فوران = eruption  

فوران = eruption

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
پژوهشگر و مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
لطفا از تماس تلفنی با این شماره خودداری فرمایید. این شماره فقط جهت پیام متنی با واتسپ می باشد.
چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه فوران، Eruption می باشد.

فوران چیست؟


فوران = Eruption
eruption = فوران، بیرون زدن


واژه «فوران» در مقالات سایت احسان حسنانی

آیا سولفات در شامپوها مضر است؟ بدون سولفات چیست؟

شامپوی بدون سولفات یا عاری از سولفات به شامپویی می گویند که در آن هیچ کدام از ترکیبات سدیم لوریل سولفات، سدیم لوریل اتر سولفات و آمونیوم لوریل سولفات و مشتقات آن وجود ندارد. سولفات ها به نمک ها ی سولفوریک اسیدمی گویند. شامپوی بدون سولفات الزاما شامپوی خوبی نیست. سولفات ها را می توان با موادی مثل بتائین ها ملایم نمود. سولفاتهایی که در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند، سرطانزا نیستند. اما محرک پوست می باشند. هرچه غلظت ترکیبات سولفات دار در شامپو زیادتر باشد تحریک کنندگی شان بیشتر است.
 چرا موضوع سولفات و شامپوهای عاری از سولفات مورد توجه قرار گرفته است؟ اخیراً زیاد می‌شنوم كه می‌گویند سولفات‌ها سرطان‌زا، مضر و خطرناك هستند. به همین علت تصمیم گرفتم در یك پست جداگانه در موردش صحبت كنم. راستش برای من كه از سال 83 تا به الان به صورت جدی در صنعت آرایشی بهداشتی فعالیت می‌کنم كاملاً محسوس است كه سولفات و شامپوهای بدون سولفات اوایل اصلاً دغدغه نبود و تب شامپوهای بدون سولفات جدیداً فوران كرده است.
مشاهده مطلب

پروتئین سیرتوئین در محصولات آرایشی بهداشتی

0
 آیا واقعاً چشمه ای از جوانی از درون سیرتوئین فوران می کند؟
 wikipedia دکتر سینکلر استاد دانشگاه علوم پزشکی هاروارد توضیح می دهد که سیرتوئین، الگوی بیان ژنها را به گونه ای تنظیم می کند که جوانی انسان حفظ شود. این محقق بیولوژیست که یکی از بنیانگذاران شرکت داروسازی سیستریس است در پاسخ به این سوال که آیا چشمه ای از جوانی از درون سیرتوئین فوران می کند پاسخ می دهد که خیر، سیرتوئین یک ملکول خارق العاده از سیاره سیستریس نیست بلکه یک پروتئین است. سیرتوئین ژنهایی که باید خاموش بمانند تا سلولهای پوست جوان بمانند را خاموش نگه می دارد. سیرتوئین همچنین DNA تخریب شده در اثر افزایش سن را ترمیم می کند.( لینک خبر)
مشاهده مطلب

واژه «فوران» در منابع و ترجمه های احسان حسنانی
5DVD2
برای دریافت سرفصل ها و اطلاعات بیشتر، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال فرمایید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید