آفتاب از نگاه مراقبت از پوست  

آفتاب از نگاه مراقبت از پوست

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.خورشید در فاصله ۱۵۰ میلیون کیلومتری زمین قرار گرفته است. پرتوهای الکترومغناطیسی خورشید پس از عبور از فیلتری به نام اتمسفر به سطح زمین می رسند.
sunrays
۵۴ درصد پرتوهایی که از خورشید می رسد پرتوهای فروسرخ هستند. فرابنفش حدود ۷ درصد است.
تابش نور خورشید به پوست دارای اثرات مفید و مضر برای بدن انسان است. این امر بستگی به طول موج نور تابیده، تواتر و دفعات قرار گرفتن در معرض نور، شدت نور آفتاب و میزان حساس بودن فرد دارد.
نور آفتاب فواید فیزیولوژیک و روانی در انسان دارد. نور آفتاب سبب تحریک گردش خون، افزایش تشکیل هموگلوبین و کاهش فشار خون می شود. همچنین این تابش اثر مستقیم در بیوسنتز ویتامین D دارد. بررسی ها نشان می دهد 20 دقیقه قرار گرفتن در معرض نور افتاب سبب ساخت ۱۰۰۰۰ واحد ویتامین D در پوست می گردد. در حالی که یک لیوان شیر دارای ۱۰۰ واحد از این ویتامین می باشد.

choose sunscreen tip
در هنگام خرید کرم ضدآفتاب به عبارت های زیر توجه کنید: عدد SPF یا فاکتور حفاظت در برابر آفتاب باید 30 یا بالاتر باشد. عبارت Broad Spectrum یا محافظت وسیع الطیف روی آن درج شده باشد. عبارت water resistant یا مقاوم در برابر آب روی آن درج شده باشد.
chronological&photoaging
مشخصات پیری در اثر افزایش سن و پیری در اثر مواجهه با پرتوهای آفتاب
cosmetics sun
ضد آفتاب 50+ یا پنجاه پلاس به مفهوم بالاتر بودن عدد SPF از عدد 50
mustela pediat plants
آووکادو، آفتابگردان و لوپین
roc sun
مکانیزم سه گانه ضدآفتاب رک
rougj sunscreen
ضدآفتاب روژی
sun sense og
سان سنس، پرفروش ترین ضدآفتاب استرالیا
triazine
ساختار مولکولی تینو سرب M و S : فیلترهای ضد آفتاب
ads0005
 محصولات رونیکا، کرم ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده
Ronika
منبع: مجله ایده
ads0082
 کرم پودر چندمنظوره ورونا، ضد آفتاب، ضد چروک
Verona
منبع: مجله ایده
sunflower anti free radical
عصاره گل آفتابگردان با خاصیت ضد رادیکال آزاد
The best known triazines are derivatives of the 1,3,5 triazine derivatives
 مشتقات تریازینی به عنوان فیلترهای ضد آفتاب شیمیایی استفاده می شود. یکی از مشهورترین آن ها، Tinosorb S از شرکت BASF می باشد که مهمترین مشتق تریازین است.
151.245.138.59 2017 09 27 434316747_108332
ضد آفتاب فلوسلک
Floslek sun care
Gaillardia is a genus of flowering plants in the sunflower family
رعنای زیبا گاییلاردیا گونه ای از گیاهان گل ده است که شبیه گل آفتابگردان میباشد و از خانواده گل آفتابگردان است. این عکس توسط احسان حسنانی در باغ ارم شیراز گرفته شده است.
fda approved sunscreen filters
فیلترهای ضد آفتاب تأیید شده توسط FDA در این جدول نمایش داده شده است همانطور که ملاحظه می کنید آووبنزون فیلتر UVA1 است و تنها فیلتر شیمیایی است که این محدوده از طول موج فرابنفش را که 340 تا 400 نانومتر است را پوشش می دهد البته در فیلترهای معدنی، زینک اکساید تمام نواحی UV را پوشش می دهد. دی اکسی بنزون، اکسی بنزون و سولیسوبنزون فیلترهایی هستند که در محدوده UVA پوشانندگی دارند.
six of the following active ingredients oxybenzone, avobenzone, octisalate, octocrylene, homosalate and octinoxate
فیلترهای ضدآفتاب به دو گروه معدنی و شیمیایی تقسیم می شوند. همانطور که در این جدول نشان داده شده فیلترهای معدنی محدود به زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید است. اما فیلترهای شیمیایی زیادی وجود دارد اکسی بنزون، آووبنزون، اکتی سالات، اکتوکریلن، هوموسالات و اکتی نوکسات شش گروه فعال فیلترهای شیمیایی هستند. پابا فیلتر UVB است. آووبنزون که به آن پارسول 1789 یا بوتیل متوکسی دی بنزوئیل متان می گویند تنها فیلتر شیمیایی است که UVA1 را پوشش می دهد. فیلترهای پوششی UVA2 عبارتند از: دی اکسی بنزون، اکانسول (مکزوریل اس ایکس)، مرادیمات (منتیل آنترانیلات)، اکسی بنزون، سولیسو بنزون
UPF measures the amount of UV radiation that penetrates a fabric and reaches the skin
یوپی اف مقدار اشعه UV را اندازه گیری می کند که از پارچه عبور کرده و به پوست می رسد. تفاوت UPF با SPF آن است که SPF استانداردی برای اثربخشی کرم های ضد آفتاب به ما می دهد اما UPF استانداردی برای اندازه گیری اثربخشی لباس در برابر پرتوهای خورشید به ما می دهد. UPF هم برای UVA و هم برای UVB کاربرد دارد ولی SPF فقط برای UVB کاربرد دارد.
UVA aging UVB burning
مقایسه UVA با UVB. UVA موجب پیری می شود. مواد شیمیایی تخریب کننده DNA را تشکیل می دهد. موجب تیره شدن فوری پوست می شود منظور از تیره شدن فوری پوست آن است که مثلا وقتی در برابر آفتاب با یک پیراهن آستین کوتاه قرار می گیرید اگر توجه کرده باشید پوست دستهایتان از آرنج به پایین به سرعت سیاه می شود ولی بعد از یک روز رنگ آن برمی گردد. این تیره شدن موقتی پوست را تیرگی فوری می گویند که در اثر UVA اتفاق می افتد. UVA باعث کاهش کشسانی پوست شده و چروک ها را ایجاد می کند. UVB خودش مستقیما DNA را تخریب می کند. موجب آفتاب سوختگی می شود و تیرگی ماندگار پوست به دلیل UVB اتفاق می افتد. UVB ریسک سرطان پوست را افزایش می دهد. از آنجا که UVA طیف گسترده ای دارد خودش به دو دسته UVA1 و UVA2 تقسیم بندی شده
What sunscreen blocks UVA and UVB
اکسی بنزون که در این شکل با رنگ قرمز تیره نشان داده شده پر ریسک ترین فیلتر شیمیایی ضد آفتاب است همانطور که می بینید جذب آن نیز محدود به UVB بوده و جذب کمی در UVA دارد. آووبنزون محافظت وسیع الطیف دارد یعنی هم در ناحیه UVB وهم در ناحیه UVA جذب دارد.
2aban floslek1
معرفی محصولات ضدلک اسپانسر برنامه شامل کرم ضدآفتاب و سه محصول ضدلک (کرم ضدلک با اثر فوری، سرم لایه بردار شب، کرم ضدلک شب و روز)
2aban test floslek sun
تست کرم ضدآفتاب فلوسلک در کارگاه لک 2 آبان
Age spots are marks that commonly appear on the skin after prolonged sun exposure. They are harmless. They have no connection to the liver
لکه های پیری که در اثر مواجهه طولانی مدت با آفتاب روی پوست ظاهر می شوند بدون ضرر بوده و وجودشان به کبد ربطی ندارد. در 90 درصد انسان های 60 سال به بالا لکه های پیری بروز می کند. این لک ها در زمستان از بین نمی روند همانطور که در شکل دیده می شود مکان بروز آنها پیشانی، قسمت بالای گونه و قسمت بالای سینه است زیرا این نواحی با آفتاب زیاد در تماس هستند.
consultation questions for hyperpigmentation melanogenic ipl stress
برای مشاوره با فردی که مشکل لک دارد سابقه مصرف داروهای لک زا مثل مینوسیکلین باید پرسیده شود. همچنین اینکه آیا پوستش را با روش هایی مثل لیزر و لایه برداری شیمیایی تحریک کرده است یا خیر . آفتاب نقش مهمی در بروز لک ها دارد به همین علت حتماً باید سوال کنید که آیا فرد ضدآفتاب می زند و اگر می زند آیا درست استفاده میکند
facial cleansing milk, nuxe
 شير پاك كن صورت و دور چشم و لب نوكس حاوي روغن ماكادميا الكل هاي چرب آلكيل گلوكزيد و روغن بذر آفتابگردان
fluid sunscreens nuxe ultra fluid
 ضد آفتاب اولترافلوئيد نوكس
How can melasma be treated
 براي درمان ملاسما، مصرف ضد آفتاب و مهار آنزيم هاي ملانين ساز اصلي ترين اقداماتي است كه انجام مي شود گاهي بعد از اتمام بارداري يا قطع قرص هاي ضدبارداري ملاسما درمان مي شود زيرا عامل تحريك از بين مي رود
hyperpigmentation causes, sunlight, medicines,diseases, perfumes, genetics, hormonal
 نور خورشيد، داروها، برخي بيماري ها، عوامل ژنتيكي، عوامل هورموني، زخم ها و حتي مصرف عطرها در نواحي از بدن كه در معرض آفتاب قرار مي گيرد از عوامل ايجاد لك مي باشد
hyperpigmentation encourage treatment
 تشويق به درمان يكي از مهمترين قسمت هاي درمان لك مي باشد. با كلاينت خود در تماس باشيد و به او يادآوري كنيد كه تداوم بسيار مهم است مصرف ضدآفتاب فراموش نشود و يادآوري كنيد كه لك هاي هورموني و لك هاي ناشي از التهاب مشكل تر درمان مي شود.
hyperpigmentation treatment real expectations
 در درمان لك واقع بين باشيد همه لك ها به درمان جواب نمي دهند. منتظر محو كامل لك ها نباشيد. يك روز سهل انگاري در مصرف ضدآفتاب شما را به نقطه اول برمي گرداند.
melanin as umbrella, melanosomes act as container, carotene is pigment
 ملانوسيت ها ملانين را توليد مي كنند در ملانوزوم بسته بندي مي كنند و از طريق دندانه هاي خود به كراتينوسيت منتقل مي كنند. ملانين ها مانند چتر اطراف هسته سلول هاي كراتينوسيت را مي پوشانند تا از اشعات آفتاب در امان باشند. كاروتن هم نوعي ديگر از رنگدانه هاي پوست است كه در اين شكل با رنگ زرد ديده مي شود.
melanins act as umbrella
 ملانين ها مانند چتر اطراف هسته سلول را مي گيرند تا مركز فرماندهي سلول توسط بمب افكن هاي دشمن (پرتوهاي فرابنفش آفتاب) بمباران نشود.
melanocyte factory stimulating synthesis delivery installation
 ملانوسيت را مي توان به يك كارخانه تشبيه كرد. همانطور كه در يك كارخانه بايد ابتدا سفارش گذاري انجام شود تا خط توليد شروع به كار كند كارخانه ملانين سازي نيز بايد توسط عواملي مثل نور آفتاب، هورمون ها، زخم ها، سوزن هاي ميكرونيدلينگ يا ليزرها اول تحريك شوند تا ملانوسيت ها شروع به ساخت كنند. بعد از اينكه ساخته شد ملانوزوم ها از دندانه هاي ملانوسيت خارج مي شوند و منتقل مي گردند و در كانتينرهايي به نام كراتينوسيت بارگيري مي شوند سپس در لايه هاي پوست حركت مي كنند نصب مي شود.
melasma dark skin middle of face winter symmetry chin line
 ملاسما در پوست تيره شايع تر است و چون آفتاب آن را تحريك مي كند معمولاً در وسط صورت اتفاق مي افتد. از اين نظر كه در دو طرف صورت قرار دارد مي گوييم تقارن وجود دارد اما هر يك از لكه ها متقارن نيستند. شبيه جزيره هاي متصل به هم اند. جالب است كه بدانيد 10 درصد مبتلايان به ملاسما را آقايان تشكيل مي دهند.
وبینار ضدآفتاب و ضدلک تابستان 97
عکس دسته جمعی سمینار ضدلک و ضدآفتاب که در تابستان سال 97 برگزار شد

• Sunflower
HELIANTHUS ANNUUS — Sunflower Oil. The extract from sunflower seeds, a rich emollient high in linoleic and oleic essential fatty acids. A good base for massage oils and lotions. (INCI dictionary)
Styrax Oil – Liquidambar styraciflua Sugar Cane – Saccharum officinarum Sugar Maple – Acer saccharum Sunflower – Helianthus annuus (INCI dictionary)
SUNFLOWER OIL: Derived from pressed sunflower seeds, this oil is excellent for cleansing the skin without stripping away essential lipids. Used in CSRx Facial Cleansing Oil. (cellularskinrx.com)
Fatty Acids: Can be one or any mixture of liquid and solid acids such as caprylic, lauric, myristic, oleic, palmitic, and stearic. Used in bubble baths, lipsticks, soap, detergents, cosmetics, food. Alternatives: vegetable-derived acids, soy lecithin, safflower oil, bitter almond oil, sunflower oil, etc. (peta.org)
RootBioTec HO (oil-based version): Ocimum Basilicum Hairy Root Culture Extract (and) Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (and) Cocos Nucifera (Coconut) Oil (mibellebiochemistry.com/products/rootbiotec-ho)
Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Octyldodecanol, Caviar Extract, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Mica, Beta-Carotene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Benzophenone-3, Bht, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Gold (Ci 77480), Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxide (Ci 77491). (Miriam Quevedo Sublime Gold Shampoo)

• آفتاب

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- بیوسنتز = Biosynthesize بیوسنتز
2- فرابنفش = Ultraviolet
Ultraviolet ray = اشعه فرابنفش 

UV, Ultraviolet = پرتوهای فرابنفش

ultraviolet or uv radiation = پرتوهای فرابنفش 

ultraviolet rays of the sun = پرتوهای فرابنفش خورشید
ultraviolet or uv radiation
پرتوهای فرابنفش
ultraviolet rays of the sun
پرتوهای فرابنفش خورشید
3- طول موج = Wavelength طول موج، فاصله بین قله های متوالی یک موج
kinky hair=موی وز و گره خورده
4- فرابنفش = Ultraviolet
Ultraviolet ray = اشعه فرابنفش 

UV, Ultraviolet = پرتوهای فرابنفش

ultraviolet or uv radiation = پرتوهای فرابنفش 

ultraviolet rays of the sun = پرتوهای فرابنفش خورشید
ultraviolet or uv radiation
پرتوهای فرابنفش
ultraviolet rays of the sun
پرتوهای فرابنفش خورشید
5- گردش خون = Blood Circulation گردش خون
6- فیزیولوژیک = Physiologic فیزیولوژیکی، عملکرد طبیعی

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید