برنزه کردن پوست بدن بدون آفتاب و با استفاده از اتوبرنزه کننده ها  

برنزه کردن پوست بدن بدون آفتاب و با استفاده از اتوبرنزه کننده ها

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: یکی از معایب برنزه کردن با آفتاب این است که پوست در معرض پرتوهای فرابننفش خورشید قرار می گیرد و ممکن است آسیب ببیند. به همین علت روش ایمن تری به نام برنزه کردن بدون آفتاب با برنزه کننده ها ی خودکار یا اتوبرنزه کننده ها ابداع شد. در این مقاله روش صحیح برنزه کردن بدون آفتاب برای شما شرح داده می شود.
برنزه شدن بدون آفتاب
برنزه شدن بدون آفتاب یا برنزه شدن بدون UV ، به برنزه شدن با استفاده از مواد شیمیایی گفته می شود که اثری شبیه برنزه شده با آفتاب را دارد. از سال ۱۹۶۰ که ارتباط بین سرطان پوست و مواجهه با پرتوهای فرابنفش (آفتاب گرفتن یا سولاریوم) کشف شد این روش محبوبیت پیدا کرد.

هفت گام کلیدی برنزه كردن پوست بدن با اتوبرنزه کننده ها


گام 1:
اگر مي خواهيد بدن خود را موم بيندازيد يا با تيغ بتراشيد اين كار را قبل از برنزه كردن انجام دهيد. چرا كه انجام دادن اين كارها بعد از آنكه اتوبرنزه را استفاده كرديد مي تواند موجب خراب شدن نتيجه كار شود.


self tanning shaving body
گام 2:
به حمام برويد و پس از شستشوي بدن خود با شامپو بدن با استفاده از يك ليف زبر و بدن شوي اسكراب بدن خود را به صورت عمقي تميز كنيد و جاهایی که اپیدرم ضخیم است زير مثل آرنج، زانوها و قوزك پا و پاشنه پا را به خوبي مالش دهيد. از محصولاتي كه بر پايه روغن هستند براي شستشوي صورت استفاده نكنيد زيرا روغن به جا مانده بر روي پوست موجب خط انداختن برنزه كننده مي شود.

self tanning washing and scrubbing body

گام 3:
پوست خود را خشك كنيد. اين مرحله به نظر خيلي واضح و بديهي مي آيد اما بعد از اينكه از حمام بيرون آمديد پوست بدن را با حوله خشك كنيد و ده دقيقه صبر كنيد تا پوست بدنتان كاملاً خشك شود.

self tanning drying and towelling

گام 4:
پوستتان را نرم كنيد. بعد از اينكه پوست بدنتان كاملاً خشك شد از مرطوب كننده استفاده كنيد و تمام بخش هاي بدن را قبل از به كارگيري اتوبرنزه مرطوب كنيد. اينكار را مي توانيد با لوسيون هاي مرطوب كننده انجام بدهيد. اين مرحله براي نارنجي نشدن پوست ضرورت دارد.

self tanning moisturizing

گام 5:
اتوبرنزه را استفاده كنيد. محصولات اتوبرنزه كننده به فرم فوم (موس) يا ژل كرم موجود است. ترجيحاً با يك برنزه كننده ملايم شروع كنيد مخصوصاً اگر پوست روشن داريد. اگر خواستيد شديد برنزه شويد چند روز بعد مي توانيد از برنزه كننده قوي استفاده كنيد.
از پايين شروع كنيد و به سمت بالا بياييد. براي ماليدن برنزه كننده مي توانيد از ليف كيسه مانندي كه در قوطي برنزه كننده وجود دارد يا بايد آنرا از بيرون تهيه كنيد استفاده نماييد.البته مي توانيد با دست تميز يا با استفاده از دستكش لاتكس هم اينكار را انجام دهيد. دليل آنكه مي گوييم از پاها شروع كنيد و به سمت بالا بياييد آن است كه اگر مثلاً از شكم شروع كنيد موقعي كه خم مي شويد تا پاها را بماليد روي شكمتان خط مي افتد.
اگر از آن دسته افرادي هستيد كه مرتب در معرض آفتاب قرار مي گيرد توجه داشته باشيد كه صورت شما به صورت طبيعي برنزه مي شود بنابراين مقدار كمتري از برنزه كننده بايد روي صورت بماليد. قسمت خط رستنگاه مو را با دقت بماليد.اگر از دست خالي استفاده مي كنيد و دستكش نمي پوشيد بلافاصله بعد از استفاده، آن را بشوييد.

گام 6:
به مدت 15 دقيقه دست هاي خود را از هم باز نگه داريد و اجازه دهيد تا برنزه كننده خشك شود. سپس مي توانيد يك لباس تيره گشاد بپوشيد. اگر فكر مي كنيد ممكن است عرق كنيد و برنزه كننده به لباستان بمالد مي توانيد از پودر بچه استفاده كنيد. بعد از آن به مدت 6 تا 8 ساعت زير دوش نرويد و مراقب باشيد عرق نكنيد.

گام 7:
اگر بعد از چند ساعت نتيجه كار آنطوري كه مي خواستيد درنيامد، يعني بعضي قسمت ها ماده رنگي برنزه كننده بيشتر بود و در بعضي قسمت ها كمتر، نگران نباشيد با استفاده از يك تكه پارچه يا با استفاده از سنگ پا مي توانيد آن قسمت را بماليد تا خطوط ناخواسته را مالش دهيد تا محو شود.
اينكه برنزه كننده چقدر دقيقاً ماندگار است بسته به ضخامت پوستتان و همچنين اقداماتي دارد كه بعد از برنزه كننده انجام مي دهيد. براي ماندگار كردن اثر اتوبرنزه كننده ها هميشه پوست را مرطوب نگه داريد. از كرم هاي حاوي رتينول و كرم هاي ضدآكنه استفاده نكنيد. هر وقت خواستيد برنزه كننده را تجديد كنيد دوباره پوست را لايه برداري نموده و همين كارها را تكرار كنيد.
برنزه شدن در تابستان، گذران تعطیلات در ساحل دریا را تداعی می کند و در زمستان، از ورزش و تفریح در پیستهای اسکی حکایت دارد. به همین علت خیلی ها برنزه شدن را دوست دارند و آن را با کلاس می دانند! اما دستیابی به یک رنگ برنزه یکنواخت و زیبا به هیچ وجه کار راحتی نیست. برنامه ریزی، رعایت دستورالعمل های دقیق و استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی خاص از لازمه های دستیابی به یک رنگ برنزه زیبا و بدون آفتاب سوختگی است.

پارادوکس برنزه کردن

اگر دقت کرده باشید همیشه تناقضی بین برنزه شدن طبیعی و محافظت از پوست وجود دارد. یک سفر تابستانی معمولاً دوهفته طول می کشد. اما برنزه شدن پوست برای اینکه از نظر حفاظتی ارزشمند گردد به دو هفته زمان نیاز دارد! بنابراین یا باید برنزه شویم و به پوست آسیب بزنیم یا از پوست محافظت کنیم و با دشواری برنزه شویم.
پوست آفتاب خورده و برنزه جذاب است. این رنگ برنزه، برای برخی، اعتماد به نفس می آورد و به عنوان ارمغان گرانبهایی از یک سفر تابستانی دلچسب در نظر گرفته می شود. گویی بوسه آتشینی از لبهای آفتاب بر پوستشان نقش بسته است. اما افسوس که گاهی شدت بوسه تا حدی زیاد است که جای دندانهای خورشید روی گونه ها باقی مانده و لکه های خورشیدی روی پوست تشکیل می شوند.

دو مشکل عمده برای دستیابی به یک ظاهر آفتاب خورده زیبا وجود دارد:

اول اینکه زمان زیادی لازم است تا پوست به صورت طبیعی با قرار گرفتن در برابر آفتاب برنزه شود.
دوم اینکه ظرف مدت کوتاهی بعد از پایان تعطیلات، ظاهر آفتاب خورده پوست از بین رفته و پوست به حالت اولیه خود برمی گردد.

متاسفانه تناقض آشکاری بین این سیستم حفاظتی (برنزه شدن طبیعی) با برنامه تعطیلات تابستانی ما وجود دارد:
وقتی که پوست در معرض حملات پرتوهای نور آفتاب قرار می گیرد، ملانین سازی تازه آغاز می شود. به تدریج ملانین بیشتر و بیشتری در اعماق اپیدرم ساخته می شود و بعد از دو هفته میزان ملانین در پوست به حداکثر خود می رسد. اما دو هفته زمان زیادی است. یک مسافرت تابستانی معمولاً دو هفته به طول می انجامد. در این دو هفته، نور خورشید فرصت کافی دارد تا به سلول های پوست آسیب برساند.
بنابراین:
از جنبه حفاظتی، برنزه شدن پس از تعطیلات همانند پوشیدن بارانی بعد از بارش باران بی فایده است. زیرا پس از بارش باران، بدن دیگر خیس شده است.
در حال حاضر راه حلی که معمولاً برای محافظت از پوست استفاده می شود استفاده از کرم های ضد آفتاب است. اما محافظت از پوست با استفاده از کرم ضد آفتاب برنزه شدن پوست را به تاخیر می اندازد.

محصولات اتوبرنزه کننده

روش دیگر استفاده از کرمهای اتوبرنزه کننده حاوی DHA است. این روش اگرچه از نظر ایمنی مورد تائید FDA می باشد، اما یک روشی طبیعی نیست و برنزه شدن با این روش گاهی به نارنجی شدن پوست می انجامد!
DHA intro
ترجمه: تمایل به استفاده از محصولات برنزه کننده، همزمان با افزایش آگاهی مردم از خطرات ناشی از مواجهه با پرتوهای فرابنفش افزایش یافت و به این ترتیب فرآورده های برنزه کننده مصنوعی وارد بازار شد. فرمولاسیون محصولات برنزه کننده بدون آفتاب یا اتوبرنزه کننده ها امروزه پیشرفت چشمگیری در زمینه افزایش زیبایی محصول داشته است. دی هیدروکسی استون، یکی از مواد موثره به کار رفته در محصولات برنزه کننده بدون آفتاب است که پوست را با مکانیزم رنگ آمیزی تیره می کند. دی هیدروکسی استون در دیکشنری بین المللی مواد اولیه آرایشی به عنوان ماده رنگ کننده یا رنگ ماده رنگی بدون رنگ (colorless dye) طبقه بندی شده است. در کنار این ماده، شتاب دهنده های فرایند رنگی شدن پوست وجود دارد که پیش سازهای تیروزین هستند و شتاب دهنده های دیگر که حاوی پسورالن بوده و به مواجهه با پرتو فرابنفش برای عملکرد خود نیاز دارند. این نوع از مواد که شتاب دهنده نام دارند

مواد موثره اتوبرنزه کننده ها

دی هیدروکسی استون

دی هیدروکسی استون با فرمول شیمیایی C3H6O3 یک پودر بلوری سفید جاذب‌الرطوبه است. این قند سه کربنی در محلول های آبی به فرم دایمر یا دوتایی در می آید. با حرارت دادن محلول الکلی، اتری یا استونی آن، دوباره به مونومر تبدیل می شود. شکل مونومری این ماده، در واکنش قهوه ای شدن پوست اهمیت دارد. دی هیدروکسی استون در پ.هاش 4 تا 6 پایدار است و در pH بالای 7 اثر خود را از دست داده و به رنگ قهوه ای در می آید. محلول بافر شده در pH 5 پایدارترین شکل است. حرارت دادن این ماده در دمای بالای 38 درجه سانتیگراد برای مدت زمان طولانی می تواند پایداری آن را تحت تأثیر قرار دهد. دی هیدروکسی استون باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.
Dihydroxyacetone
در واکنش قهوه ای شدن میلارد، گروه آمینی اسیدهای آمینه، پپتیدها یا پروتئین ها با گروه هیدروکسیل گلیکوزیدی این قند واکنش می دهد. دی هیدروکسی استون در این واکنش می تواند یک قند سه کربنی در نظر گرفته شود که با گروه های آمینی آزاد موجود در آمینواسیدها، پپتیدها و پروتئین های کراتین پوست واکنش داده و محصولات و کروموفورهایی که به آن ها ملانوئیدین گفته می شود، تشکیل دهد. ملانوئیدین ها ویژگی های فیزیکوشیمیایی مشابه با ملانین طبیعی دارند.

آریترولوز

نوعی قند گیاهی است که به لحاظ شیمیایی ساختاری مشابه و سازگار با DHA دارد. هنگامی که DHA در پوست فعالیت می کند رنگ پوست به قهوه ای مایل به قرمز یا نارنجی متمایل می گردد. از این رو، آریترولوز، کمک می کند تا رنگ آن به سمت برنزه متمایل به طلایی پیش رود.
erythrulose
Erythrulose is a carbohydrate, which is used in combination with dihydroxyacetone in many self-tanning products

نکاتی در خصوص استفاده از فراورده های اتو برنزه کننده

- برای اثربخشی بیشتر، پس از استفاده از برنزه کننده تا یک ساعت نباید پوست را مرطوب نمود.
- برنزه کننده ممکن است رنگ موی سر و ابرو را تغییر دهد، بنابراین از استفاده از آن در ناحیه موی سر و ابرو، پرهیز نمود.
- برنزه کننده ممکن است سبب لک شدن لباس گردد، لذا باید از تماس فرآورده با بافت پارچه ای لباس جلوگیری کرد.
- برنزه کننده در برخی افراد ممکن است سبب حساسیت و یا بروز لکه های زردرنگ در پوست شود، بنابراین پیش از استفاده باید در بخشی از پوست، مقداری از فرآورده را آزمایش کرد.
- باید لایه نازک و یکنواختی از برنزه کننده را در سطح پوست استفاده نمود تا رنگ یکنواخت و کنترل شده ای در سطح پوست ایجاد گردد.
- پس از استفاده، باید به سرعت دست ها را شست تا از رنگ گرفتن کف دست جلوگیری شود.
- پیش از استفاده، نباید بدن را با صابون های متداول که pH پوست را قلیایی می کنند، شستشو داد زیرا ممکن است برنزه کننده به جای برنزه کردن، پوست فرد را زرد رنگ نماید. pH فرآورده های حاوی دی هیدروکسی-استون نیز باید در محدوده 4-3 باشد تا پایدار بماند.
- برنزه کننده باید در دمای کمتر از 40 درجه سانتیگراد و دور از نور نگهداری شود.


• برنزه شدن بدون آفتاب

make creams

4charkh

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- شتاب دهنده = Accelerator شتاب دهنده

Tan accelerator = شتاب دهنده به فرایند برنزه شدن
2- شکل مو = Hair Form شکل مو
3- رنگ مو = Hair Color
Semi-Permanent Hair Color = رنگ موی نیمه دائمی

Natural Hair Color = رنگ موی طبیعی
مثلا پارابن ایمن است
Permanent Hair Color, permanent dye = رنگ موی دائمی

Temporary Hair Color, temporary dye = رنگ موی موقتی
ترشحات پوستی، یکی از عوامل آلوده کننده پوست می باشد.
Hair Color Sprays = اسپری رنگ مو

Hair Color Sticks = استیک رنگ مو

Hair Color Swatch = سواچ رنگ مو
رنگ موها 
رنگ مو


تلفظ hair colors ↓
4- فرابنفش = Ultraviolet
ultraviolet or uv radiation = پرتوهای فرابنفش 

UV, Ultraviolet = پرتوهای فرابنفش

Ultraviolet ray = اشعه فرابنفش 


تلفظ ultraviolet or uv radiation ↓
5- مواجهه = Exposure مواجهه، در معرض قرار گرفتن، در تماس قرار گرفتن

Exposure time = زمان تماس، زمان مواجهه

exposure to toxic chemicals = مواجهه با مواد شیمیایی

overexposure = مواجهه بیش از حد


تلفظ exposure to toxic chemicals ↓
6- سرطان = Cancer
Breast cancer = سرطان پستان 
محصولات آرایشی که خاصیت درخشان کننده دارند.
noncancerous = غیرسرطانی 

skin cancer = سرطان پوست

carcinoma, cancer = سرطان

carcinoma, a cancer arising in the epithelial tissue of the skin or of the lining of the internal organs = كارسینوما، سرطانی كه در بافت اپیتلیال پوست یا در پوشش داخلی اندامهای بدن ایجاد می شود.

vitamin A is an antioxidant that helps to prevent skin cancer = ویتامین A آنتی اکسیدانی است که جلوی سرطان پوست را می گیرد


تلفظ vitamin A is an antioxidant that helps to prevent skin cancer ↓
7- مواد اولیه = Raw Materials
aminofunctional raw materials = مواد اولیه دارای گروه عاملی آمینی 
مواد اولیه 

EXPRESSION, Raw material is squeezed or compressed and the oils are collected. Of all raw materials, only the fragrant oils from the peels of fruits in the citrus family are extracted in this manner. = فشردن یا افشردن یا متراكم سازی: یكی از روشهای بدست آوردن اسانس روغنی گیاهان است كه در آن ماده اولیه چلانده یا متراكم می شود تا روغن آن خارج شود. در میان روغنهای معطر فقط پوست میوه مركبات با این روش اسانسشان استخراج می شود.

TINCTURE, Fragrant materials produced by directly soaking and infusing raw materials in room temperature or warm alcohol. = تنتور: ماده معطر كه در اثر خیساندن یا دم كردن ماده خام در دمای محیط یا الكل گرم شده به دست می آید. اگر الكل در دمای محیط استفاده شود به آن خیساندن می گویند. اگر در الكل گرم غوطه ور شود به آن دم كردن می گویند.


تلفظ raw materials ↓
8- برنزه کننده = Bronzer
Bronzer Brush = برس برای استفاده از محصولات برنزه کننده
boundary line of the hair growth = خط مرزی رشد مو برنزه کننده


تلفظ bronzer ↓
9- مشک = Musk
10- اقدام = Measure
colorimetric measurement = اندازه گیری های رنگ سنجی
اقدام

Radioimmunoassay (RIA), a very sensitive in vitro assay technique used to measure concentrations of antigens (for example, hormone levels in blood) by use of antibodies. = آزمون رادیوایمیونو اَسِی، یك آزمون اینویتروی بسیار حساس برای اندازه گیری آنتی ژنها (مثلا سطح هورمونهای خون
11- خیس = Wet

تلفظ wet scrubber ↓
12- جاذب = Absorbent جاذب، جذب کننده، ماده ای که جذب می کند. 
13- تازه = Fresh
freshly isolated human keratinocyte = کراتینوسیت های تازه انسان 

Skin freshner = لوسیون شاداب کننده پوست 
تازه

CITRUS, Odors from citrus fruits such as orange, lemon, lime, mandarin and bergamot which give fresh, fruity top notes used especially in eau fraiche, classical and men’s colognes. = سیتروس: بوهایی كه از میوه های مركبات مثل پرتقال، لیمو، لیموترش، ماندارین و برگاموت بدست می آید و رایحه فوقانی تازه و میوه ای دارد. در ادكلن های كلاسیك مردانه استفاده می شود.

EARTHY, The provocative odor of freshly turned earth, musty and rooty. = خاكی یا زمینی: روایج انگیزنده یا تحریك كننده برخاسته از خاك تازه شخم زده شده، نم دار و ریشه دار. یعنی ریشه گیاه هنوز در آن وجود دارد.

EAU DE COLOGNE, Contains the lowest concentration of 2-4% base. It’s light, refreshing and can be applied often. = ادوكلن دارای كمترین غلظت یعنی 2 تا 4 درصد اسانس پایه است. ادوكلن ها ملایم و طراوت بخش هستند و می توانند به دفعات استفاده شوند.

IONONES, One of the most valued synthetic perfume ingredients. They have a fresh, violet aroma and were first introduced into perfumery in 1936 in Violettes de Toulouse. = آیونونها: یكی از باارزش ترین مواد عطری سنتزی، رایحه تازه و گل بنفشه دارند. در سال 1936 به صنعت عطرسازی معرفی شدند.

Sharp fresh sweetness = شيريني طراوت بخش نافذ که در اثر استفاده از کلروفرم به عنوان شیرین کننده خمیر دندان استفاده می شود.
14- جذاب = Magnificent جذاب
15- حوله = Towel حوله
16- ماندگار = Long Lasting ماندگار
17- ایمن = Safe
18- نرم = Loose
adherent and loose white flakes = پوسته های سفید نرم و چسبنده

loose powder = پودرهای نرم
شل، نرم


تلفظ loose powder ↓
19- انبه = Mango
Mango, Mangifera indica = انبه، مانگو، منگو
20- پیش ساز = Precursor
dye precursors = ماده پیش ساز رنگ 

protein precursor = پیش ساز پروتئینی
پیش ساز

AMBERGRIS, Lumps of oxidized fatty compounds, whose precursors were secreted and expelled by the Sperm Whale. Ambergris is commonly referred to as “amber” in perfumery. = آمبرگریس، توده‌هایی از تركیبات چرب اكسید شده كه پیش­سازهای آن توسط نهنگ عنبر ترشح شده و از بدن او خارج شده است. آمبرگریس را در عطرسازی به اختصار عنبر می‌گویند.


تلفظ dye precursors ↓


تلفظ dye precursors2 ↓
21- برنزه کردن = Tanning برنزه کردن

Self-tanning = برنزه كننده خودكار، اتو برنزه كننده

LEATHER, Fragrance type and odor resembling the sweet, pungent smokiness characteristic of the ingredients used in the tanning process of leathers. = چرمی: عطرهایی كه بوی مشابه تركیبات شیرین، نافذ، دودی مورد استفاده در پروسه دباغی چرم دارند.
22- غان = Birch
Birch, Betula pendula roth = غان، سندر، توس، قان
23- باقی مانده = Residue باقی مانده
بقایا
24- سرطان پوست = Skin Cancer سرطان پوست

vitamin A is an antioxidant that helps to prevent skin cancer = ویتامین A آنتی اکسیدانی است که جلوی سرطان پوست را می گیرد


تلفظ vitamin A is an antioxidant that helps to prevent skin cancer ↓
25- دندانه = Dendrite دندانه

Dendrite formation = تشكیل دندانه
26- مونومر = Monomer
residual monomer = مونومرهای باقی مانده
مونومر، تکپار
27- قلیا = Alkali
alkalizing agent = عامل قلیایی کننده، ماده ای که به محصول خاصیت قلیایی می دهد، مثل آمونیاک در رنگ مو
قلیاها، مواد قلیایی، بازها، مواد با خاصیت بازی
قلیا، باز متضاد اسید

alkalizing ingredient = ماده قلیایی کننده
پودرهای آرایشی که به فرم نرم و پرس نشده عرضه می شوند. در مقابل پودرهای فشرده
alkalinity = قلیاییت


تلفظ alkalizing ingredient ↓
28- استون = Acetone استون، مایع قابل اشتعال، بی رنگ، قابل امتزاج با آب و الکل و اتر که طعم شیرین اما سوزاننده دارد و به عنوان حلال استفاده می شود.

Dihydroxyacetone = دی هیدروکسی استون


تلفظ acetone ↓
29- دی هیدروکسی استون = Dihydroxyacetone دی هیدروکسی استون
30- لکه های خورشیدی = Lentigo
31- مواجهه با پرتوهای فرابنفش = Uv Exposition مواجهه با آفتاب
یکی از انواع ششگانه درجه روشنی پوست
32- پسورالن = Psoralen
33- شامپو بدن = Body Shampoo شامپو بدن
34- اتو برنزه = Self Tanning Product
35- ماده رنگ کننده = Coloring Agents ماده رنگ کننده 
36- افرا = Maple
Red Maple, Acer rubrum = افرای قرمز، افرای مرداب، افرای شکر

BALSAMS, Sticky, resinous materials obtained from trees or shrubs which give a combined sweet-woody odor associated with well-seasoned, nonconiferous woods such as maple. = بالزام یا بِلسان: ماده رزینی چسبناك كه از درخت یا بوته به دست می‌آید و بوی شیرین چوبی دارد كه به افرا مرتبط است.
37- پودر = Powder
Micro granulated powder = پودر میکروگرانوله، پودر گرانول شده، دانه دانه شده با اندازه های ریز

Powder puff = وسیله ای نرم برای پودرزنی

powder foundation = فنداسیون های پودری آرایش

pressed powder products = محصولات پودری فشرده

light beige powder = پودر بژ رنگ سبک 
either with sunscreen or other appropriate measures, like covering exposed skin
powdery makeup products = مواد آرایشی پودری
پلی هولوزیدها واحدهای قندی هستند که به علت قطبیتشان تار و پودهایی برای به دام انداختن مولکول های آب تشکیل می دهند.
Broken powder = پودر خرد شده 

eyeshadow powder = پودر سایه چشم

loose powder = پودرهای نرم

Decolorizing powder = پودر دکلره

Powder Brush = برس پودر 
پودر 
پودری

Free flowing powder = پودري كه آزادانه جاري مي شود

White fluffy powder = پودر نرم سفيد


تلفظ eyeshadow powder ↓


تلفظ loose powder ↓


تلفظ powder ↓
38- عرق = Sweat
sweat secretions = ترشحات عرق

evaporation of sweat = تبخیر عرق

sweat glands = غدد عرق
عرق 

APOCRINES, A type of sweat gland which contributes to the sexual and body scent in humans and which influences the odor characteristics of one’s fragrance. = آپوكرین، نوعی از غدد عرقی است كه به لوایح بدن و اندام جنسی مرتبط است و بوی خاص یك عطر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

appendages of the skin = hair, nail, sweat gland, oil gland = ضمایم پوست = مو، ناخن، غده عرق، غده چربی


تلفظ appendages of the skin = hair, nail, sweat gland, oil gland ↓


تلفظ sweat ↓
39- فرابنفش = Ultraviolet
ultraviolet or uv radiation = پرتوهای فرابنفش 

UV, Ultraviolet = پرتوهای فرابنفش

Ultraviolet ray = اشعه فرابنفش 


تلفظ ultraviolet or uv radiation ↓
40- شیمی = Chemistry
organic chemistry = شیمی آلی 
شیمی 

AROMA CHEMICALS, Molecules obtained from natural products or made by synthetic organic chemistry that have an aroma. Most of the synthetic aroma chemicals are nature identical, i.e., identical to the same molecule obtained from a natural product. = مواد شیمیایی آروماتیك یا آروماكمیكال ها مولکول‌هایی هستند كه از محصولات طبیعی به دست می‌آیند یا به صورت سنتزی ساخته می‌شوند و بو دارند. بسیاری از مواد شیمایی آروماتیك بوی شبیه مواد طبیعی دارند. به عبارت دیگر شبیه مولکول‌هایی هستند كه از طبیعت به دست می‌آیند.


تلفظ chemistry ↓


تلفظ organic chemistry ↓
41- پپتیدها = Peptides
antimicrobial peptides = پپتیدهای آنتی میکروبیال، پپتیدهایی که خاصیت ضد میکروبی دارند

oligopeptides = اولیگوپپتیدها
مثلاً دتوکسیوم دارای پروفایل ایمنی عالی است.

تلفظ antimicrobial peptides ↓


تلفظ peptides ↓
42- راش = Rashes
skin rashes, noticeable change in the texture or color of your skin = راش پوستی، تغییر واضح در بافت و رنگ پوست 
43- لک شدن = Hyperpigmentation هایپرپیگمنتاسیون، عارضه بی خطر پوستی که در آن بخش هایی از پوست تیره تر از بخش های دیگر است، تجمع غیریکنواخت رنگدانه های ملانین در پوست، تیرگی پوست، لک پوست
هایپرپیگمنتیشن


تلفظ hyperpigmentation ↓
44- سیست = Cyst

تلفظ cyst is semi fluid abnormal affirmation above or below the skin that contains pus or abnormal matter ↓
45- کف دست = Palm Of The Hand

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید