آداب عطر  

آداب عطر

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
شماره درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را بفرستید.
چکیده: چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟ چه زمانی عطر بخریم؟ خرید عطر را موقعی که خسته یا بیمار هستیم انجام ندهیم. موقع سرماخوردگی، بویایی انسان به شدت ضعیف می شود. حتی عطرسازها موقع سرماخوردگی کار نمی کنند. زمانی که خیلی گرسنه هستیم نیز زمان مناسبی برای انتخاب عطر نیست. بهتر است خرید عطر را صبح ها انجام دهیم. چون اولاً شامه انسان صبح ها قوی تر و سرحال تر است و در ثانی فروشندگان و مشاوران عطر، صبح ها سرشان خلوت تر است و احتمالاً بیشتر برایمان وقت می گذارند. این خلوتی محیط فروشگاه همچنین باعث می شود سرو صدای کمتری در محیط عطر فروشی باشد و ما بتوانیم با تمرکز بیشتری عطر را ببوییم و انتخاب کنیم.

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟

پیدا کردن عطر مناسب کار سختی است. در یکی از مجلات آمریکایی نوشته این کار به اندازه انتخاب همسر سخت است! اگرچه این حرف بسیار اغراق آمیز به نظر می رسد، اما از آنجا که برای خرید عطر باید هزینه قابل توجهی پرداخته شود، راه کارهای زیر می تواند ما را در انتخاب مناسب ترین عطر یاری نماید.

چه زمانی عطر بخریم؟

خرید عطر را موقعی که خسته یا بیمار هستیم انجام ندهیم. موقع سرماخوردگی، بویایی انسان به شدت ضعیف می شود. حتی عطرسازها موقع سرماخوردگی کار نمی کنند. زمانی که خیلی گرسنه هستیم نیز زمان مناسبی برای انتخاب عطر نیست.
بهتر است خرید عطر را صبح ها انجام دهیم. چون اولاً شامه انسان صبح ها قوی تر و سرحال تر است و در ثانی فروشندگان و مشاوران عطر، صبح ها سرشان خلوت تر است و احتمالاً بیشتر برایمان وقت می گذارند. این خلوتی محیط فروشگاه همچنین باعث می شود سرو صدای کمتری در محیط عطر فروشی باشد و ما بتوانیم با تمرکز بیشتری عطر را ببوییم و انتخاب کنیم.


بهتر است زمانی که برای خرید عطر از خانه بیرون می رویم، به پوست مان عطر نزنیم. چرا که با عطری که می خواهیم انتخاب کنیم ممکن است تداخل ایجاد کند.
موقعی که فروشنده، کاغذ عطر را برای تست کردن به شما داد، کاغذ آغشته به عطر را موقع بوییدن به بینی خود نچسبانید. بلکه چند سانتی متری فاصله دهید.
دانستن مفاهیمی مثل خانواده عطرها و چرخه عطر می تواند به انتخاب منطقی عطر کمک کند.
یکی از بهترین کارهایی که یک مشاور عطر در فروشگاه عطر فروشی می تواند بکند آن است که از مشتری بپرسد قبلا از چه عطرهایی استفاده کرده و از کدام عطرها بیشتر خوشش آمده است. سپس عطرهای هم خانواده با آن عطر را به مشتری پیشنهاد کند.
شما نیز به عنوان خریدار باید سوالات هوشمندانه ای طراحی کنید و از فروشنده بپرسید. مثلا اینکه چه عطرهایی تازه ای به بازار آمده است. یا خودتان عطر مورد علاقه خود را به فروشنده بگویید و از او بخواهید عطری هم خانواده با آن به شما پیشنهاد دهد.

نکته: وقتی عطر انتخاب می کنیم، سعی مان در این است که تا حد ممکن با منطق مان تصمیم بگیریم اما بالاخره، در موقع انتخاب بین روایح مختلف، احساس به منطق غلبه می کند. بنابراین باید متوجه این نکته هم باشیم و در صورتی که یک یا چند تا از نکات بالا را موقع انتخاب عطر فراموش کردیم خودمان را سرزنش نکنیم زیرا این یک امر طبیعی است.• آداب عطر

ch1400 azar2
برای ثبت نام در وبینار آنلاین و مجازی چلچراغ کابین آپدیت 1400 سری آذرماه، کلمه چلچراغ را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال کنید یا روی تصویر بالا کلیک کنید

dvd10
پکیج آموزشی در حال حاضر شامل ده عنوان دی وی دی است که پیشنهاد می شود با ترتیبی که شماره گذاری شده استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال فرمایید

معادل انگلیسی اصطلاحات تخصصی این مطلب

1- خانواده عطر = Fragrance Family خانواده عطر
2- عطر = Perfume
copycat perfume = عطرهای تقلیدی که محصول نظیرسازی عطرهای معروف هستند اما با همان بسته بندی و نام عرضه نمی شوند. بلکه با هدف کیفیت بهتر و قیمت پایین تر تولید می شوند. 

perfume and parfum = پرفیوم و پارفوم، شکل های مختلف عطر، از نظر لغوی، پارفوم معادل فرانسوی پرفیوم است

unscented or the same scent as your perfume = بدون بو یا از رایحه ای هم خانواده با عطر شما 

Natural perfumes = عطرهای طبیعی

Neroli perfume = عطرهای نرولی

perfumer’s palette = پالت عطرساز

masculine perfumes = عطر مردانه 

Eau de perfume = ادوپرفیوم
عطرساز
عطر


تلفظ perfume and parfum ↓


تلفظ perfume ↓


تلفظ perfumer ↓


تلفظ unscented or the same scent as your perfume ↓
3- تازه = Fresh
freshly isolated human keratinocyte = کراتینوسیت های تازه انسان 

Skin freshner = لوسیون شاداب کننده پوست 
تازه
4- عطرساز = Perfumer
perfumer’s palette = پالت عطرساز
عطرساز


تلفظ perfumer ↓
5- دانه ای = Granular دانه ای
6- سرو = Cypress
Cypress, Vupressus sempervirens = سرو
7- بویایی = Olfaction بویایی

مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید