عطرهای عجیب و غریب  

عطرهای عجیب و غریب

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: خانه عطر دیمیتر یکی معروف ترین شرکت هایی است که عطرهای عجیب و غریب می سازد. تعدادی از عجیب ترین عطرهای این کمپانی را در زیر معرفی می کنیم
خانه عطر دیمیتر یکی معروف ترین شرکت هایی است که عطرهای عجیب و غریب می سازد. تعدادی از عجیب ترین عطرهای این کمپانی را در زیر معرفی می کنیم:
عطر مجلس ختم Funeral Home
در این عطر از آمیزه گل سفید رنگ از خانواده زنبق، گلهای صورتی از خانواده رز استفاده شده است. جالب اینجاست که ته مایه ای هم از بوی فرش دارد که شما را به یاد مجالس ختم می اندازد.


عطرهای رنگی

وقتی این عطر را می زنید اسپری رنگ آبی روی بدنتان پخش می شود. تیزر تبلیغاتی آن، عکس خانمی است که مانند مرده ای با خون آبی، بی حرکت افتاده است. نمونه ای از این عطر، ادوپرفیوم wode by Boudicca است که پس از اسپری شدن، افشانه ای از رنگ آبی روی پوست نقش می بندند ولی بعد از یکی دو دقیقه محو می شود و فقط رایحه آن به جا می ماند.


عطر با بوی فست فود

این عطرها را معمولا به سفارش کمپانی های فست فود سازی و برای تبلیغ آن محصولات می سازند. نمونه آن، اسپری بدن Burger King است.


عطر با DNA خودتان Own DNA Fragrance

در فصل دانستنی های رایحه خواهیم گفت که هر فرد شیمی منحصر به فرد خودش را دارد. علمی تر بخواهیم صحبت کنیم در بدن هر انسان ترکیبات شیمیایی به نام MHC وجود دارد که ترکیب درصد اجزای آن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و بستگی به ژنتیک فرد دارد. کمپانی دیمیتر ادعا می کند در این عطر از ترکیبات شیمیایی بدن هنرپیشه های محبوب و مشاهیری مثل باراک اوباما استفاده شده است.سایر عطرهای عجیب و غریب

عطرهای عجیب و غریب زیاد هستند. مثلا عطر زامبی که می گویند بوی جسد می دهد. عطر با بوی گاراژ ، عطری که بوی کود انسانی می دهند ، عطر با رایحه اسب، عطر با رایحه همبرگر، عطر با رایحه پاپ کورن ، عطر با رایحه حشیش ، عطر با رایحه مشروبات الکلی و عطرهای دیگری که نمی توان در این کتاب نام آورد!
اینها نمونه هایی از عطرهایی هستند که توسط کمپانی های مختلف از جمله کمپانی دیمیتر به بازار عرضه می شوند. این عطرها را معمولا به تعداد محدود و برای مناسبت های خاص طراحی می کنند و معمولا پس از یک بار عرضه، مجددا تولید نمی شود. چون طرفداران این نوع عطرهای عجیب و غریب، خیلی زیاد نیستند.
شاید یک نفر از روی کنجکاوی و برای مسخره بازی بخواهد در یک مهمانی خیلی غیر رسمی و دوستانه مثلا بوی زامبی بدهد! اما معمولا کسی حاضر نیست از این عطرها به صورت دائمی استفاده کند.
سوال: کلمه Limited Edition که روی بعضی از عطرها درج شده به چه معنا است؟
برخی عطرها را برای مناسبت های خاص یا برای قشر خاصی از مشتریان تولید می کنند. به عبارت دیگر عطرهایی هستند که جزء تولید روتین کارخانه نیست. این عطرها را به صورت محدود تولید می کنند. به همین علت به آنها Limited edition گفته می شود.• عطر های عجیب

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- شیمی = Chemistry شیمی 

organic chemistry = شیمی آلی 

AROMA CHEMICALS, Molecules obtained from natural products or made by synthetic organic chemistry that have an aroma. Most of the synthetic aroma chemicals are nature identical, i.e., identical to the same molecule obtained from a natural product. = مواد شیمیایی آروماتیك یا آروماكمیكال ها مولکول‌هایی هستند كه از محصولات طبیعی به دست می‌آیند یا به صورت سنتزی ساخته می‌شوند و بو دارند. بسیاری از مواد شیمایی آروماتیك بوی شبیه مواد طبیعی دارند. به عبارت دیگر شبیه مولکول‌هایی هستند كه از طبیعت به دست می‌آیند.

organic chemistry = شیمی آلی
chemistry
شیمی
organic chemistry
شیمی آلی
شیمی آلی
2- زنبق = Iris
3- تیزر = Teaser Ad تیزر تبلیغاتی
محصولات آرایشی رنگی که به منظور زیباتر جلوه دادن چشم ها روی پلکها یا اطراف چشمها مالیده می شود
4- آمیزه = Mixture مخلوط، آمیزه

BLEND, Harmonious mixture of perfumery ingredients. = به آمیزه همگنی از مواد عطری بلند می گویند

Silicone Elastomer Blend, Dow Corning® 9040, a mixture of high molecular weight silicone elastomer in cyclopentasiloxane = آمیزه الاستومر سیلیکون 

MACERATION, Is a method used to process flowers by steeping them in hot fats. The steeping process produces pomades. These are washed in alcohol for purification, and from this scented mixture, the extract of floral oil is obtained. = ماسیراسیون: روشی است كه در آن گلها را وارد روغن داغ می كنند سپس پماد به دست آمده را با الكل می شویند.
5- مشتری = Client مشتری

clients with pacemakers = مشتری هایی که باطری قلب دارند

A contra indication is a condition that client has or a treatment that client is undergoing that may cause a negative side effect during a facial treatment = کنتراندیکاسیون به شرایطی گفته می شود که مشتری دارد یا درمانی که بیمار تحت آن است که در آن شرایط یا بیماری می تواند اقدام فیشال را با عوارض جانبی مواجه کند

And contra indications that client may have = کنترا اندیکاسیون هایی که مشتری می تواند داشته باشد
A contra indication is a condition that client has or a treatment that client is undergoing that may cause a negative side effect during a facial treatment
کنتراندیکاسیون به شرایطی گفته می شود که مشتری دارد یا درمانی که بیمار تحت آن است که در آن شرایط یا بیماری می تواند اقدام فیشال را با عوارض جانبی مواجه کند
And contra indications that client may have
کنترا اندیکاسیون هایی که مشتری می تواند داشته باشد
Sun damaged skin has been chronically exposed to sun over the clients life time
Sun damaged skin has been chronically exposed to sun over the client’s life time
client
مشتری
clients with pacemakers
مشتری هایی که باطری قلب دارند
6- ژنتیک = Genetics ژنتیک
genetics
ژنتیک
7- روتین = Routin روتین

self-tanning routine = روتین برنزه کردن پوست
routin
روتین
8- تبلیغاتی = Advertising تبلیغی، تبلیغاتی
9- خانه عطر = Fragrance Houses خانه های عطر، خانه عطر 
fragrance houses
خانه های عطر، خانه عطر
10- ادوپرفیوم = Eau De Perfume ادوپرفیوم
پوست دائما در حال از دست دادن آب به صورت بخار به محیط اطراف می باشد که به این پدیده، تبخیر نامحسوس آب از اپیدرم اطلاق می شود (شُکری، ص 19) امولینت ها با کاهش تبخیر نامحسوس آب از سطح پوست، سبب باقی ماندن آب در لایه شاخی و افزایش محتوای آب آن می شوند (شکری ، ص 42). محدود نمودن تبخیر نامحسوس پوست یکی از پنج عملکرد ماتریکس بین سلولی می باشد (سعیدی، ص 85). افزایش میزان تبخیر نامحسوس پوست اگر تاحدی باشد که محتوای آب لایه شاخی به کمتر از 10 درصد برسد، عوارض خشکی پوست بروز می کند (سعیدی، ص 86).
11- اسپری بدن = Body Spray اسپری بدن
12- ترکیب درصد = Composition ترکیب درصد

sebum composition = ترکیب درصد سبوم

thermal decomposition = تجزیه حرارتی

COMPOUND, A compound is a completed perfume formulation ready to be used in a product. The term “composition” and compound are interchangeable. = كامپاند به فرمولاسیون كامل عطر گفته می شودكه برای استفاده در محصول آماده است. كامپازیشن و كامپوند را می توان به جای هم استفاده نمود.

ROUNDING OUT, Perfume ingredients, often from natural origins, added to fragrance compositions to enrich, modify or soften any harsh qualities. = مواد معطر معمولاً با منشأ طبیعی كه به فرمولاسیون عطر اضافه می شود تا ویژگی های خوب به آن بدهد.
composition
ترکیب درصد
13- ترکیب درصد = Composition ترکیب درصد

sebum composition = ترکیب درصد سبوم

thermal decomposition = تجزیه حرارتی

COMPOUND, A compound is a completed perfume formulation ready to be used in a product. The term “composition” and compound are interchangeable. = كامپاند به فرمولاسیون كامل عطر گفته می شودكه برای استفاده در محصول آماده است. كامپازیشن و كامپوند را می توان به جای هم استفاده نمود.

ROUNDING OUT, Perfume ingredients, often from natural origins, added to fragrance compositions to enrich, modify or soften any harsh qualities. = مواد معطر معمولاً با منشأ طبیعی كه به فرمولاسیون عطر اضافه می شود تا ویژگی های خوب به آن بدهد.
composition
ترکیب درصد

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید