محصولات برنزه کننده پوست 

محصولات برنزه کننده پوست

نویسنده:

ehsan hosnani
گردآوری، ترجمه و نگارش: احسان حُسنانی
مهندس شیمی - مترجم و پژوهشگر صنایع آرایشی بهداشتیچکیده: به جای حمام آفتاب گرفتن و قرار دادن پوست در معرض آفتاب سوختگی و سرطان، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از کرم ها، روغنها، اسپری ها و سایر محصولات آرایشی بهداشتی برنزه کننده پوست استفاده کنند.
برنزه کننده

روغن های برنزه کننده (Tanning oils)

استفاده از انواع روغن ها از دیرباز برای تغییر رنگ پوست استفاده می شده است که از جمله می توان به روغن نارگیل، روغن بادام زمینی، یا سایر روغن های گیاهی اشاره نمود. نکته مهم این است که این روغن ها هیچ گونه اثرات ضدآفتاب ندارند و حتی سبب تمرکز بیشتر نور خورشید در سطح پوست و آسیب بیشتر آن می گردند. فرآورده های روغنی برنزه کننده بسیاری توسط شرکت های بزرگ آرایشی و بهداشتی ارائه می شود. در مورد بسیاری از این فرآورده ها ادعا می شود که افزون بر نقش برنزه کننده، دارای اثرات تغذیه کننده و تقویت کننده پوست نیز می باشند، که البته این نقش ها بیشتر جنبه تجاری دارد و از دیدگاه علمی محل پرسش می باشد. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که پوست بدون این فرآورده ها نیز به همین میزان برنزه می شوند.
نکته دیگری که در مورد این محصولات دارای اهمیت است این است که این روغن ها گاه با عملکرد غدد عرق و غدد سباسه تداخل ایجاد می کنند و همین امر سبب بروز ضایعاتی در سطح پوست میشود. گاه حتی ضایعاتی شبیه آکنه نیز روی پوست بروز می نماید.

برنزه کننده های خارجی

اسپری اتوبرنزه اوریاژ

اسپری اتوبرنزه اوریاژ
Uriage Self-tanning spray
DHA and Erythrulos

اوریاژ
روش صحیح استفاده از اسپری برنزه کننده اوریاژ

برای برنزه کردن صورت: ابتدا کف دست اسپری کنید سپس به صورت یکنواخت روی صورت، اطراف ابروها و زیر خط رویش مو پخش کنید
برای برنزه کردن بدن: محصول را روی بدن اسپری کنید سپس با دست به صورت یکنواخت روی تمام قسمت ها از جمله پاها، پشت زانو، آرنج و کمر پخش کنید.
نکته مهم: این محصول حاوی دی هیدروکسی استون است. بنابراین پس از استفاده، دست ها را به خوبی بشویید.

ژل کرم اتو برنزه کننده بدن سانیفیک لیراک

سانیفیک لیراک
Lierac Sunific self-tanner cream-gel
حاوی ۵درصد DHA در ترکیب با AHA میوه ای
بعد از استفاده، دست های را به خوبی بشویید

• Bronzer
English: farmasi magic pearls beached bronzer offers an ideal and natural suntanned look with its special blend. use these elegant pearls either as a blusher, or all over your face as a powder or to highlight your decollete.
ترجمه به فارسی: برنزه و برافروخته کننده های Magic Pearls فارماسی، ظاهر پوست را به شکلی طبیعی و ایده آل برنزه می کنند. از این آمیزه پودری می توان برای دستیابی به ظاهری برافروخته در تمام بخش های صورت یا برای هایلایت کردن ناحیه بالای سینه استفاده نمود.
English: farmasi magic pearls blushing bronzer features a perfectly pigmented formula that allows an ideal suntanned look and a rosy luminescence at the same time! with its special blend, your cheeks gain a weightless, silky and bright look. use these elegant pearls either as a blusher, or all over your face as a powder or to highlight your decollete.
ترجمه به فارسی: برنزه و سرخ کننده Magic Pearls فارماسی دارای فرمولاسیون حاوی رنگدانه است و می تواند ظاهری آفتاب خورده و درخشش گلگون را همزمان به صورت اعطا کند. با این آمیزه پودری، گونه ها ظاهری درخشان، ابریشمی و سبک پیدا می کنند. از این مرواریدهای درخشان می توان برای قرمز کردن گونه ها یا تمام بخش های صورت و همچنین برای هایلایت کردن ناحیه بالای سینه استفاده نمود.

• برنزه کننده
English: Farmasi Bronzing Oil enhances sunbathing effect slightly protecting your skin. Cocoa oil and Shea butter provide intense color, deep moisturizing and soothing effect to the skin without oil effect.
ترجمه به فارسی: روغن برنزه کننده فارماسی، افزایش دهنده اثر حمام آفتاب و محافظت ملایم از پوست. روغن کاکائو و کره شی آ رنگ عمیق به پوست می دهد. موجب رطوبت رسانی عمقی و بدون ایجاد احساس چربی، پوست را تسکین می دهد.


مطلب قبلی: خمیردندان

مطلب بعدی: رژ لب

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- آکنه = Acne

تلفظ acne ↓


تلفظ some cases of acne ↓
2- برنزه کننده = Bronzer برنزه کننده
محصولات آرایشی بهداشتی که به منظور برنزه کردن پوست بدن و صورت استفاده می شود.
Bronzer Brush = برس برای استفاده از محصولات برنزه کننده


تلفظ bronzer ↓
3- لیراک = Lierac لیراک
4- بادام = Almond
Almond, Prunus species = بادام

Tropical Almond, Terminalia chebula = هلیله، بادام گرمسیری

Almond flavor = رایحه بادام
5- سباسه = Sebaceous Gland غدد سبابه، غدد چربی ساز پوست، غده کوچکی در پوست پستانداران که تولید چربی می کند، غده ای که سبوم ترشح می کند
غدد سبابه


تلفظ sebaceous gland ↓
6- جار = Jar

تلفظ blender jar ↓
7- غدد سباسه = Sebaceous Glands غدد سبابه
8- روغن بادام = Almond Oil
9- برنزه کردن = Tanning برنزه کردن
10- رویش مو = Hair Growth رشد مو

Hair growth cycle = چرخه رشد مو، سیکل رویش مو

hair growth promotion = افزایش رشد مو
11- نارگیل = Coconut Palm
Coconut Palm, Cocos nucifera = نارگیل، نارجیل، کوکونات، پالم
12- زمینی = Earthy زمینی
13- غدد عرق = Sweat Glands غدد عرق
14- میوه ای = Fruity میوه ای
15- استون = Acetone استون، مایع قابل اشتعال، بی رنگ، قابل امتزاج با آب و الکل و اتر که طعم شیرین اما سوزاننده دارد و به عنوان حلال استفاده می شود.

Dihydroxyacetone = دی هیدروکسی استون


تلفظ acetone ↓
16- روغن نارگیل = Coconut Oil روغن نارگیل، روغن کوکونات
17- دی هیدروکسی استون = Dihydroxyacetone دی هیدروکسی استون
18- بادام زمینی = Peanut
Peanut, Arachis hypegea = بادام زمینی، پسته زمینی، پسته شام
19- اتو برنزه = Self Tanning Product

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذاریددرصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید