پوست رطوبت رسانی شده، صاف تر و سفت تر می شود
در نمودار شکل زیر درصد بهبودی پارامترهای مختلف زیبایی پوست پس از یک هفته و همچنین پس از 4 هفته استفاده از کرم دوقلوی سوبلیم انرژی شب نشان داده شده است.
اثر کرم شب
روش مصرف: هر روز عصر، ابتدا کرم شماره 1 را روی صورت و گردن بمالید و کمی صبر کنید تا جذب شود. سپس کرم شماره 2 را روی صورت و گردن پخش کنید و ماساژ دهید. کرم شماره 1 و کرم شماره 2 باید به یک اندازه مورد استفاده قرار گیرد. این محصول برای همه نوع پوستی قابل استفاده است.
Key ingredients: Collagen enhancer (Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate), Elastin Enhancer (Ononis Spinosa Root Extract), Skin lifter (THPE = Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine), Light reflectors (Mica, CI 77891), Anti-inflammation (Allantoin), Nourisher (Squalane, Glycerin,Shea Butter, Glycine Soja Protein), Anti-oxidant (Tocopheryl Acetate)

کرم دوقلوی ضدچروک سوبلیم انرژی دور چشم

کرم سوبلیم انرژی دور چشم از تکنولوژی ای-پالس برای تحریک الکتریکی پوست استفاده می کند. در اثر استفاده از این کرم دوقلو، جریان نامحسوسی از انرژی الکتریکی از لایه های سطحی پوست عبور کرده و پوست نوسازی می شود. اثرات ضدپیری محصول تنها سه ساعت پس از اولین استفاده قابل مشاهده است. علاوه بر آن، در اثر استفاده روزانه و مداوم از این کرم دو قلو:
کرم چشم
- آرامش چشم ها بیشتر شده و جوانتر به نظر می رسند.
- تیرگی ها محو شده و پف زیر چشم کاهش می یابد
- خطوط ریز، چروکها و چینهای ناحیه پنجه کلاغی کاهش می یابد
- پلک ها لیفت شده و پوست اطراف چشم سفت تر می شود
در نمودار شکل زیر درصد بهبودی پارامترهای مختلف زیبایی پوست پس از یک هفته و همچنین پس از 4 هفته استفاده از کرم دوقلوی سوبلیم انرژی دور چشم نشان داده شده است.
اثر کرم چشم
روش مصرف: هر روز صبح و/یا عصر در دو مرحله روی پلک ها و اطراف چشم مالیده شود مرحله 1- ابتدا کرم خاکستری (شماره 1) را روی پلک ها و اطراف چشم بمالید و کمی صبر کنید تا جذب شود. مرحله 2- سپس کرم سفید رنگ (شماره 2) را روی پلک ها و اطراف چشم پخش کنید و با ضربه های ملایم نوک انگشت ماساژ دهید. کرم شماره 1 و کرم شماره 2 باید به یک اندازه مورد استفاده قرار گیرد. این محصول برای همه نوع پوستی قابل استفاده است.
Key ingredients: Collagen enhancer (Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate), Elastin Enhancer (Ononis Spinosa Root Extract), Skin lifter (THPE = Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine), Light reflectors (Mica, CI 77891), Anti-inflammation (Ruscogenin, Neoruscogenin), Humectant (Glycerin)


• سابلایم رک

40cheragh2

کانال تلگرام اصلی

@hosnani1

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- ماساژ = Massage
massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body = ماساژ یک روش آرامش بخش برای وارد کردن اسانس روغنی به داخل بدن است
ماساژ


تلفظ massage is a relaxing way to introduce essential oils to the body ↓


تلفظ massage1 ↓
2- رطوبت رسانی = Moisturizing
Super-rich moisturizing balm = بالم مرطوب کننده فوق غنی شده 

moisturizing agent = ماده مرطوب کننده

moisturizing effect = اثر مرطوب کنندگی
3- مواجهه = Exposure مواجهه، در معرض قرار گرفتن، در تماس قرار گرفتن

Exposure time = زمان تماس، زمان مواجهه

exposure to toxic chemicals = مواجهه با مواد شیمیایی

overexposure = مواجهه بیش از حد


تلفظ exposure to toxic chemicals ↓
4- پیری پوست = Skin Explants
human skin explants = اکسپلانت های پوست انسان
اکسپلانت های پوستی
5- استحکام = Firmness
enhancement of firmness = افزایش استحکام 
استحکام


تلفظ elasticity and firmness ↓
6- الاستین = Elastin
tropoelastin = تروپوالاستین
الاستین
7- نوسازی = Renewal
cell renewal = نوسازی سلولی

skin renewal = نوسازی پوست

tissue renewal = نوسازی بافت
نوسازی
8- لیفت = Lift
9- الکترولیت = Electrolite الکترولیت 
10- تیوب = Tube

تلفظ tube ↓
11- درخشان = Radiant درخشان، یکی از ویژگی های مطلوب پوست 
12- کنسانتره = Concentrate
essential oils, an essential oil is a concentrated hydrophobic liquid containing volatile aroma compounds from plants, also known as volatile oils = اسانس های روغنی، ماده هیدروفوب غلیظ شده که حاوی ترکیبات آروماتیک فرار گیاهان می باشد. اسانس های روغنی را روغن های فرار نیز می نامند. 
کنسانتره، محلول غلیظ

concentrated serums = سرم های تغلیظ شده 
13- محکم = Firm

تلفظ elasticity and firmness ↓
14- جار = Jar

تلفظ blender jar ↓
15- نرم = Loose
adherent and loose white flakes = پوسته های سفید نرم و چسبنده

loose powder = پودرهای نرم
شل، نرم


تلفظ loose powder ↓
16- بهبودی = Heal
17- روش مصرف = Direction Of Use روش مصرف، راهنمای استفاده
18- پف زیر چشم = Puffiness پف کردگی زیر چشم


تلفظ puffiness ↓
19- نوک انگشت = Fingertip نوک انگشتان
20- پنجه کلاغی = Crow'S Feet
crow's feet wrinkles = چروک های ناحیه پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم ها
پنجه کلاغی، گوشه خارجی چشم
21- خطوط ریز = Fine Lines چروک های ظریف، خطوط و چروک های ریز پوست

fine lines & wrinkles = خطوط و چروک های پوست 
22- ناحیه پنجه کلاغی = Crow’S Feet Area ناحیه پنجه کلاغی، گوشه خارجی چشم
23- قوام پوست = Skin Tone
smooth and even skin tone = پوست صاف و یکدست
قوام پوست
24- شیمی = Chemistry
organic chemistry = شیمی آلی 
شیمی 


تلفظ chemistry ↓


تلفظ organic chemistry ↓

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید