اکتیو آرایشی، ضد التهاب، لاناتلیس 

تلگرام آرایشی بهداشتی تبلیغ کتاب شوینده ها

اکتیو آرایشی، ضد التهاب، لاناتلیس

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: لانوتلیس، آمیزه عصاره چای سبز آسیایی و یک گیاه آفریقایی که روی یکدیگر اثر هم افزایی دارند. است. ویژگی ها: اثر آنتی رزاسه دارد. قرمزی پوست را کاهش می دهد. از آسیب مو در اثر مواجهه با پرتوهای فرابنفش محافظت می کند. ؛ مکانیسم: زداینده رادیکال های آزاد
در ملاقات آسیا و آفریقا، پادشاه سرزمین گیاهان آسیا (چای سبز) و ملکه سرزمین گیاهان افریقا (کریسنتلیس) با یکدیگر ازدواج نموده و فرزندی به نام «لاناتلیس» به دنیا آوردند که امروزه یک اکتیو قدرتمند برای صنایع بهداشتی و آرایشی می باشد.
«لاناتلیس» یک کمپلکس گیاهی است که از تلفیق کامیلیای آسیایی (چای سبز) و کریسنتلیس آفریقایی به دست می آید. این دو گیاه که زاده دو سرزمین مختلف با دو شرایط آب و هوایی کاملاً متفاوت هستند، به خاطر خواص درمانی شان در طب سنتی معروفند. بررسی های اخیر که در زمینه ترکیبات تشکیل دهنده عصاره این دو گیاه انجام شده، نشان داده است که ترکیبات تشکیل دهنده کریسنتلیس و چای سبز تکمیل کننده یکدیگر بوده و فعالیت رادیکال آزادزدایی یکدیگر را تقویت می کنند. هر چند که چای سبز و کریسنتلیس هر یک به تنهایی نیز در زمینه زدودن رادیکال های آزاد قوی عمل می کنند اما ترکیب پتنت شده این دو عصاره (لاناتلیس) اثر سینرژیک ایجاد نموده و فعالیت رادیکال آزاد زدایی هر یک از آنها را 50 درصد افزایش می دهد.
لاناتلیس علاوه بر اینکه یک رادیکال آزاد زدای قوی است یک اکتیو تسکین دهنده و یک اکتیو تنظیم کننده خون مویرگی نیز هست که این خواص توسط آزمایش های کارایی و بالینی به اثبات رسیده اند.
لاناتلیس با غلظت 1 تا 5 درصد در محصولات آرایشی استفاده می شود و کاربردهای آن محصولات مراقبت از پوست با کاربرد روزانه ، محصولات خاص مراقبت از پوست مانند محصولات ضد پیری ، محصولات مراقبت از پوست قبل و بعد از قرار گیری در برابر آفتاب ، محصولات محافظتی و ممانعتی مراقبت از مو هستند.


مطلب قبلی: هومئوسوت

مطلب بعدی: کمپلکس ام دی آی

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- رادیکال های آزاد = Free Radicals
2- پتنت = Patent

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریداگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود، روی دکمه زیر کلیک کنید !