دانستنی های پوست و مو: پوست ترکیبی 

دانستنی های پوست و مو: پوست ترکیبی

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتی


چکیده: پوستی که در بعضی قسمت ها چرب و در برخی نواحی خشک است را پوست ترکیبی نامگذاری می کنند. در این نوع پوست اطراف بینی و پیشانی و چانه چرب است و سایر نواحی پوست صورت خشک می باشد. پوست ترکیبی یا مختلط نیاز به مراقبت خاصی دارد.
پوست ترکیبی
پوست ترکیبی
پوست هایی که در بعضی از قسمت ها چرب و در برخی نواحی خشک هستند را پوست ترکیبی می نامند. در پوست های مختلط، اطراف بینی، پیشانی و چانه چرب است ولی نواحی دیگر صورت خشک است. بنابراین باید با هر قسمت جداگانه رفتار شود.
پوست ترکیبی
در این نوع پوست نقاط مختلف بدن مخلوطی از حالت های خشک و چرب را نشان می دهند. پوست ترکیبی در ناحیه صورت بیشتر دیده می شود. در اغلب موارد نواحی چرب در بخش های مرکزی نظیر بینی، چانه و پیشانی و نواحی خشک در بخش هایی مثل گونه، دهان و اطراف چشم دیده می شود. این نوع پوست در برخی افراد دیده می شود و همانند پوست های خشک و چرب بایستی درمان شوند.


مطلب قبلی: فیبروبلاست

مطلب بعدی: پوست خشک

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر

6489

نظر شما هر چه باشد، بدون نیاز به تائید، در سایت درج خواهد شد.

درج نام اختیاری است


درج آدرس ایمیل ضروری نیست، اما پُلی برای ارتباط با شما ایجاد می کند.


در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را بدون http
در کادر زیر وارد کنید تا نام شما به صورت لینک دار نمایش داده شود.لطفاً عبارتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید را در کادر مقابل وارد نمایید:
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید