عطرهای عجیب و غریب  

عطرهای عجیب و غریب

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: خانه عطر دیمیتر یکی معروف ترین شرکت هایی است که عطرهای عجیب و غریب می سازد. تعدادی از عجیب ترین عطرهای این کمپانی را در زیر معرفی می کنیم
خانه عطر دیمیتر یکی معروف ترین شرکت هایی است که عطرهای عجیب و غریب می سازد. تعدادی از عجیب ترین عطرهای این کمپانی را در زیر معرفی می کنیم:
عطر مجلس ختم Funeral Home
در این عطر از آمیزه گل سفید رنگ از خانواده زنبق، گلهای صورتی از خانواده رز استفاده شده است. جالب اینجاست که ته مایه ای هم از بوی فرش دارد که شما را به یاد مجالس ختم می اندازد.


عطرهای رنگی

وقتی این عطر را می زنید اسپری رنگ آبی روی بدنتان پخش می شود. تیزر تبلیغاتی آن، عکس خانمی است که مانند مرده ای با خون آبی، بی حرکت افتاده است. نمونه ای از این عطر، ادوپرفیوم wode by Boudicca است که پس از اسپری شدن، افشانه ای از رنگ آبی روی پوست نقش می بندند ولی بعد از یکی دو دقیقه محو می شود و فقط رایحه آن به جا می ماند.


عطر با بوی فست فود

این عطرها را معمولا به سفارش کمپانی های فست فود سازی و برای تبلیغ آن محصولات می سازند. نمونه آن، اسپری بدن Burger King است.


عطر با DNA خودتان Own DNA Fragrance

در فصل دانستنی های رایحه خواهیم گفت که هر فرد شیمی منحصر به فرد خودش را دارد. علمی تر بخواهیم صحبت کنیم در بدن هر انسان ترکیبات شیمیایی به نام MHC وجود دارد که ترکیب درصد اجزای آن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و بستگی به ژنتیک فرد دارد. کمپانی دیمیتر ادعا می کند در این عطر از ترکیبات شیمیایی بدن هنرپیشه های محبوب و مشاهیری مثل باراک اوباما استفاده شده است.سایر عطرهای عجیب و غریب

عطرهای عجیب و غریب زیاد هستند. مثلا عطر زامبی که می گویند بوی جسد می دهد. عطر با بوی گاراژ ، عطری که بوی کود انسانی می دهند ، عطر با رایحه اسب، عطر با رایحه همبرگر، عطر با رایحه پاپ کورن ، عطر با رایحه حشیش ، عطر با رایحه مشروبات الکلی و عطرهای دیگری که نمی توان در این کتاب نام آورد!
اینها نمونه هایی از عطرهایی هستند که توسط کمپانی های مختلف از جمله کمپانی دیمیتر به بازار عرضه می شوند. این عطرها را معمولا به تعداد محدود و برای مناسبت های خاص طراحی می کنند و معمولا پس از یک بار عرضه، مجددا تولید نمی شود. چون طرفداران این نوع عطرهای عجیب و غریب، خیلی زیاد نیستند.
شاید یک نفر از روی کنجکاوی و برای مسخره بازی بخواهد در یک مهمانی خیلی غیر رسمی و دوستانه مثلا بوی زامبی بدهد! اما معمولا کسی حاضر نیست از این عطرها به صورت دائمی استفاده کند.
سوال: کلمه Limited Edition که روی بعضی از عطرها درج شده به چه معنا است؟
برخی عطرها را برای مناسبت های خاص یا برای قشر خاصی از مشتریان تولید می کنند. به عبارت دیگر عطرهایی هستند که جزء تولید روتین کارخانه نیست. این عطرها را به صورت محدود تولید می کنند. به همین علت به آنها Limited edition گفته می شود.• عطر های عجیب

khoramsun

lift3

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- اسپری بدن = Body Spray اسپری بدن
2- جزء = Component جزء
3- تبلیغاتی = Advertising تبلیغی، تبلیغاتی
4- آمیزه = Mixture
Silicone Elastomer Blend, Dow Corning® 9040, a mixture of high molecular weight silicone elastomer in cyclopentasiloxane = آمیزه الاستومر سیلیکون 
مخلوط، آمیزه

BLEND, Harmonious mixture of perfumery ingredients. = به آمیزه همگنی از مواد عطری بلند می گویند

MACERATION, Is a method used to process flowers by steeping them in hot fats. The steeping process produces pomades. These are washed in alcohol for purification, and from this scented mixture, the extract of floral oil is obtained. = ماسیراسیون: روشی است كه در آن گلها را وارد روغن داغ می كنند سپس پماد به دست آمده را با الكل می شویند.
5- زنبق = Iris
6- خانه عطر = Fragrance Houses خانه های عطر، خانه عطر 


تلفظ fragrance houses ↓
7- ادوپرفیوم = Eau De Perfume ادوپرفیوم
8- تیزر = Teaser Ad تیزر تبلیغاتی
9- شیمی = Chemistry
organic chemistry = شیمی آلی 
شیمی 

AROMA CHEMICALS, Molecules obtained from natural products or made by synthetic organic chemistry that have an aroma. Most of the synthetic aroma chemicals are nature identical, i.e., identical to the same molecule obtained from a natural product. = مواد شیمیایی آروماتیك یا آروماكمیكال ها مولکول‌هایی هستند كه از محصولات طبیعی به دست می‌آیند یا به صورت سنتزی ساخته می‌شوند و بو دارند. بسیاری از مواد شیمایی آروماتیك بوی شبیه مواد طبیعی دارند. به عبارت دیگر شبیه مولکول‌هایی هستند كه از طبیعت به دست می‌آیند.


تلفظ chemistry ↓


تلفظ organic chemistry ↓
10- ازن = Ozone
secondary pollutants, A secondary pollutant is not directly emitted as such, but forms when other pollutants (primary pollutants) react in the atmosphere.Examples of a secondary pollutant include ozone, which is formed when hydrocarbons (HC) and nitrogen oxides (NOx) combine in the presence of sunlight; NO2, which is formed as NO combines with oxygen in the air; and acid rain, which is formed when sulfur dioxide or nitrogen oxides react with water. = آلاینده های ثانویه هوا که بر خلاف آلاینده های اولیه به شکل مستقیم وارد هوا نمی شوند. بلکه در اثر واکنش آلاینده های اولیه با عوامل دیگر ایجاد می شوند. از ازن تروپوسفری می توان به عنوان نمونه ای از آلاینده ثانویه نام برد. زیرا از واکنش هیدروکربن ها و اکسیدهای نیتروژن در حضور نور آفتاب ایجاد می شود. باران های اسیدی نمونه دیگری از آلاینده های ثانویه هستند. زیرا در اثر ترکیب اکسید گوگرد و اکسید نیتروژن با آب باران ایجاد می شوند. 

tropospheric ozone, Ozone that is a constituent of the troposphere. The troposphere extends from the Earth's surface to between 12 and 20 kilometers above sea level = ازن تروپوسفری، ازنی که در لایه تروپوسفر جو زمین قرار دارد. تروپوسفر آن قسمت از جو زمین است که از سطح زمین تا فاصله 12 و 20 کیلومتری بالای سطح دریا ادامه دارد.

photochemical smog, haze in the atmosphere accompanied by high levels of ozone and nitrogen oxides = مه دود فوتوشیمیایی، دودآلود شدن هوا به علت وجود ازن و اکسیدهای نیتروژن 

Ozone, trioxygen, an inorganic molecule with the chemical formula O3 = ازن، تری اکسیژن 


تلفظ ozone ↓


تلفظ tropospheric ozone ↓
11- ترکیب درصد = Composition
thermal decomposition = تجزیه حرارتی

COMPOUND, A compound is a completed perfume formulation ready to be used in a product. The term “composition” and compound are interchangeable. = كامپاند به فرمولاسیون كامل عطر گفته می شودكه برای استفاده در محصول آماده است. كامپازیشن و كامپوند را می توان به جای هم استفاده نمود.

ROUNDING OUT, Perfume ingredients, often from natural origins, added to fragrance compositions to enrich, modify or soften any harsh qualities. = مواد معطر معمولاً با منشأ طبیعی كه به فرمولاسیون عطر اضافه می شود تا ویژگی های خوب به آن بدهد.

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید