مقالات احسان حسنانی در زمینه شیمی 

مقالات احسان حسنانی در زمینه شیمی

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی
چکیده: مقالات و دیدگاه های احسان حسنانی در زمینه علم شیمی: شیمی سوخت، شیمی آرایشی بهداشتی، پتروشیمی. معرفی یکی از افزودنی های بالابرنده عدد اوکتان بنزین، معرفی افزودنی های سوخت، مقایسه فیلترهای فرابنفش، معرفی ترکیبات نابودکننده لایه ازن و تخریب آن، وکس پلی اتیلن، پتروشیمی، مهندسی شیمی، آب خنک کننده، بخار آب، هوای صنعتی از جمله مباحثیست که در بخش شیمی سایت من قابل مطالعه می باشد.
شیمی

شیمی

•  MMT: برای افزایش عدد اکتان بنزین روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها ماده ای بر پایه منگنز به نام MMT است. متیل سیکلو پنتا دینیل منگنز تری کربنیل یا MMT، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  افزودنی های سوخت: رنگها، مواد آنتی آیسینگ یا ضد یخ، افزایش دهنده عدد اکتان بنزین و غیره از افزودنی های سوخت هستند. افزودنی های سوخت، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  مقایسه فیلترهای فرابنفش: یك ماده ضد آفتاب آلی هنگامی بیشترین میزان فعالیت را از خور نشان می دهد كه به نحو بهینه پراكنده شده باشد. مقایسه فیلترهای فرابنفش، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  کلرو فلورو کربن ها: از مخرب ترین مواد شیمیایی نابودکننده لایه ازن زمین می توان کلوروفلوروکربنها را نام برد. کلرو فلورو کربن ها، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  ازن: لایه ازن در سی کیلومتری سطح زمین قرار گرفته و جلوی پرتوهای خطرناک نور خورشید را می گیرد. ازن چیست؟، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  تخریب لایه ازن: با صنعتی شدن جهان امروز لایه ازن در اثر مواد شیمیایی بیش از پیش در حال تخریب و نابودی است. بشر باید تا دیر نشده کاری کند. تخریب لایه ازن، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

مهندسی شیمی

•  وکس پلی اتیلن: وکس پلی اتیلن از فراورده های جانبی تولید پلی اتیلن در مجتمع های پتروشیمی است. وکس پلی اتیلن، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  پتروشیمی : پتروشیمی صنعت تبدیل فراورده های نفتی به فراورده های غیرنفتی است. پتروشیمی ، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  مهندسی شیمی: مقالات احسان حسنانی در زمینه مهندسی شیمی از جمله تعریف این رشته، تاریخچه مهندسی شیمی و تعریف مهندسی در این صفحه درج شده است. مهندسی شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  تاریخچه مهندسی شیمی: مهندسی شیمی اولین بار در سال 1888 در دانشگاه MIT آمریکا توسط یک استاد شیمی صنعتی پایه گذاری شد. تاریخچه مهندسی شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  تاریخچه زمان پیمای مهندسی شیمی: رویدادهای مهم تاریخ معاصر که به نوعی با مهندسی شیمی در ارتباط است در این مقاله درج شده اند. تاریخچه زمان پیمای مهندسی شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  مهندسی شیمی چیست؟: مهندسی شیمی را می توان دانش طراحی فرایند برای صنایع شیمیایی، جهت تبدیل مواد اولیه به فرآورده های با ارزش افزوده تعریف نمود. مهندسی شیمی چیست؟، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  مهندسی چیست؟: شاید تنها تعریف پذیرفته شده مهندسی این باشد: هنر به کارگیری ریاضی و علوم برای سود رسانی به بشر مهندسی چیست؟، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  شبیه سازی کامپیوتری برج استخراج اسانس: شبیه سازی کامپیوتری یک از کارهایی است که مهندسان شیمی انجام می دهند تا اتفاقاتی را که در فرایندهای شیمیایی رخ می دهد با استفاده از حل همزمان معادلات دیفرانسیل با روش های عددی پیش بینی کنند و اثر تغییرات را محصسبه کنند. شبیه سازی کامپیوتری برج استخراج اسانس، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  پایان نامه کارشناسی: اندازه گیری قابلیت آبدهی توده های زیستی بعد از عمل هضم بیولوژیکی موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد احسان حسنانی است. پایان نامه کارشناسی احسان حسنانی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  چکیده مقاله لاواند: طرح لاواند در دو مرحله شبیه سازی كامپیوتری و مطالعه آزمایشگاهی در مقیاس پایلوت انجام شد.  چکیده مقاله لاواند نوشته احسان حسنانی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  همزن های آرایشی بهداشتی: همزن های پره دار كاربرد بسیار وسیعی در صنایع آرایشی و بهداشتی و بخصوص ساخت كرم ها دارند.  همزن های آرایشی بهداشتی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  مجتمع پتروشیمی اصفهان: یکی از واحدهای درسی رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی کارآموزی در یک واحد صنعتی مرتبط است. کارآموزی در مجتمع پتروشیمی اصفهان، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  ایزو چیست: ایزو مخفف عبارت «سازمان جهانی استاندارد» است. در صنعت نفت، ایزو می تواند استاندارد فرایند باشد نه فقط محصول. حفظ کیفیت وظیفه همه پرسنل است نه فردی خاص. ایزو چیست، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  آتش: آتش از دید یک مهندس شیمی یک رشته واکنش شیمیایی است که با تولید حرارت و شعله همراه است. آتش از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  جذب سطحی : وقتی ماده یا mass از از فاز مایع یا گاز به فاز جامد انتقال پیدا می کند، پدیده جذب سطحی اتفاق افتاده است. جذب سطحی می تواند شیمیایی، فیزیکی و یا الکتریکی باشد. جذب سطحی از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  آب خنک کننده: در مبدل های حرارتی معمولا آب به عنوان سیال خنک کننده استفاده می شود. آین آب بعد از اینکه گرما را جذب کرد به برج های خنک کننده هدایت می شود تا در آنجا گرمای گرفته شده را پس بدهد. آب خنک کننده از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  بخار آب: بخار آب به عنوان سیال گرم کننده در مبدل های حرارتی و سایر عملیات واحد یک کارخانه شیمیایی استفاده می شود. بخار آب از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  هوای صنعتی: از دید یک مهندس شیمی دو نوع هوای صنعتی داریم: هوای فرایند و هوای ابزار دقیق. هوای فرایند برای تمیز کردن فیلتر ها و احیای برخی کاتالیست ها و هوای ابزار دقیق برای کار اندازی سیستم های سنجش استفاده می شود. کیفیت هوای ابزار دقیق به مراتب بالاتر از کیفیت هوای فرایند است. هوای صنعتی از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

آب و فاضلاب

•  تصفیه فاضلاب با روش های بیوتکنولوژی: تصفیه بیولوژیکی لجن فاضلاب با روشهای بیوتکنولوژی امکان پذیر است. تصفیه فاضلاب با روش های بیوتکنولوژی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  پایان نامه کارشناسی ارشد: پایان نامه کارشناسی ارشد من در مورد قابلیت آبدهی توده های زیستی بود. بالا بودن حجم آب در لجن های بیولوژیکی یکی از معضلات فرایند تصفیه فاضلاب است. پایان نامه کارشناسی ارشد احسان حسنانی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  تصفیه فاضلاب: مقاله احسان حسنانی در مورد تصفیه فاضلاب را در این بخش مطالعه کنید. تصفیه فاضلاب از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  رزین های تعویض یونی: مقاله احسان حسنانی در مورد رزین های تعویض یونی را در این بخش مطالعه کنید. رزین های تعویض یونی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  تصفیه آب: مقاله احسان حسنانی در مورد تصفیه آب را در این بخش مطالعه کنید. تصفیه آب از دید یک مهندس شیمی، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
•  کتاب تصفیه آب دکتر امیری: مقاله احسان حسنانی در مورد کتاب تصفیه آب دکتر امیری را در این بخش مطالعه کنید. کتاب تصفیه آب دکتر امیری، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

• Chemical Bleaches 
• شیمی
English: Tea Tree Oil Soap provides strong protection against the negative effects of physical and chemical substances you are exposed to all day long. It also gives freshness and brightness to the skin. It keeps the excess oil production on the skin under control in regular use.
ترجمه به فارسی: صابون درخت چای از پوست در برابر اثرات مخرب فیزیکی و شیمیایی محیط محافظت نموده و این اثر محافظتی در طول روز ماندگار است. موجب ایجاد احساس طراوت و درخشش پوست می شود. با استفاده دائمی و منظم از این صابون، تولید چربی بیش از حد پوست کنترل می شود.
English: Farmasi Baby Love Baby Lotion, specially developed in Farmasi Laboratories, softens your and your baby's body after the bath. With Olive Oil and Chamomile extracts, this soothing baby lotion moisturizes and nourishes your baby’s skin while leaving it silky soft and refreshed. It moisturizes for 24 hours and leaves the skin soft all day. It also keeps pH of the skin balanced. It does not contain any harmful chemicals such as Paraben and Alcohol.
ترجمه به فارسی: لوسیون بدن Baby love، اختصاصاً در آزمایشگاه های فارماسی طراحی شده، موجب نرمی پوست بدن کودک بعد از حمام می شود. حای روغن زیتون و عصاره بابونه، پوست بدن کودک را رطوبت رسانی و تغذیه می کند و لطافت و طراوت ابریشم روی پوست به جا می گذارد. پوست را برای مدت 24 ساعت رطوبت رسانی نموده و در تمام طول روز نرم نگاه می دارد. pH پوست را در حالت متعادل نگاه می دارد. از مواد شیمیایی مضر مثل پارابن ها و الکل ها در فرمولاسیون این محصول استفاده نشده است.
English: A light-weight, non-oily Sun Protection Preparation for the face with a dual focus in providing a certified high broad spectrum UVA/UVB protection and anti-ageing benefits to assist in reducing the visible signs of photo ageing. 
ترجمه به فارسی: ضد آفتاب سبک و فاقد چربی برای صورت با عملکرد دوگانه، محافظت وسیع الطیف در برابر اشعه های فرابنفش UVA و UVB و همچنین خواص ضد پیری، برای کاهش علائم مشخص پیری فوتوشیمیایی پوست


مطلب قبلی: بیوتکنولوژی

مطلب بعدی: دانلود

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید