همه مقالات احسان حسنانی در یک برگه!  

همه مقالات احسان حسنانی در یک برگه!

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی
مدرس مراقبت از پوست
WhatsApp: 09101971690
شماره درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را بفرستید.
چکیده: لینک همه مقالات سایت احسان حسنانی را می توانید در این صفحه بیابید.
مطالب من

آموزش های رایگان

۱ - ویدئوهای رایگان ویدئوهای رایگان سایت احسان حسنانی شامل گزارش کامل در مورد پارابن ها، توضیحات در مورد تاریخ انقضای محصولات آرایشی بهداشتی، شامپوهای بدون سولفات، مهارت های شرکت در نمایشگاه
۲ - پادکست های آموزشی پادکست ها و فایل های آموزشی صوتی سایت احسان حسنانی شامل پاسخ به سوالات، توضیحات موردی
۳ - PDF رایگان کتاب های الکترونیکی رایگان و مجموعه فایل های آموزشی رایگان سایت حسنانی به صورت پی دی اف

محصولات

۴ - لوح فشرده جامع یک حلقه DVD شامل مجموعه کاملی از آموزش های ویدئویی، صوتی و کتاب های الکترونیکی تالیف احسان حسنانی.
۵ - فیلم کارگاه آکنه یک حلقه DVD شامل بیش از 6 ساعت آموزش ویدئویی در مورد آکنه و جوش های پوستی، مکانیزم تشکیل آنها، راه های مقابله با آن و روش های درمان. مدرسان این دوره آقای دکتر جورقانیان، آقای دکتر ناطقی و آقای مهندس حسنانی می باشند.
۶ - فیلم کارگاه لک یک حلقه DVD شامل بیش از 5 ساعت آموزش ویدئویی در مورد لک های پوستی، مکانیزم تشکیل آنها، راه های مقابله با آن و روش های درمان. مدرس این دوره آقای دکتر جورقانیان می باشد.
۷ - فیلم کارگاه راز جوانی یک حلقه DVD شامل بیش از 5 ساعت آموزش ویدئویی در مورد جوان سازی پوست، روش های ازبین بردن چروک ها و مبارزه با پیری پوست

مقالات

۸ - آکنه، جوش صورت آکنه بیماری دستگاه پیلوسباسه است که شامل ضایعات التهابی و غیرالتهابی می باشد. ضایعات غیرالتهابی را کمدون می گویند. کمدون ها می توانند سرسیاه یا سرسفید باشند. پاپول ها، پوستچول ها، نگول ها، کیست ها از دیگر انواع آکنه هستند. آکنه های خفیف با آنتی بیوتیک و آکنه های شدید با ایزوترتینوئین درمان می شوند.
۹ - نقشه سایت لینک تمامی مطالب درج شده در سایت احسان حسنانی را در این صفحه ببینید. مطالب سایت احسان حسنانی در این صفحه دسته بندی شده است.
۱۰ - تعریف رسمی مواد یا محصولاتی كه به منظور تمیز كردن ، معطر كردن، زیبا کردن و یا محافظت، با بخش های خارجی بدن (پوست، مو و ناخن) در تماس هستند. لغت کازمتیک در انگلیسی می تواند هم به صورت اسم و هم به صورت صفت به کار گرفته شود. اتحادیه اروپا و سازمان غذا و داروی آمریکا هر یک تعاریف رسمی مربوط به خودشان را در مورد یک محصول آرایشی بهداشتی دارند.
۱۱ - باورهای نادرست در مورد جوش صورت خیلی ها فکر می کنند شکلات و غذاهای چرب باعث جوش زدن صورت می شود. ولی آیا حقیقت دارد؟
۱۲ - عمر قفسه اگر ریمل خشک شد آن را دور بیاندازید. نه اینکه به آن آب یا بدتر از آن آب دهان اضافه کنید. تاریخ انقضا با عمر مفید محصول آرایشی بهداشتی متفاوت است. عمر مفید محصولات آرایش چشم محدودتر از عمر مفید سایر محصولات آرایشی بهداشتی است. محصولات کاملا طبیعی از محصولات معمولی عمر کوتاهتری دارند زیرا حاوی مواد نگهدارنده نیستند. شرایط نگهداری مثل بالا بودن دمای انبار و مواجهه با آفتاب عمر مفید یک محصول آرایشی بهداشتی را کاهش می دهند.
۱۳ - ایمنی محصولات آرایشی ایمنی در محصولات آرایشی بهداشتی بسیار مهم است. محکم بستن ظرف حاوی محصولات آرایشی بهداشتی، دور نگه داشتن محصولات از نور خورشید، اضافه نکردن مایعات، دور انداختن محصول آرایشی در صورت ایجاد تغییر رنگ و بو از جمله نکات ایمنی است که باید رعایت شوند. حساسیت های موضعی و واکنش های التهابی به دنبال عدم رعایت ایمنی در محصولات آرایشی بهداشتی ایجاد می شوند.
۱۴ - نکات رتینول رتینول را از کم شروع کنید و به تدریج دفعات استفاده را زیاد کنید. پوست برخی از افراد نسبت به رتینول از خود واکنش منفی نشان می دهد. استفاده از محصولات حاوی رتینول بایدها و نبایدهایی دارد و مصرف کننده باید به نکات خاصی توجه کند. پوست آفتاب سوخته و آسیب دیده را نباید با رتینول مواجه نمود. رتینول ماده حساسی است و بهتر است در ظروف تیوبی نگه داشته شود. افراد باردار از محصولات حاوی رتینول استفاده نکنند. رتینول را با کرم ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است محصولات رتینول شب ها استفاده شوند.
۱۵ - پرسش و پاسخ کاندیشنر از آنجا که کاندیشنر نسبت به سایر محصولات مراقبت از مو مثل شامپوها کمتر متداول است، ابهاماتی در خصوص روش استفاده از آن مطرح بوده و تعدادی سوال در مورد کاندیشنر مکرراً پرسیده می شود. یکی از متداولترین سوالات این است که آیا کاندیشنر موجب ریزش مو می شود یا خیر؟ در مورد ضرورت استفاده از کاندیشنر و همچنین در خصوص روش مصرف آن به خصوص نحوه آبکشی سوالات زیادی پرسیده می شوند. در این مقاله به تعدادی از این پرسش ها پاسخ داده می شود. خیلی ها می پرسند درمان مو خوره چیست؟ من همینجا میگویم: هیچ چیز جز تیغه های قیچی موجب برطرف شدن موخره نمی گردد!
۱۶ - پرسش و پاسخ شامپو شامپو متداولترین محصولات مراقبت از مو است. این محصول توسط افراد مختلف بسته به میزان فعالیت روزانه در هنگام استحمام استفاده می شود. پرسش های متداولی در خصوص شامپو وجود دارد. این که آیا می توان هر روز استفاده کرد یا خیر، چند وقت یک بار باید تعویض شود، آسیب دیدن مو در اثر شامپو، ریزش مو در اثر شامپو، رفع ریزش مو با برخی شامپوها، زمان آبکشی، دمای آبکشی از جمله ابهاماتیست که در خصوص شامپو وجود دارد. آیا شامپوی نامناسب باعث ریزش موی سر می شود؟ در این مقاله به تعدادی از این پرسش های متداول پاسخ داده می شود.
۱۷ - ترکیبات شامپو شامپو آمیزه ای است از آب، مواد فعال کننده سطحی و مواد افزودنی. آب بخش عمده فرمولاسیون شامپو را تشکیل می دهد و ماده پایه ای شامپو محسوب می شود. سورفکتانت ها، پاک کننده های اصلی شامپو هستند. سایر موادی که در شامپو وجود دارد، برای تقویت کف، افزایش ویسکوزیته، اصلاح بو، رنگ و همچنین برای جلوگیری از فساد میکروبی شامپو به آن اضافه می شوند. در این مقاله هر یک از اجزاء تشکیل دهنده شامپو به طور خلاصه تعریف می شود.
۱۸ - آنتی پروژرین پروژرین را اولین بار در افراد مبتلا به پروژریا کشف کردند. افراد مبتلا به این بیماری در سنین جوانی پوستی شبیه پوست افراد سالخورده دارند. کاراکتر بنجامین باتن در فیلم دیوید فینچر با بازی برد پیت نمونه مشهوری از مبتلایان به این بیماری بود. اخیرا دانشمندان متوجه شدند که پروژرین در پوست افراد سالخورده سالم نیز وجود دارد و وجود آن پیری پوست را شتاب می دهد. برای مهار این پروتئین، از پپتیدهای بیومیمتیک که به تقلید از الافین (آنتی الاستاز طبیعی بدن) ساخته شده کمک گرفته می شود. همچنین عصاره یک جلبک دریایی به نام آلاریا در یکی از اکتیوهای سپیک به نام جوونسنس وجود دارد که می تواند تا 79 درصد، میزان پروژرین را کاهش دهد.
۱۹ - کریسنتلیس کریسنتلسیس، عصاره کریسنتلوم اینیدیکوم است که ملکه گیاهان آفریقا به شمار می آید. کریسنتلس به عنوان فعال کننده لیپولیز در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. بروشور این محصول توسط احسان حسنانی ترجمه شده است.
۲۰ - میکروبیولوژی با توجه به اینکه بخش عمده محصولات آرایشی بهداشتی را آب تشکیل می دهد و آب در اغلب موارد منبع ایجاد آلودگی در محصولات بهداشت شخصی است، علم میکروبیولوژی کاربرد بسیار تنگاتنگی در صنایع آرایشی بهداشتی دارد. در درجه اول مواد اولیه، محیط کارخانه، تجهیزات و مواد بسته بندی و همچنین کارکنان باید تحت مراقب باشند تا آلودگی ایجاد نشود. تجهیزات ساخت و تولید همواره باید ضدعفونی شوند. پاکسازی تجهیزات، تمیز کردن محوطه و کف ها از مهمترین راهکارهای کنترل میکروبی می باشند. میکروارگانیسم های با اهمیت در صنایع آرایشی بهداشتی در این مقاله معرفی شده است.
۲۱ - فر کردن فر کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود. اگر درست اقدام نکنیم به موها آسیب خواهیم زد. فرکننده ها از محصولات آرایشی بهداشتی خطرناک به شمار می آیند. فر کردن شیمیایی مو با موادی حاوی تیوگلیکولیک اسید که پیوندهای دی سولفید پروتئین های مو را می شکنند و پس از پیچیدن به دور میله فر توسط محلول خنثی کننده دوباره پیوند می دهد، تشکیل شده است.
۲۲ - بسته بندی رتینول رتینول در معرض نور و هوا اکسید شده و بی اثر می شود. با توجه به اینکه رتینول ماده ناپایداری است و در معرض نور و هوا بی اثر می شود، بسته بندی کرم های حاوی رتینول بسیار مهم است. کرم ها و محصولات آرایشی بهداشتی حاوی رتینول در ظروف کاسه ای، تیوبی و بطری بسته بندی می شوند. بهترین نوع بسته بندی برای محصولات رتینول دار بطری پمپ دار مات است.
۲۳ - محصولات رتینول معرفی و بررسی مقایسه ای تعدادی از کرم های دور چشم حاوی رتینول توسط احسان حسنانی مدرس و پژوهشگر آرایشی بهداشتی
۲۴ - پرسش و پاسخ رنگ مو در پروسه رنگ شدن موها چه فعل و انفعالات شیمیایی رخ می دهد؟ رنگ موهای شیمیایی انواع مختلفی دارند. برخی از آن ها فقط سطح مو را می پوشانند برخی به داخل محور مو نیز نفوذ می کنند. به طور خلاصه رنگ های روشن مناسب پوست روشن و رنگ های تیره مناسب پوست تیره می باشند.
۲۵ - گیاهان ضد ریزش مو ترکیبات گیاهی زیادی برای کمک به متوقف کردن ریزش مو استفاده می شوند. عصاره نخل اره ای یک ماده ضد ریزش در ترکیبات ضد ریزش مو، عصاره دانه انگور به عنوان یک آنتی اکسیدان و عصاره آسیاساری در ریزش مو مؤثر هستند. در این مقاله برخی از عصاره ها و ترکیبات گیاهی مؤثر بر ریزش مو معرفی شده است. عصاره نخل اره ای یکی از مواد موثره به کار رفته در فرمول محلولهای ضد ریزش ریوایوژن و فیتولیوم است.
۲۶ - بطری شامپو با توجه به اینکه شامپو در محیط مرطوب حمام قرار می گیرند، در صورتی که درب بطری باز بماند و آب وارد آن شود، محیط برای رشد میکروب ها مساعد گردیده و احتمال آلودگی آن زیاد است.
۲۷ - دوقلو دسترسی همزمان مصرف کننده به شامپو و کاندیشنر در یک بطری توسط شرکت پروکتل اند گمبل با مطرح ساختن ایده بشور و برو از دهه 80 میلادی امکانپذیر شده است. به شامپوهایی که حاوی مواد کاندیشن کننده هستند، شامپوهای دوقلو یا 2 در 1 گفته می شود. شامپوهایی که حاوی مواد نرم کننده هساتد و علاوه بر پاک کننندگی خاصیت نرم کنندگی یا کاندیشن کننده دارند را شامپوهای دوقلو می نامند.
۲۸ - کاندیشنر و ریزش مو با توجه به اینکه کاندیشنرها و حالت دهنده ها تأثیرشان سطحی بوده و فقط روی کوتیکول و ساقه مو مالیده می شوند، از نظر تئوری بر ریزش مو تأثیری ندارند. اما اگر درست استفاده نشوند و مو در حالت خیس شانه شود، موها به هم می چسبند و در اثر شانه شدن کنده شده و از فولیکول مو خارج می شوند. حتما برای شما هم پیش آمده که احساس کنید کاندیشنر موجب ریزش موها می شود. به دکتر هم مراجعه کردید و گفته ریزش مو ربطی به شامپو و کاندیشنر ندارد. اما بسیاری از پزشکان یک نکته را نادیده می گیرند: ممکن است در اثر شانه کردن، موها کنده شده و قبل از پایان مرحله آناژن از فولیکول مو خارج شده و بریزند.
۲۹ - آبکشی کاندیشنر کاندیشنرها دو دسته هستند. برخی فاقد آبکشی و برخی بدون نیاز به آبکشی می باشند. کاندیشنرهای بدون نیاز به آبکشی با نام ماسک و کرم مو نیز عرضه می شوند. توجه داشته باشید که کاندیشنرهای آبکشی شدنی را حتما به خوبی آبكشی كنید. اما نه به طور كامل! به خوبی و به طور کامل خیلی با هم فرق دارند.
۳۰ - اسانس ها اسانس ها در افزایش جذابیت محصولات آرایشی بهداشتی نقش مهمی دارند. زیرا رایحه مطلوب به محصول بخشیده و مصرف کننده را برای خرید ترغیب می کنند. از همه مهمتر اسانس بوی نامطبوع ترکیبات پایه کرم را می پوشاند و به جذابیت آن می افزاید. تأثیر بر سیستم عصبی و ایجاد احساس آرامش از دیگر اثرات مفید بکارگیری اسانس در یک محصول آرایشی بهداشتی است.
۳۱ - بسته بندی در بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی طراحی و توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی از مواد پلاستیکی (رزین های گرمانرم و گرماسخت) و همچنین از ظروف فلزی و ظروف شیشه ای نیز استفاده می شود. بسته بندی های چند لایه ای که در تولید ساشه ها و تیوب های خمیردندان کاربرد زیادی دارند، نوع دیگری از بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی می باشند.
۳۲ - اثبات ادعا یکی از مواردی که ظاهرا ضروری به نظر می رسد ولی به عنوان یک گزینه یا امتیاز برتری در تولید برخی محصولات آرایشی بهداشتی مطرح شده، مبحث اثبات ادعا است. در نگاه اول، مصرف کننده انتظار دارد که اگر محصولی با ادعای خاص مثلا ضد ریزش مو یا ضد چروک وارد بازار می شود، این ادعا قبلا اثبات شده باشد. اما تولیدکنندگان محصولات آرایشی بهداشتی و پوست و مو معمولا ادعای خود را اثبات نمی کنند. برخی از آن ها ادعاهای عجیب و غریبی مطرح می کنند که صرفاً تفسیر خودشان از آزمایش های انجام شده است. در واقع، در دنیای آرایشی بهداشتی، موضوعی به نام اثبات ادعا وجود دارد که به یک کسب و کار واقعی تبدیل شده است.
۳۳ - آرایشی دارویی کاسموسوتیکال یا محصول آرایشی دارویی واژه ایست که توسط برخی شرکت های تولید کننده برای ایجاد مزیت و بهتر و موثرتر نشان دادن محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود. اما آیا مفهوم قانونی و ثبت شده ای در خصوص این واژه وجود دارد؟ لغت Cosmeceutical را استفاده میکنند تا بگویند از یک محصول آرایشی بهداشتی معمولی بهتر است.
۳۴ - آزمایش شده آزمایش شده توسط متخصص پوست عبارتیست که روی برچسب برخی محصولات آرایشی بهداشتی و پوست و مو می بینیم. این عبارت توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تعریف رسمی ندارد. اما آیا الزامات خاصی برای درج این عبارت روی برچسب محصول آرایشی بهداشتی وجود دارد؟ چرا برخی شرکت ها این واژه را درج می کنند؟ آزمایش شده توسط متخصص پوست به آن معناست که یک پزشک متخصص پوست این محصول را تست کرده اما آیا این کافی است؟
۳۵ - پپتیدها به تازگی بایوپپتیدهایی ساخته شده که قادر به از بین بردن خطوط و چروکهای پوست هستند. پپتیدها، پروتئین های کوچکی هستند که بسیاری از مولکول های حیاتی بدن از جنس آن است. برخی پپتیدها، پیام رسان هستند. برخی در بدن گشت زنی می کنند و برای سلول ها تعیین تکلیف می کنند. مثلاً پپتیدی به نام فاکتور رشد هپاتوسیت وجود دارد که به فیبروبلاست دستور کلاژن سازی بیشتر را می دهد. یا پپتیدی به نام ملانوتروپین وجود دارد که ملانوسیت ها را برای کمتر یا بیشتر ساختن ملانین تحریک می کند. در این مقاله با پپتیدها بیشتر آشنا می شویم.
۳۶ - پوست سالخورده پوست سالخورده معمولا به پوست خانم ها و آقایان بالای 50 سال می گویند. انتقادی که به این نوع تقسیم بندی وجود دارد آن است که از سن 50 تا 100 سالگی پوست تغییرات فراوانی می کند. بنابراین نمی توان همه افراد بالای 50 سال را در یک دسته بندی قرار داد. باید بر اساس نوع پوست محصول آرایشی بهداشتی را انتخاب و خرید کرد نه سن و سال.
۳۷ - رنگدانه ها یکی از ترکیبات اصلی تشکیل دهنده محصولات آرایشی بهداشتی و لوازم آرایش رنگدانه ها هستند. این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۳۸ - تاریخ انقضا آیا درج تاریخ انقضا روی محصولات آرایشی بهداشتی ضروری است؟ ایا عدم درج تاریخ انقضا به معنای تقلبی بودن کالا است؟
۳۹ - آنتی آکنه آکنه معمولاً در هر سن و سالی بروز می کند اما در نوجوانان تازه بالغ به علت بالا رفتن سطح هورمونها این مشکل شایع تر است.
۴۰ - آرایش و آکنه برخی از محصولات آرایشی ممکن است آکنه را تحریک کند. اگر دچار آکنه هستید از محصولات آرایشی غیر کومدون زا استفاده کنید. برای پوست های چرب، محصولات آرایشی اویل فری توصیه می شود.
۴۱ - داروهای تشدید کننده آکنه برخی داروها موجب تشدید آکنه می شوند . مثلا فنیتوئین و فنوباربیتال که برای درمان صرع استفاده می شود و ایزونیازید که در روانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد موجب تشدید آکنه میشوند.
۴۲ - تخلیه آکنه آکنه را در شرایط خاصی می توان با استفاده از تیر کومدون تخلیه کرد. برای انجام این کار باید اولا تشخیص دهیم که چیزی که داریم تخلیه می کنیم همان آکنه است. مثلا اگر خال یا بثورات پوستی شبه آکنه را تخلیه کنیم به پوست آسیب می رسد.
۴۳ - آکنه در 40 سالگی در سن بلوغ آقایان معمولا بیشتر از خانم ها جوش می زنند اما خانم ها تا سنین بالاتری ممکن است دچار آکنه شوند. برخی خانم ها تا 40 سالگی ممکن است صورت شان جوش بزند.
۴۴ - تغذیه و آکنه در مورد رژیم درمانی، نقش تغذیه بر رفع یا تشدید آکنه، نقش شکلات ها، قهوه، کره بر جوش ها در این مقاله بیشتر می خوانیم
۴۵ - اسکار آکنه اگرچه آكنه را يك بيماري شديد و يا عامل مرگ نمي دانند اما اسكارهاي به جا مانده از آكنه هاي شديد مي تواند باعث مشكلات رواني مثل افسردگي و كاهش اعتماد به نفس شود. در نوجوانان كيفيت زندگي آنها ممكن است تا حد بيماري آسم و صرع پايين بيايد
۴۶ - اصطلاحات آکنه اگر می خواهید کتاب ها و مقالات زبان اصلی و معتبر در مورد آکنه ها مطالعه کنید مجبورید با اصطلاحات تخصصی مربوط به آکنه آشنا باشید. مثلا بدانید که هایپرکراتینیزاسیون چیست؟ پاپول، پوسچول، ندول و کیست چه هستند. یا مثلا وقتی می گویند آکنه دارای پاتوژنز چندعاملی است بدانید که پاتوِنز یعنی چه؟ همچنین اصطلاحاتی مثل تشخیص افتراقی، اندیکاسیون و کنتر اندیکاسیون ممکمن است برای همه آشنا و ملموس نباشد.
۴۷ - آناتومی آکنه تشکیل آکنه در واحد پیلوسباسه آغاز می شود. به مجموعه فولیکول و غدد چربی متصل به آن واحد پیلوسباسه گفته می شود. در این مقاله به شکل مفصل در مورد اجزاء واحد پیلوسباسه صحبت می کنیم و مکانیزم تشکیل آکنه را می گوییم.
۴۸ - محصولات ضدآکنه بسياري از محصولات بدون نسخه تحت عنوان كاسموسوتيكال طبقه بندي شده اند به طوري كه مزاياي درماني دارند اما دارو محسوب نمي شوند. مواد آرايشي دارويي متعددي براي درمان آكنه مورد ارزيابي قرار گرفته است كه شامل مواد معدني، مواد گياهي، آنتي اكسيدان ها و هيدروكسي اسيدها مي باشد.
۴۹ - مواد اولیه ضدآکنه ويتامين C، زينك، روغن درخت چاي، نياسين آميد، چاي سبز، رزوراترول، ساليسيليك اسيد، گليكوليك اسيد مي توانند در درمان آکنه كمك كننده باشد.
۵۰ - داروهای آکنه محصولات تجويز شدني شامل رتينوئيدهاي موضعي و خوراكي، آنتي بيوتيك هاي موضعي و خوراكي و بنزوئيل پروكسايد موضعي و داپسون موضعي است. محصولات بدون نسخه نيز ممكن است به تنهايي يا به صورت تركيب با داروهاي نسخه اي استفاده شوند.
۵۲ - سرسیاه و سرسفید سرسیاه ها باز هستند و به علت مواجهه محتویات کومدون با هوا و ملانین موجود در لاشه سلولها سیاه به نظر می رسند. سرسفید موقعی است که محتویات کومدون هنوز راهی به بیرون از منافذ پوست پیدا نکرده و بسته است. به کومدون های بسته که به صورت سفید رنگ ظاهر می شود، کومدون سرسفید می گویند.
۵۳ - آفتاب و آکنه گواه علمي كه نشان دهنده اثر مثبت مواجهه با نور آفتاب بر آكنه باشد وجود ندارد اما مطالعات جديد نشان داده است كه برخي از طيف هاي نور مصنوعي ممكن است روي بهبود آكنه اثر داشته باشد اما اين ثابت نمي كند كه مواجهه مستقيم با نور طبيعي آفتاب در درمان آكنه مؤثر است.
۵۷ - باکتری آکنه باکتری پروپیونی آکنه یک باکتری بی هوازی است که در منافذ پوست زندگی می کند و از پوست در برابر میکروب های بیماری زا دفاع می کند. در عوض از چربی های پوست تغذیه می کند و از محیط امن منافذ پوست به عنوان محل زندگی استفاده می کند. در واقع با پوست معامله می کند. پوست به این باکتری جا و غذا می دهد در عوض باکتری پروپیونی آکنه نگهبان پوست می شود. در اثر بسته شدن منافذ پوست، این باکتری شروع به رشد بیش از حد کرده و با دفع اسیدهای چرب و تکثیر بیش از حد موجب التهاب می شود و آکنه های التهابی را تشکیل می دهد.
۵۸ - راکوتان و آکنه راکوتان از داروهایی است که فعالیت غدد چربی را کاهش می دهد. راکوتان به علت عوارض جانبی زیادی که دارد باید به عنوان آخرین حربه در درمان جوش ها استفاده شود. یعنی فقط برای جوش های مقاوم به درمان که به روش های دیگر جواب نداده یا آکنه های التهابی که فرد را دچار افسردگی کرده و یا جوش هایی که اسکار به جار می گذارد مورد استفاده قرار می گیرد.
۵۹ - دستکاری آکنه دستکاری جوش های صورت می تواند باعث کمک به از هم گسیختن دیوار فولیکول و تخلیه چرک ها به بخش میانی پوست یا درم شود.
۶۰ - تعریف آکنه آکنه بیماری مزمن، رایج و چندعاملی پوست است که می تواند با انسداد یا التهاب واحد پلیوسباسه مرتبط باشد. در این مقاله به بررسی تک تک کلمات این تعریف علمی می پردازیم
۶۱ - کومدون چیست؟ به آکنه هایی که هنوز التهابی نشده است کومدون می گویند. کومدونها در اثر انسداد واحد پیلوسباسه تشکیل می شوند و می توانند به دو نوع سرسیاه و سرسفید تقسیم بندی شوند.
۶۲ - ویتامین ث و آکنه احسان حسنانی هستم و می خواهم به این سوال رایج پاسخ بدهم که آیا ویتامین ث باعث آکنه می شود؟ خیلی وقت ها دیده شده است که بعضی افراد در اثر مصرف کرم ها و سرم های حاوی ویتامین ث پوستشان دچار آکنه یا جوش صورت شده است. راستش اولین بار که این سوال مطرح شد من یک کم تعجب کردم.
۶۳ - شیمی آرایشی بهداشتی مبانی شیمی آرایشی بهداشتی. مفهوم آبدوست و آبگریز، ترکیبات قطبی و غیر قطبی، اسید آمینه، پپتید، پروتئین، امولسیون، شوینده، مایسل، لیپوزوم
۶۴ - تفاوت ضدآفتاب فیزیکی و شیمیایی احسان حسنانی هستم. در این مقاله آموزشی می خواهیم مزایا و معایب ضدآفتاب های فیزیکی و شیمیایی را با همدیگر مقایسه کنیم. ضدآفتاب های فیزیکی به داخل پوست نفوذ نمی کنند. در نتیجه ایمنی شان خیلی بیشتر است نسبت به ضدآفتاب های شیمیایی. به خاطر اینکه آنها نفوذ می کنند و ممکن است ریسک آلرژی و همچنین سرطان را زیاد بکنند.
۶۵ - کرم دور چشم و کرم صورت تفاوت کرم دور چشم و کرم معمولی مرطوب کننده صورت چیست؟ آیا می توان از کرم های مرطوب کننده معمولی دور چشم ها استفاده کرد؟
۶۶ - تفاوت کرم روز و شب به طور کلی، کرم های شب نسبت به کرم های روز غنی تر و سنگین تر است و اصطلاح علمی ترش این است که ریچ تر است. حاوی ترکیبات روغنی بیشتری است.
۶۷ - تفاوت ضدآفتاب ایرانی و خارجی گفته اند که یک بار از یک شمیستی پرسیده اند که ضدآفتاب های خارجی بهتر است یا ایرانی و ایشان گفته اند که ضدآفتاب فرانسوی برای آفتاب فرانسه است و ضدآفتاب ایران برای آفتاب ایران طراحی شده است و بر اساس زاویه تابش آفتاب در ایران فرموله شده است و این داستان ها. این صحبت من را یاد این مثال انداخت که شما بیایید بگویید که کفش های ایرانی برای پای ایرانی و مثلا زاویه انحنای کف پای ایرانی ها طراحی شده است. نه دیگر انقدرها هم صنعت ضدآفتاب صنعت پیشرفته ای نیست و دقیقا مثل کفش پوشیدن است ضدآفتاب زدن. شما یک ضدآفتاب ایرانی خوب را انتخاب بکنید و به میزان کافی استفاده بکنید خیلی بهتر از این است که ضدآفتاب خارجی گران بگیرید ولی کم استفاده بکنید.
۶۸ -
۶۹ - پول حرام کردن با کرم دور چشم این مطلب به نقل از یک پزشک متخصص پوست نوشته شده است. خانم دکتر فین فری از متخصصان پوست آمریکا معتقدند که اکثر ترکیبات کرم های دور چشم با کرم های مرطوب کننده معمولی یکسان است به همین علت استفاده از کرم دور چشم پول حرام کردن است! ایشان معتقدند، کرم دور چشم با افزایش رطوبت پوست به شکل موقتی وضعیت چروک های پوست دور چشم را تغییر می دهند و پف دور چشم را می توان با راهکارهای خانگی، راحت تر از بین برد.
۷۰ - چقدر کرم دور چشم مقدار مناسب کرم دور چشم به اندازه یک نخود است برای هر دوتا چشم. البته اینکه نخودش چه قدری باشد، یک مقدار تفاوت بین نظر کارشناسان وجود دارد ولی در شکل هایی که در اینترنت دیدم این به نظرم درست تر آمد.
۷۱ - سرب رژلب احسان حسنانی هستم و امروز می خواهم در مورد وجود سرب در رژ لب، لوازم آرایش و محصولات آرایشی بهداشتی صحبت کنم و این که چقدر خطر آن را بایستی جدی بگیریم و این که اصلا چه چیزهایی در مورد سرب گفته می شود. کدامش واقعیت دارد کدامش واقعیت ندارد.
۷۲ - نقی معمولی این نقی معمولی الان اینجا رسپتور سلول (Cell receptor) است که دارد دیدبانی می دهد. ببینید الان دارد از داخل دوربینش چه چیزی را می بیند. الان از دور این 3تا را کنار همدیگر دید.
۷۴ - ترمیم کننده به جای مرطوب کننده استفاده از محصولات ترمیم کننده به جای مرطوب کننده مشکلی ندارد ولی خوب اولا هم گرانتر است و ثانیا اینکه احساس لذت بخشی را که شما از یک مرطوب کننده لوکس معمولی روی پوستتان خواهید گرفت و آن لمس مرطوب مطلوب را از کرم های ترمیم کننده معمولا نخواهید گرفت.
۷۵ - رسوراترول رسوراترول (Resveratrol) هم مهار کننده آنزیمی است. انواع NMF ها را مهار می کند. آنزیم الاستاز (Elastase)، کلاژناز (Collagenase) و هیالورونیداز (Hyaluronidase) همه را مهار می کند.
۷۶ - آب برنج به جای تونر شستشوی دو مرحله ای پاک سازی یا شستشوی دو مرحله ای پوست خیلی مهم است و حتی اگر با یک تونر خیلی معمولی یا با گلاب یا با اون آب برنج کسی تونر بزند خیلی بهتر از نزدنش است اما برای اینکه خدایی نکرده پوست شما دچار آلودگی میکروبی نشود و بدتر جوش نزند این چندتا نکته ای که به شما گفتم را رعایت کنید.
۷۷ - عصب های پوست دوستان عزیز سلام احسان حسنانی هستم و از سری آموزش های مربوط به سطح پیشرفته امروز می خواهم در مورد سلول های عصبی و حس لامسه صحبت کنم
۷۸ -
۷۹ - ویتامین سی در یخچال بهترین شرایط نگهداری از آنها در یک کمد و یا کشویی است که در آن بسته می شود و نور به آن وارد نمی شود و در دمای 25 درجه باقی می ماند. فقط ژل ها و کرم های دور چشم را می توانید در یخچال نگهداری کنید، آن هم به شرط این که سریع مصرفش کنید چون به هرحال دمای پایین یخچال ناپایدار است.
۸۰ - اشتباهات رایج کرم دور چشم زیاد کرم زدن به دور چشم، استفاده از ترتیب نادرست، کرم دور چشم زدن روی پوست خشک، خیلی نزدیک زدن به دور چشم، زیاد مالش دادن ، سریع به مرحله بعد رفتن، صبح نزدن، پیشگیرانه استفاده نکردن، عدم انتخاب صحیح و عدم توجه به نیاز خاص پوست از اشتباهات رایج استفاده از کرم های دور چشم است.
۸۱ - منافذ باز بازشدن منافذ پوست علت های مختلفی می تواند داشته باشد: چربی بیش از حد از غدد چربی تولید می شود و این جریان مداوم چربی به مروز زمان باعث بازشدن دهانه منافذ پوست می شود. کلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد. کلاژن والاستین باعث نگهداشتن فنداسیون منافذ پوست می شوند. پس وقتی در اثر عواملی مثل نور آفتاب از بین بروند منافذ پوست باز می شود. راه کار چیست؟ در این مقاله راهکارهای مقابله با منافذ باز پوست درج شده است.
۸۲ - ویتامین ث: روز یا شب ویتامین سی دو شکل اصلی دارد. فرم پیور و فرم پایدار. پیور همان واژه انگلیسی pure است به معنای خالص و منظور مان اسکوربیک اسید است. فرم پایدار، استرهای اسکوربیک اسید مثل اسکوربیل پالمیتات و اسکوربیل گلوکوزات است. فرم پیور ویتامین سی مخصوصا در غلظت های بالا خاصیت لایه برداری دارد. به همین علت باید شب ها استفاده شود. چون در روز، اگر استفاده شود. پوست را به نور آفتاب حساس می کند. برعکس فرم پایدار آن، یک آنتی اکسیدان خوب است و از پوست در برابر رادیگال های آزاد ایجاد شده در اثر نور آفتاب محافظت می کند و به نوعی صبحانه پوست به شمار می آید.
۸۳ - ویتامین K ویتامین K یا فیتونادیون ویتامین انعقاد خون است. بدن انسان برای سنتز پروتئین هایی که به انعقاد خون کمک می کند به این ویتامین احتیاج دارد. در تعدادی از کرم های آرایشی بهداشتی آمریکایی وجود دارد زیرا به رفع پف و تیرگی اطراف چشم کمک می کند اما در اروپا ممنوع است.
۸۵ - مینرال تراپی تامین مواد معدنی یا مینرال های مورد نیاز پوست از طریق محصولات آرایشی بهداشتی را مینرال تراپی می گوییم. مثلا لاین مینرال تراپی فلوسلک.
۸۶ - پ هاش
۹۰ - تونر چیست؟ آیا می توان از آب برنج به جای تونر استفاده کرد؟
۹۱ - مراقبت از مو در استخر راهکارهای مراقبت از رنگ مو در برابر کلر استخر را، یکی اینکه قبل از رفتن به استخر دوش بگیرید، دوم اینکه روغن بزنید به ساقه موهایتان قبل از وارد شدن به استخر، بعد موهای خودتان را جمع کنید و حالت دم اسبی در بیاورید اگر که موهای شما بلند است یا از کلاه شنا استفاده کنید و بعد از اینکه از استخر بیرون آمدید حتما شامپو و conditioner زدن را انجام بدهید.
۹۳ - کرایوتراپی کرایوتراپی یا همان انجماد با نیتروژن مایع، یکی از روش هایی است که برای درمان ضایعات پوستی از جمله لک اسفاده می شود. در این روش کرایوپن که دستگاهی شبیه پروب است روی ضایعه قرار می گیرد. پوست اطراف ضایعه را تا عمل یک سانت و به پهنای 1.2 سانت منجمد می کند و تا دمای منهای چهل درجه سانتی گراد سرد می کند سپس ناحیه منجمد شده، تاول می زند. در مراحل بعدی، تاول به پوسته ضخیم و در نهایت پوسته ضخیم بعد از یک سال ترمیم شده و لک از بین می رود.
۹۴ - ضدآفتاب در منزل بسیاری از پزشکان معتقدند که ضدآفتاب در منزل هم باید استفاده شود. آیا زیاده روی نیست؟ ضدآفتاب در منزل آیا ضرورت دارد؟
۹۵ - عصب های پوست اندام های حسگر عصبی پوست را بشناسیم. سلولهای مرکل، رشته های آزاد عصبی، حسگر پاسینی، رافینی و مایسنر چه فرقی دارند
۹۶ - ضدآفتاب دور چشم برخی معتقدند که ضدآفتاب ها نباید دور چشم استفاده شود. روی دستور العمل برخی کرم های آرایشی بهداشتی نوشته شده که دور چشم استفاده نشود. دلیل آن چیست؟
۹۷ - تاریخچه آرایش در مصر باستان اقدامات کازمتیکی یا آرایشی بهداشتی نه فقط برای زیبایی بلکه برای تشریفات مذهبی نیز به کار گرفته می شد.
۹۸ - تعریف ایمنی برای جلوگیری از حوادث نامطلوب و پیشگیری از صانحه، رعایت ایمنی همیشه اولین شرط است. شعار «اول ایمنی، بعداً کار» را در تابلوی ورودی بسیاری از پالایشگاه ها دیده ام.
۹۹ - شیمی رنگ مو بسته به نوع رنگ مو از قبیل دائمی، نیمه دائمی و موقتی بودن از مواد شیمیایی مختلفی در ترکیب رنگ موها استفاده می شود. آمونیاک یکی از مواد تشکیل دهنده رنگ مو است که موجب جدا شدن کوتیکول های مو و نفوذ رنگ به داخل مو می شود. اولین رنگ موی شیمیایی با ماده فنیل اتیلن دی آمین ساخته شده است.
۱۰۰ - آمار واردات آمارهای واردات محصولات آرایشی بهداشتی که توسط برخی مراجع ارائه می شود، معمولا نادقیق و بسیار عجیب است. مقامات بارها اعلام کرده اند که یک میلیارد دلار لوازم آرایشی تقلبی سالانه وارد کشور می شود. اما تعریف دقیقی از لوازم آرایشی ارائه نداده اند. اصلاً مشخص نیست که آیا منظور لوازم آرایشی میکاپ است یا کلیه محصولات آرایشی بهداشتی که شامپو و صابون هم می تواند جزو آن ها باشد، مد نظر است. همچنین ظاهراً دو دسته آمار داریم. آمارهای رسمی و غیررسمی. از همه جالب تر این که قاچاق محصولات آرایشی که به گفته برخی مقامات 80 درصد واردات این شاخه را تشکیل می دهد، جزء آمارهای رسمی وارد نمی شود.
۱۰۱ - دی اکسان دی اکسان محصول جانبی فرآیند اتوکسیلاسیون یا اتوکسیله کردن ( فرآیند افزودن اتیلن اکساید به اسید چرب) می باشد. دی اکسان یکی از آلاینده های شامپوهای حاوی سدیم لوریل اتر سولفات می باشد و چیزی نیست که عمدا به شامپو و محصولات آرایشی بهداشتی اضافه شود. مطابق استاندارد ایران، حد مجاز دی اکسان برای شامپوی بزرگسال و شامپوی بچه 10 میکروگرم بر گرم می باشد و روش آزمون نیز برای آن ابداع شده است.
۱۰۲ - تقلبی تاکنون طرح های مختلفی برای مبارزه با تقلب در بازار محصولات آرایشی بهداشتی اجرا شده است. طرح هایی مثل ایران کد، شبنم و برچسب اصالت تاکنون اجرا شده و بسیاری از آن ها ناموفق بوده اند. این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۰۳ - تشخیص تقلبی استعلام اصالت کالا با استفاده از طرح هایی مثل ایران کد، شبنم و برچسب اصالت که تقریبا همگی آن ها ناموفق بوده اند، همچنین شناسایی برندهای مشکوک به تقلب که در ایران واردات قانونی ندارند، عدم اطمینان به فروشنده های متقلب که کالا را به صورت چمدانی وارد می کنند و توسط دست فروشان در مترو و پیاده رو می فروشند، تکنیک های بررسی بسته بندی محصولات و مقایسه آن با کالاهای اصل، اختلاف قیمت های فاحش و انجام تست های حساسیت، روش هایی هستند که برای تشخیص محصولات آرایشی اصل از تقلبی مورد استفاده قرار می گیرند.
۱۰۴ - مبارزه با تقلب بازرسی سرزده از فروشگاه های لوازم آرایشی، از بین بردن اقلام غیرمجاز، سرکشی به انبارها، رسیدگی به شکایات مردمی از جمله اقداماتیست که برای مبارزه با محصولات آرایشی تقلبی، قاچاق و غیرمجاز انجام می شود.
۱۰۵ - انواع تقلب دو نوع تقلب در حوزه محصولات آرایشی بهداشتی در ایران وجود دارد. تقلب توسط قاچاقچی ها و تقلب توسط واردکننده های رسمی. قاچاقچی ها محصولات آرایشی تقلبی را از مرزهای غربی به ویژه مرز کردستان وارد می کنند. برخی از واردکننده های رسمی نیز پس از انجام مراحل قانونی ثبت نمایندگی، مقداری کالای اصل وارد کشور می کنند و پس از جلب اطمینان مصرف کننده، تقلبی همان کالا را از کشوری مثل چین وارد می کنند.
۱۰۶ - تثبیت رنگ مو برای تثبیت رنگ مو از سورفکتانت های کاتیونی و ترکیبات اسیدی استفاده می شود.
۱۰۷ - فروشگاه اینترنتی وقتی مصرف کننده ای تصمیم می گیرد یک کالا را به صورت اینترنتی خریداری نماید، چند موضوع برایش جذاب است. در این مقاله با این موضوعات آشنا می شویم. ارائه کالاهای اوریجینال و با کیفیت زمان تحویل کوتاه، تحویل رایگان، مشاوره تلفنی و قیمت رقابتی از امکاناتی هستند که در صورت ارائه توسط فروشگاه های اینترنتی، خرید اینترنتی محصولات آرایشی را جذاب می نمایند. موجودی کالا بسیار مهم است و فروشنده باید سعی کند به دنبال کالاهایی باشد که ناگهان نایاب نشوند.
۱۰۸ - شامپوی موی خشک و چرب فرق شامپوهایی که برای پوست و موی سر چرب ساخته می شود با بقیه انوع شامپوها این است که شامپوهای مناسب موی چرب از مواد سورفکتانت بیشتری برخوردار بوده و جاوی ترکیبات قابض یا جمع کننده منافذ پوست سر هستند.
۱۰۹ - قاچاق جولان کالاهای قاچاق در کشور ما پدیده جدیدی نیست. این روزها از قاچاق لوازم آرایشی در گزارشات تلویزیونی زیاد می بینیم. یکی از علت های پر رونق شدن این بازار، گرایش بسیار زیاد زن های ایرانی به لوازم آرایش است. در این که آیا مبارزه با قاچاق و تقلب باید در سطح گمرک انجام شود یا در سطح عرضه اختلاف نظرهایی وجود دارد.
۱۱۰ - موفقیت در صنایع آرایشی بسته بندی زیبا، درک نیاز بازار و تولید محصولی که نیاز آن مسجل شده، همچنین تبلیغات صحیح و بکارگیری شیوه های مدرن معرفی محصول، از کلیدهای موفقیت در صنایع آرایشی بهداشتی است. هیچ چیز نمی تواند بیشتر از خود محصول مشتری را متقاعد کند. بنابراین اگر تولیدکننده هستید، حتماً برای مشتریان خود نمونه بفرستید. اگر بخشی از فرآیندهای کارخانه خود را برون سپاری می کنید، حتماً توافقات خود را مکتوب نمایید. در بسیاری از موارد، کنترل هزینه ها می تواند از اتلاف پول و سرمایه جلوگیری نموده و استمرار شما را افزایش دهد.
۱۱۱ - کپی شده افراد زیادی هستند که با زیر پا گذاشتن قانون کپی رایت و اصول اخلاقی، زحمات نویسندگان واقعی را نادیده گرفته، اقدام به کپی از سایت من و درج مطالب در وبلاگ یا سایت خودشان می کنند. با توجه به اینکه حوصله سرو کله زدن و مکاتبه با همه آنها را ندارم، ترجیح دادم امکان کپی کردن برداشته شود.
۱۱۲ - بیوتکنولوژی بیوتکنولوژی قادر است زندگی ما را بهتر نموده و زمین را به مکان بهتری برای زندگی ما تبدیل نماید.
۱۱۳ - مقالات شیمی مقالات و دیدگاه های احسان حسنانی در زمینه علم شیمی: شیمی سوخت، شیمی آرایشی بهداشتی، پتروشیمی. معرفی یکی از افزودنی های بالابرنده عدد اوکتان بنزین، معرفی افزودنی های سوخت، مقایسه فیلترهای فرابنفش، معرفی ترکیبات نابودکننده لایه ازن و تخریب آن، وکس پلی اتیلن، پتروشیمی، مهندسی شیمی، آب خنک کننده، بخار آب، هوای صنعتی از جمله مباحثیست که در بخش شیمی سایت من قابل مطالعه می باشد.
۱۱۴ - دانلود دانلود فایلهای pdf، سمینارها، پادکست ها، کلیپ های ویدئویی در زمینه آرایشی بهداشتی
۱۱۶ - پرسش و پاسخ اگر ایده خوبی برای کارآفرینی دارید یا کسب و کاری را شروع کرده اید و برای ادامه نیاز به راهنمایی دارید سوالتان را با ایمیل مطرح کنید.
۱۱۷ - فرمالدئید خود فرمالدهید صاف کننده مو نیست. در کراتینه کردن، لایه ای از کراتین روی موهای را می پوشااند. سپس فرمالدهید پیوندهای عرضی با آمینواسیدهای کراتین برقرار می کند و کراتین را روی مو تثبیت می کند.
۱۲۳ - نوار چسب های فرابنفش برچسب های آشکارساز و هشداردهنده پرتوهای فرابنفش محصول جدیدی از غول آرایشی بهداشتی دنیا، کمپانی لورآل، است که در سال 2016 رونمایی شد. این ابزار که به اندازه یک چسب زخم بوده و پشت دست یا روی کمر چسبانده می شود مصرف کننده را از وجود پرتوهای فرابنفش آگاه ساخته و نیاز به محافظت در برابر آفتاب را به او گوشزد می کند.
۱۲۴ - آروماتراپی آروماتراپی علمیست که در آن با تأثیرگذاری بر حس بویایی، اثرات درمانی ایجاد می شود. یکی از کاربردهای اسانس های روغنی، رایحه درمانی است. آروما به معنای رایحه و تراپی به معنای درمان می باشد.
۱۲۵ - شامپو کردن بچه استحمام کودک باید با لطافت و با شامپوهای مناسب انجام شود تا کودک تجربه تلخی از زمان استحمام در ذهن نداشته باشد.
۱۲۶ - ابروهای زیبا روش های مختلفی برای پرپشت کردن و پر رنگ کردن ابروها وجود دارد. استفاده از روغن زیتون و روغن بادام و وازلین برای تقویت ابرو از گذشته های دور رایج بوده است. از روش های آرایشی پر پشت کردن ابروها کی توان به مداد ابرو و ریمل ابرو اشاره نمود.
۱۲۷ - انتخاب رژ لب زیبایی لبها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و رژ لب تقریباً در کیف آرایش همه خانم های ایرانی وجود دارد. رژ لب های سربی، رژ لبهای تقلبی و مضر اما این روزها بیشتر شده است. در این مقاله راه کارهایی برای انتخاب رژ لب با در نظر گرفتن محل خرید، مارک مناسب، فصلی که در آن هستیم ارائه خواهد شد.
۱۲۸ - آلاینده ها مواد اولیه، محیط اطراف، تجهیزات، مواد بسته بندی و کارکنان و از همه مهمتر از منابع اصلی آلوده شدن محصولات آرایشی بهداشتی در کارخانه می باشند.
۱۳۰ - تعیین تاریخ تولید تاریخ تولید و انقضا روی بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی درج نمی شود. این موضوع کار را برای تشخیص محصولات آرایشی تاریخ مصرف گذشته سخت می کند. اما شماره ای روی برچسب محصولات آرایشی بهداشتی به نام شماره سری ساخت یا بچ نامبر وجود دارد که اطلاعات زیادی در مورد تاریخ تولید و انقضا به ما می دهد.
۱۳۱ - اسیدهای میوه ای اسیدهای میوه ای نام دیگریست که به اسیدهای آلفا هیدروکسی اطلاق می شود. گلایکولیک اسید که از نیشکر به دست می آید، رایجترین، پرمصرف ترین و پرنفوذ ترین اسید میوه ای می باشد. لاکتیک، مالیک، تارتاریک و سیتریک اسید که از شیر، سیب، انگور و مرکبات به دست می آیند، از دیگر انواع اسیدهای میوه ای می باشند.
۱۳۲ - INCI سیستم نامگذاری بین المللی مواد آرایشی بهداشتی که به اختصار INCI نامیده می شود، سیستمی برای نامگذاری موم ها، روغن ها، رنگدانه ها، مواد شیمیایی، ترکیبات تشکیل دهنده صابون، محصولات آرایشی و شبیه آن است که بر اساس نام علمی و کلمات انگلیسی و لاتین پایه گذاری شده است.
۱۳۳ - کراتینه کراتینه کردن موها یکی از تکنیک های صاف کردن مو با روش های شیمیایی است که به روش برزیلی هم معروف است. با توجه به این که در این تکنیک ها از مواد شیمیایی استفاده می شود و موها کمابیش آسیب می بیند، روشهایی برای مراقبت از موی آسیب دیده و موخره شده در اثر کراتیه کردن موها توضیح داده می شود.
۱۳۴ - بازی با لوازم آرایش بازی با لوازم آرایش توسط کودکان نه تنها عادت استفاده از این مواد را در آن ها پرورش می دهد، بلکه آن ها را در معرض مواد شیمیایی خطرناکی که می تواند موجب سرطان، به هم ریختن تعادل هورمونی و حتی ناباروری در آینده شود، قرار می دهد.
۱۳۵ - تاریخچه میبلین میبلین نیویورک یکی از برندهای کمپانی آرایشی بهداشتی لورآل است که حدود 100 سال قدمت دارد. اولین محصول میبلین ریملی بر پایه وازلین و دوده زغال بود. رشد و توسعه این برند از زمانی که در آشپزخانه دختری به نام میبل به صورت خانگی ساخته می شد تا تجاری شدن و تبدیل شده ان به برند شماره یک جهان خواندنی است.
۱۳۷ - نانوتکنولوژی نانوتکنولوژی علم ذراتی است که اندازه آن به کوچکی نانو یعنی 80000 برابر کوچکتر از تار موی انسان می باشد. نانومواد های مختلفی برای استفاده در محصولات آرایشی بهداشتی معرفی شده. نانوامولسیون ها و نانوپیگمان ها دو کاربرد عمده نانوتکنولوژی در محصولات آرایشی بهداشتی است. رنگدانه هایی مثل تیتانیوم دی اکساید و زینک اکساید در مقیاس نانو در برخی از محصولات ضد آفتاب استفاده می شوند. شرکت های لورآال و پروکتل اند گمبل از نانوتکنولوژی در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده نموده اند.
۱۳۹ - ارگانیک واژه ارگانیک در صنایع آرایشی بهداشتی، به محصولاتی گفته می شود که اولاً از مواد اولیه گیاهی تولید شده باشند، و ثانیاً گیاهان مورد استفاده، با کود شیمیایی فرآوری نشده باشند. به علت نبود مرجع قانونگذاری معتبر، نمی توان ارگانیک بودن یک محصول را اثبات یا رد نمود. بدیهی است ارگانیک بودن ملاک کیفیت نیست. اگرچه سازمان هایی مثل اکوسرت، استانداردهایی برای خود دارند که در صورت اجابت، گواهی ارگانیک می دهند.
۱۴۰ - پارابن ها پارابن یکی از انواع نگهدارنده های شیمیایی است که در محصولات آرایشی بهداشتی به شکل رایجی استفاده می شود. پارابن ها (مثل متیل پارابن، پروپیل پارابن و بوتیل پارابن) استرِ اسید پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید هستند. پاراین ها معمولا به صورت ترکیبی در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند تا از محصول در برابر دامنه وسیعی از میکروارگانیسم ها محافظت کنند. نگرانی از وجود پارابن ها در محصولات آرایشی بهداشتی در سال های اخیر افزایش پیدا کرده اما سایت سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 2007 بسیاری از این نگرانی ها را بی مورد اعلام کرده و رد می کند.
۱۴۱ - طبقه بندی مواد معطره گیاهان طبقه بندی محصولات معطر گیاهان را می توان بر اساس مکانیزم جداسازی انجام داد. به محصولات استخراج نام عصاره و به محصولات تقطیر نام اسانس روغنی اطلاق می شود.
۱۴۲ - اشکال آرایشی محصولات آرایشی بهداشتی به فرم ها و شکل های مختلفی وجود دارند. ساده ترین فرم محصصولات آرایشی بهداشتی محلولها هستند. محلول ها از اجزایی تشکیل شده اند که در یکدیگر حل می شوند. مثل شامپوها. اما گاهی باید ترکیباتی که در یکدیگر حل نمی شوند را در کنار یکدیگر داشته باشیم. مثلا کرم ها و لوسیون ها که از ترکیب آب و روغن به دست می آیند. در این جور موارد از امولسیون ها، سوسپانسیون ها و پمادها استفاده میشوند. استیک ها محصولات جامدی هستند که مستقیما روی موضع مالیده می شوند. مثل رژ لب. آئروسل ها محصولات آرایشی بهداشتی هستند که در قوطی مناسب بسته بندی شده و تحت فشار گاز پیش ران هستند و نازل دارند.
۱۴۳ - ماده اوسرین اوسرین Eucerin تغییر نام یافته اوسریت Eucerit است که نام تجاری یکی از ترکیبات کلیدی Key ingredients تولیدی شرکت بایرزدورف آلمان است و در کرم های اوسرین و نیوآ استفاده می شود. نام انگلیسی اوسرین (یا اوسریت)، لانولین الکل lanolin alcohol است.
۱۴۴ - روش ساخت خمیر دندان ساخت خمیردندان در مخازن از جنس فولاد ضدزنگ یا ظرف های قلع اندود باشد. ماشین ورزدهنده که با آن خمیر هم می زنند و پره های مماس با جداره دارد و با سرعت پایین می چرخد برای این کار مناسب است.
۱۴۵ - نگهداری در یخچال نگهداری از کرم ها و محصولات زیبایی و آرایشی بهداشتی در یخچال آیا ضرورت دارد؟ اصلا آیا بهتر است در یخچال استفاده شود یا در دمای اتاق. اگر در یخچال نگهداری شود ضرر ندارد؟
۱۴۶ - بدون سولفات شامپوی بدون سولفات یا عاری از سولفات به شامپویی می گویند که در آن هیچ کدام از ترکیبات سدیم لوریل سولفات، سدیم لوریل اتر سولفات و آمونیوم لوریل سولفات و مشتقات آن وجود ندارد. سولفات ها به نمک ها ی سولفوریک اسیدمی گویند. شامپوی بدون سولفات الزاما شامپوی خوبی نیست. سولفات ها را می توان با موادی مثل بتائین ها ملایم نمود. سولفاتهایی که در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند، سرطانزا نیستند. اما محرک پوست می باشند. هرچه غلظت ترکیبات سولفات دار در شامپو زیادتر باشد تحریک کنندگی شان بیشتر است.
۱۴۷ - آناتومی دندان برای اینکه در مورد اثر بخشی محصولات دهان و دندان بیشتر بدانیم باید کمی در مورد آناتومی دندان مطالعه کنیم و با اصطلاحاتی مثل تاج دندان ، عاج دندان ، مینای دندان و پالپ دندان آشنا شویم. بنابراین آناتومي دندان به شكل مختصر در ادامه توضيح داده مي شود.
۱۴۸ - مواد اولیه خمیر دندان موادي كه در تهيه خميردندان استفاده مي شوند مي توانند به گروه هاي زير دسته بندي شوند: • مواد پاك كننده و جلادهنده، • دترجنت ها و مواد كف كننده، • هيومكتانت ها يا مواد جاذب الرطوبه، • تركيبات پيوند دهنده، • مواد شيرين كننده و طعم دهنده، • مواد متفرقه با مقاصد درماني، سفيدكنندگي، نگهدارنده ها)
۱۴۹ - دهانشویه چیست؟ دهان شویه ها دو دسته هستند: دهان شویه های معمولی : فقط از محلول آبی الکلی روغن های معطر هستند و فقط بوی بد دهانرا از بین می برند و احساس طراوت به دهان می دهند. دهان شویه های درمانی : که حاوی آنتی سپتیک و مواد قابض هستند و برای درمان بیماری های لثه و درمان درد در لثه های حساس استفاده می شود.
۱۹۴۷ - نفوذ به پوست - کاهش اندازه پوست انسان سد نفوذ ناپذیری است که مواد به آسانی به داخل آن نفوذ نمی کند. به همین دلیل باید راه هایی پیدا کرد که بتوانیم مواد موثره و ترکیبات دارویی را به داخل پوست وارد کنیم. یکی از این راه ها که ساده ترین آن ها هم هست، این است که سایز آنها را کاهش دهیم. مثلا کلاژن و الاستین مولکول های بزرگی هستند و به راحتی به پوست نفوذ نمی کنند. آنها از جنس پروتئین هستند. ولی اگر پروتئین را کوچک کنیم به پپتیدها واسیدهای آمینه تبدیل می شوند. پپتیدها و اسیدهای آمینه راحت تر به داخل پوست نفوذ میکنند. یا مثلا هیالورونیک اسید یک مولکول پلیمری است و از تعداد زیادی واحد همشکل تشکیل شده است. کوچک کردن سایز هیالورونیک اسید می تواند به افزایش نفوذ آن کمک کند.
۱۹۴۸ - نفوذ به پوست - گرما پوست انسان سد نفوذ ناپذیری است که مواد به آسانی به داخل آن نفوذ نمی کند. به همین دلیل باید راه هایی پیدا کرد که بتوانیم مواد موثره و ترکیبات دارویی را به داخل پوست وارد کنیم. یکی دیگر از راه کارهای استفاده از روش گرم کردن و حرارت دادن است. گرما انرژی جنبشی مولکولها را بالا می برد. به همین علت نفوذ پذیرتر میشوند. برای گرم کردن از روش های مختلفی استفاده می شود. یکی از آنها بخور دادن است. بخور گرم باعث می شود که اولا آب بین سلولهای بیفتد. به این ترتیب غشاء سلولهای متورم شده و فضای بین سلولها هم بازتر می شود. ماسکهای حرارتی مثل ماسک گچی که در داخل آنها واکنش هایی از جنس هیدراسیون انجام می شود که واکنش های گرما زا هستند و همچنین پلاستیک هایی که داخلشان المنت هست و به وارم ماسک ها معروفند می توانند برای افزایش نفوذ، راهکار خوبی باشند.
۱۹۴۹ - نفوذ به پوست - لایه برداری پوست انسان سد نفوذ ناپذیری است که مواد به آسانی به داخل آن نفوذ نمی کند. به همین دلیل باید راه هایی پیدا کرد که بتوانیم مواد موثره و ترکیبات دارویی را به داخل پوست وارد کنیم. یکی از این راه ها لایه برداری است. همانطور که می دانیم لایه فوقانی پوست، خود از لایه های مختلفی تشکیل شده که فوقانی ترین آن، سلولهای مرده لایه شاخی می باشد. روش های مختلفی برای حذف این سلولها وجود دارد. لایه بردارهای شیمیایی، فیزیکی و آنزیمی به این منظوراستفاده می شوند. اسیدهای آلفاهیدروکسی و بتاهیدروکسی با حذف پیوندهای پروتئینی بین سلولهای لایه شاخی که به آنها کورنئودسموزوم ها می گوییم به ریزش سلولهای لایه شاخی کمک می کنند و ضخامت لایه شاخی را کاهش می دهند.
۱۹۵۰ - نفوذ به پوست - اولتراسوند پوست انسان سد نفوذ ناپذیری است که مواد به آسانی به داخل آن نفوذ نمی کند. به همین دلیل باید راه هایی پیدا کرد که بتوانیم مواد موثره و ترکیبات دارویی را به داخل پوست وارد کنیم. یکی از این راه ها استفاده از امواج اولتراسوند یا فراصوت است که مانند صوت از جنس امواج مکانیکی است و برای انتشار نیاز به محیط مادی دارد. اولتراسوند معمولا در سالن های زیبایی به شکل های مختلفی موجود است. اما همه آنها یک پروب دارند که متشکل از یک صفحه دایره ای پهن با قطر حدود پنج سانتی متر است که مواد روی آن قرار می گیرند. سپس روی پوست کشیده می شود. امواج فراصوت انرژی جنبشی مولکول ها را افزایش داده و موجب نفوذ آنها می شود. همچنین به علت اثر حرارتی امواج اولتراسوند، عنصر گرما را هم برای افزایش نفوذ خواهیم داشت.
۱۹۵۱ - نفوذ به پوست - الکتروتراپی پوست انسان سد نفوذ ناپذیری است که مواد به آسانی به داخل آن نفوذ نمی کند. به همین دلیل باید راه هایی پیدا کرد که بتوانیم مواد موثره و ترکیبات دارویی را به داخل پوست وارد کنیم. یکی از این روش ها الکتروتراپی است. این روش که به هیدرودرمی نیز مشهور است با استفاده از یک جریان الکتریکی DC است که فرکانس پایینی دارد. در داخل پوست یک جریان الکتریکی خفیفی وارد می شود و این جریان الکتریکی باعث می شود که مواد دارای بارالکتریکی مثبت به داخل پوست حرکت کنند. آب و مواد جاذب الرطوبه اسیدی با این جریان حرکت می کنند و پوست را به صورت موقتی سرشار از رطوبت می کنند. این رطوبت علاوه بر شاداب سازی پوست، به افزایش نفوذ ترکیبات موثره نیز کمک می کند. نوعی دیگر از الکتروتراپی که به هایفرکوئنسی مشهور است دستگاهی است که یک جریان متناوب فرکانس بالا را از طریق یک بازویی یا هندپیس وارد الکترودهای شیشه ای می کند که به شکل های مختلفی موجودند. انواع قارچی، قاشقی، نقطه ای و شانه ای هستند که کاربردهای مختلفی دارند. در داخل این الکترودها، یک گاز بی اثر مثل ارگون یا نئون وجود دارد. اگر این گاز، آرگون باشد نوری که ایجاد می شود قرمز رنگ خواهد بود. اگر نئون باشد نوری که ایجاد می شود، سبز رنگ خواهد بود. در اثر تماس الکترود با پوست، اکسیژن هوا تبدیل به ازن شده و این ازن موجب ضدعفونی شدن پوست از طریق حذف باکتری های هوازی می کند. الکترود شانه ای برای حذف جوش های پوست سر، رفع شوره و تقویت گردش خون مویرگی استفاده می شود. الکترود قارچی روی نواحی وسیعتر صورت استفاده می شود. الکترودی که تیز است روی جوش های نقطه ای استفاده میشود.
۱۹۵۲ - داروغه های زیبایی رادیکال های آزاد ترکیباتی تشنه الکترون هستند که الکترون های سلول های بدن را می دزدند. درست مثل داروغه که داخل شهر گشت زنی می کرد، مالیات مالیات می کرد و مردم بیچاره را می چاپید. ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها نقش رابین هود را بازی میکنند. به رادیکال های آزاد الکترون می دهند تا دست از سر سلولها بردارد. میوه ها و سبزیجات تازه، ویتامین سی، قرص جوشان، کرم های حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان مثل کیوتن، کرم های حاوی ویتامین E و ویتامین C تعدادی از راه های تامین انتی اکسیدان مورد نیاز پوست است.
۱۹۵۳ - اثر استرس در داخل فولیکول مو سه دسته سلول وجود دارد. سلولهای کراتینوسیت که مسئول کراتین سازی یا موزایی هستند. سلولهای ملانوسیت که مسئول ملانین سازی و مشکی بودن مو هستند و سلولهای فیبروبلاست که درمال پاپیلا را تشکیل میدهند. در اثر استرس، رادیکال های آزاد تولید می شود. رادیکال های آزاد برای تامین الکترون مورد نیاز خود به سلولهای کراتینوسیت حمله می کند و آنها را ازکار می اندازد. به این ترتیب موزایی متوقف می شود. همچنین به سلولهای ملانوسیت حمله می کنند و از غشا و هسته آن سلول الکترون می دزدند و سلول را از کار می اندازند. به این ترتیب سلولهای ملانین ساز از بین رفته و مو سفید می شود. همچنین با پروکسی کردن لیپیدهای غشاء سلولهای فیبروبلاست و ازکار انداختن آنها موجب کوچک شدن درمال پاپیلا و سست شدن استحکام مو به پوست سر می شود. همچنین با اثرگذاری روی سلولهای فیبروسیت پوست سایر نواحی بدن، کلاژن سازی و الاستین سازی را متوقف نموده و موجب پیرشدن پوست می شوند.
۱۹۵۴ - تیرگی پوست اطراف چشم تیرگی پوست در اثر دو عامل به وجود می آید. عامل اول سلولهای رنگدانه ساز یا ملانوسیت است که معمولا در اثر تحریک با نور آفتاب ایجاد می شود. اما عامل دوم که علت اصلی تیرگی پوست اطراف چشم است، خروج خون از داخل مویرگ ها و نشت آنها به بیرون و وارد شدن در فضای بین سلولی است. خون از گلبول های قرمز، گلبول های سفید و مایع پلاسما تشکیل شده است. گلبول قرمز اکسید می شود و سیاه می شود و سیاهی دور چشم را تشکیل می دهد. گلبول سفید یا لوکوسیت ها بعد از خارج شدن از مویرگ ها و وارد شدن به بافت همبند پوست موجب تحریک ساخت الاستاز می شوند که الاستین پوست را از بین می برد و تجزیه می کند. مایع پلاسما موجب پف کردن دور چشم می شود. برای رفع تیرگی پوست اطراف چشم باید از ترکیباتی مثل کافئین استفاده کرد که علاوه بر خاصیت آنتی کسیدانی، در تخلیه مایعات لنفی نقش دارد. همچنین کرم های دور چشم که حاوی ترکیبات شیمیایی از بین برنده تیرگی پوست است می تواند کمک کند. ویتامین کا هم که ویتامین انعقاد خون است و از خروج خون از مویرگ ها جلوگیری می کند وتاثیر زیادی در رفع تیرگی دور چشم دارد. اما باید با احتیاط مصرف شود زیرا بسیاری از مصرف کنندگان به آن آلرژی دارند.
۱۹۵۵ - فلسفه لایه برداری در لایه اپیدرم پوست، دو پدیده همیشه در حال انجام است: نوسازی سلولی و ریزش سلولی. نوسازی سلولی را کراتینیزاسیون می گوییم و ریزش سلولی را دسکواماسیون. سرعت نوسازی سلولی در یک پوست سالم برابر ریزش سلولی است یعنی به همان تعداد که از سطح پوست سلول مرده می ریزد، تقریبا به همان تعداد نیز سلول تازه در لایه زایای اپیدرم تولید می شود. این دو همواره در تعادل هستند. هرگاه این تعادل به هم بخورد. مثلا ریزش سلولی بیشتر شود، خود به خود نوسازی سلولی نیز افزایش می یابد تا جبران کند. در لایه برداری یه صورت کنترل شده و با استفاده از مواد لایه بردار، ریزش سلولی را افزایش می دهیم. به این ترتیب، پوست برای اینکه بتواند این آسیب را جبران کند شروع به سلولسازی می کند به این ترتیب، پوست شاداب تر و جوان تر می شود. لایه برداری همچنین باعث می شود تیرگی پوست برطرف شود زیرا رنگدانه های ملانین که قبلا دراعماق اپیدرم ساخته شده بودند و به لایه های بالایی مهاجرت کردند، از پوست زدوده می شود. با لایه برداری همچنین درب منافذ پوست باز می شود. هوا به داخل منافذ پوست جریان پیدا می کند و باکتری های بی هوازی، که در اثر مسدود شدن منافذ وانباشت چربی ایجاد شده بود از بین می روند. به این ترتیب لایه برداری هم موجب جوان سازی می شود، هم لک را کاهش می دهد و پوست را روشن می کند و هم باعث می شود که کومدون ها ای جوش های سرسفید و سرسیاه زدوده شوند.
۱۹۵۶ - گلاب به جای تونر تونرها با هدف پاکسازی عمقی پوست طراحی شده اند. در واقع کاری را که شوینده های معمولی نتوانسته اند انجام دهند، یعنی پاکسازی منافذ پوست و خارج کردن بقایای آرایش و کرم ضدآفتاب از داخل منافذ پوست، با استفاده از تونر انجام میشود. متاسفانه گلاب در این زمینه کاری نمی تواند انجام دهد. گلاب های غیرصنعتی که یک سال از تاریخ تولیدشان نگذشته برای اسپری کردن روی پوست مناسب هستند. بوی گلاب را برخی دوست دارند. گلاب واقعی کمی اسیدی است که برای پوست مفید می باشد. آغشته کردن پدهای پنبه ای به گلاب و مالیدن آنها به صورت بعد از شستشوی اولیه، اگرچه کار تونر را نمی کند، اما در کل مفید است. برخی افراد به تجربه دیده اند که گلاب باعث لک شدن پوست می شود، اما چنین چیزی صحت ندارد. اگرچه استفاده از گلاب های صنعتی که تاریخ مصرف شان گذششته باشد می تواند باعث التهاب پوست و نهایتا بروز لک شود.
۱۹۵۷ - تفاوت پن و صابون پن یک لفظ فرانسوی است و به معنای قرص نان. به صابون های فرانسوی که ظاهر گرد بیضی شکل مثل قرص نان دارند، پن گفته می شود. اما بر خلاف آنچه در فضای مجازی به غلط آموزش داده می شود، پن ها لزوما غیر صابونی نیستند. یعنی اینطور نیست که همه پن ها پ هاش تنظیم شده داشته باشند و برای پوست مناسب باشند. گاهی پن همان صابون است و هیچ تفاوتی ندارد. دسته ای از پن ها هستند که به جای صابون که نمک اسیدهای چرب است از شوینده های سنتزی مثل ایزوتیونات ها و سولفوسوکسینات ها ساخته شده است. این دسته از پن ها که به سیندت معروف هستند، می توانند پ هاش فیزیولوژیک یعنی بین 5 تا 6 داشته باشند. دسته ای از پن ها هم وجود دارند که به نام پن کمبو معروفند که آمیزه ای از مواد صابونی و شوینده های سنتزی است
۱۹۵۸ - بهترین ضدلک برای مبارزه با لک، لایه برداری، محافظت از آفتاب، رفع التهاب و مهار آنزیم های ملانین ساز باید باهم انجام شود. کرمهایی که از این چهار عامل، بیشترین ها را دارند بهتر هستند. اما اگر بخواهیم به سوالمان برگردیم و بهترین کرم ضدلک را معرفی کنیم، باید ببینیم از عوامل چهارگانه فوق، قوی ترین ها کدامند. مثلا قوی ترین لایه بردار اسیدهای رتینوئیک هستند. قوی ترین ماده ضدالتهاب کورتونها هستند و قوی ترین مهار کننده آنزیم های ملانین ساز هیدروکینون است. بنابراین قوی ترین کرم ضدلک، محصولی است که از همه این عوامل داشته باشد و از هر کدام از اینها هم کم نداشته باشد و زیاد داشته باشد. چنین چیزی دارو خواهد بود و نه کرم. باید توجه داشته باشیم که برای هر لکی نباید قوی ترین داروها را مصرف کرد. مثلا در بحث لایه بردارها باید از لایه بردارهای ملایم شروع کنیم اگر جواب نگرفتیم سراغ لایه بردارهای قوی برویم. یا مثلا برای جلوگیری زا ملانین سازی اول جایگزین های هیدروکینون را امتحان کنیم و اگر جواب نگرفتیم سراغ هیدروکینون برویم. یا برای رفغ التهاب ابتدا ضدالتهاب های گیاهی مثل بیزابولول، آلوئه ورا را امتحان کنیم و در صورت فروکش التهاب، سراغ ضدالتهاب های قوی تر برویم. توجه به این نکته نیز ضروری است که ضدلک های قوی که خاصیت دارویی دارند باید صرفا توسط پزشکان تجویز شوند.
۱۹۵۹ - آکنه بعد از اصلاح برای پیشگیری از بروز آکنه قبل از اصلاح باید عوامل اینجاد کننده آکنه که در حین اصلاح ممکن است وجود داشته باشد را حذف کنیم. می دانیم که یکی از عوامل بروز آکنه، باکتری ها هستند. بنابراین باید وسایل اصلاح تمیز و به دور از آلودگی باشند. از تیغ های نو استفاده کنید. ماشین ریش تراشی را با الکل ضدعفونی کنید. بعد از اصلاح دست کثیف به صورت نزدید. از محلولهای حاوی ترکیبات ضدباکتری استفاده کنید. افترشیوها معمولا دارای الکل هستند. زیرا الکل هم ضدعفونی می کند و هم پوست را خنک می کندو این خنکی به رفع التهاب کمک می کند. اما بوی الکل معمولا آزار دهنده است. به همین علت پیشنهاد می کنم از اسپری آنتی آکنه ژنو استفاده کنید. یکی دیگر از عوامل بروز آکنه التهاب است. برای اینکه کمترین التهاب به پوست وارد شود باید تیغ تمیز باشد.
۱۹۶۰ - تفاوت تونر و میسلار واتر تونرها نسبت به میسلارواترها ماده شوینده کمتری دارند. تونر را بعد از پاک کردن آرایش و شستشوی پوست می زنند اما میسلار را برای پاک کردن آرایش و یا برای شستشوی پوست استفاده می کنند. اگرچه روی دستورالعمل هردو نوشته نیاز به ابکشی ندارد ما میسلار را فقط در مواقع اضطرار و به صورت موقتی می توانید آبکشی نکنید. میسلار را اگر در روتین تان گذاشتید حتما آبکشی کنید. میسلار را فقط در مسافرت ها و در زمان تجدید کرم ضدآفتاب می توانید بدون آبکشی استفاده کنید. تونرها می توانند الکل داشته باشند اما میسلارها معمولا فاقد الکل هستند. تونرها را اگر هم بزنید، کمتر کف می کند و کف آن زودتر می نشیند.
۱۹۶۱ - نحوه کار میسلارواترها میسلارواتر ها محلولهایی هستند که حاوی ذرات شوینده می باشند. ذرات شوینده وقتی در آب حل می شوند تمایل دارند در سطح جمع شوند که سر آبریزشان بیشترین فاصله را با آب بگیرد. اما اگر غلظت ماده شوینده در سطح از حدی بیشتر باشد که دیگر در سطح جایی وجود نداشته باشد، این مولکول ها دور یکدیگر حلقه می زنند و ساختارهایی به نام مایسل یا میسل را تشکیل می دهند. وقتی میسلارواتر روی پنبه یا پد پخش میشود سر آبدوست آن به بخش سلولز جذب می شود و سرآبگیریز یا چربی دوست روی آن به صورت عمودی قرار می گیرید. به طوری که وقتی روی پوست کشیده می شود، الودگی های چربی دوست را از سطح پوست می زداید.
۱۹۶۲ - لیفت با طلا بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی که ادعا می کنند حاوی طلا هستند، در واقع دروغ می گویند! در این محصولات یا از دانه های اکلیل به جای طلا استفاده شود. یا از زنگدانه های زردرنگ استفاده شده و یا این که طلا دارد ولی در مقیاس بسیار بسیار کم فقط به خاطر این که قسم شان راست باشد. مثلا در حد چند پی پی ام طلا اضافه می کنند. برای اینکه بدانید این عدد چقدر کوچک است، یک ممیز بگذارید و پنج صفر جلوی آن بگذارید و عدد سه را جلوی آن بنویسید. در این حد کم است. این مقدار کم را هم فقط برای این میزنند که بتوانند در قسمت ترکیبات کلمه gold یا طلا را درج کنند. کلمه طلای 24 عیار یا 24K Gold نام تجاری ذرات زردرنگی است که به محصولات آرایشی بهداشتی اضافه می کنند. درست مثل اینکه شخصی دختری به دنیا بیاورد و اسم آن را بگذارد طلا!
۱۹۶۳ - پوست حساس چیست؟ در پوستی که حساس نیست لایه سدی پوست یکپارچه است. سلولها منظم کنار هم قرار گرفته اند و از نفوذ عوامل بیگانه به خوبی محافظت می کنند. اما در پوست حساس شکاف ایجاد شده است. مثل دیواری که ترک برداشته و سرما از آن عبور می کند. پوست حساس هم شکافهایی دارد که عوامل آسیب رسان از آن عبور می کنند و به پوست می رسند. از آنجا که مواد آسیب رسان خودشان را به لایه بازال می رسانند و پایانه های عصبی را تحریک می کنند احساس سوزش ایجاد می شود. احساس سوزش توسط سلولهای مرکل و همچنین رشته های عصبی ازاد که به داخل اپیدرم راه دارد احساس می شود. قرمزی پوست به این علت ایجاد می شود که سلولهای کراتینوسیت با دریافت پیام وجود عوامل آلرژی زا شروع به تولید موادی به نام مواد واسطه التهابی می کنند. به این مواد مدیاتورهای التهابی نیز گفته می شود.
۱۹۶۴ - کازینگ رفرنس بین المللی برای مجاز یا غیرمجاز بودن محدوده مصرف و عملکرد ترکیبات محصولات آرایشی بهداشتی، سایتی به نام کازینگ cosing می باشد.

کلیات پوست

۱۵۰ - ماتریس ماتریس برون سلولی یا ماده زمینه ای درم، بافتی است که سلولها را به هم پیوند می دهد.
۱۵۱ - آدیپوسایت  آدیپوسایت ها، سلول های چربی هستند که در عمقی ترین بخش پوست یعنی هیپودرم قرار گرفته اند.
۱۵۲ - سلول های بنیادی کاربرد سلولهای بنیادی را خیلی جاها می شنویم. خیلی جاها فقط تبلیغ است و بسیاری از محققان تحقیقات واقعی کرده اند. برخی از افراد عوام فریبی می کنند و با به کارگیری واژه های دهان پرکنی مثل سلولهای بنیادی عوام فریبی می کنند.
۱۵۳ - موی سر مو هم مانند ناخن یکی از ضمائم پوست است. مو سطح بدن را می پوشاند و از بدن محافظت می کند. سطح بدن و پوست سر با مو پوشیده شده است. موی سر از جمجمه محافظت می کند. ابرو از ورود عرق به داخل چشم ها جلوگیری نموده و مژه مانند سایه بانی از چشم در برابر آفتاب محافظت می کند. بنابراین نقش اصلی مو محافظت است. تمام سطح پوست به غیر از کف دست، کف پا و پشت پلک می تواند مو در بیاورد.
۱۵۴ - ناخن ناخن صفحه ای از جنس کراتین سخت است که علاوه بر نقش حفاظتی، نقش کمکی نیز در حساسیت لمس دارد. رشد ناخن بین ۱/۸ تا ۴/۵ میلی متر در ماه گزارش شده است. بنابراین، حدود هر ۶ ماه تمام سطح ناخن تجدید می گردد.
۱۵۵ - اپیدرم پوست انسان از لایه های مختلفی تشکیل شده که لایه فوقانی آن اپیدرم یا روپوست نام دارد.
۱۵۶ - لایه شاخی فوقانی ترین لایه اپیدرم لایه شاخی نام دارد. سلولهای لایه شاخی اپیدرم را کورنئوسیت می نامند.
۱۵۷ - لایه خاردار لایه خاردار اپیدرم، ضخیم ترین بخش زنده اپیدرم بوده و از ۳ تا ۱۰ ردیف سلول چندوجهی تشکیل شده است.
۱۵۸ - کراتینوسیت کراتینوسیت ها بخش عمده سلولهای لایه اپیدرم را تشکیل می دهند و درگیر برنامه تمایز سلولی هستند
۱۵۹ - ملانوسیت ملانوسیت سلولهایی هستند که مسئولیت ساخت رنگدانه های ملانین را در پوست و مو به عهده دارند.
۱۶۰ - ملانین ملانین رنگدانه اصلی پوست و مو است که در سلولهای ملانوسیت ساخته می شود.
۱۶۱ - سبوم سبوم، چربی طبیعی پوست
۱۶۲ - لایه دانه دار لایه دانه دار اپیدرم از یک تا چهار ردیف، سلول تشکیل شده که هنوز زنده اند و فعالیت های متابولیکی دارند.
۱۶۳ - سایتوکین سایتوکین ها پروتوئین هایی هستند که علایم را به صورت موضعی بین سلولها منتقل می کنند.
۱۶۴ - مست سل مست سل ها تنظیم کننده های اصلی master regulators سیستم ایمنی بدن هستند.
۱۶۵ - لایه بازال لایه زایا یا لایه بازال زیرین ترین لایه پوست است که برنامه تمایز سلولی از آنجا شروع می شود
۱۶۶ - لایه شفاف لایه روشن یا شفاف اپیدرم، جایی است که سلول های آن کراتینه و هسته های سلول، متلاشی شده اند.
۱۶۷ - لانگرهانس سلولهای لانگرهانس سربازان خط مقدم سیستم ایمنی پوست هستند.
۱۶۸ - کلاژن حدود ۷۷% از وزن خشک بدون چربی درم، از کلاژن تشکیل یافته است. 
۱۶۹ - درم پوست انسان از لایه های مختلفی تشکیل شده که لایه میانی آن درم یا میانپوست نام دارد.
۱۷۰ - DEJ فصل مشترک درم و اپیدرم از پروتئینهای ساختاری مهمی تشکیل شده که در حفظ یکپارچگی پوست اهمیت دارند
۱۷۱ - غدد آپوکرینی ترشحات غدد آپوکرینی به داخل فولیکول مو می ریزد. این غدد تنها در نواحی خاصی از بدن انسان وجود دارند. 
۱۷۲ - غدد اکرینی غدد آکرینی مستقیما به سطح پوست راه دارند. عرق ترشح شده از این غدد بی بو هستند و برای تنظیم دمای بدن ترشح می شوند. 2.5 میلیکون غده آکرینی در تمام سطح پوست وجود دارد که بیشتر آن ها کف دست و پا، زیربغل و پیشانی قرار گرفته اند.
۱۷۳ - فیبروبلاست فیبروبلاست سلولهای اصلی بخش میانی پوست است که کلاژن و ماتریس برون سلولی را تولید می کند.
۱۷۴ - پوست ترکیبی پوستی که در بعضی قسمت ها چرب و در برخی نواحی خشک است را پوست ترکیبی نامگذاری می کنند. در این نوع پوست اطراف بینی و پیشانی و چانه چرب است و سایر نواحی پوست صورت خشک می باشد. پوست ترکیبی یا مختلط نیاز به مراقبت خاصی دارد.
۱۷۵ - پوست خشک پوستی که فاقد چربی یا رطوبت یا هر دوی آن ها باشد را پوست خشک می نامند. فعال کردن غدد چربی و حفظ رطوبت پوست از راهکارهای مراقبت از پوست خشک می باشد. خشکی پوست در افراد سالم هم ممکن است بروز کند. برخی بیماری ها منجر به خشکی پوست می شوند. استفاده از مواد شیمیایی و پاک کننده های قوی موجب خشکی پوست می شود.
۱۷۶ - لایه هیدرولیپیدی روی لایه شاخی پوست یک روکش امولسیونی وجود دارد که فاز روغنی آن را سبوم و فاز آبی آن را عرق تشکیل می دهد. این روکش امولسیونی لایه هیدرولیپیدی نام دارد که مانند سدی از تبخیر اب و اتلاف رطوبت پوستی جلوگیری می کند.
۱۷۷ - پوست نرمال پوستی که رطوبت و چربی آن متعادل بوده و مشکل خاصی ندارد را پوست نرمال می نامند. مراقبت از پوست نرمال برای زیبایی و حفظ عملکرد آن ضرورت دارد.
۱۷۸ - پوست چرب پوستی که دارای چربی زیاد بوده و غدد سبوم در آن ها بیش از حد فعال است را پوست چرب می نامند. پوست های چرب مستعد جوش زدن بوده و چروک های عمیقی روی آن ایجاد می شود. اگرچه استعداد چروک شدن در آن ها کمتر است. مراقبت از پوست چرب شامل پاکسازی و زدودن سلول های مرده و آلودگی های چرب پوست می باشد.
۱۷۹ - پوست دوم عبارت پوست دوم به امولسیون های لاملار گفته می شود که به تقلید از ساختار لیپیدی لایه شاخی روی پوست لایه ای تشکیل داده که از اتلاف رطوبت می کاهد.
۱۸۰ - ساختار پوست پوست، تمام قسمت های بدن را پوشانده و از آن محافظت می کند. مو و ناخن از ضمائم پوست هستند. 

کلیات مو

۱۸۱ - پیاز مو پیاز مو بخش پیازی شکل ریشه مو است. بخش میانی پیاز مو به سمت داخل فرو رفته و برآمدگی های درم را احاطه می کند.
۱۸۲ - فولیکول مو در داخل کیسه های لوله مانندی به نام فولیکول تشکیل شده و از پوست سر بیرون می آورد.
۱۸۳ - کوتیکول بیرونی ترین لایه ساقه مو کوتیکول است. حدود 10 درصد از وزن مو را کوتیکول تشکیل می دهد. 
۱۸۴ - درمال پاپیلا درمال پاپیلا فولیکول را از اپیدرم بسط داده و عمل ساخت تارهای مو را انجام می دهد.
۱۸۵ - شیمی مو ماده اصلی تشکیل دهنده موی سر و بدن انسان پروتئینی به نام کراتین است که از واحدهای مونومری اسید آمینه های سولفوردار تشکیل شده است. پیوندهای هیدروژنی، نمکی، دی سولفیدی و اتری از جمله پیوندهای شیمیایی موجود در مولکول های کراتین هستند. کراتین مو از اسیدهای آمینه پرولین و سیستئین تشکیل شده که از طریق طولی و عرضی با یکدیگر در ارتباطند.
۱۸۶ - آناتومی مو مو یكی از ضمائم پوست است كه به صورت زائده ای باریك و رشته مانند از پوست سر خارج شده است. وظیفه مو محافظت از بدن می باشد. به علت فقدان رشته های عصبی، تارهای مو فاقد هرگونه حس می باشند. مو از دو بخش ساقه و ریشه تشکیل شده که ساقه بخش قابل رویت و ریشه زیر سطح پوست قرار گرفته است. در مورد آناتومی مو بیشتر بدانیم.
۱۸۷ - عمر هر تار مو عمر هر تار مو به طول مدت آناژن بستگی دارد. با توجه به اینکه آناژن 2 تا 6 ساعت به طول می انجامد و هر مو 1 تا 1.5 سانت در ماه رشد می کند، بنابراین به طور متوسط می توان انتظار داشت که هر مو حداکثر تا یک متر رشد کند. اگرچه موهای بلندتر از یک متر در بسیاری از افراد دیده شده اما آن ها استثنا هستند. موی انسان معمولا بیشتر از یک متر رشد نمی کند.
۱۸۸ - بلندترین موی جهان بلندترین موی جهان متعلق به طول 4 متر متعلق به یک خانم هندی است. این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۹ - سیکل رشد مو موی سر برخلاف ناخن به صورت پیوسته رشد نمی کند. بلکه هر تار مو به مدت چند سال رشد می کند، سپس رشد آن متوقف شده، می ریزد و جای خود را به موی دیگری می دهد. به این فرایند سیکل رشد مو یا چرخه مو می گویند. چرخه رشد مو شامل سه مرحله مجزا به نام های آناژن، کاتاژن و تلوژن می باشد. آناژن مرحله فعال رشد مو است، کاتاژن مرحله میانی و تلوژن فاز استراحت یا ریزش مو می باشد.
۱۹۰ - قوانین پایه رنگ مو در صورتی که رنگ های شبیه به هم را در محیط یک دایره کنار هم قرار دهیم چرخه رنگ را تشکیل داده ایم. این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

دانستنی های پوست و مو

۱۹۲ - مراقبت از پوست کودک و نوزاد پوست نوزادان و کودکان تفاوت زیادی با پوست نوجوانان و بزرگسالان دارد. پوست نوزاد از پوست فرد بالغ بسیار نازک تر بوده، کمتر شاخی شده، کم موتر است و رطوبت بیشتری دارد. ضخامت پوست، رطوبت پوست، میزان فعالیت غدد سبابه، توانایی پوست نوزاد برای مقابله با عفونت، تفاوت در سیستم ایمنی از جمله این تفاوت ها می باشند. بنابراین به مراقبت های خاصی نیاز دارد و محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت از پوست خاصی را می طلبد.
۱۹۳ - ضد پیری در این مقاله به دو روش آرایشی بهداشتی مبارزه با پیری پوست که رطوبت رسانی و لایه برداری از پوست هستند اشاره می شود. روشهای جراحی در جای دیگری توضیح داده می شود.
۱۹۴ - آلوپسی آرتا آلوپسی آرتا، نوعی تاسی سر
۱۹۵ - ریزش موی هورمونی ریزش موی هورمونی، آندروژنتیک، ارثی
۱۹۶ - شوره سر شوره سر یکی از بیماری ها و عوارض شایع پوست و مو می باشد. راهکارهای آرایشی مقابله با شوره سر توسط احسان حسنانی معرفی شده است.
۱۹۷ - ریزش مو ریزش مو، زیبایی، جوانی و اعتماد به نفس انسان را کاهش می دهد. ریزش مو شش تقسیم بندی کلی دارد که رایج ترین آن آلوپسی آندروژنی می باشد. علت های ریزش مو: از جمله ژنتیک و تغییرات هورمونی، همچنین تقسیم بندی ریزش مو در این مقاله بیشتر توضیح داده می شود.
۱۹۸ - آفتاب سوختگی آفتاب سوختگی یکی از بیماری ها و عوارض شایع پوست و مو می باشد. راهکارهای آرایشی مقابله با آفتاب سوختگی توسط احسان حسنانی معرفی شده است.
۱۹۹ - پیری پوست تابش خورشید، دخانیات، الکل و تغذیه نامناسب 4 عامل بیرونی پیر شدن پوست است. اما بیش از 90 درصد پیری پوست به علت مواجهه با نور آفتاب اتفاق می افتد. برخی دانشمندان پیری پوست را به دو نوع ژنتیکی و نوری تقسیم بندی می کنند. افزایش رادیکال های آزاد، افزایش فعالیت آنزیم های تجزیه کننده پروتئین، کاهش فاکتورهای رشد و کاهش قدرت اتصال درم و اپیدرم از جمله عوامل پیری پوست می باشند.
۲۰۰ - باورهای نادرست در مورد ریزش مو خیلی ها فکر می کنند فعالیتهای فکری باعث طاسی سر می شوند. خیلی ها ریزش مو را به قدرت مردانگی ربط می دهند. آما آیا واقیت دارد؟ ریزش مو ربطی به هوش و ذکاوت، توانمندی جنسی و شغل و طبقه اجتماعی افراد ندارد. با مثال های نقض می توان بسیاری از افسانه های ریزش مو را نقض نمود. ریشه برخی از این باورهای نادرست در این نوشته با حقایق علمی مقایسه شده است.
۲۰۱ - آمارهای جالب در مورد ریزش مو آیا میدانید که نیمی از آقایان دچار ریزش مو هستند و تقریبا 25 درصد آقایانی که مویشان می ریزد از 21 سالگی دچار ریزش مو بوده اند؟
۲۰۲ - مفهوم عبارت غیرکومدون ساز واژه غیرکومدون ساز یا غیرمولد جوش، یعنی محصول به احتمال کمتری ایجاد جوش می کند. آکنه بیماری دستگاه پیلوسباسه است که شامل ضایعات التهابی و غیرالتهابی می باشد. ضایعات غیرالتهابی را کمدون می گویند. کمدون ها می توانند سرسیاه یا سرسفید باشند.
۲۰۳ - آیا بوتولیز واقعیت دارد؟ انجمن متخصصان پوست تبلیغات گسترده شبکه های ماهواره ای در مورد بوتولیز را گمراه کننده خواند.
۲۰۴ - پوست و مو در بارداری در دوران بارداری و حاملگی پوست تغییرات زیادی می کند. علاوه بر این در سه ماه اول بارداری برای ایمنی جنین توصیه می شود که مصرف برخی محصولات آرایشی مثل اسپری موهای حاوی فتالات یا کرم های حاوی هیدروکینون یا اسید سالیسیلیک استفاده نشوند. استفاده از رنگ مو در سه ماه اول حاملگی مطلقاً ممنوع است و برای استفاده از لاک ناخن محدودیت وجود دارد. برای تطابق پوست با شرایط دوران بارداری اقداماتی نظیر استفاده از روغن ها و محصولات آنتی استرچ مارک توصیه می شود. ترک های پوست، لکه های پوست، به هم خوردن نظم رشد و ریزش مو، شکننده شدن ناخن ها، تغییر شکل عروق خونی از جمله مواردیست که در دوران بارداری برای پوست اتفاق می افتند و باید مدنظر قرار داده شوند.
۲۰۵ - لیپوفیلینگ لیپوفیلینگ به پر کردن پوست با تزریق چربی بدن گفته می شود
۲۰۶ - ناراحتی ها و بیماری های پوست تنها 25 درصد افرادی که مشکل پوستی دارند به پزشک مراجعه می کنند. بنابراین بیشتر افرادی که بیماری پوستی دارند، ناشناخته هستند و آمار دقیقی از شیوع بیماری های پوستی وجود ندارد. آکنه، درماتیت، شوره، لکه های تیره، خشکی پوست، اگزما، اریتما، عفونت، تحریک، پسوریازیس، رزاسه، سرطان پوست از رایجترین بیماری های پوست است که با استفاده از منابع معتبر در این وب سایت معرفی شده است.
۲۰۷ - تغییرات هورمونی و پوست آقایان بعد از آندروپوز (یائسگی آقایان) غلظت هورمون های مردانه در بدن کاهش می یابد. خشکی، خشن، زبر و ترک دار شدن پوست از جمله علائم آندروپوز در سنین بالا می باشد.
۲۰۸ - پوست، اندام تنظیم حرارت بدن افزایش جریان خون در پوست و همچنین تعریق و تبخیر رطوبت پوستی، مکانیزم های اصلی تنظیم حرارت بدن توسط پوست هستند.
۲۰۹ - پوست در دوره یائسگی اکثر خانم ها در هنگام یائسگی دچار خشکی و خارش پوست می شوند. استفاده از کرم های مرطوب کننده و دوری از مواد آلرژی زا بهترین راهکارهای مقابله با این موضوع است. در این مقاله راهکارهای دیگر توضیح داده می شوند.
۲۱۰ - دستگاه های سالن های زیبایی لامپ بزرگنما و لامپ وود از تجهیزات سالن های زیبایی می باشند. لامپ وود یک وسیله کوچک دسته دار است که از نور خاصی برای تاباندن به پوست در یک اتاق تاریک برای تشخیص باکتری، قارچ و تغییر رنگ پوست استفاده می شود.
۲۱۱ - مطالعات بالینی مطالعات بالینی یکی از روش های ارزیابی اثربخشی محصولات آرایشی بهداشتی است. انجام این آزمایشات در ایران به کمک آزمایشگاه های درمالب در مرکز تحقیقات پوست و جذام قابل انجام است.
۲۱۲ - دستگاه های آرایشگاهی پاکسازی پوست لامپ بزرگ نما، لامپ وود، دستگاه بخور، دستگاه ماساژور یا برس پوست و دستگاه اسپری یا اتمایزر در سالن های آرایش و زیبایی برای پاکسازی پوست استفاده می شوند.
۲۱۳ - تغذیه پوست منبع اصلی تغذیه پوست انسان، خونرسانی می باشد. بنابراین مواد غذایی مثل چربی، کربوهیدرات و پروتئین از طریق خون به سلول ها وارد می شوند.
۲۱۴ - پوست حساس پوست حساس پوستیست که نسبت به عوامل حساسیت زا یا آلرژنها، حساسیت بیش از حد متعارف از خود نشان می دهد. عوامل محیطی، موضعی و درونی می توانند حساسیت زا باشند.
۲۱۵ - انواع پوست پوست به چهار دسته نرمال، خشک، چرب و ترکیبی تقسیم بندی می شود. با وجود آنکه روش هایی برای تعیین نوع پوست وجود دارند، اما در واقع تعیین نوع پوست، کار بسیار دشواریست. یکی از روش های تعیین نوع پوست، استفاده از ابزاری به نام ذره بین مجهز به لامپ است که در مطب پزشکان متخصص پوست و در سالن های زیبایی یافت می شود.
۲۱۶ - عرق کردن یکی از مکانیزم های تنظیم دمای بدن، تعریق و تبخیر عرق تولید شده توسط غدد عرق از روی سطح می باشد. دو نوع عرق در پوست ترشح می شود. نوع رقیق توسط غدد آکرینی و نوع غلیظ توسط غدد آپوکرینی. یک انسان با فعالیت زیاد می تواند در یک شبانه روز حتی تا 12 لیتر عرق کند.
۲۱۷ - ویتامین B ویتامین B خود انواع مختلفی دارد و با شماره های 1، 2، 3 و 5 موجود است. تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک، اسید پنتوتنیک اسامی هستند که به انواع ویتامین ب اشاره دارند.
۲۱۸ - ویتامین C ویتامین C به شکل های مختلفی وجود دارد که رایج ترین آن آسکوربیک اسید است. اثر آنتی اکسیدانی ویتامین های سی بسیار معروف است. این ویتامین همچنین در مهار آنزیم تیروزیناز نقش داشته و به همین علت در محصولات روشن کننده نیز کاربرد دارد.
۲۱۹ - درماتولوژی چیست؟ درماتولوژی چیست؟ درماتولوژی چیست و درماتولوژیست کیست؟ این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

اصطلاحات آرایشی بهداشتی

۲۲۰ - فرهنگنامه آرایش اصطلاحات و واژه هایی را که برای خواندن کتاب های انگلیسی آموزش آرایش نیاز دارید این جا جمع کرده ام.
۲۲۱ - اصطلاحات آرایشی اصطلاحات آرایشی، میکاپ، گریم، لوازم آرایش، مد، خودآرایی، آرایش
۲۲۲ - اصطلاحات آرایشی بهداشتی مجموعه ای که واژه های و اصطلاحات طبقه بندی شده در حوزه آرایشی بهداشتی و زیبایی
۲۲۳ - اصطلاحات شیمی آرایشی بهداشتی اگر شیمی دان هستید یا به مباحث شیمی آرایشی بهداشتی علاقه دارید این دیکشنری را نصب کنید.
۲۲۴ - بیولوژی آرایشی بهداشتی اگر بیولوژیست هستید یا به مباحث بیولوژی آرایشی بهداشتی علاقه دارید این دیکشنری را نصب کنید.
۲۲۵ - میکروبیولوژی آرایشی بهداشتی میکروبیولوژی از علوم پرکاربرد در حوزه آرایشی بهداشتی است.

بیوتکنولوژی

فروشگاه

شیمی

دیکشنری احسان حسنانی

۲۲۶ - الاستاز مقاله احسان حسنانی در مورد الاستاز را در این بخش مطالعه کنید.
۲۲۷ - تریپسین مقاله احسان حسنانی در مورد تریپسین را در این بخش مطالعه کنید.
۲۲۸ - پنج آلفا ردوکتاز آنزیم ها، کاتالیزورها یا کاتالیستهای بیوشیمیایی هستند. تبدیل شدن هورمون تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون نیاز به آنزیمی به نام 5 آلفا ردوکتاز دارد. مهار این آنزیم، مکانیزم اصلی بسیاری از ترکیبات روشن کننده از جمله هیدروکینون است.
۲۲۹ - آدنیلات سیکلاز مقاله احسان حسنانی در مورد آدنیلات سیکلاز را در این بخش مطالعه کنید.
۲۳۰ - سبوره سبوره یا پوست چرب یکی از بیماری های پوستی است که مربوط به غدد سبابه می باشد. درماتیت سبورئیک نام علمی این بیماری است که با سرخی و پوسته شدن تظاهر پیدا می کند.
۲۳۱ - درماتیت آتوپیک درماتیت آتوپیک یکی از بیماری های پوستی است که در آن علاوه بر سطح پوست، سیستم ایمنی پوست نیز دچار حساسیت بیش از حد می شود.
۲۳۲ - بلفاریت بلفاریت یکی از بیماری ها و عوارض شایع پوست و مو می باشد. راهکارهای آرایشی مقابله با بلفاریت توسط احسان حسنانی معرفی شده است.
۲۳۳ - سلولیت سلولیت نوعی آشفتگی در بافت های زیرپوستیست که درم و هیپودرم را تحت تأثیر قرار می دهد. سلولیت به پوست ظاهری فرورفته و پوست پرتقالی می دهد و معمولا روی کف پا، ران ها رخ می دهد و معمولاً خانم ها دچار این مشکل می شوند. سلولیت یک بیماری نیست. روش تشخیص سلولیت با جمع کردن پوست با انگشتان دو دست قابل انجام است. رادیوفرکوئنسی و الکسیس معمولاً برای درمان سلولیت توسط متخصصان پوست و مو استفاده می شوند.
۲۳۴ - اگزما اگزما در اثر تخریب خاصیت انسدادی پوست بروز می کند. استفاده ناصحیح از پاک کننده ها و محصولات آرایشی خصوصاً ترکیبات لایه بردار می تواند به اگزما منجر شود. معمولا از کورتون ها برای درمان اگزما استفاده می شود. در کودکان و نوجوانان اگزمای آتوپیک شایعتر است. عفونت باکتریایی از عوارض اگزما است. اگزما از کلمه یونانی به معنای جوشیدن و سرریز شدن مشتق شده است. تمام اگزماها درماتیت هستند ولی برخی درماتیت ها اگزما نیستند. اگزمای تحریکی، اگزمای آلرژیک و اگزمای فتودرماتیت از انواع اگزما هستند.
۲۳۵ - اریتما کلمه اریتما از لغت اریتم به معنای قرمزی مشتق شده. اریتمای پوستی یا قرمزی پوست در اثر انباشتگی خون در مویرگ های سطحی اتفاق می افتد. جراحات، عفونت ها و التهابات می تواند موجب اریتمای پوست شود. اریتما قابل تشخیص و اندازه گیری است.
۲۳۶ - التهاب التهاب پاسخ بیولوژیکی پوست در اثر مواد محرک و کاتوژن ها است. التهاب نوعی واکنش دفاعی بدن برای از بین بردن عامل مسبب می باشد. احساس درد، سوزش و قرمزی از علائم التهاب هستند. اگر التهاب اتفاق نمی افتاد، بدن ما توسط باکتری ها از بین می رفت.
۲۳۷ - رزاسه رزاسه یکی از بیماری های پوستی است که در اثر افزایش حساسیت پوست و تحریک سلول های حسگر عصبی ایجاد می شود. درمان رزاسه با درمان اگزما و درماتیت متفاوت است. رزاسه را می توان با کرم های آرایشی بهداشتی به تنهایی یا به عنوان روش تکمیلی برای درمان های دارویی استفاده نمود.
۲۳۸ - سرطان پوست بر اساس اخبار انجمن سرطان آمریکا یک سوم سرطان های این کشور مربوط به پوست بوده و یک ششم آمریکا در حال گسترش سرطان پوست در زندگی خود هستند. این در حالیست که 95 درصد آمریکایی ها می دانند مواجهه مکرر در برابر پرتوهای آفتاب باعث سرطان پوست می شود. ملانوما خطرناکترین سرطان پوست است.
۲۳۹ - زروسیس زروسیس یکی از بیماری ها و عوارض شایع پوست و مو می باشد. راهکارهای آرایشی مقابله با زروسیس توسط احسان حسنانی معرفی شده است.
۲۴۰ - موخوره به دوشاخه شدن انتهای موها موخوره گفته می شود. موخوره در اثر خشکی بیش از حد مو یا در اثر برخی از عوامل مثل مصرف بیش از اندازه مواد آرایشی شیمیایی، استفاده از برس های نامرغوب، استفاده بیش از حد از اتوی مو، فر داغ، سشوار، شانه داغ و همچنین عدم کوتاه کردن مرتب موی سر اتفاق می افتد. بهترین راه مقابله با موخوره پیشگیری است. قیچی نمودن نوک موها، به تدریج به بهبود وضعیت کمک می کند.
۲۴۱ - هایپرپیگمنتاسیون / هیپرپیگمانتاسیون پیگمانتاسیون می تواند هایپر یا هایپو باشد. هایپرپیگمنتاسیون یا هایپرپیگمنتیشن یکی از عوارض پوستی است که در اثر تجمع غیریکنواخت رنگدانه های ملانین در پوست اتفاق می افتد. این عارضه شایع اما بی ضرر است. از 40 سالگی به بعد از هر 3 خانم یک نفر دچار لکه های پیری می شود و از 50 سال به بالا بیش از 90 درصد خانم ها به هایپرپیگمنتیشن مبتلا می شوند. برای از بین بردن کک و مک، لکه های پیری و هایپرپیگمنتاسیون از لیزر می توان استفاده نمود.
۲۴۲ - پیری آکتینیک آکتینیک در لغت به معنای عوامل ناشی از مواجهه با پرتوها است. آکتینیسم خاصیت نیروی تشعشعی است و آکتینیک، ایجینگ یا پیری پوست در اثر مواجهه با پرتوهای شیمیایی گفته می شود.
۲۴۳ - شینیون شینیون یکی از روش های آرایش مو است که در آن موها به صورت گوجه ای و محکم پشت سر کشیده شده و با کش یا سنجاق بسته می شوند.
۲۴۴ - مانیکور، آرایش ناخن به آرایش ناخن های دست در سالن های آرایش و زیبایی مانیکور گفته می شود. مانیکور توسط مانیکوریست یا تکنسین مانیکور انجام می شود. بهتر است در هنگام مراجعه برای مانیکور لاک ناخن شخصی و کیت مانیکور مخصوص خود را داشته باشید و سالن هایی را که در آن بهداشت رعایت می شود، انتخاب کنید.
۲۴۵ - تاتو تاتو در لغت به معنای خالکوبی است. به عبارت دیگر تزئین دائمی پوست که در آن جوهر به زیر پوست وارد می شود. جوهرها و رنگ های مورد استفاده در تاتو، هیچ کدام مورد تأیید سازمان FDA قرار نگرفته است. هنگام مراجعه به سالن های تاتو، اطمینان از استریل بودن ابزارها و سوزن ها و در نظر داشتن این نکته که تاتوها به سهولت پاک نمی شوند، ضروری است. از بین بردن تاتوهای مشکی با کمک لیزر امکانپذیر است.
۲۴۶ - توالی فعال به توالی خاصی از اسیدهای آمینه در یک پپتید یا یک پروتئین که مسئول اثربخشی خاصی است توالی فعال می گویند. مثلا هورمون تحریک کننده ملانوسیت که به آن ملانوتورپین می گویند یک تری دکا پپتید (پپتید 13 تایی) با توالی خاص است. ملانوستاتین (ماده آرایشی مهارکننده ملانین سازی) و کلارن (پپتید آرایشی تحریک کننده کلاژن سازی) از توالی فعال ملانوتروپین در مکتنیسم محصولاتشان استفاده می کنند. فایل اطلاعات فنی این دو محصول توسط احسان حسنانی ترجمه شده است.
۲۴۷ - بایواکتیو به مولکولهایی که قادر به تاثیرگذاری در ارگانیسم های زنده هستند بایو اکتیو گفته می شود.
۲۴۸ - زیست دسترس پذیری 0آن بخش از دارو یا ماده دارویی که پس از تزریق به بدن وارد جریان خون می شود و می تواند تأثیر داشته باشد، توسط نسبت خاصی بیان می شود که به ان زیست دسترس پذیری می گویند.
۲۴۹ - اسیدی شدن اسیدی شدن لایه شاخی پوست با افزایش سن در پوست های سالخورده دچار اختلال می شود.
۲۵۰ - پوشش اسیدی پوشش اسیدی پوست، مسئول حفاظت از پوست در برابر آلودگی ها، سموم و باکتری ها است.
۲۵۱ - افینیتی، جذب تمایلی به تمایل یک ماده برای ترکیب شدن، جذب شدن یا آمیختن با ماده دیگر جذب تمایلی یا آفینیتی گفته می شود. وابستگی، نزدیکی و پیوستگی از دیگر ترجمه های این واژه است. افینیتی مقیاسی برای اندازه گیری میزان جذب مولکول ها نسبت به یکدیگر نیز در علم شیمی می باشد.
۲۵۲ - آمفیفیلیک، دوخصلتی آمفیفیلیک یا مشخصه آمفیفیلیکی به معنای دو خصلتی یکی از ویژگی های ترکیبات ارگانیک است که دارای دو سر آبدوست و آبگریز می باشند. مولکول هایی که دارای بخش هیدروفیل و هیدروفوب باشند، در بیوشیمی آمفیفیلیک نام دارند. بخش قابل حل در آب معمولا قطبی و بخش غیر قابل حل در آب معمولاً غیرقطبی و زنجیره ای است.
۲۵۳ - رادیکال آزاد به مولکول های بدون بار الکتریکی و دارای واکنش پذیری بالا که دارای الکترون جفت نشده والانس هستند، رادیکال آزاد گفته می شود. رادیکال های آزاد اتم ها یا گروهی از اتم ها هستند که بسیار واکنش پذیر بوده و در بدن در اثر فرآیندهای بیولوژیکی یا در اثر عوامل خارجی مثل دود سیگار، سموم و آلودگی ها یا تابش فرابنفش خورشید ایجاد شده و می توانند به سلول ها، پروتئین ها و DNA آسیب برسانند.
۲۵۴ - آنتروپولوژی موی انسان آنتروپولوژی به علم انسانشناسی گفته می شود. از دیدگاه آنتروپولوژی موی انسان به سه دسته آسیایی، قفقازی و آفریقایی طبقه بندی می شود.
۲۵۵ - آنتی فریز، ضد وزی مو مقاله احسان حسنانی در مورد آنتی فریز، ضد وزی مو را در این بخش مطالعه کنید.
۲۵۶ - نیروی شانه خوری نیروی شانه خوری یکی از کمیت هایی است که برای ارزیابی کیفیت برخی از محصولات مراقبت از مو مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه اندازه گیری نیروی شانه خوری مجهز به شانه ای است که به نیروسنج متصل است و شانه از بین تارهای مو عبور می کند. کمتر بودن نیروی شانه خوری، نشانه نرمتر بودن مو است و اگر یک محصول آرایشی بهداشتی مراقبت از مو بتواند نیروی شانه خوری را کم کند، محصول مرغوبی در نظر گرفته می شود.
۲۵۷ - شامپوی غلیظ، شامپوی ویسکوز مقاله احسان حسنانی در مورد شامپوی غلیظ، شامپوی ویسکوز را در این بخش مطالعه کنید.
۲۵۸ - کورنئومتری کورنئومتری، روش اندازه گیری رطوبت پوست است. ظرفیت خازنی پوست یا کورنئو یکی از فاکتورهاییست که برای تعیین میزان آب پوشیده شدن اپیدرم و کمیت دادن به اثر محصولات آرایشی مرطوب کننده استفاده می شود. کورنئومتری یا اندازه گیری ظرفیت خازنی پوست توسط دستگاه کورنئومتر انجام می شود. کورنئومتر با کورنومتر فرق می کند!
۲۵۹ - پژواک سنجی، اکوگرافی اکوگرافی، پژواک سنجی یا تصویربرداری با امواج فراصوت روشی برای سنجش پیری پوست می باشد. در این تکنیک، صداهای منعکس شده از لایه میانی پوست با مقدار رشته های کلاژن و آب احاطه کننده آنها در سلول مرتبط می شود. در اکوگراف های حاصل از این تکنیک، نوار تاریک به معنای پژواک دهی کم و پیری پوست ارزیابی می شود.
۲۶۰ - هیپوآلرژنیک هایپوآلرژنیک یک عبارت تبلیغاتیست و به محصولاتی گفته می شود که کمتر واکنش های آلرژیک ایجاد می کنند. معمولا به افراد با پوست های حساس توصیه می شود که از محصولات هیپوآلرژنیک یا کم آلرژی زا استفاده کنند. البته استاندارد خاصی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.
۲۶۱ - میکروریلیف میکروریلیف، روشی برای اندازه گیری چروک های پوست است. میکروریلیف یا آنالیز برجستگی های ریز پوست، روشی برای ارزیابی برجستگی های سطح پوست از جمله چین و چروک ها می باشد. در نگاره های میکروریلیف از تصاویر برداشته شده با دوربین های دیجیتال نیز استفاده می شود.
۲۶۲ - استرس اکسیدانی استرس در اثر افزایش تولید مواد اکسید کننده یا اکسیدان، استرس اکسیدانی یا اکسیدیتیو استرس گفته می شود.
۲۶۳ - سبومتر سبومتر، دستگاه اندازه گیری سبوم پوست است. سبومتر یا دستگاه اندازه گیری سبوم پوست یکی از ابزارهای سنجش میزان چربی پوست است که به منظور ارزیابی محصولات آرایشی بهداشتی صورت استفاده می شود. از سبومتر برای تعیین نوع پوست، همچنین در کلینیک های زیبایی و در مطب متخصصان پوست و مو استفاده می شود.
۲۶۴ - TEWL تبخیر نامحسوس آب از سطح پوست توسط دستگاهی که مجهز به پروب بوده و روی پوست دست گذاشته می شود، قابل اندازه گیری است. این کمیت تبخیر نامحسوس آب از سطح پوست را که با چشم غیرمسلح و حتی میکروسکوپ هم دیده نمی شود اندازه می گیرد. اتلاف آب ترانس اپیدرمال با تبخیر محسوس آب از پوست در اثر تعریق فرق می کند.
۲۶۵ - تریکوگرام تریکوگرام، روشی برای اندازه گیری میزان ریزش مو است. تریکوگرام تکنیکیست که برای اندازه گیری نسبت موهای آناژن به تلوژن در کلینیک های پوست و مو و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی محصولات مراقبت از مو استفاده می شود. یکی از روش های ارزیابی محصولات ضد ریزش مو استفاده از تکنیک تریکوگرام است.
۲۶۶ - آزمایشات بالینی مقاله احسان حسنانی در مورد آزمایشات بالینی را در این بخش مطالعه کنید.
۲۶۷ - بایومیمتیک بایومیمتیک، زیست مقلد نیز ترجمه شده است. به تازگی نوع خاصی از مواد مؤثره آرایشی بهداشتی که ساختار پپتیدی دارند، برای بکارگیری در فرمولاسیون های پیشرفته آرایشی بهداشتی ارائه شده است. پپتیدهای بایومیمتیک با الهام از پپتیدهای طبیعی پوست ساخته شده و با ویژه گری خاصی مکانیزم های فیزیولوژیکی پوست را اجرا می کنند. بیومیمتیک به تعبیری به پروسه ها، ترکیبات و سیستم هایی که از طبیعت تقلید می کنند، اشاره می کند. 0
۲۶۸ - تهاجمی مقاله احسان حسنانی در مورد تهاجمی را در این بخش مطالعه کنید.
۲۶۹ - هم راستایی مقاله احسان حسنانی در مورد هم راستایی را در این بخش مطالعه کنید.
۲۷۰ - لیپوهورمسیس لیپوهورمسیس یعنی تحریک آدیپوسایت ها یا سلول های چربی ساز. با روش های مختلفی می توان سلول های چربی را تحریک کرد. ایجاد شرایط کم اکسیژن، یکی از روش های تحریک آدیپوزها می باشد.
۲۷۱ - ابیس، اعماق دریا هم ایستایی یا هموستاز از واژه لاتین هومو به معنای همانند و استاسیس به معنای ایستایی و تعادل گرفته شده. هم ایستایی یعنی موجود زنده بتواند با تنظیم محیط داخلی بدن خود، شرایط ثابت و پایداری در محیط اطراف برای خود فراهم کند. شاید بتوان هم ایستایی را تطابق نیز معنا کرد.
۲۷۲ - هم ایستایی، هموستاز مقاله احسان حسنانی در مورد هم ایستایی، هموستاز را در این بخش مطالعه کنید.
۲۷۳ - پیری اینفرا پیری اینفرا یا پیری پوست در اثر مواجهه با پرتوهای فروسرخ یا مادون قرمز خورشید است که مورد توجه مطالعات اخیر دانشمندان در حوزه محصولات مراقبت از پوست قرار گرفته است. پرتوهای فروسرخ با افزایش تولید ماتریس متالو پروتئینازها، تشکیل گونه های فعال اکسیژن و از بین بردن کلاژن و الاستین پوست، می تواند موجب ایجاد پیری اینفرا شود.
۲۷۴ - عصاره گیری استخراج به روش جداسازی بر اساس مکانیزم حلالیت گفته می شود. استخراج یکی از مباحث عملیات واحد در مهندسی شیمی است که می تواند جداسازی مایع از مایع یا جداسازی فاز جامد از مایع باشد. در مبحث جداسازی عصاره از گیاهان، استخراج به روش هایی گفته می شود که در آن مواد مؤثره گیاه با مکانیزم حلالیت توسط یک حلال از گیاه جدا می شوند. این حلال می تواند غیر فرار یا فرار باشد. روغن ها و چربی ها از حلال های غیرفرار و گاز بوتان و گاز کربنیک از حلال های فرار به شمار می آیند.
۲۷۵ - لیپولیز وقتی غلظت گلوگز در خون پایین می آید و بدن نیاز به انرژی متابولیکی پیدا می کند، رسپتورهای غشایی در سلول های آدیپوسایت توسط هورمون ها فعال سازی شده و آنزیمی به نام لیپاز، تری گلیسیریدها را در درون سلول های آدیپوسایت هیدرولیز کرده و اسیدهای چرب تولید شده را به خون ترشح می کند. خون اسیدهای چرب را به اندام های خاصی منتقل نموده تا در آنجا به عنوان سوخت مورد استفاده قرار گیرند. به این فرآیند لیپولیز گفته می شود.
۲۷۶ - اسانس گیری تقطیر یکی از مهمترین روش های جداسازی است که اساس آن بر توزیع اجزاء بین دو فاز است. وقتی مکانیزم جداسازی در فرآیندی فراریت باشد، به آن روش تقطیر گفته می شود. اسانس روغنی گیاهان با مکانیزم فراریت و با روش تقطیر از گیاهان جدا می شود. تقطیر همچنین یکی از مباحث عملیات واحد در مهندسی شیمی است که در آن مواد با دمای جوش متفاوت توسط این فرآیند فیزیکی از هم جداسازی می شوند. تقطیر در فشار محیط، تقطیر با بخار آب، تقطیر در خلأ و تقطیر در فشار روش های مختلف تقطیر می باشند. تقطیر مداوم و تقطیر جزء به جزء نام دو روش مختلف تقطیر در عملیات پالایش نفت می باشند.
۲۷۷ - فیبرونکتین مقاله احسان حسنانی در مورد فیبرونکتین را در این بخش مطالعه کنید.
۲۷۸ - کراتین 95 درصد ساختمان مو را پروتئینی به نام کراتین تشکیل می دهد. کراتین از زنجیرهای بلند آمینواسید تشکیل شده. رشته های کراتین با دو نوع پیوند به نام های هیدروژنی و گوگردی با یکدیگر متصل هستند.
۲۷۹ - پپتیدهای ماتریکین ماتریکین به پپتیدهایی گفته می شود که در اثر تجزیه مولکول های ماتریس برون سلولی آزاد می شوند. پپتیدهای ماتریکین به پپتیدهایی گفته می شود که مشابه با ماتریکین ها دارند. به عبارت دیگر دارای توالی خاصی از اسیدهای آمینه مشابه پپتیدهای جدا شده از کلاژن های تخریب شده پوست است. پالمیتوئیل اولیگو پپتید، یکی از پپتیدهای ماتریکین است که با فریب سلول های فیبروبلاست آن ها را به کلاژن سازی می گمارد.
۲۸۰ - ملانوتروپین ملانوتروپین، هورمون ملانین سازی و به عبارت دیگر هورمون تحریک کننده ملانوسیت است. این ماده طبیعی در برنزه شدن پوست نقش دارد. ملانوتروپین یک پپتید 13 تائی است که 7 پپتید 4 تا 10 مسئول فعالیت ملانوتروپ و 3 پپتید 11 تا 13 مسئول اثر ضد التهابی می باشند. آگونیست ها و آنتاگونیست های هورمون ملانوتروپین در این بخش توضیح داده شده است.
۲۸۱ - ماتریس متالوپروتئینازها ماتریس متالوپروتئینازها، آنزیم های تجزیه کننده کلاژن و الاستین
۲۸۲ - سیرتوئین مقاله احسان حسنانی در مورد سیرتوئین را در این بخش مطالعه کنید.
۲۸۳ - لامینین لامینین گروهی از گلایکوپروتئین های بزرگ است که 50 عضو دارد.
۲۸۴ - اسیدیته پوست روی پوست یک پوشش نازک اسیدی وجود دارد که حاوی اسیدهای چرب ترشح شده از غدد سبابه است که با اسید لاکتیک و اسید آمینه های عرق آمیخته می باشد. pH پوست انسان سالم نسبتاً اسیدی است. این خاصیت اسیدی به ممانعت از رشد باکتری ها کمک می کند.
۲۸۵ - پسوریازیس چیست؟ پسوریازیس یک بیماری مزمن و شایع پوستی است که لزوما خارش دار نمی باشد. پسوریازیس مسری نیست اما وراثتی تلقی می شود. این بیماری با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است و برای مدیریت آن از مرطوب کننده ها استفاده می شود.
۲۸۶ - پوشاننده، مسدود کننده پوشاندن و ایجاد لایه غیرقابل نفوذ بر روی پوست، یکی از مهمترین و قدیمی ترین روش های حفظ رطوبت پوستی است که با استفاده از وازلین و روغن پارافین ایجاد می شود. پوشانندگی یا انسداد یکی از مکانیزم های مورد استفاده در محصولات مرطوب کننده است.
۲۸۷ - آلوپسی آلوپسی، آلوپشیا یا ریزش موی سر به هر شکل از ریزش مو می تواند اطلاق شود. فاکتورهای متعددی از ژنتیکی تا محیطی می تواند ایجاد آلوپسی نماید. آلوپسی آندروژنتیک، رایجترین شکل ریزش مو است. آنچه مبتلایان به آلوپسی آندروژنتیک از پدران خود به ارث می برند، فولیکول هاییست که به صورت ژنتیکی نسبت دی هیدروتستوسترون حساسند. موهای شقیقه و تاج سر نسبت به این هورمون حساس ترند. به همین علت موی شقیقه و تاج سر مردان زودتر می ریزد.
۲۸۸ - آنژیوژنسیس آنژیوژنسیس پدیده ایست که در آن مویرگ های جدید در پوست تشکیل می شود.
۲۸۹ - آنتی سپتیک ضدعفونی کننده یا آنتی سپتیک محصولیست که برای جلوگیری از عفونت روی بافت زنده مالیده می شود. البته علاوه بر بافت زنده، به محصولاتی که برای ضدعفونی کردن اجسام استفاده می شود نیز آنتی سپتیک می گویند. باید بین ضدعفونی کننده و نگهدارنده تفاوت قائل شد.
۲۹۰ - تمایز سلولی سلول های اپیدرم همگی در لایه پایه ای یا بازال شکل می گیرند. این سلول ها به مرور تغییر شکل داده و به لایه رویی تبدیل می شوند و به سمت بالا حرکت می کنند. این عمل تمایز سلولی نام دارد. تمایز سلول های اپیدرم 28 روز طول می کشد.
۲۹۱ - کلاهک گهواره ای پوسته های سفید و قهوه ای روی سر نوزاد که در اثر تولید بیش از حد چربی توسط پوست ایجاد می شود را کلاهک گهواره ای یا کردل کپ می گویند که مهمترین علامت مشخصه آن بروز پوسته های در حال افتادن روی پوست سر است. این عارضه معمولاً به خودی خود ظرف چند ماه رفع می شود. شامپوهای ملایم موجب شل شدن و افتادن این پوسته ها می شوند. اگرچه گاهی از شامپوهای درمانی حاوی ترکیباتی مثل کلیمبازول و اسید سالیسیلیک برای این منظور استفاده می شود.
۲۹۲ - دی هیدروتستوسترون دی هیدروتستوسترون از مشتقات تستوسترون است که با کاتالیزگری 5 آلفا ردوکتاز نوع 2 ایجاد می شود. این هورمون فاز آناژن چرخه رشد مو را کوتاه نموده و اندازه فولیکول ها را کاهش می دهد. موها به ترتیب نازک و کوتاه می شوند و در نهایت ریزش مو اتفاق می افتد.
۲۹۳ - الاستین دومین پروتئین مهم لایه میانی پوست بعد از کلاژن پروتئینی به نام الاستین است که 4 درصد وزن خشک درم را تشکیل می دهد. الاستین می تواند تا 2 برابر کش بیاید.
۲۹۴ - امولسیون امولسیون ها، مخلوط های نسبتا پایداری از روغن و آب هستند که با استفاده از ماده ای به نام امولسیون کننده ساخته شده می شوند. کرم ها و لوسیون های آرایشی، امولسیون هستند.
۲۹۵ - لیزر لیزرها انواع مختلفی دارند و هر یک از دستگاه های لیزر در زیبایی کاربرد خاصی دارد. لیزرموهای زائد با لیزر رفع چین و چروک فرق می کند. توجه داشته باشید بسیاری از دستگاه هایی که با عنوان لیزر تبلیغ می شوند، در واقع لیزر نیستند.
۲۹۶ - ملانین سازی سنتز ملانین در پوست از اسید آمینه تایروسین شروع شده و با کاتالیزگری تیروزیناز پس از عبور از DOPA و دوپاکینون، دو نوع رنگدانه به نام های یوملانین و فائوملانین تولید می شود.
۲۹۷ - فیتواستروژن فیتواستروژن ها ترکیباتی گیاهی هستند که عملکردی مشابه استروژن دارند. کرم های آرایشی حاوی ایزوفلاوون مثل الیزابت آردن و نویدرم دارای فیتواستروژن های گیاهی هستند.
۲۹۸ - استریا استریا ناحیه ای خطی از آتروفی می باشد که حاصل تغییر در بافت همبند است و از نظر رنگ می تواند سفید یا بنفش باشد.

ترجمه های احسان حسنانی

خدمات سئو و سایت

معرفی متخصصان پوست و مو

واژه ها

۲۹۹ - پنج آلفا ردوکتاز معادل انگلیسی کلمه یا واژه پنج آلفا ردوکتاز، 5 Alpha Reductase می باشد.
۳۰۰ - ماده ساینده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده ساینده، Abbrasive می باشد.
۳۰۱ - ساینده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساینده، Abrasive می باشد.
۳۰۲ - مقطره معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقطره، Absolute می باشد.
۳۰۳ - جاذب معادل انگلیسی کلمه یا واژه جاذب، Absorbent می باشد.
۳۰۴ - جذب سطحی معادل انگلیسی کلمه یا واژه جذب سطحی، Absorption می باشد.
۳۰۵ - ابیسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ابیسین، Abyssine می باشد.
۳۰۶ - آکاسیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکاسیا، Acacia می باشد.
۳۰۷ - استیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه استیک اسید، Acetic Acid می باشد.
۳۰۸ - استون معادل انگلیسی کلمه یا واژه استون، Acetone می باشد.
۳۰۹ - استیل کولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه استیل کولین، Acetylcholine می باشد.
۳۱۰ - اسید منتل معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید منتل، Acid Mantle می باشد.
۳۱۱ - رنگ اسیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ اسیدی، Acidic Dye می باشد.
۳۱۲ - اسیدی شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسیدی شدن، Acidification می باشد.
۳۱۳ - آکنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکنه، Acne می باشد.
۳۱۴ - مستعد آکنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه مستعد آکنه، Acne Prone می باشد.
۳۱۵ - آکتینیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکتینیک، Actinic می باشد.
۳۱۶ - فعال کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه فعال کردن، Activate می باشد.
۳۱۷ - ماده موثره معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده موثره، Active Ingredient می باشد.
۳۱۸ - مواد مؤثره معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد مؤثره، Active Ingredients می باشد.
۳۱۹ - ماده فعال معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده فعال، Active Matter می باشد.
۳۲۰ - توالی فعال معادل انگلیسی کلمه یا واژه توالی فعال، Active Sequence می باشد.
۳۲۱ - حاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه حاد، Acute می باشد.
۳۲۲ - افزودنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه افزودنی، Additive می باشد.
۳۲۳ - آدنوزین تری فسفات معادل انگلیسی کلمه یا واژه آدنوزین تری فسفات، Adenosine Triphosphate می باشد.
۳۲۴ - چسبندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه چسبندگی، Adhesion می باشد.
۳۲۵ - آدیپوفیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه آدیپوفیل، Adipofill می باشد.
۳۲۶ - آدیپوز معادل انگلیسی کلمه یا واژه آدیپوز، Adipose می باشد.
۳۲۷ - آدرنالین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آدرنالین، Adrenaline می باشد.
۳۲۸ - تبلیغاتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تبلیغاتی، Advertising می باشد.
۳۲۹ - هوادهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هوادهی، Aeration می باشد.
۳۳۰ - افراشته معادل انگلیسی کلمه یا واژه افراشته، Aerial می باشد.
۳۳۱ - هوازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هوازی، Aerobic می باشد.
۳۳۲ - آئروسل معادل انگلیسی کلمه یا واژه آئروسل، Aerosol می باشد.
۳۳۳ - قوطی اسپری معادل انگلیسی کلمه یا واژه قوطی اسپری، Aerosol Can می باشد.
۳۳۴ - موهای آفریقایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه موهای آفریقایی، Afro Hair می باشد.
۳۳۵ - بعد از آبکشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بعد از آبکشی، After Rinse می باشد.
۳۳۶ - بعد از اصلاح معادل انگلیسی کلمه یا واژه بعد از اصلاح، After Shave می باشد.
۳۳۷ - آگار معادل انگلیسی کلمه یا واژه آگار، Agar می باشد.
۳۳۸ - لکه های پیری معادل انگلیسی کلمه یا واژه لکه های پیری، Age Spots می باشد.
۳۳۹ - سالخورده معادل انگلیسی کلمه یا واژه سالخورده، Aged می باشد.
۳۴۰ - گواهی نمایندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گواهی نمایندگی، Agency Certificate می باشد.
۳۴۱ - قرارداد نمایندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه قرارداد نمایندگی، Agency Contract می باشد.
۳۴۲ - آگونیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه آگونیست، Agonist می باشد.
۳۴۳ - ضد نفوذ هوا معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد نفوذ هوا، Airtight می باشد.
۳۴۴ - آلانین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلانین، Alanine می باشد.
۳۴۵ - کیمیاگر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کیمیاگر، Alchemist می باشد.
۳۴۶ - آلدهید معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلدهید، Aldehyde می باشد.
۳۴۷ - انبیق معادل انگلیسی کلمه یا واژه انبیق، Alembic می باشد.
۳۴۸ - قلیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه قلیا، Alkali می باشد.
۳۴۹ - قلیاییت معادل انگلیسی کلمه یا واژه قلیاییت، Alkalinity می باشد.
۳۵۰ - قلیاها معادل انگلیسی کلمه یا واژه قلیاها، Alkalis می باشد.
۳۵۱ - کاملاً طبیعی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاملاً طبیعی، All Natural می باشد.
۳۵۲ - آلانتوئین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلانتوئین، Allantoin می باشد.
۳۵۳ - حساسیت زایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حساسیت زایی، Allergenic می باشد.
۳۵۴ - آلرژی زا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلرژی زا، Allergens می باشد.
۳۵۵ - آلرژی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلرژی، Allergy می باشد.
۳۵۶ - بادام معادل انگلیسی کلمه یا واژه بادام، Almond می باشد.
۳۵۷ - روغن بادام معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن بادام، Almond Oil می باشد.
۳۵۸ - آلوئه ورا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلوئه ورا، Aloevera می باشد.
۳۵۹ - آلوپسی آره تا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلوپسی آره تا، Alopecia Areata می باشد.
۳۶۰ - اسیدهای آلفا هیدروکسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسیدهای آلفا هیدروکسی، Alphahydroxy Acid می باشد.
۳۶۱ - آلومینیوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلومینیوم، Aluminium می باشد.
۳۶۲ - نرگس معادل انگلیسی کلمه یا واژه نرگس، Amaryllis می باشد.
۳۶۳ - عنبر معادل انگلیسی کلمه یا واژه عنبر، Amber می باشد.
۳۶۴ - دمای محیط معادل انگلیسی کلمه یا واژه دمای محیط، Ambient Temperature می باشد.
۳۶۵ - آمینکسیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمینکسیل، Aminexil می باشد.
۳۶۶ - اسید آمینه معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید آمینه، Amino Acid می باشد.
۳۶۷ - مقدار آمونیاک معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقدار آمونیاک، Ammonia Content می باشد.
۳۶۸ - آمونیاک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمونیاک، Ammoniac می باشد.
۳۶۹ - آمونیوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمونیوم، Ammonium می باشد.
۳۷۰ - آمفوتری معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمفوتری، Amphoteric می باشد.
۳۷۱ - آمپول معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمپول، Ampulla می باشد.
۳۷۲ - آناژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه آناژن، Anagen می باشد.
۳۷۳ - آندروژنتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آندروژنتیک، Androgenetic می باشد.
۳۷۴ - حیوانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حیوانی، Animalic می باشد.
۳۷۵ - آنیونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنیونی، Anionic می باشد.
۳۷۶ - گواهی بهداشت سالانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه گواهی بهداشت سالانه، Annual Health Certificate می باشد.
۳۷۷ - آنتاگونیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتاگونیست، Antagonist می باشد.
۳۷۸ - آنتی آکنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتی آکنه، Anti Acne می باشد.
۳۷۹ - ضد پیری معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد پیری، Anti Aging می باشد.
۳۸۰ - ضد شوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد شوره، Anti Dandruff می باشد.
۳۸۱ - ضد قارچ معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد قارچ، Anti Fungal می باشد.
۳۸۲ - ضد میکروب معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد میکروب، Anti Microbial می باشد.
۳۸۳ - ضد باکتری معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد باکتری، Antibacterial می باشد.
۳۸۴ - آنتی بیوتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتی بیوتیک، Antibiotic می باشد.
۳۸۵ - آنتی سلولیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتی سلولیت، Anti-Cellulite می باشد.
۳۸۶ - شامپوهای ضد شوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه شامپوهای ضد شوره، Antidandruff Shampoo می باشد.
۳۸۷ - رفع وز موها معادل انگلیسی کلمه یا واژه رفع وز موها، Anti-Frizz می باشد.
۳۸۸ - ضدالتهاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضدالتهاب، Anti-Inflammation می باشد.
۳۸۹ - آنتی اکسیدان معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتی اکسیدان، Anti-Oxidant می باشد.
۳۹۰ - ضدعرق معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضدعرق، Antiperspirant می باشد.
۳۹۱ - آنتی سپتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنتی سپتیک، Antiseptic می باشد.
۳۹۲ - آفرودیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه آفرودیت، Aphrodite می باشد.
۳۹۳ - آپوکرین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آپوکرین، Apocrine می باشد.
۳۹۴ - اپلیکاتور معادل انگلیسی کلمه یا واژه اپلیکاتور، Applicator می باشد.
۳۹۵ - آکواپورین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکواپورین، Aquaporin می باشد.
۳۹۶ - آکواپورین ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکواپورین ها، Aquaporins می باشد.
۳۹۷ - آرکتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرکتیک، Arctic می باشد.
۳۹۸ - حلقوی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حلقوی، Areolar می باشد.
۳۹۹ - روغن آرگان معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن آرگان، Argan Oil می باشد.
۴۰۰ - آرژیرلین معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرژیرلین، Argireline می باشد.
۴۰۱ - زیر بغل معادل انگلیسی کلمه یا واژه زیر بغل، Armpit می باشد.
۴۰۲ - آرنیکا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرنیکا، Arnica می باشد.
۴۰۳ - آروما معادل انگلیسی کلمه یا واژه آروما، Aroma می باشد.
۴۰۴ - آروماتراپیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه آروماتراپیست، Aromatherapist می باشد.
۴۰۵ - آروماتراپی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آروماتراپی، Aromatherapy می باشد.
۴۰۶ - ماده معطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده معطر، Aromatic Agent می باشد.
۴۰۷ - گیاهان معطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه گیاهان معطر، Aromatic Plants می باشد.
۴۰۸ - آسکوربیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه آسکوربیک اسید، Ascorbic Acid می باشد.
۴۰۹ - پوست های کدر معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست های کدر، Asphyxiated Skins می باشد.
۴۱۰ - ارزیابی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ارزیابی، Assessment می باشد.
۴۱۱ - ارزیاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه ارزیاب، Assessor می باشد.
۴۱۲ - مواد قابض معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد قابض، Astringents می باشد.
۴۱۳ - آتوپیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه آتوپیک، Atopic می باشد.
۴۱۴ - درماتیت آتوپیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه درماتیت آتوپیک، Atopic Dermatitis می باشد.
۴۱۵ - ممیزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ممیزی، Audit می باشد.
۴۱۶ - برچسب اصالت معادل انگلیسی کلمه یا واژه برچسب اصالت، Authentication Label می باشد.
۴۱۷ - آووکادو معادل انگلیسی کلمه یا واژه آووکادو، Avocado می باشد.
۴۱۸ - آزالئیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه آزالئیک اسید، Azelaic Acid می باشد.
۴۱۹ - باکتری ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه باکتری ها، Bacteria می باشد.
۴۲۰ - باکتری کش معادل انگلیسی کلمه یا واژه باکتری کش، Bactericide می باشد.
۴۲۱ - مخمر نان معادل انگلیسی کلمه یا واژه مخمر نان، Baker'S Yeast می باشد.
۴۲۲ - طاسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه طاسی، Baldness می باشد.
۴۲۳ - بالم معادل انگلیسی کلمه یا واژه بالم، Balm می باشد.
۴۲۴ - بالزام معادل انگلیسی کلمه یا واژه بالزام، Balsam می باشد.
۴۲۵ - رزین بلسانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رزین بلسانی، Balsam Resin می باشد.
۴۲۶ - بامبو معادل انگلیسی کلمه یا واژه بامبو، Bamboo می باشد.
۴۲۷ - چسب زخم معادل انگلیسی کلمه یا واژه چسب زخم، Band Aid می باشد.
۴۲۸ - سنجاق سر معادل انگلیسی کلمه یا واژه سنجاق سر، Barrette می باشد.
۴۲۹ - لایه بازال معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه بازال، Basal Layer می باشد.
۴۳۰ - نت پایه معادل انگلیسی کلمه یا واژه نت پایه، Base Note می باشد.
۴۳۱ - ریحان معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریحان، Basil می باشد.
۴۳۲ - سری ساخت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سری ساخت، Batch می باشد.
۴۳۳ - شماره سری ساخت معادل انگلیسی کلمه یا واژه شماره سری ساخت، Batch Number می باشد.
۴۳۴ - سالن آرایش معادل انگلیسی کلمه یا واژه سالن آرایش، Beauty Parlor می باشد.
۴۳۵ - سالن زیبایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سالن زیبایی، Beauty-Salon می باشد.
۴۳۶ - موم زنبور عسل معادل انگلیسی کلمه یا واژه موم زنبور عسل، Beeswax می باشد.
۴۳۷ - بنزیل الکل معادل انگلیسی کلمه یا واژه بنزیل الکل، Benzyl Alcohol می باشد.
۴۳۸ - بتائین معادل انگلیسی کلمه یا واژه بتائین، Betaine می باشد.
۴۳۹ - زیست دسترس معادل انگلیسی کلمه یا واژه زیست دسترس، Bioavailabe می باشد.
۴۴۰ - زیست تخریب پذیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه زیست تخریب پذیر، Biodegradable می باشد.
۴۴۱ - بایوپپتید معادل انگلیسی کلمه یا واژه بایوپپتید، Biopeptide می باشد.
۴۴۲ - بیوسنتز معادل انگلیسی کلمه یا واژه بیوسنتز، Biosynthesize می باشد.
۴۴۳ - غان معادل انگلیسی کلمه یا واژه غان، Birch می باشد.
۴۴۴ - بیزابولول معادل انگلیسی کلمه یا واژه بیزابولول، Bisabolol می باشد.
۴۴۵ - تلخ معادل انگلیسی کلمه یا واژه تلخ، Bitter می باشد.
۴۴۶ - بهارنارنج معادل انگلیسی کلمه یا واژه بهارنارنج، Bitter Orange می باشد.
۴۴۷ - سرسیاه معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرسیاه، Blackheads می باشد.
۴۴۸ - دکلره معادل انگلیسی کلمه یا واژه دکلره، Bleach می باشد.
۴۴۹ - دکلره کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه دکلره کردن، Bleaching می باشد.
۴۵۰ - دکلره کردن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه دکلره کردن مو، Bleaching Your Hair می باشد.
۴۵۱ - بلفاروپلاستی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بلفاروپلاستی، Blepharoplasty می باشد.
۴۵۲ - گردش خون معادل انگلیسی کلمه یا واژه گردش خون، Blood Circulation می باشد.
۴۵۳ - گردش خون مویرگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گردش خون مویرگی، Blood Microcirculation می باشد.
۴۵۴ - گذاشتن و برداشتن معادل انگلیسی کلمه یا واژه گذاشتن و برداشتن، Blot Dry می باشد.
۴۵۵ - سشوار معادل انگلیسی کلمه یا واژه سشوار، Blow-Dryer می باشد.
۴۵۶ - جلبک سبز آبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه جلبک سبز آبی، Blue Green Algae می باشد.
۴۵۷ - رژ گونه معادل انگلیسی کلمه یا واژه رژ گونه، Blush می باشد.
۴۵۸ - بدنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه بدنه، Body می باشد.
۴۵۹ - شامپو بدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه شامپو بدن، Body Shampoo می باشد.
۴۶۰ - گل گاو زبان معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل گاو زبان، Borage می باشد.
۴۶۱ - بورات ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه بورات ها، Borates می باشد.
۴۶۲ - بوتولیز معادل انگلیسی کلمه یا واژه بوتولیز، Botolizz می باشد.
۴۶۳ - بوتاکس معادل انگلیسی کلمه یا واژه عصاره، Extract می باشد. عصاره های گیاهی از جمله افزودنی هایی هستند که به شامپوها و دیگر محصولات آرایشی بهداشتی اضافه می شوند. به طور کلی عصاره ها به محصولات استخراج گفته می شود که بر اساس مکانیزم حلالیت از گیاه جداسازی می شوند. در استخراج عصاره ها از آب، الکل، روغن ها یا حلال های دیگر استفاده می شود و به محصول استخراج با هر یک از این حلال ها، نام خاصی اطلاق می شود. عصاره دانه انگور به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و عصاره مریم کوهی در کاهش فاز تلوژن و افزایش فاز آناژن مو در مطالعات آزمایشگاهی مؤثر شناخته شده اند. علاوه بر عصاره های گیاهی، از عصاره جفت جنین و عصاره های حیوانی نیز گاهی در محصولات آرایشی بهداشتی و دارویی استفاده می شود.
۴۶۴ - شبه بوتاکس معادل انگلیسی کلمه یا واژه شبه بوتاکس، Botox-Like می باشد.
۴۶۵ - درب بطری معادل انگلیسی کلمه یا واژه درب بطری، Bottle Cab می باشد.
۴۶۶ - نام تجاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه نام تجاری، Brand می باشد.
۴۶۷ - کراتینه کردن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه کراتینه کردن مو، Brazilian Blowout می باشد.
۴۶۸ - جوش های پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوش های پوست، Breakouts می باشد.
۴۶۹ - سرطان سینه معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرطان سینه، Breast Cancer می باشد.
۴۷۰ - درخشندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه درخشندگی، Brightness می باشد.
۴۷۱ - ناخن های شکننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناخن های شکننده، Brittle Nails می باشد.
۴۷۲ - وسیع الطیف معادل انگلیسی کلمه یا واژه وسیع الطیف، Broad Spectrum می باشد.
۴۷۳ - بروشور معادل انگلیسی کلمه یا واژه بروشور، Brochure می باشد.
۴۷۴ - برنزه کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه برنزه کننده، Bronzer می باشد.
۴۷۵ - برس ابرو معادل انگلیسی کلمه یا واژه برس ابرو، Brow Brush می باشد.
۴۷۶ - جلبک قهوه ای معادل انگلیسی کلمه یا واژه جلبک قهوه ای، Brown Algae می باشد.
۴۷۷ - براش معادل انگلیسی کلمه یا واژه براش، Brush می باشد.
۴۷۸ - انباشته معادل انگلیسی کلمه یا واژه انباشته، Built Up می باشد.
۴۷۹ - فله ای معادل انگلیسی کلمه یا واژه فله ای، Bulk می باشد.
۴۸۰ - بابا آدم معادل انگلیسی کلمه یا واژه بابا آدم، Burdock می باشد.
۴۸۱ - کوله خاس معادل انگلیسی کلمه یا واژه کوله خاس، Butcher'S Broom می باشد.
۴۸۲ - کافئین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کافئین، Caffeine می باشد.
۴۸۳ - یون کلسیم معادل انگلیسی کلمه یا واژه یون کلسیم، Calcium Ion می باشد.
۴۸۴ - کالندولا معادل انگلیسی کلمه یا واژه کالندولا، Calendula می باشد.
۴۸۵ - کاملیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاملیا، Camellia می باشد.
۴۸۶ - کافور معادل انگلیسی کلمه یا واژه کافور، Camphor می باشد.
۴۸۷ - سرطان معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرطان، Cancer می باشد.
۴۸۸ - ظرفیت خازنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ظرفیت خازنی، Capacitance می باشد.
۴۸۹ - کاپیسلپرو معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاپیسلپرو، Capicellpro می باشد.
۴۹۰ - مویرگ ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه مویرگ ها، Capillaries می باشد.
۴۹۱ - کپسایسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کپسایسین، Capsaicin می باشد.
۴۹۲ - کربن بلک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کربن بلک، Carbon Black می باشد.
۴۹۳ - کربوکسی متیل سلولز معادل انگلیسی کلمه یا واژه کربوکسی متیل سلولز، Carboxymethyl Cellulose می باشد.
۴۹۴ - سرطانزا معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرطانزا، Carcinogen می باشد.
۴۹۵ - محموله معادل انگلیسی کلمه یا واژه محموله، Cargo می باشد.
۴۹۶ - روغن کرچک معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن کرچک، Castor Oil می باشد.
۴۹۷ - کاتاژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاتاژن، Catagen می باشد.
۴۹۸ - کاتالاز معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاتالاز، Catalase می باشد.
۴۹۹ - کاتالیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاتالیست، Catalist می باشد.
۵۰۰ - کاتالوگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاتالوگ، Catalogue می باشد.
۵۰۱ - کاتیونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاتیونی، Cationic می باشد.
۵۰۲ - سفیدپوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفیدپوست، Caucasian می باشد.
۵۰۳ - موهای قفقازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه موهای قفقازی، Caucasian Hair می باشد.
۵۰۴ - سدر معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدر، Cedar می باشد.
۵۰۵ - غشاء سلولی معادل انگلیسی کلمه یا واژه غشاء سلولی، Cell Membrane می باشد.
۵۰۶ - نوسازی سلولی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوسازی سلولی، Cell Renewal می باشد.
۵۰۷ - سلولیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلولیت، Cellulite می باشد.
۵۰۸ - عودسوز معادل انگلیسی کلمه یا واژه عودسوز، Censer می باشد.
۵۰۹ - سرامید معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرامید، Ceramide می باشد.
۵۱۰ - گواهی ثبت نمایندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گواهی ثبت نمایندگی، Certificate Of Appointment می باشد.
۵۱۱ - گواهی فروش آزاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه گواهی فروش آزاد، Certificate Of Free Sales می باشد.
۵۱۲ - ستیل الکل معادل انگلیسی کلمه یا واژه ستیل الکل، Cetyl Alcohol می باشد.
۵۱۳ - اتاق بازرگانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتاق بازرگانی، Chamber Of Commerce می باشد.
۵۱۴ - بابونه معادل انگلیسی کلمه یا واژه بابونه، Chamomile می باشد.
۵۱۵ - شلات معادل انگلیسی کلمه یا واژه شلات، Chelate می باشد.
۵۱۶ - شلات کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه شلات کننده، Chelating Agent می باشد.
۵۱۷ - مواد معطره شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد معطره شیمیایی، Chemical Aroma می باشد.
۵۱۸ - پیوندهای شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوندهای شیمیایی، Chemical Bonds می باشد.
۵۱۹ - تعادل شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تعادل شیمیایی، Chemical Equilibrium می باشد.
۵۲۰ - پیلینگ شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیلینگ شیمیایی، Chemical Peeling می باشد.
۵۲۱ - شیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیک، Chic می باشد.
۵۲۲ - کیتین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کیتین، Chitin می باشد.
۵۲۳ - کلروفرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلروفرم، Chloroform می باشد.
۵۲۴ - کروماتوگرافی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کروماتوگرافی، Chromatography می باشد.
۵۲۵ - مزمن معادل انگلیسی کلمه یا واژه مزمن، Chronic می باشد.
۵۲۶ - شیپره معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیپره، Chypre می باشد.
۵۲۷ - سینئول معادل انگلیسی کلمه یا واژه سینئول، Cineol می باشد.
۵۲۸ - دارچین معادل انگلیسی کلمه یا واژه دارچین، Cinnamon می باشد.
۵۲۹ - اسید سیتریک معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید سیتریک، Citric Acid می باشد.
۵۳۰ - بادرنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه بادرنگ، Citron می باشد.
۵۳۱ - سیتروس معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیتروس، Citrus می باشد.
۵۳۲ - کلاسیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلاسیک، Classic می باشد.
۵۳۳ - خاک رس معادل انگلیسی کلمه یا واژه خاک رس، Clay می باشد.
۵۳۴ - پاک کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاک کردن، Cleansing می باشد.
۵۳۵ - کلیمبازول معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلیمبازول، Climbazole می باشد.
۵۳۶ - بالینی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بالینی، Clinical می باشد.
۵۳۷ - مطالعات بالینی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مطالعات بالینی، Clinical Study می باشد.
۵۳۸ - آزمون های بالینی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آزمون های بالینی، Clinical Tests می باشد.
۵۳۹ - کلیپس معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلیپس، Clips می باشد.
۵۴۰ - محوطه معادل انگلیسی کلمه یا واژه محوطه، Closure می باشد.
۵۴۱ - کلوتریمازول معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلوتریمازول، Clotrimazole می باشد.
۵۴۲ - گل میخک معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل میخک، Clove می باشد.
۵۴۳ - شبدر معادل انگلیسی کلمه یا واژه شبدر، Clover می باشد.
۵۴۴ - انعقاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه انعقاد، Coagulate می باشد.
۵۴۵ - کوکامیدو پروپیل بتائین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کوکامیدو پروپیل بتائین، Cocamidopropyl Betaine می باشد.
۵۴۶ - کاکائو معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاکائو، Cocoa می باشد.
۵۴۷ - کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید معادل انگلیسی کلمه یا واژه کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید، Coconut Fatty Acid Diethanolamide می باشد.
۵۴۸ - روغن نارگیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن نارگیل، Coconut Oil می باشد.
۵۴۹ - نارگیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه نارگیل، Coconut Palm می باشد.
۵۵۰ - پیوستگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوستگی، Cohesion می باشد.
۵۵۱ - شاسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شاسی، Collar می باشد.
۵۵۲ - کلوئیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلوئیدی، Colloidal می باشد.
۵۵۳ - ادکلن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادکلن، Cologne می باشد.
۵۵۴ - تشکیل کلونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تشکیل کلونی، Colonize می باشد.
۵۵۵ - محصولات آرایشی رنگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه محصولات آرایشی رنگی، Color Cosmetics می باشد.
۵۵۶ - ماندگاری رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماندگاری رنگ مو، Color Durability می باشد.
۵۵۷ - ژل رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه ژل رنگ مو، Color Gel می باشد.
۵۵۸ - شدت رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه شدت رنگ، Color Intensity می باشد.
۵۵۹ - مولکول های رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه مولکول های رنگ، Color Molecules می باشد.
۵۶۰ - کف رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه کف رنگ مو، Color Mousse می باشد.
۵۶۱ - سایه رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه سایه رنگ، Color Shade می باشد.
۵۶۲ - سایه های رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه سایه های رنگ، Color Shades می باشد.
۵۶۳ - رنگ موهای ماژیکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موهای ماژیکی، Color Stick می باشد.
۵۶۴ - موی رنگ شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی رنگ شده، Colored Hair می باشد.
۵۶۵ - ماده رنگ کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده رنگ کننده، Coloring Agents می باشد.
۵۶۶ - پوست ترکیبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست ترکیبی، Combination Skin می باشد.
۵۶۷ - شانه کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه شانه کردن، Combing می باشد.
۵۶۸ - نیروی شانه خوری معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیروی شانه خوری، Combing Force می باشد.
۵۶۹ - کومدون معادل انگلیسی کلمه یا واژه کومدون، Comedo می باشد.
۵۷۰ - کارت بازرگانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کارت بازرگانی، Commercial Card می باشد.
۵۷۱ - جزء معادل انگلیسی کلمه یا واژه جزء، Component می باشد.
۵۷۲ - شبیه سازی کامپیوتری معادل انگلیسی کلمه یا واژه شبیه سازی کامپیوتری، Computer Simulation می باشد.
۵۷۳ - کانسیلر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کانسیلر، Concealer می باشد.
۵۷۴ - برس کانسیلر معادل انگلیسی کلمه یا واژه برس کانسیلر، Concealer Brush می باشد.
۵۷۵ - کنسانتره معادل انگلیسی کلمه یا واژه کنسانتره، Concentrate می باشد.
۵۷۶ - کاندیشنر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاندیشنر، Conditioner می باشد.
۵۷۷ - کاندیشن کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاندیشن کردن، Conditioning می باشد.
۵۷۸ - مواد کاندیشن کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد کاندیشن کننده، Conditioning Agents می باشد.
۵۷۹ - مشاوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه مشاوره، Consultation می باشد.
۵۸۰ - مصرف کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مصرف کننده، Consumer می باشد.
۵۸۱ - مجوز مصرف معادل انگلیسی کلمه یا واژه مجوز مصرف، Consumption Permit می باشد.
۵۸۲ - درماتیت تماسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه درماتیت تماسی، Contact Dermatitis می باشد.
۵۸۳ - پیوسته معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوسته، Continuously می باشد.
۵۸۴ - حق العمل کاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه حق العمل کاری، Contract Work می باشد.
۵۸۵ - صدفی معادل انگلیسی کلمه یا واژه صدفی، Coral می باشد.
۵۸۶ - کورنئوسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورنئوسیت، Corneocyte می باشد.
۵۸۷ - کورنئوسیت ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورنئوسیت ها، Corneocytes می باشد.
۵۸۸ - کورنئومتر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورنئومتر، Corneometer می باشد.
۵۸۹ - کورکتور معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورکتور، Corrector می باشد.
۵۹۰ - کورتکس معادل انگلیسی کلمه یا واژه کورتکس، Cortex می باشد.
۵۹۱ - آرایشی دارویی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایشی دارویی، Cosmeceutical می باشد.
۵۹۲ - کازمتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کازمتیک، Cosmetic می باشد.
۵۹۳ - برس های آرایشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه برس های آرایشی، Cosmetic Brushes می باشد.
۵۹۴ - دیکشنری آرایشی بهداشتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه دیکشنری آرایشی بهداشتی، Cosmetic Dictionary می باشد.
۵۹۵ - فن های آرایشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه فن های آرایشی، Cosmetic Foundations می باشد.
۵۹۶ - مواد آرایشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد آرایشی، Cosmetic Materials می باشد.
۵۹۷ - جراحی زیبایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه جراحی زیبایی، Cosmetic Surgery می باشد.
۵۹۸ - کاسمتولوژیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه کاسمتولوژیست، Cosmetologist می باشد.
۵۹۹ - مقرون به صرفه معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقرون به صرفه، Cost Effective می باشد.
۶۰۰ - کوتاه کردن نوک موها معادل انگلیسی کلمه یا واژه کوتاه کردن نوک موها، Could You Please Trim My Ends می باشد.
۶۰۱ - کومارین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کومارین، Coumarin می باشد.
۶۰۲ - پیشخوان معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیشخوان، Counter می باشد.
۶۰۳ - کشور مبدأ معادل انگلیسی کلمه یا واژه کشور مبدأ، Country Of Origin می باشد.
۶۰۴ - جفت کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه جفت کننده، Coupler می باشد.
۶۰۵ - پوشش معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوشش، Coverage می باشد.
۶۰۶ - پامچال معادل انگلیسی کلمه یا واژه پامچال، Cowslip می باشد.
۶۰۷ - کف کرمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کف کرمی، Creamy Foam می باشد.
۶۰۸ - عصاره رازیانه دریایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عصاره رازیانه دریایی، Criste Marine Extract می باشد.
۶۰۹ - پنجه کلاغی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پنجه کلاغی، Crow'S Feet می باشد.
۶۱۰ - ناحیه پنجه کلاغی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناحیه پنجه کلاغی، Crow’S Feet Area می باشد.
۶۱۱ - خیار معادل انگلیسی کلمه یا واژه خیار، Cucumber می باشد.
۶۱۲ - موی مواج معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی مواج، Curly Hair می باشد.
۶۱۳ - اظهارنامه گمرکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اظهارنامه گمرکی، Customs Declaration Letter می باشد.
۶۱۴ - برگ سبز گمرکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه برگ سبز گمرکی، Customs Green Sheet می باشد.
۶۱۵ - پروانه گمرکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروانه گمرکی، Customs Permit می باشد.
۶۱۶ - گلوبر معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلوبر، Cut-Throat Razor می باشد.
۶۱۷ - سرو معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرو، Cypress می باشد.
۶۱۸ - قبرس معادل انگلیسی کلمه یا واژه قبرس، Cyprus می باشد.
۶۱۹ - کیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه کیست، Cyst می باشد.
۶۲۰ - سایتوکین معادل انگلیسی کلمه یا واژه سایتوکین، Cytokine می باشد.
۶۲۱ - موی آسیب دیده معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی آسیب دیده، Damaged Hair می باشد.
۶۲۲ - موی نم دار معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی نم دار، Damp Hair می باشد.
۶۲۳ - شوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه شوره، Dandruff می باشد.
۶۲۴ - حلقه های تیره معادل انگلیسی کلمه یا واژه حلقه های تیره، Dark Circles می باشد.
۶۲۵ - لکه های تیره معادل انگلیسی کلمه یا واژه لکه های تیره، Dark Spots می باشد.
۶۲۶ - کرم های روز معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم های روز، Day Creams می باشد.
۶۲۷ - سلول های مرده معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلول های مرده، Dead Cells می باشد.
۶۲۸ - سلول های مرده پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلول های مرده پوست، Dead Skin Cell می باشد.
۶۲۹ - اظهارنامه معادل انگلیسی کلمه یا واژه اظهارنامه، Declaration Letter می باشد.
۶۳۰ - اظهار نمودن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اظهار نمودن، Declare می باشد.
۶۳۱ - نقص معادل انگلیسی کلمه یا واژه نقص، Deficiency می باشد.
۶۳۲ - دهیدراته معادل انگلیسی کلمه یا واژه دهیدراته، Dehydrated می باشد.
۶۳۳ - پوست ظریف معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست ظریف، Delicate Skin می باشد.
۶۳۴ - تحویل معادل انگلیسی کلمه یا واژه تحویل، Delivery می باشد.
۶۳۵ - سامانه رسانش معادل انگلیسی کلمه یا واژه سامانه رسانش، Delivery System می باشد.
۶۳۶ - دناتوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه دناتوره، Denatured می باشد.
۶۳۷ - دندانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه دندانه، Dendrite می باشد.
۶۳۸ - دئودورانت معادل انگلیسی کلمه یا واژه دئودورانت، Deodorant می باشد.
۶۳۹ - عمق معادل انگلیسی کلمه یا واژه عمق، Depth می باشد.
۶۴۰ - درم ابریژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه درم ابریژن، Dermabrasion می باشد.
۶۴۱ - درمال پاپیلا معادل انگلیسی کلمه یا واژه درمال پاپیلا، Dermal Papilla می باشد.
۶۴۲ - درمالب معادل انگلیسی کلمه یا واژه درمالب، Dermalab می باشد.
۶۴۳ - درماتیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه درماتیت، Dermatitis می باشد.
۶۴۴ - متخصص پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه متخصص پوست، Dermatologist می باشد.
۶۴۵ - متخصصین پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه متخصصین پوست، Dermatologists می باشد.
۶۴۶ - درماتولوژی معادل انگلیسی کلمه یا واژه درماتولوژی، Dermatology می باشد.
۶۴۷ - میان پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه میان پوست، Dermis می باشد.
۶۴۸ - پوسته ریزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوسته ریزی، Desquamation می باشد.
۶۴۹ - گره گشایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گره گشایی، Detangling می باشد.
۶۵۰ - آشکارساز معادل انگلیسی کلمه یا واژه آشکارساز، Detector می باشد.
۶۵۱ - شویندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شویندگی، Detergency می باشد.
۶۵۲ - مکانیسم پاک کنندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مکانیسم پاک کنندگی، Detergency Mechanism می باشد.
۶۵۳ - دترجنت معادل انگلیسی کلمه یا واژه دترجنت، Detergent می باشد.
۶۵۴ - سم زدایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سم زدایی، Detoxification می باشد.
۶۵۵ - دی هیدروتستوسترون معادل انگلیسی کلمه یا واژه دی هیدروتستوسترون، DHT می باشد.
۶۵۶ - تعویض پوشک معادل انگلیسی کلمه یا واژه تعویض پوشک، Diaper Change می باشد.
۶۵۷ - هضم معادل انگلیسی کلمه یا واژه هضم، Digest می باشد.
۶۵۸ - دی هیدروتستوسترون معادل انگلیسی کلمه یا واژه دی هیدروتستوسترون، Dihydrotestosterone می باشد.
۶۵۹ - دی هیدروکسی استون معادل انگلیسی کلمه یا واژه دی هیدروکسی استون، Dihydroxyacetone می باشد.
۶۶۰ - دی ایمین معادل انگلیسی کلمه یا واژه دی ایمین، Di-Imine می باشد.
۶۶۱ - اتساع معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتساع، Dilation می باشد.
۶۶۲ - چال خنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه چال خنده، Dimples می باشد.
۶۶۳ - دی اکسان معادل انگلیسی کلمه یا واژه دی اکسان، Dioxane می باشد.
۶۶۴ - روش مصرف معادل انگلیسی کلمه یا واژه روش مصرف، Direction Of Use می باشد.
۶۶۵ - چرک معادل انگلیسی کلمه یا واژه چرک، Dirt می باشد.
۶۶۶ - زدودن چرک معادل انگلیسی کلمه یا واژه زدودن چرک، Dirt Removal می باشد.
۶۶۷ - توقف معادل انگلیسی کلمه یا واژه توقف، Discontinue می باشد.
۶۶۸ - ضدعفونی کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضدعفونی کننده، Disinfectants می باشد.
۶۶۹ - ضدعفونی کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضدعفونی کردن، Disinfecting می باشد.
۶۷۰ - پخش کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه پخش کردن، Disperse می باشد.
۶۷۱ - پخش شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه پخش شده، Dispersed می باشد.
۶۷۲ - توزیع کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه توزیع کننده، Distributor می باشد.
۶۷۳ - پیوندهای دی سولفید معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوندهای دی سولفید، Disulfide Bonds می باشد.
۶۷۴ - مستندسازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مستندسازی، Documentation می باشد.
۶۷۵ - بررسی مدارک و مستندات معادل انگلیسی کلمه یا واژه بررسی مدارک و مستندات، Documents Review می باشد.
۶۷۶ - دوز معادل انگلیسی کلمه یا واژه دوز، Dose می باشد.
۶۷۷ - دپنتنول معادل انگلیسی کلمه یا واژه دپنتنول، D-Panthenol می باشد.
۶۷۸ - پس رایحه معادل انگلیسی کلمه یا واژه پس رایحه، Dry Down می باشد.
۶۷۹ - خشک کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه خشک کردن، Drying می باشد.
۶۸۰ - کدر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کدر، Dull می باشد.
۶۸۱ - پوست تیره معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست تیره، Dull Skin می باشد.
۶۸۲ - کدر شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه کدر شدن، Dullness می باشد.
۶۸۳ - اثر پایدار آناژن مرحله فعال سیکل رشد مو است که در آن سلول ها در ریشه مو به سرعت در حال تقسیم می باشند. طول و بلندی موها به طول مرحله آناژن بستگی دارد. آناژن معمولاً 2 تا 6 سال به طول می انجامد. برخی مطالعات نشان داده که عصاره مریم کوهی روی افزایش فاز آناژن مؤثر است. آناژن، کاتاژن و تلوژن فازهای مختلف سیکل رویش مو هستند که به ترتیب به معنای فاز رشد، فاز توقف و فاز ریزش می باشند.
۶۸۴ - پیش ساز رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیش ساز رنگ، Dye Precursors می باشد.
۶۸۵ - رنگ کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ کردن، Dyeing می باشد.
۶۸۶ - سفالین معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفالین، Earthenware می باشد.
۶۸۷ - زمینی معادل انگلیسی کلمه یا واژه زمینی، Earthy می باشد.
۶۸۸ - ادوکلن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادوکلن، Eau De Cologn می باشد.
۶۸۹ - ادوپارفم معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادوپارفم، Eau De Parfum می باشد.
۶۹۰ - ادوپرفیوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادوپرفیوم، Eau De Perfume می باشد.
۶۹۱ - ادوتوالت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادوتوالت، Eau De Toillette می باشد.
۶۹۲ - آبنوس معادل انگلیسی کلمه یا واژه آبنوس، Ebony می باشد.
۶۹۳ - اکرین معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکرین، Eccrine می باشد.
۶۹۴ - پژواک سنجی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پژواک سنجی، Echography می باشد.
۶۹۵ - اکوگرافی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکوگرافی، Echography Study می باشد.
۶۹۶ - اگزما معادل انگلیسی کلمه یا واژه اگزما، Eczema می باشد.
۶۹۷ - اگزمایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اگزمایی، Eczematous می باشد.
۶۹۸ - EDTA معادل انگلیسی کلمه یا واژه EDTA، EDTA می باشد.
۶۹۹ - کارایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کارایی، Efficacy می باشد.
۷۰۰ - الاستاز معادل انگلیسی کلمه یا واژه الاستاز، Elastase می باشد.
۷۰۱ - الاستیسیته معادل انگلیسی کلمه یا واژه الاستیسیته، Elasticity می باشد.
۷۰۲ - الاستین معادل انگلیسی کلمه یا واژه الاستین، Elastin می باشد.
۷۰۳ - الاستورگولاتور معادل انگلیسی کلمه یا واژه الاستورگولاتور، Elastoregulator می باشد.
۷۰۴ - خودتراش برقی معادل انگلیسی کلمه یا واژه خودتراش برقی، Electric Razor می باشد.
۷۰۵ - الکترولیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه الکترولیت، Electrolite می باشد.
۷۰۶ - الیکسیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه الیکسیر، Elixir می باشد.
۷۰۷ - امولینت معادل انگلیسی کلمه یا واژه امولینت، Emmolient می باشد.
۷۰۸ - امولسیفایر معادل انگلیسی کلمه یا واژه امولسیفایر، Emulsifier می باشد.
۷۰۹ - غلاف پوشانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه غلاف پوشانی، Encapsulate می باشد.
۷۱۰ - انفلوراژ معادل انگلیسی کلمه یا واژه انفلوراژ، Enflurage می باشد.
۷۱۱ - عشقه معادل انگلیسی کلمه یا واژه عشقه، English Ivy می باشد.
۷۱۲ - افزایش دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه افزایش دهنده، Enhancer می باشد.
۷۱۳ - مهار آنزیم معادل انگلیسی کلمه یا واژه مهار آنزیم، Enzyme Inhibition می باشد.
۷۱۴ - اپیکوتیکول معادل انگلیسی کلمه یا واژه اپیکوتیکول، Epicuticle می باشد.
۷۱۵ - اپیتلیال معادل انگلیسی کلمه یا واژه اپیتلیال، Epithelial می باشد.
۷۱۶ - ارلن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ارلن، Erlenmeyer Flask می باشد.
۷۱۷ - فوران معادل انگلیسی کلمه یا واژه فوران، Eruption می باشد.
۷۱۸ - اریتما معادل انگلیسی کلمه یا واژه اریتما، Erythema می باشد.
۷۱۹ - اسانس روغنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسانس روغنی، Essential Oil می باشد.
۷۲۰ - اسانس های روغنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسانس های روغنی، Essential Oils می باشد.
۷۲۱ - استه لودر معادل انگلیسی کلمه یا واژه استه لودر، Estee Lauder می باشد.
۷۲۲ - تکنسین سالن آرایش معادل انگلیسی کلمه یا واژه تکنسین سالن آرایش، Esthetician می باشد.
۷۲۳ - نژاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه نژاد، Ethnicity می باشد.
۷۲۴ - اتوکسیله معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتوکسیله، Ethoxylated می باشد.
۷۲۵ - اتیلن اکساید معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتیلن اکساید، Ethylene Oxide می باشد.
۷۲۶ - اوژنول معادل انگلیسی کلمه یا واژه اوژنول، Eugenol می باشد.
۷۲۷ - یوملانین معادل انگلیسی کلمه یا واژه یوملانین، Eumelanin می باشد.
۷۲۸ - گل صد تومانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل صد تومانی، European Peony می باشد.
۷۲۹ - اتحادیه اروپا معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتحادیه اروپا، European Union می باشد.
۷۳۰ - تبخیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه تبخیر، Evaporation می باشد.
۷۳۱ - گل مغربی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل مغربی، Evening Primrose می باشد.
۷۳۲ - ترشح می شود معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترشح می شود، Excrete می باشد.
۷۳۳ - لایه برداری معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه برداری، Exfoliate می باشد.
۷۳۴ - تاریخ انقضا معادل انگلیسی کلمه یا واژه تاریخ انقضا، Expiration Date می باشد.
۷۳۵ - مواجهه معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواجهه، Exposure می باشد.
۷۳۶ - زمان تماس معادل انگلیسی کلمه یا واژه زمان تماس، Exposure Time می باشد.
۷۳۷ - فشردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه فشردن، Expression می باشد.
۷۳۸ - پف چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پف چشم، Eye Bags می باشد.
۷۳۹ - کرم دور چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم دور چشم، Eye Cream می باشد.
۷۴۰ - عفونت چشمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عفونت چشمی، Eye Infection می باشد.
۷۴۱ - سوزش چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوزش چشم، Eye Irritation می باشد.
۷۴۲ - سرم دور چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرم دور چشم، Eye Serum می باشد.
۷۴۳ - سایه چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه سایه چشم، Eye Shadow می باشد.
۷۴۴ - برس سایه چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه برس سایه چشم، Eye Shadow Brush می باشد.
۷۴۵ - مداد ابرو معادل انگلیسی کلمه یا واژه مداد ابرو، Eyebrow Pencil می باشد.
۷۴۶ - مژه ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه مژه ها، Eyelashes می باشد.
۷۴۷ - خط چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه خط چشم، Eyeliner می باشد.
۷۴۸ - ماسک صورت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماسک صورت، Face Mask می باشد.
۷۴۹ - بخور دادن معادل انگلیسی کلمه یا واژه بخور دادن، Face Steaming می باشد.
۷۵۰ - فیسبوک معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیسبوک، Facebook می باشد.
۷۵۱ - پاک کننده های صورت معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاک کننده های صورت، Facial Cleaners می باشد.
۷۵۲ - اسکراب صورت معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسکراب صورت، Facial Scrub می باشد.
۷۵۳ - بخور معادل انگلیسی کلمه یا واژه بخور، Facial Steam می باشد.
۷۵۴ - تقلبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تقلبی، Fake می باشد.
۷۵۵ - فانتزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه فانتزی، Fancy می باشد.
۷۵۶ - رنگ موهای فانتزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موهای فانتزی، Fashion Dyes می باشد.
۷۵۷ - از بین بردن چربی معادل انگلیسی کلمه یا واژه از بین بردن چربی، Fat Elimination می باشد.
۷۵۸ - اسید چرب معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید چرب، Fatty Acid می باشد.
۷۵۹ - شنبلیله معادل انگلیسی کلمه یا واژه شنبلیله، Fenugreek می باشد.
۷۶۰ - تخمیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه تخمیر، Fermentation می باشد.
۷۶۱ - کود شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کود شیمیایی، Fertilizer می باشد.
۷۶۲ - فیبروبلاست معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیبروبلاست، Fibroblast می باشد.
۷۶۳ - انجیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه انجیر، Figs می باشد.
۷۶۴ - پرونده معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرونده، File می باشد.
۷۶۵ - پرکننده ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرکننده ها، Fillers می باشد.
۷۶۶ - لایه ساز معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه ساز، Film Former می باشد.
۷۶۷ - حمایت مالی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حمایت مالی، Financial Support می باشد.
۷۶۸ - فیناستراید معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیناستراید، Finasteride می باشد.
۷۶۹ - خطوط ریز معادل انگلیسی کلمه یا واژه خطوط ریز، Fine Lines می باشد.
۷۷۰ - نوک انگشت معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوک انگشت، Fingertip می باشد.
۷۷۱ - نوک انگشتان معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوک انگشتان، Fingertips می باشد.
۷۷۲ - محکم افزودنی ها به موادی اطلاق می شود که معمولاً در مقادیر اندک به فرمولاسیون محصول اضافه می شود تا ویژگی خاصی به آن بدهد. مثلاً نمک طعام برای افزایش ویسکوزیته به فرمولاسیون شامپو اضافه می شود و افزودنی شامپو به حساب می آید. زیرا نقش خاصی در عملکرد اصلی شامپو به عنوان یک پاک کننده ندارد. افزودنی های شامپو خود به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند که در این مقاله به تفصیل در موردشان صحبت شده است. مواد نگهدارنده، افزودنی هایی هستند که هم در صنایع آرایشی بهداشتی و هم در صنایع غذایی کاربرد دارند. در دیگر صنایع شیمیایی مثلا در صنعت نفت به موادی مثل رنگ ها، ضد یخ و اوکتان بوسترها افزودنی سوخت می گویند. کوجیک اسید به عنوان افزودنی برای پیشگیری از قهوه ای شدن مواد غذایی به فرمولاسیون اضافه می شود.
۷۷۳ - استحکام معادل انگلیسی کلمه یا واژه استحکام، Firmness می باشد.
۷۷۴ - تثبیت کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه تثبیت کننده، Fixative می باشد.
۷۷۵ - فلت معادل انگلیسی کلمه یا واژه فلت، Flat می باشد.
۷۷۶ - انعطاف پذیری معادل انگلیسی کلمه یا واژه انعطاف پذیری، Flexibility می باشد.
۷۷۷ - گلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلی، Floral می باشد.
۷۷۸ - مکانیک سیالات معادل انگلیسی کلمه یا واژه مکانیک سیالات، Fluid Mechanics می باشد.
۷۷۹ - سازمان غذا و دارو معادل انگلیسی کلمه یا واژه سازمان غذا و دارو، Food And Drug Administration می باشد.
۷۸۰ - تجارت خارجی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تجارت خارجی، Foreign Commerce می باشد.
۷۸۱ - فرمالدهید معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرمالدهید، Formaldehyde می باشد.
۷۸۲ - فرمالین معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرمالین، Formalin می باشد.
۷۸۳ - فرمولاتور معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرمولاتور، Formulator می باشد.
۷۸۴ - فنداسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه فنداسیون، Foundation می باشد.
۷۸۵ - کرم پودر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم پودر، Foundation Cream می باشد.
۷۸۶ - خانه عطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه خانه عطر، Fragrance Houses می باشد.
۷۸۷ - کندر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کندر، Frankincense می باشد.
۷۸۸ - کک و مک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کک و مک، Freckles می باشد.
۷۸۹ - رادیکال آزاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه رادیکال آزاد، Free Radical می باشد.
۷۹۰ - رادیکال های آزاد معادل انگلیسی کلمه یا واژه رادیکال های آزاد، Free Radicals می باشد.
۷۹۱ - ترخون معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترخون، French Tarragon می باشد.
۷۹۲ - تازه معادل انگلیسی کلمه یا واژه تازه، Fresh می باشد.
۷۹۳ - میوه ای معادل انگلیسی کلمه یا واژه میوه ای، Fruity می باشد.
۷۹۴ - تنومند معادل انگلیسی کلمه یا واژه تنومند، Full-Bodied می باشد.
۷۹۵ - قارچی معادل انگلیسی کلمه یا واژه قارچی، Fungal می باشد.
۷۹۶ - قارچ ها ماده فعال یا اکتیو متر بخش فعال سورفکتانت آنیونی است که با روش تیتراسیون پتانسیومتری اندازه گیری می شود. این تعریف برای شامپوها و مواد شوینده استفاده می شود. در کرم ها و لوسیون های آرایشی بهداشتی، منظور از ماده فعال یا اکتیو، همان ماده مؤثره است. مثلاً ماده مؤثره محصولات آرایشی بهداشتی اوفیسه گلنیک از جلبک های آبی به دست می آید یا مثلاً اسید هیالورونیک یکی از مواد مؤثره به کار رفته در محصولات برند اوسرین است. اکتیوهای آرایشی، موادی هستند که به عنوان جزء اثربخش در انتهای پروسه ساخت به فرمولاسیون اضافه می شوند و اثربخشی یک محصول را به وجود آن ماده نسبت می دهند.
۷۹۷ - قارچ معادل انگلیسی کلمه یا واژه قارچ، Fungus می باشد.
۷۹۸ - شامپو سیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه شامپو سیر، Garlic Shampoo می باشد.
۷۹۹ - کروماتوگرافی گازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کروماتوگرافی گازی، Gas Chromatography می باشد.
۸۰۰ - گاز استریل معادل انگلیسی کلمه یا واژه گاز استریل، Gauze می باشد.
۸۰۱ - میکروب کش معادل انگلیسی کلمه یا واژه میکروب کش، Germicide می باشد.
۸۰۲ - جوانه زدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوانه زدن، Germination می باشد.
۸۰۳ - زنجبیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه زنجبیل، Ginger می باشد.
۸۰۴ - جینسنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه جینسنگ، Ginseng می باشد.
۸۰۵ - گلت معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلت، Glatt می باشد.
۸۰۶ - جینکوبیلوبا معادل انگلیسی کلمه یا واژه جینکوبیلوبا، Global می باشد.
۸۰۷ - بازار جهانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بازار جهانی، Global Market می باشد.
۸۰۸ - مکانیزم جامع معادل انگلیسی کلمه یا واژه مکانیزم جامع، Global Mechanism می باشد.
۸۰۹ - گلایسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلایسین، Glycine می باشد.
۸۱۰ - گلیکولیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلیکولیک اسید، Glycolic Acid می باشد.
۸۱۱ - شرایط مطلوب تولید معادل انگلیسی کلمه یا واژه شرایط مطلوب تولید، Good Manufacturing Practice می باشد.
۸۱۲ - چنگ زدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه چنگ زدن، Grabbing می باشد.
۸۱۳ - دانه ای معادل انگلیسی کلمه یا واژه دانه ای، Granular می باشد.
۸۱۴ - گریپ فروت معادل انگلیسی کلمه یا واژه گریپ فروت، Grapefruit می باشد.
۸۱۵ - انگور معادل انگلیسی کلمه یا واژه انگور، Grapes می باشد.
۸۱۶ - روغن هسته انگور معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن هسته انگور، Grapeseed Oil می باشد.
۸۱۷ - موی خاکستری معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی خاکستری، Gray Hair می باشد.
۸۱۸ - سفید شدن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفید شدن مو، Graying Process می باشد.
۸۱۹ - موی چرب معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی چرب، Greasy Hair می باشد.
۸۲۰ - چای سبز معادل انگلیسی کلمه یا واژه چای سبز، Green Tea می باشد.
۸۲۱ - گوار معادل انگلیسی کلمه یا واژه گوار، Guar می باشد.
۸۲۲ - صمغ گوار معادل انگلیسی کلمه یا واژه صمغ گوار، Guar Gum می باشد.
۸۲۳ - گورانا معادل انگلیسی کلمه یا واژه گورانا، Guarana می باشد.
۸۲۴ - آکاسیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکاسیا، Gum Arabic می باشد.
۸۲۵ - H2O2 معادل انگلیسی کلمه یا واژه H2O2، H2O2 می باشد.
۸۲۶ - آناتومی مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه آناتومی مو، Hair Anatomy می باشد.
۸۲۷ - مراقبت از مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه مراقبت از مو، Hair Care می باشد.
۸۲۸ - رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ مو، Hair Color می باشد.
۸۲۹ - تراز رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه تراز رنگ، Hair Color Depth می باشد.
۸۳۰ - اسپری رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسپری رنگ مو، Hair Color Sprays می باشد.
۸۳۱ - رنگ کردن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ کردن مو، Hair Coloration می باشد.
۸۳۲ - فر مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه فر مو، Hair Curliness می باشد.
۸۳۳ - پولک مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه پولک مو، Hair Cuticle می باشد.
۸۳۴ - شسوار معادل انگلیسی کلمه یا واژه شسوار، Hair Dryer می باشد.
۸۳۵ - کدورت مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه کدورت مو، Hair Dullness می باشد.
۸۳۶ - نوک مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوک مو، Hair Ends می باشد.
۸۳۷ - اکستنشن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکستنشن، Hair Extensions می باشد.
۸۳۸ - فولیکول مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه فولیکول مو، Hair Follicle می باشد.
۸۳۹ - فولیکول های مو روغن بادام از گذشته های دور برای خاصیت مرطوب کنندگی و همچنین تقویت موها در دستورالعمل های آرایشی وجود داشته است. روغن بادام در کلدکرم ها وجود دارد و برخی معتقدند وجود روغن بادام در کلدکرم موجب تیرگی پوست می شود. روغن بادام شیرین غنی از اسیدهای چرب ضروری است و در فرمولاسیون بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی نوین استفاده می شود. اوناگرین، موستلا، پایو از برندهایی هستند که در فرمولاسیون محصولاتشان روغن بادام وجود دارد.
۸۴۰ - ژل موی سر معادل انگلیسی کلمه یا واژه ژل موی سر، Hair Gel می باشد.
۸۴۱ - رویش مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه رویش مو، Hair Growth می باشد.
۸۴۲ - ماسک مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماسک مو، Hair Mask می باشد.
۸۴۳ - ریشه مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریشه مو، Hair Root می باشد.
۸۴۴ - ریشه موها معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریشه موها، Hair Roots می باشد.
۸۴۵ - ساقه مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساقه مو، Hair Shaft می باشد.
۸۴۶ - اسپری مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسپری مو، Hair Spray می باشد.
۸۴۷ - مو صاف کن معادل انگلیسی کلمه یا واژه مو صاف کن، Hair Straightener می باشد.
۸۴۸ - صاف کردن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه صاف کردن مو، Hair Straightening می باشد.
۸۴۹ - تارهای مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه تارهای مو، Hair Strands می باشد.
۸۵۰ - آرایش مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایش مو، Hair Styling می باشد.
۸۵۱ - استحکام موها معادل انگلیسی کلمه یا واژه استحکام موها، Hair Suppleness می باشد.
۸۵۲ - واکس مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه واکس مو، Hair Waxes می باشد.
۸۵۳ - کلاه گیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه کلاه گیس، Hairpiece می باشد.
۸۵۴ - آرایشگاه معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایشگاه، Hair-Salon می باشد.
۸۵۵ - منابع حلال معادل انگلیسی کلمه یا واژه منابع حلال، Halal Origin می باشد.
۸۵۶ - آب سخت معادل انگلیسی کلمه یا واژه آب سخت، Hard Water می باشد.
۸۵۷ - سختی آب معادل انگلیسی کلمه یا واژه سختی آب، Hardness Of Water می باشد.
۸۵۸ - هماهنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه هماهنگ، Harmonious می باشد.
۸۵۹ - خشن معادل انگلیسی کلمه یا واژه خشن، Harsh می باشد.
۸۶۰ - هد اند شولدرز معادل انگلیسی کلمه یا واژه هد اند شولدرز، Head And Shoulders می باشد.
۸۶۱ - بهبودی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بهبودی، Heal می باشد.
۸۶۲ - گواهی بهداشت معادل انگلیسی کلمه یا واژه گواهی بهداشت، Health Certificate می باشد.
۸۶۳ - ضوابط بهداشتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضوابط بهداشتی، Health Requirements می باشد.
۸۶۴ - انتقال حرارت معادل انگلیسی کلمه یا واژه انتقال حرارت، Heat Transfer می باشد.
۸۶۵ - سنگین معادل انگلیسی کلمه یا واژه سنگین، Heavy می باشد.
۸۶۶ - آرایش غلیظ معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایش غلیظ، Heavy Makeup می باشد.
۸۶۷ - فلزات سنگین معادل انگلیسی کلمه یا واژه فلزات سنگین، Heavy Metals می باشد.
۸۶۸ - جاذب الرطوبه معادل انگلیسی کلمه یا واژه جاذب الرطوبه، Hemactant می باشد.
۸۶۹ - حنا معادل انگلیسی کلمه یا واژه حنا، Henna می باشد.
۸۷۰ - فاکتور رشد هپاتوسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه فاکتور رشد هپاتوسیت، Hepatocyte Growth Factor می باشد.
۸۷۱ - عصاره های گیاهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عصاره های گیاهی، Herbal Extracts می باشد.
۸۷۲ - علف کش معادل انگلیسی کلمه یا واژه علف کش، Herbicides می باشد.
۸۷۳ - چای ترش معادل انگلیسی کلمه یا واژه چای ترش، Hibiscus می باشد.
۸۷۴ - هایلایت معادل انگلیسی کلمه یا واژه هایلایت، Highlight می باشد.
۸۷۵ - موی هایلایت شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی هایلایت شده، Highlighted Hair می باشد.
۸۷۶ - هیستیدین معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیستیدین، Histidine می باشد.
۸۷۷ - کهیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه کهیر، Hives می باشد.
۸۷۸ - هولوگرام معادل انگلیسی کلمه یا واژه هولوگرام، Hologram می باشد.
۸۷۹ - هم ایستایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هم ایستایی، Homeostasis می باشد.
۸۸۰ - عسل معادل انگلیسی کلمه یا واژه عسل، Honey می باشد.
۸۸۱ - پیچ امین الدوله معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیچ امین الدوله، Honeysuckle می باشد.
۸۸۲ - هورمسیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه هورمسیس، Hormesis می باشد.
۸۸۳ - تغییرات هورمونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تغییرات هورمونی، Hormonal Changes می باشد.
۸۸۴ - هورمون معادل انگلیسی کلمه یا واژه هورمون، Hormone می باشد.
۸۸۵ - هات پلیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه هات پلیت، Hot Plate می باشد.
۸۸۶ - اگزمای خانم های خانه دار معادل انگلیسی کلمه یا واژه اگزمای خانم های خانه دار، Housewives' Hand Eczema می باشد.
۸۸۷ - هیالورونیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیالورونیک اسید، Hyaluronic Acid می باشد.
۸۸۸ - تعادل رطوبت معادل انگلیسی کلمه یا واژه تعادل رطوبت، Hydro Balance می باشد.
۸۸۹ - حلال هیدروکربنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حلال هیدروکربنی، Hydrocarbon Solvent می باشد.
۸۹۰ - هیدروکورتیزون معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیدروکورتیزون، Hydrocortisone می باشد.
۸۹۱ - پیوندهای هیدروژنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوندهای هیدروژنی، Hydrogen Bonds می باشد.
۸۹۲ - آب اکسیژنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه آب اکسیژنه، Hydrogene Peroxide می باشد.
۸۹۳ - لایه هیدرولیپیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه هیدرولیپیدی، Hydrolipidic Film می باشد.
۸۹۴ - هیدرولیز معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیدرولیز، Hydrolysis می باشد.
۸۹۵ - پروتئین های هیدرولیز شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروتئین های هیدرولیز شده، Hydrolyzed Protein می باشد.
۸۹۶ - آب گریز معادل انگلیسی کلمه یا واژه آب گریز، Hydrophobe می باشد.
۸۹۷ - هیدروکینون معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیدروکینون، Hydroquinone می باشد.
۸۹۸ - محصولات بهداشتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه محصولات بهداشتی، Hygiene Products می باشد.
۸۹۹ - هیپودرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه هیپودرم، Hypodermis می باشد.
۹۰۰ - هایپوکسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هایپوکسی، Hypoxia می باشد.
۹۰۱ - شناسایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شناسایی، Identification می باشد.
۹۰۲ - غیرمجاز معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیرمجاز، Illegal می باشد.
۹۰۳ - آنالیز تصویر معادل انگلیسی کلمه یا واژه آنالیز تصویر، Image Analysis می باشد.
۹۰۴ - ایمیدازولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ایمیدازولین، Imidazoline می باشد.
۹۰۵ - فوری معادل انگلیسی کلمه یا واژه فوری، Immediate می باشد.
۹۰۶ - سیستم ایمنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیستم ایمنی، Immune System می باشد.
۹۰۷ - حک شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه حک شده، Imprinted می باشد.
۹۰۸ - ناخالصی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناخالصی، Impurity می باشد.
۹۰۹ - درون تنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه درون تنی، In Vivo می باشد.
۹۱۰ - اینکا اینچی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اینکا اینچی، Inca Inch می باشد.
۹۱۱ - عود معادل انگلیسی کلمه یا واژه عود، Incense می باشد.
۹۱۲ - عوددان معادل انگلیسی کلمه یا واژه عوددان، Incense Holder می باشد.
۹۱۳ - آزمون اطمینان از سازگاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه آزمون اطمینان از سازگاری، Incompatibility Test می باشد.
۹۱۴ - رنگ های ایندو معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ های ایندو، Indo Dyes می باشد.
۹۱۵ - بی اثر معادل انگلیسی کلمه یا واژه بی اثر، Inert می باشد.
۹۱۶ - عفونت معادل انگلیسی کلمه یا واژه عفونت، Infection می باشد.
۹۱۷ - قابل اشتعال معادل انگلیسی کلمه یا واژه قابل اشتعال، Inflammable می باشد.
۹۱۸ - مواد سازنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد سازنده، Ingredients می باشد.
۹۱۹ - ممانعت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ممانعت، Inhibit می باشد.
۹۲۰ - مهارکننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مهارکننده، Inhibitor می باشد.
۹۲۱ - آغازسازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آغازسازی، Initiation می باشد.
۹۲۲ - بازرسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بازرسی، Inspection می باشد.
۹۲۳ - دستگاهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه دستگاهی، Instrumental می باشد.
۹۲۴ - به هم آمیخته معادل انگلیسی کلمه یا واژه به هم آمیخته، Inter Mixed می باشد.
۹۲۵ - اینترلوکین معادل انگلیسی کلمه یا واژه اینترلوکین، Interleukin می باشد.
۹۲۶ - ساختار درونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساختار درونی، Internal Structure می باشد.
۹۲۷ - فروشگاه اینترنتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه فروشگاه اینترنتی، Internet Shop می باشد.
۹۲۸ - تهاجمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تهاجمی، Invasive می باشد.
۹۲۹ - سیاهه خرید معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیاهه خرید، Invoice می باشد.
۹۳۰ - تبادل یونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تبادل یونی، Ion Exchanging می باشد.
۹۳۱ - پیوند یونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوند یونی، Ionic Bonding می باشد.
۹۳۲ - ایران کد معادل انگلیسی کلمه یا واژه ایران کد، Iran Code می باشد.
۹۳۳ - زنبق معادل انگلیسی کلمه یا واژه زنبق، Iris می باشد.
۹۳۴ - اکسید آهن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکسید آهن، Iron Oxide می باشد.
۹۳۵ - اتو کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتو کردن، Ironing می باشد.
۹۳۶ - پرتودهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرتودهی، Irradiation می باشد.
۹۳۷ - نامنظم معادل انگلیسی کلمه یا واژه نامنظم، Irregular می باشد.
۹۳۸ - خارش پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه خارش پوست، Irritation می باشد.
۹۳۹ - جداشده معادل انگلیسی کلمه یا واژه جداشده، Isolated می باشد.
۹۴۰ - ایزوتیازولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ایزوتیازولین، Isothiazolin می باشد.
۹۴۱ - خارش معادل انگلیسی کلمه یا واژه خارش، Itching می باشد.
۹۴۲ - پاپیتال معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاپیتال، Ivy می باشد.
۹۴۳ - جار معادل انگلیسی کلمه یا واژه جار، Jar می باشد.
۹۴۴ - جوجوبا معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوجوبا، Jojoba می باشد.
۹۴۵ - اثبات ادعا معادل انگلیسی کلمه یا واژه اثبات ادعا، Justification Of The Claims می باشد.
۹۴۶ - کائولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کائولین، Kaolin می باشد.
۹۴۷ - کره کاریته معادل انگلیسی کلمه یا واژه کره کاریته، Karite می باشد.
۹۴۸ - کمپلکس کراتین معادل انگلیسی کلمه یا واژه کمپلکس کراتین، Keratin Complex می باشد.
۹۴۹ - کراتینوسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه کراتینوسیت، Keratinocytes می باشد.
۹۵۰ - کراتولیتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کراتولیتیک، Keratolytic می باشد.
۹۵۱ - کراتوز معادل انگلیسی کلمه یا واژه کراتوز، Keratosis می باشد.
۹۵۲ - کتوکونازول معادل انگلیسی کلمه یا واژه کتوکونازول، Ketoconazole می باشد.
۹۵۳ - گره خورده معادل انگلیسی کلمه یا واژه گره خورده، Kinky می باشد.
۹۵۴ - هفت بند معادل انگلیسی کلمه یا واژه هفت بند، Knotgrass می باشد.
۹۵۵ - لورآل معادل انگلیسی کلمه یا واژه لورآل، L'Oreal می باشد.
۹۵۶ - لورآل پاریس معادل انگلیسی کلمه یا واژه لورآل پاریس، L'Oreal Paris می باشد.
۹۵۷ - مقیاس آزمایشگاهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقیاس آزمایشگاهی، Lab Scale می باشد.
۹۵۸ - لاکتات معادل انگلیسی کلمه یا واژه لاکتات، Lactate می باشد.
۹۵۹ - لاکتیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه لاکتیک اسید، Lactic Acid می باشد.
۹۶۰ - لاملار معادل انگلیسی کلمه یا واژه لاملار، Lamellar می باشد.
۹۶۱ - لامینین معادل انگلیسی کلمه یا واژه لامینین، Laminin می باشد.
۹۶۲ - لانگرهانس معادل انگلیسی کلمه یا واژه لانگرهانس، Langerhans می باشد.
۹۶۳ - ماندگاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماندگاری، Lastingness می باشد.
۹۶۴ - محصولات شوینده معادل انگلیسی کلمه یا واژه محصولات شوینده، Laundry Products می باشد.
۹۶۵ - اسطوخودوس معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسطوخودوس، Lavender می باشد.
۹۶۶ - چرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه چرم، Leather می باشد.
۹۶۷ - بدون آبکشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بدون آبکشی، Leave-On می باشد.
۹۶۸ - لسیتین معادل انگلیسی کلمه یا واژه لسیتین، Lecithin می باشد.
۹۶۹ - قانونگذاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه قانونگذاری، Legislation می باشد.
۹۷۰ - لکه های خورشیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه لکه های خورشیدی، Lentigo می باشد.
۹۷۱ - جذام معادل انگلیسی کلمه یا واژه جذام، Leprosy می باشد.
۹۷۲ - شیرین بیان معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیرین بیان، Licorice می باشد.
۹۷۳ - لیراک معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیراک، Lierac می باشد.
۹۷۴ - لیفت معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیفت، Lift می باشد.
۹۷۵ - لیفتینگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیفتینگ، Lifting می باشد.
۹۷۶ - لایت معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایت، Light می باشد.
۹۷۷ - سبک معادل انگلیسی کلمه یا واژه سبک، Light Weight می باشد.
۹۷۸ - سوسن معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوسن، Lily می باشد.
۹۷۹ - لینالول معادل انگلیسی کلمه یا واژه لینالول، Linalool می باشد.
۹۸۰ - لینالیل استات معادل انگلیسی کلمه یا واژه لینالیل استات، Linalyl Acetate می باشد.
۹۸۱ - لینولئیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه لینولئیک اسید، Linoleic Acid می باشد.
۹۸۲ - بالم لب معادل انگلیسی کلمه یا واژه بالم لب، Lip Balm می باشد.
۹۸۳ - برق لب معادل انگلیسی کلمه یا واژه برق لب، Lip Gloss می باشد.
۹۸۴ - خط لب معادل انگلیسی کلمه یا واژه خط لب، Lip Liner می باشد.
۹۸۵ - متابولیسم لیپید معادل انگلیسی کلمه یا واژه متابولیسم لیپید، Lipid Metabolism می باشد.
۹۸۶ - ماتریس لیپیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماتریس لیپیدی، Lipidic Matrix می باشد.
۹۸۷ - لیپوفیلینگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپوفیلینگ، Lipofilling می باشد.
۹۸۸ - لیپوژنسیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپوژنسیس، Lipogenesis می باشد.
۹۸۹ - لیپوهورمسیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپوهورمسیس، Lipohormesis می باشد.
۹۹۰ - لیپولیز معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپولیز، Lipolysis می باشد.
۹۹۱ - لیپوزوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپوزوم، Liposome می باشد.
۹۹۲ - لیپوساکشن معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیپوساکشن، Liposuction می باشد.
۹۹۳ - رژ لب معادل انگلیسی کلمه یا واژه رژ لب، Lipstick می باشد.
۹۹۴ - نیتروژن مایع معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیتروژن مایع، Liquid Nitrogen می باشد.
۹۹۵ - لجستیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه لجستیک، Logistic می باشد.
۹۹۶ - ماندگار معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماندگار، Long Lasting می باشد.
۹۹۷ - طول عمر سلول معادل انگلیسی کلمه یا واژه طول عمر سلول، Longevity می باشد.
۹۹۸ - نرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه نرم، Loose می باشد.
۹۹۹ - پودر نرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پودر نرم، Loose Powder می باشد.
۱۰۰۰ - لوسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه لوسیون، Lotion می باشد.
۱۰۰۱ - لوکاس مایر معادل انگلیسی کلمه یا واژه لوکاس مایر، Lucas Meyer می باشد.
۱۰۰۲ - آب ولرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه آب ولرم، Lukewarm Water می باشد.
۱۰۰۳ - لوپین معادل انگلیسی کلمه یا واژه لوپین، Lupin می باشد.
۱۰۰۴ - لایسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایسین، Lysine می باشد.
۱۰۰۵ - لیزوزیم معادل انگلیسی کلمه یا واژه لیزوزیم، Lysozyme Enzyme می باشد.
۱۰۰۶ - ماکادمیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماکادمیا، Macadamia می باشد.
۱۰۰۷ - ماسیراسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماسیراسیون، Maceration می باشد.
۱۰۰۸ - ماشین آلات معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماشین آلات، Machinery می باشد.
۱۰۰۹ - روناس معادل انگلیسی کلمه یا واژه روناس، Madder می باشد.
۱۰۱۰ - مگنت معادل انگلیسی کلمه یا واژه مگنت، Magnet می باشد.
۱۰۱۱ - جذاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه جذاب، Magnificent می باشد.
۱۰۱۲ - ماهونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماهونی، Mahogany می باشد.
۱۰۱۳ - آرایش کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایش کردن، Make Up می باشد.
۱۰۱۴ - میکاپ معادل انگلیسی کلمه یا واژه میکاپ، Makeup می باشد.
۱۰۱۵ - مالاسزیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه مالاسزیا، Malassezia می باشد.
۱۰۱۶ - مالاسزیا فورفور معادل انگلیسی کلمه یا واژه مالاسزیا فورفور، Malassezia Furfur می باشد.
۱۰۱۷ - مالاسزیا گلوبوزا معادل انگلیسی کلمه یا واژه مالاسزیا گلوبوزا، Malassezia Globosa می باشد.
۱۰۱۸ - هورمون های مردانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه هورمون های مردانه، Male Hormones می باشد.
۱۰۱۹ - ریزش موی الگوی مردانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریزش موی الگوی مردانه، Male Pattern Hair Loss می باشد.
۱۰۲۰ - مالیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه مالیک اسید، Malic Acid می باشد.
۱۰۲۱ - انبه معادل انگلیسی کلمه یا واژه انبه، Mango می باشد.
۱۰۲۲ - سازنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه سازنده، Manufacturer می باشد.
۱۰۲۳ - افرا معادل انگلیسی کلمه یا واژه افرا، Maple می باشد.
۱۰۲۴ - همیشه بهار معادل انگلیسی کلمه یا واژه همیشه بهار، Marigold می باشد.
۱۰۲۵ - مرزنجوش معادل انگلیسی کلمه یا واژه مرزنجوش، Marjoram می باشد.
۱۰۲۶ - بازاریابی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بازاریابی، Marketing می باشد.
۱۰۲۷ - ختمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ختمی، Marsh Mallow می باشد.
۱۰۲۸ - ریمل معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریمل، Mascara می باشد.
۱۰۲۹ - ماسک کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماسک کننده، Masking Agent می باشد.
۱۰۳۰ - طیف سنجی جرمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه طیف سنجی جرمی، Mass Spectroscopy می باشد.
۱۰۳۱ - انتقال جرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه انتقال جرم، Mass Transfer می باشد.
۱۰۳۲ - ماساژ معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماساژ، Massage می باشد.
۱۰۳۳ - ماتریکسیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماتریکسیل، Matrixyl می باشد.
۱۰۳۴ - پوست سالخورده معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست سالخورده، Mature Skin می باشد.
۱۰۳۵ - اقدام معادل انگلیسی کلمه یا واژه اقدام، Measure می باشد.
۱۰۳۶ - دانشگاه های علوم پزشکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه دانشگاه های علوم پزشکی، Medical Science Universities می باشد.
۱۰۳۷ - مدولا معادل انگلیسی کلمه یا واژه مدولا، Medulla می باشد.
۱۰۳۸ - تقسیم سلولی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تقسیم سلولی، Meiosis می باشد.
۱۰۳۹ - ملانوسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملانوسیت، Melanocyte می باشد.
۱۰۴۰ - سلول های ملانوسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلول های ملانوسیت، Melanocytes می باشد.
۱۰۴۱ - ملانوزوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملانوزوم، Melanosome می باشد.
۱۰۴۲ - ملانوتروپین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملانوتروپین، Melanotropin می باشد.
۱۰۴۳ - ملاسما معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملاسما، Melasma می باشد.
۱۰۴۴ - ملیتین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملیتین، Melitane می باشد.
۱۰۴۵ - دلپذیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه دلپذیر، Mellow می باشد.
۱۰۴۶ - منتول معادل انگلیسی کلمه یا واژه منتول، Menthol می باشد.
۱۰۴۷ - متابولیسم معادل انگلیسی کلمه یا واژه متابولیسم، Metabolism می باشد.
۱۰۴۸ - متابولیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه متابولیت، Metabolite می باشد.
۱۰۴۹ - متیل کلرو ایزو تیازولینون معادل انگلیسی کلمه یا واژه متیل کلرو ایزو تیازولینون، Methylchloroisothiazolinone  می باشد.
۱۰۵۰ - میسل معادل انگلیسی کلمه یا واژه میسل، Micelle می باشد.
۱۰۵۱ - آلودگی میکروبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه آلودگی میکروبی، Microbial Contamination می باشد.
۱۰۵۲ - میکروارگانیسم معادل انگلیسی کلمه یا واژه میکروارگانیسم، Microorganism می باشد.
۱۰۵۳ - میکروسکوپی معادل انگلیسی کلمه یا واژه میکروسکوپی، Microscopic می باشد.
۱۰۵۴ - میان رایحه معادل انگلیسی کلمه یا واژه میان رایحه، Middle Note می باشد.
۱۰۵۵ - ملایمت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ملایمت، Mildness می باشد.
۱۰۵۶ - میموزا معادل انگلیسی کلمه یا واژه میموزا، Mimosa می باشد.
۱۰۵۷ - وزارت بهداشت معادل انگلیسی کلمه یا واژه وزارت بهداشت، Ministry Of Health می باشد.
۱۰۵۸ - وزارت صنعت، معدن و تجارت معادل انگلیسی کلمه یا واژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، Ministry Of Industry, Mining And Commerce می باشد.
۱۰۵۹ - ماینوکسیدیل معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماینوکسیدیل، Minoxidil می باشد.
۱۰۶۰ - نعناع معادل انگلیسی کلمه یا واژه نعناع، Mint می باشد.
۱۰۶۱ - قابل امتزاج معادل انگلیسی کلمه یا واژه قابل امتزاج، Miscible می باشد.
۱۰۶۲ - میتوکندری معادل انگلیسی کلمه یا واژه میتوکندری، Mitochondria می باشد.
۱۰۶۳ - هم زدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه هم زدن، Mixing می باشد.
۱۰۶۴ - آمیزه معادل انگلیسی کلمه یا واژه آمیزه، Mixture می باشد.
۱۰۶۵ - فاز متحرک معادل انگلیسی کلمه یا واژه فاز متحرک، Mobile Phase می باشد.
۱۰۶۶ - مدرن معادل انگلیسی کلمه یا واژه مدرن، Modern می باشد.
۱۰۶۷ - پروانه بهداشتی واردات معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروانه بهداشتی واردات، Moh Importing License می باشد.
۱۰۶۸ - رطوبت رسانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رطوبت رسانی، Moisturizing می باشد.
۱۰۶۹ - مونومر معادل انگلیسی کلمه یا واژه مونومر، Monomer می باشد.
۱۰۷۰ - کپک معادل انگلیسی کلمه یا واژه کپک، Mould می باشد.
۱۰۷۱ - موسیلاژ معادل انگلیسی کلمه یا واژه موسیلاژ، Mucilage می باشد.
۱۰۷۲ - غشاء مخاطی دهان معادل انگلیسی کلمه یا واژه غشاء مخاطی دهان، Mucous Membrane Of Oral Cavity می باشد.
۱۰۷۳ - موکول مرمرک معادل انگلیسی کلمه یا واژه موکول مرمرک، Mukul Myrrh می باشد.
۱۰۷۴ - مشک معادل انگلیسی کلمه یا واژه مشک، Musk می باشد.
۱۰۷۵ - موستلا معادل انگلیسی کلمه یا واژه موستلا، Mustela می باشد.
۱۰۷۶ - گیاه مورد معادل انگلیسی کلمه یا واژه گیاه مورد، Myrtle می باشد.
۱۰۷۷ - ناخن گیر معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناخن گیر، Nail Clipper می باشد.
۱۰۷۸ - سوهان ناخن معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوهان ناخن، Nail File می باشد.
۱۰۷۹ - پیکره ناخن معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیکره ناخن، Nail Matrix می باشد.
۱۰۸۰ - لاک ناخن معادل انگلیسی کلمه یا واژه لاک ناخن، Nail Polish می باشد.
۱۰۸۱ - نانوپیگمان معادل انگلیسی کلمه یا واژه نانوپیگمان، Nano Pigment می باشد.
۱۰۸۲ - نانوامولسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه نانوامولسیون، Nanoemulsion می باشد.
۱۰۸۳ - نانومتر معادل انگلیسی کلمه یا واژه نانومتر، Nanometer می باشد.
۱۰۸۴ - نانوتکنولوژی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نانوتکنولوژی، Nanotechnology می باشد.
۱۰۸۵ - لادن معادل انگلیسی کلمه یا واژه لادن، Nasturtium می باشد.
۱۰۸۶ - استاندارد ملی معادل انگلیسی کلمه یا واژه استاندارد ملی، National Standard می باشد.
۱۰۸۷ - موی طبیعی معادل انگلیسی کلمه یا واژه موی طبیعی، Natural Hair می باشد.
۱۰۸۸ - رنگ موی طبیعی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موی طبیعی، Natural Hair Color می باشد.
۱۰۸۹ - عطرهای طبیعی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عطرهای طبیعی، Natural Perfumes می باشد.
۱۰۹۰ - ناندرتال معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناندرتال، Neanderthal می باشد.
۱۰۹۱ - عطر نرولی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عطر نرولی، Neroli Perfume می باشد.
۱۰۹۲ - گزنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه گزنه، Nettle می باشد.
۱۰۹۳ - خنثی کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه خنثی کننده، Neutral می باشد.
۱۰۹۴ - خنثی سازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه خنثی سازی، Neutralize می باشد.
۱۰۹۵ - خنثی شده معادل انگلیسی کلمه یا واژه خنثی شده، Neutralized می باشد.
۱۰۹۶ - نیاسینامید معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیاسینامید، Niacinamide می باشد.
۱۰۹۷ - کرم های شب معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم های شب، Night Creams می باشد.
۱۰۹۸ - غیر قطبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیر قطبی، Non Polar می باشد.
۱۰۹۹ - غیر یونی معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیر یونی، None Ionic می باشد.
۱۱۰۰ - بدون چربی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بدون چربی، Non-Greasy می باشد.
۱۱۰۱ - غیر محرک معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیر محرک، Non-Irritant می باشد.
۱۱۰۲ - غیرقطبیده معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیرقطبیده، Non-Polarized می باشد.
۱۱۰۳ - تیز شامه معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیز شامه، Nose می باشد.
۱۱۰۴ - تعهدنامه محضری معادل انگلیسی کلمه یا واژه تعهدنامه محضری، Notarized Commitment می باشد.
۱۱۰۵ - نوکلئوفیلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوکلئوفیلی، Nucleophilic می باشد.
۱۱۰۶ - مواد مغذی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد مغذی، Nutrients می باشد.
۱۱۰۷ - بلوط معادل انگلیسی کلمه یا واژه بلوط، Oak می باشد.
۱۱۰۸ - خزه بلوط معادل انگلیسی کلمه یا واژه خزه بلوط، Oak Moss می باشد.
۱۱۰۹ - گلسنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلسنگ، Oakmoss می باشد.
۱۱۱۰ - جو دوسر معادل انگلیسی کلمه یا واژه جو دوسر، Oats می باشد.
۱۱۱۱ - اکتوپیروکس معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکتوپیروکس، Octopirox می باشد.
۱۱۱۲ - پوست سر چرب معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست سر چرب، Oily Scalp می باشد.
۱۱۱۳ - پوست چرب معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست چرب، Oily Skin می باشد.
۱۱۱۴ - پماد معادل انگلیسی کلمه یا واژه پماد، Ointment می باشد.
۱۱۱۵ - اولئیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه اولئیک اسید، Oleic Acid می باشد.
۱۱۱۶ - بویایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بویایی، Olfaction می باشد.
۱۱۱۷ - حس بویایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه حس بویایی، Olfactory می باشد.
۱۱۱۸ - هرم بویایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هرم بویایی، Olfactory Pyramid می باشد.
۱۱۱۹ - زیتون معادل انگلیسی کلمه یا واژه زیتون، Olive می باشد.
۱۱۲۰ - مات کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مات کننده، Opacifier می باشد.
۱۱۲۱ - مجوز گشایش معادل انگلیسی کلمه یا واژه مجوز گشایش، Opening Permit می باشد.
۱۱۲۲ - شرایط عملیاتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شرایط عملیاتی، Operative Condition می باشد.
۱۱۲۳ - متصدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه متصدی، Operator می باشد.
۱۱۲۴ - ایزومرهای نوری معادل انگلیسی کلمه یا واژه ایزومرهای نوری، Optical Isomers می باشد.
۱۱۲۵ - چرخش نوری معادل انگلیسی کلمه یا واژه چرخش نوری، Optical Rotation می باشد.
۱۱۲۶ - فرم سفارش معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرم سفارش، Order Form می باشد.
۱۱۲۷ - ثبت سفارش معادل انگلیسی کلمه یا واژه ثبت سفارش، Order Registration می باشد.
۱۱۲۸ - ارگانیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه ارگانیک، Organic می باشد.
۱۱۲۹ - شرقی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شرقی، Oriental می باشد.
۱۱۳۰ - منشأ معادل انگلیسی کلمه یا واژه منشأ، Origin می باشد.
۱۱۳۱ - بیرونی ترین لایه معادل انگلیسی کلمه یا واژه بیرونی ترین لایه، Outermost Layer می باشد.
۱۱۳۲ - برون سپاری معادل انگلیسی کلمه یا واژه برون سپاری، Outsource می باشد.
۱۱۳۳ - فعالیت بیش از حد جوجوبا یا هوهوبا درختچه ای است که در مناطق صحرایی آریزونا یا آمریکا به عمل می آید. روغن جوجوبا مرطوب کننده، آنتی اکسیدان و ضد التهاب است. حدود 90 درصد از تولید جهانی جوجوبا به مصارف آرایشی بهداشتی می رسد. نوع خاصی از روغن جوجوبای فرآوری شده که روی آن فرآیند اینراستریفیکاسیون انجام شده، با نام تجاری استرهای فلورا برای بکارگیری در صنایع آرایشی بهداشتی در دسترس است. مزیت اصلی روغن های جوجوبا آن است که از نظر شیمیایی، تری گلیسیرید نیستند. بلکه استر یک اسید چرب و الکل چرب می باشند و شباهت زیادی به سبوم (چربی طبیعی پوست انسان و همچنین روغن نهنگ دارند.
۱۱۳۴ - مواجهه بیش از حد معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواجهه بیش از حد، Overexposure می باشد.
۱۱۳۵ - در طول شب معادل انگلیسی کلمه یا واژه در طول شب، Overnight می باشد.
۱۱۳۶ - استرس های اکسیدانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه استرس های اکسیدانی، Oxidant Stress می باشد.
۱۱۳۷ - اکسایشی کاهشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکسایشی کاهشی، Oxidation Reduction می باشد.
۱۱۳۸ - استرسهای اکسیدانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه استرسهای اکسیدانی، Oxidative Stress می باشد.
۱۱۳۹ - ماده اکسید کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده اکسید کننده، Oxidizing Agent می باشد.
۱۱۴۰ - پکینگ لیست معادل انگلیسی کلمه یا واژه پکینگ لیست، Packing List می باشد.
۱۱۴۱ - پالت معادل انگلیسی کلمه یا واژه پالت، Pallet می باشد.
۱۱۴۲ - روغن پالم کرنل معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن پالم کرنل، Palm Kernel Oil می باشد.
۱۱۴۳ - روغن پالم معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن پالم، Palm Oil می باشد.
۱۱۴۴ - پنتین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پنتین، Pantene Pro-V می باشد.
۱۱۴۵ - پانتنول معادل انگلیسی کلمه یا واژه پانتنول، Panthenol می باشد.
۱۱۴۶ - اسید پنتوتنیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید پنتوتنیک، Pantothenic Acid می باشد.
۱۱۴۷ - پاپایا معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاپایا، Papaya می باشد.
۱۱۴۸ - پارا تولوئن دی آمین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پارا تولوئن دی آمین، Para Toluenediamine می باشد.
۱۱۴۹ - بدون پارابن معادل انگلیسی کلمه یا واژه بدون پارابن، Paraben Free می باشد.
۱۱۵۰ - پارابن ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه پارابن ها، Parabens می باشد.
۱۱۵۱ - پارافنیلن دی آمین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پارافنیلن دی آمین، Paraphenylenediamine می باشد.
۱۱۵۲ - گل ساعتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل ساعتی، Passionflower می باشد.
۱۱۵۳ - رنگ آمیزی پاستیلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ آمیزی پاستیلی، Pastel Toning می باشد.
۱۱۵۴ - آزمون حساسیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه آزمون حساسیت، Patch Test می باشد.
۱۱۵۵ - پاچولی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاچولی، Patchouli می باشد.
۱۱۵۶ - پتنت معادل انگلیسی کلمه یا واژه پتنت، Patent می باشد.
۱۱۵۷ - بیجک معادل انگلیسی کلمه یا واژه بیجک، Pay Slip می باشد.
۱۱۵۸ - روغن هلو معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن هلو، Peach Oil می باشد.
۱۱۵۹ - بادام زمینی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بادام زمینی، Peanut می باشد.
۱۱۶۰ - مروارید معادل انگلیسی کلمه یا واژه مروارید، Pearl می باشد.
۱۱۶۱ - صدفی کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه صدفی کننده، Pearlising Agent می باشد.
۱۱۶۲ - نفوذ عمقی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نفوذ عمقی، Penetrate Deeply می باشد.
۱۱۶۳ - نعناع فلفلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نعناع فلفلی، Peppermint می باشد.
۱۱۶۴ - عطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه عطر، Perfume می باشد.
۱۱۶۵ - عطردان معادل انگلیسی کلمه یا واژه عطردان، Perfume Bottle می باشد.
۱۱۶۶ - صنعت عطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه صنعت عطر، Perfume Industry می باشد.
۱۱۶۷ - عطرساز معادل انگلیسی کلمه یا واژه عطرساز، Perfumer می باشد.
۱۱۶۸ - معطر کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه معطر کردن، Perfuming می باشد.
۱۱۶۹ - میله فر معادل انگلیسی کلمه یا واژه میله فر، Perm Roller می باشد.
۱۱۷۰ - رنگ موهای دائمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موهای دائمی، Permanent Dyes می باشد.
۱۱۷۱ - فر دائمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه فر دائمی، Permanent Wave می باشد.
۱۱۷۲ - فر کردن مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه فر کردن مو، Permanent Waving می باشد.
۱۱۷۳ - تراوش معادل انگلیسی کلمه یا واژه تراوش، Permeation می باشد.
۱۱۷۴ - پروکسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروکسید، Peroxide می باشد.
۱۱۷۵ - پروکسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروکسی، Peroxy می باشد.
۱۱۷۶ - محصولات بهداشت شخصی معادل انگلیسی کلمه یا واژه محصولات بهداشت شخصی، Personal Care Products می باشد.
۱۱۷۷ - پرسولفات معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرسولفات، Persulfate می باشد.
۱۱۷۸ - تنظیم کننده pH معادل انگلیسی کلمه یا واژه تنظیم کننده pH، Ph Adjusters می باشد.
۱۱۷۹ - صنایع داروسازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه صنایع داروسازی، Pharmaceutical Industries می باشد.
۱۱۸۰ - فئوملانین معادل انگلیسی کلمه یا واژه فئوملانین، Pheomelanin می باشد.
۱۱۸۱ - فسفولیپید معادل انگلیسی کلمه یا واژه فسفولیپید، Phospholipids می باشد.
۱۱۸۲ - پایدار در برابر نور معادل انگلیسی کلمه یا واژه پایدار در برابر نور، Photostable می باشد.
۱۱۸۳ - ویژگی های فیزیکی شیمیایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویژگی های فیزیکی شیمیایی، Physicochemical Specifications می باشد.
۱۱۸۴ - فیزیولوژیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیزیولوژیک، Physiologic می باشد.
۱۱۸۵ - دوران بلوغ معادل انگلیسی کلمه یا واژه دوران بلوغ، Physiological Maturity می باشد.
۱۱۸۶ - فیتئول معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیتئول، Phytheol می باشد.
۱۱۸۷ - فیتوسیان معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیتوسیان، Phytocyan می باشد.
۱۱۸۸ - فیتولیوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیتولیوم، Phytolium می باشد.
۱۱۸۹ - تیره شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیره شدن، Pigmentation می باشد.
۱۱۹۰ - آناناس معادل انگلیسی کلمه یا واژه آناناس، Pineapple می باشد.
۱۱۹۱ - پیروکتون اولامین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیروکتون اولامین، Piroctone Olamine می باشد.
۱۱۹۲ - پلاسیبو معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلاسیبو، Placebo می باشد.
۱۱۹۳ - محصولات معطره گیاهان معادل انگلیسی کلمه یا واژه محصولات معطره گیاهان، Plant Aromatics می باشد.
۱۱۹۴ - عصاره گیاهان معادل انگلیسی کلمه یا واژه عصاره گیاهان، Plant Extracts می باشد.
۱۱۹۵ - منشاء گیاهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه منشاء گیاهی، Plant Orinin می باشد.
۱۱۹۶ - جراحی پلاستیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه جراحی پلاستیک، Plastic Surgery می باشد.
۱۱۹۷ - بلوند پلاتینه معادل انگلیسی کلمه یا واژه بلوند پلاتینه، Platinum Blonde می باشد.
۱۱۹۸ - گروه قطبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه گروه قطبی، Polar Group می باشد.
۱۱۹۹ - سر قطبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سر قطبی، Polar Head می باشد.
۱۲۰۰ - قطبیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه قطبیت، Polarity می باشد.
۱۲۰۱ - قطبیده معادل انگلیسی کلمه یا واژه قطبیده، Polarized می باشد.
۱۲۰۲ - پلی اتیلن معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلی اتیلن، Polyethyene می باشد.
۱۲۰۳ - پلیمریزاسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلیمریزاسیون، Polymerization می باشد.
۱۲۰۴ - پلی فنل معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلی فنل، Polyphenol می باشد.
۱۲۰۵ - پلی کواترنیوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلی کواترنیوم، Polyquaternium می باشد.
۱۲۰۶ - پلی ساکارید معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلی ساکارید، Polysaccharide می باشد.
۱۲۰۷ - پلی وینیل پیرولیدون معادل انگلیسی کلمه یا واژه پلی وینیل پیرولیدون، Polyvinylpyrrolidone می باشد.
۱۲۰۸ - انار معادل انگلیسی کلمه یا واژه انار، Pomegranate می باشد.
۱۲۰۹ - دم اسبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه دم اسبی، Ponytail می باشد.
۱۲۱۰ - منافذ معادل انگلیسی کلمه یا واژه منافذ، Pores می باشد.
۱۲۱۱ - تست تخلخل موها معادل انگلیسی کلمه یا واژه تست تخلخل موها، Porosity Test می باشد.
۱۲۱۲ - متخلخل معادل انگلیسی کلمه یا واژه متخلخل، Porous می باشد.
۱۲۱۳ - ساختار متخلخل معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساختار متخلخل، Porous Structure می باشد.
۱۲۱۴ - کنترل محصول در سطح عرضه معادل انگلیسی کلمه یا واژه کنترل محصول در سطح عرضه، Post Marketing Surveillance می باشد.
۱۲۱۵ - پودری معادل انگلیسی کلمه یا واژه پودری، Powdery می باشد.
۱۲۱۶ - آماده سازی مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه آماده سازی مو، Pre Treatment می باشد.
۱۲۱۷ - پری بایوتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه پری بایوتیک، Prebiotic می باشد.
۱۲۱۸ - اقدامات پیشگیرانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه اقدامات پیشگیرانه، Precautions می باشد.
۱۲۱۹ - پیش ساز معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیش ساز، Precursor می باشد.
۱۲۲۰ - پیری زودرس معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیری زودرس، Premature Aging می باشد.
۱۲۲۱ - پیری زودهنگام معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیری زودهنگام، Pre-Mature Aging می باشد.
۱۲۲۲ - ماده نگهدارنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده نگهدارنده، Preservative می باشد.
۱۲۲۳ - پنکیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه پنکیک، Pressed Powder می باشد.
۱۲۲۴ - سورفکتانت اولیه معادل انگلیسی کلمه یا واژه سورفکتانت اولیه، Primary Surfactant می باشد.
۱۲۲۵ - شستشوی اولیه معادل انگلیسی کلمه یا واژه شستشوی اولیه، Primary Washing می باشد.
۱۲۲۶ - پرایمر معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرایمر، Primer می باشد.
۱۲۲۷ - خانواده محصولات معادل انگلیسی کلمه یا واژه خانواده محصولات، Product Line می باشد.
۱۲۲۸ - تاریخ تولید معادل انگلیسی کلمه یا واژه تاریخ تولید، Production Date می باشد.
۱۲۲۹ - پروفیلومتری معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروفیلومتری، Profilometry می باشد.
۱۲۳۰ - پروفرم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروفرم، Proforma می باشد.
۱۲۳۱ - پروژلین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروژلین، Progeline می باشد.
۱۲۳۲ - پروژرین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروژرین، Progerin می باشد.
۱۲۳۳ - پرولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرولین، Proline می باشد.
۱۲۳۴ - پروموت معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروموت، Promote می باشد.
۱۲۳۵ - پرو رتینول معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرو رتینول، Pro-Retinol می باشد.
۱۲۳۶ - سپر محافظ معادل انگلیسی کلمه یا واژه سپر محافظ، Protective Shield می باشد.
۱۲۳۷ - پروتکل معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروتکل، Protocol می باشد.
۱۲۳۸ - پرو ویتامین B5 معادل انگلیسی کلمه یا واژه پرو ویتامین B5، Pro-Vitamin B5 می باشد.
۱۲۳۹ - پسورالن معادل انگلیسی کلمه یا واژه پسورالن، Psoralen می باشد.
۱۲۴۰ - پسوریازیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه پسوریازیس، Psoriasis می باشد.
۱۲۴۱ - پف زیر چشم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پف زیر چشم، Puffiness می باشد.
۱۲۴۲ - پالپ معادل انگلیسی کلمه یا واژه پالپ، Pulp می باشد.
۱۲۴۳ - نقاط نبض دار معادل انگلیسی کلمه یا واژه نقاط نبض دار، Pulse Points می باشد.
۱۲۴۴ - بطری پمپ دار معادل انگلیسی کلمه یا واژه بطری پمپ دار، Pump Bottle می باشد.
۱۲۴۵ - خلوص معادل انگلیسی کلمه یا واژه خلوص، Purity می باشد.
۱۲۴۶ - کیوتن معادل انگلیسی کلمه یا واژه کیوتن، Q10 می باشد.
۱۲۴۷ - تضمین کیفیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه تضمین کیفیت، Quality Assurance می باشد.
۱۲۴۸ - کنترل کیفیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه کنترل کیفیت، Quality Control می باشد.
۱۲۴۹ - استانداردهای کیفیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه استانداردهای کیفیت، Quality Standards می باشد.
۱۲۵۰ - قرنطینه معادل انگلیسی کلمه یا واژه قرنطینه، Quarantine می باشد.
۱۲۵۱ - گنه گنه معادل انگلیسی کلمه یا واژه گنه گنه، Quinine می باشد.
۱۲۵۲ - درخشان آگار یا آگارآگار یک جلبک قرمز است که معمولاً در سواحل کم عمق کشورهای آسیایی شرقی مثل کره شمالی، چین و ژاپن یافت می شود. از این ماده می توان برای نرم کنندگی و رطوبت رسانی به پوست و مو استفاده کرد. اخیراً از کاربرد آگار در صنایع غذایی برای مبارزه با چاقی مفرط، تحقیقاتی منتشر شده است.
۱۲۵۳ - ماده اولیه معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده اولیه، Raw Material می باشد.
۱۲۵۴ - مواد اولیه معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواد اولیه، Raw Materials می باشد.
۱۲۵۵ - گونه های فعال اکسیژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه گونه های فعال اکسیژن، Reactive Oxygen Species می باشد.
۱۲۵۶ - احیا معادل انگلیسی کلمه یا واژه احیا، Recovery می باشد.
۱۲۵۷ - شبدر قرمز معادل انگلیسی کلمه یا واژه شبدر قرمز، Red Clover می باشد.
۱۲۵۸ - گل سرخ معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل سرخ، Red Flower می باشد.
۱۲۵۹ - رسوب مجدد معادل انگلیسی کلمه یا واژه رسوب مجدد، Redeposition می باشد.
۱۲۶۰ - قرمزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه قرمزی، Redness می باشد.
۱۲۶۱ - اندیس شکست معادل انگلیسی کلمه یا واژه اندیس شکست، Refractive Index می باشد.
۱۲۶۲ - ثبت منبع معادل انگلیسی کلمه یا واژه ثبت منبع، Registration Of Source می باشد.
۱۲۶۳ - رشد مجدد معادل انگلیسی کلمه یا واژه رشد مجدد، Regrowth می باشد.
۱۲۶۴ - قانون معادل انگلیسی کلمه یا واژه قانون، Regulation می باشد.
۱۲۶۵ - رگولاتوری معادل انگلیسی کلمه یا واژه رگولاتوری، Regulatory می باشد.
۱۲۶۶ - جوان سازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوان سازی، Rejuvenate می باشد.
۱۲۶۷ - جوانسازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوانسازی، Rejuvenate می باشد.
۱۲۶۸ - کرم صاف کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم صاف کننده، Relaxer Cream می باشد.
۱۲۶۹ - ترخیص معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترخیص، Release می باشد.
۱۲۷۰ - مجوز ترخیص معادل انگلیسی کلمه یا واژه مجوز ترخیص، Release Permit می باشد.
۱۲۷۱ - خودتراش رمینتون معادل انگلیسی کلمه یا واژه خودتراش رمینتون، Remington Razor می باشد.
۱۲۷۲ - پاک کننده آرایش معادل انگلیسی کلمه یا واژه پاک کننده آرایش، Remover می باشد.
۱۲۷۳ - نوسازی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوسازی، Renewal می باشد.
۱۲۷۴ - تحقیق و توسعه معادل انگلیسی کلمه یا واژه تحقیق و توسعه، Research And Development می باشد.
۱۲۷۵ - باقی مانده معادل انگلیسی کلمه یا واژه باقی مانده، Residue می باشد.
۱۲۷۶ - رزین ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه رزین ها، Resins می باشد.
۱۲۷۷ - مقاومت معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقاومت، Resistance می باشد.
۱۲۷۸ - رزورسینول معادل انگلیسی کلمه یا واژه رزورسینول، Resorcinol می باشد.
۱۲۷۹ - سیستم تنفسی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیستم تنفسی، Respiratory System می باشد.
۱۲۸۰ - بازیابی معادل انگلیسی کلمه یا واژه بازیابی، Restore می باشد.
۱۲۸۱ - رتینول معادل انگلیسی کلمه یا واژه رتینول، Retinol می باشد.
۱۲۸۲ - رتینیل پالمیتات معادل انگلیسی کلمه یا واژه رتینیل پالمیتات، Retinyl Palmitate می باشد.
۱۲۸۳ - انرژی رسانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه انرژی رسانی، Revitalize می باشد.
۱۲۸۴ - ریوایوژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ریوایوژن، Revivogen می باشد.
۱۲۸۵ - سبوس برنج معادل انگلیسی کلمه یا واژه سبوس برنج، Rice Bran می باشد.
۱۲۸۶ - کچلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه کچلی، Ringworn می باشد.
۱۲۸۷ - رولان معادل انگلیسی کلمه یا واژه رولان، Rollon می باشد.
۱۲۸۸ - رزماری معادل انگلیسی کلمه یا واژه رزماری، Rosemary می باشد.
۱۲۸۹ - گلاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلاب، Rosewater می باشد.
۱۲۹۰ - زبری معادل انگلیسی کلمه یا واژه زبری، Roughness می باشد.
۱۲۹۱ - سابال معادل انگلیسی کلمه یا واژه سابال، Sabal می باشد.
۱۲۹۲ - ساشه معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساشه، Sachet می باشد.
۱۲۹۳ - ایمن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ایمن، Safe می باشد.
۱۲۹۴ - گلرنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه گلرنگ، Safflower می باشد.
۱۲۹۵ - مریم گلی معادل انگلیسی کلمه یا واژه مریم گلی، Sage می باشد.
۱۲۹۶ - اسید سالیسیلیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید سالیسیلیک، Salicylic Acid می باشد.
۱۲۹۷ - رازیانه آبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رازیانه آبی، Samphire می باشد.
۱۲۹۸ - چوب صندل معادل انگلیسی کلمه یا واژه چوب صندل، Sandal Wood می باشد.
۱۲۹۹ - ساپونین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ساپونین، Saponins می باشد.
۱۳۰۰ - نخل اره ای معادل انگلیسی کلمه یا واژه نخل اره ای، Saw Palmetto می باشد.
۱۳۰۱ - اسکاندیناوی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسکاندیناوی، Scandinavian می باشد.
۱۳۰۲ - جای زخم معادل انگلیسی کلمه یا واژه جای زخم، Scar می باشد.
۱۳۰۳ - تفرق معادل انگلیسی کلمه یا واژه تفرق، Scattering می باشد.
۱۳۰۴ - تیغه های قیچی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیغه های قیچی، Scissors Blades می باشد.
۱۳۰۵ - کرم لایه بردار معادل انگلیسی کلمه یا واژه کرم لایه بردار، Scrubbing Cream می باشد.
۱۳۰۶ - سنجد تلخ معادل انگلیسی کلمه یا واژه سنجد تلخ، Sea Buckthorn می باشد.
۱۳۰۷ - بهینه سازی سایت معادل انگلیسی کلمه یا واژه بهینه سازی سایت، Search Engine Optimization می باشد.
۱۳۰۸ - سبابه معادل انگلیسی کلمه یا واژه سبابه، Sebaceous می باشد.
۱۳۰۹ - سباسه معادل انگلیسی کلمه یا واژه سباسه، Sebaceous Gland می باشد.
۱۳۱۰ - غدد سباسه معادل انگلیسی کلمه یا واژه غدد سباسه، Sebaceous Glands می باشد.
۱۳۱۱ - سلول چربی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلول چربی، Sebocyte می باشد.
۱۳۱۲ - درماتیت سبورئیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه درماتیت سبورئیک، Seborrheic Dermatitis می باشد.
۱۳۱۳ - سبوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه سبوم، Sebum می باشد.
۱۳۱۴ - تولید سبوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه تولید سبوم، Sebum Production می باشد.
۱۳۱۵ - سبومتر معادل انگلیسی کلمه یا واژه سبومتر، Sebumeter می باشد.
۱۳۱۶ - ترشحات معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترشحات، Secretion می باشد.
۱۳۱۷ - سلنیوم سولفاید معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلنیوم سولفاید، Selenium Sulfide می باشد.
۱۳۱۸ - اتو برنزه معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتو برنزه، Self Tanning Product می باشد.
۱۳۱۹ - نیمه دائمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیمه دائمی، Semi Permanent می باشد.
۱۳۲۰ - نیمه جامد معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیمه جامد، Semi Solid می باشد.
۱۳۲۱ - رنگ موهای نیمه دائمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موهای نیمه دائمی، Semi-Permanent Dye می باشد.
۱۳۲۲ - حساس شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه حساس شدن، Sensibilization می باشد.
۱۳۲۳ - پوست سر حساس معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست سر حساس، Sensitive Scalp می باشد.
۱۳۲۴ - پوست حساس معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوست حساس، Sensitive Skin می باشد.
۱۳۲۵ - سنسور معادل انگلیسی کلمه یا واژه سنسور، Sensor می باشد.
۱۳۲۶ - توالی معادل انگلیسی کلمه یا واژه توالی، Sequence می باشد.
۱۳۲۷ - سرنوآ معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرنوآ، Serenoa می باشد.
۱۳۲۸ - سرین معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرین، Serine می باشد.
۱۳۲۹ - کنجد معادل انگلیسی کلمه یا واژه کنجد، Sesame می باشد.
۱۳۳۰ - برچسب شبنم معادل انگلیسی کلمه یا واژه برچسب شبنم، Shabnam Label می باشد.
۱۳۳۱ - شامپو زدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه شامپو زدن، Shampooing می باشد.
۱۳۳۲ - اصلاح صورت معادل انگلیسی کلمه یا واژه اصلاح صورت، Shaving می باشد.
۱۳۳۳ - شی باتر معادل انگلیسی کلمه یا واژه شی باتر، Shea Butter می باشد.
۱۳۳۴ - عمر مفید معادل انگلیسی کلمه یا واژه عمر مفید، Shelf Life می باشد.
۱۳۳۵ - شیتاکه معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیتاکه، Shiitake می باشد.
۱۳۳۶ - درخشش معادل انگلیسی کلمه یا واژه درخشش، Shimmer می باشد.
۱۳۳۷ - شیراگازوم معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیراگازوم، Shiragazome می باشد.
۱۳۳۸ - عوارض جانبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عوارض جانبی، Side Effect می باشد.
۱۳۳۹ - طرفین سر معادل انگلیسی کلمه یا واژه طرفین سر، Sidelocks می باشد.
۱۳۴۰ - سیلانول معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیلانول، Silanols می باشد.
۱۳۴۱ - سیلوکسان معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیلوکسان، Siloxane می باشد.
۱۳۴۲ - سیرتوئین معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیرتوئین، Sirtuin می باشد.
۱۳۴۳ - سرطان پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرطان پوست، Skin Cancer می باشد.
۱۳۴۴ - مراقبت از پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه مراقبت از پوست، Skin Care می باشد.
۱۳۴۵ - شفافیت پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه شفافیت پوست، Skin Clarity می باشد.
۱۳۴۶ - آسیب پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه آسیب پوست، Skin Damage می باشد.
۱۳۴۷ - تیرگی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیرگی پوست، Skin Darkening می باشد.
۱۳۴۸ - بیماری های پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه بیماری های پوست، Skin Diseases می باشد.
۱۳۴۹ - عارضه پوستی معادل انگلیسی کلمه یا واژه عارضه پوستی، Skin Disorder می باشد.
۱۳۵۰ - خشکی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه خشکی پوست، Skin Dryness می باشد.
۱۳۵۱ - پیری پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیری پوست، Skin Explants می باشد.
۱۳۵۲ - طراوت بخش معادل انگلیسی کلمه یا واژه طراوت بخش، Skin Freshner می باشد.
۱۳۵۳ - رطوبت رسانی به پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه رطوبت رسانی به پوست، Skin Hydration می باشد.
۱۳۵۴ - تحریک پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه تحریک پوست، Skin Irritation می باشد.
۱۳۵۵ - روشن کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه روشن کننده، Skin Lightener می باشد.
۱۳۵۶ - نوسازی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه نوسازی پوست، Skin Renewal می باشد.
۱۳۵۷ - افتادگی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه افتادگی پوست، Skin Sagging می باشد.
۱۳۵۸ - حساسیت پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه حساسیت پوست، Skin Sensitivity می باشد.
۱۳۵۹ - قوام پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه قوام پوست، Skin Tone می باشد.
۱۳۶۰ - دفاع طبیعی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه دفاع طبیعی پوست، Skin'S Natural Defenses می باشد.
۱۳۶۱ - قبض معادل انگلیسی کلمه یا واژه قبض، Slip می باشد.
۱۳۶۲ - لغزندگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه لغزندگی، Slippery می باشد.
۱۳۶۳ - شکاف معادل انگلیسی کلمه یا واژه شکاف، Slot می باشد.
۱۳۶۴ - لک تیره معادل انگلیسی کلمه یا واژه لک تیره، Smudge می باشد.
۱۳۶۵ - قاچاق معادل انگلیسی کلمه یا واژه قاچاق، Smuggle می باشد.
۱۳۶۶ - گل میمون معادل انگلیسی کلمه یا واژه گل میمون، Snapdragon می باشد.
۱۳۶۷ - سودا معادل انگلیسی کلمه یا واژه سودا، Soda می باشد.
۱۳۶۸ - سدیم بی کربنات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدیم بی کربنات، Sodium Bicarbonate می باشد.
۱۳۶۹ - سدیم لارت سولفات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدیم لارت سولفات، Sodium Laureth Sulfate می باشد.
۱۳۷۰ - سدیم لوریل اتر سولفات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدیم لوریل اتر سولفات، Sodium Lauryl Ether Sulfate می باشد.
۱۳۷۱ - سدیم لوریل سولفات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدیم لوریل سولفات، Sodium Lauryl Sulfate می باشد.
۱۳۷۲ - سدیم استئارات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سدیم استئارات، Sodium Stearate می باشد.
۱۳۷۳ - نرمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نرمی، Softness می باشد.
۱۳۷۴ - حلالیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه حلالیت، Solubility می باشد.
۱۳۷۵ - استخراج با حلال معادل انگلیسی کلمه یا واژه استخراج با حلال، Solvent Extraction می باشد.
۱۳۷۶ - تسکین دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه تسکین دهنده، Soothing Agent می باشد.
۱۳۷۷ - سوربیتول معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوربیتول، Sorbitol می باشد.
۱۳۷۸ - سویا معادل انگلیسی کلمه یا واژه سویا، Soy Bean می باشد.
۱۳۷۹ - دانه سویا معادل انگلیسی کلمه یا واژه دانه سویا، Soybean می باشد.
۱۳۸۰ - شاه بلوط معادل انگلیسی کلمه یا واژه شاه بلوط، Spanish Chestnut می باشد.
۱۳۸۱ - تأثیر کمکی معادل انگلیسی کلمه یا واژه تأثیر کمکی، Sparing Effect می باشد.
۱۳۸۲ - وزن مخصوص معادل انگلیسی کلمه یا واژه وزن مخصوص، Specific Gravity می باشد.
۱۳۸۳ - سرعت رشد معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرعت رشد، Speed Of Growth می باشد.
۱۳۸۴ - موخوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه موخوره، Split End می باشد.
۱۳۸۵ - اسفنج معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسفنج، Sponge می باشد.
۱۳۸۶ - اسفنجی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسفنجی، Sponge-Like می باشد.
۱۳۸۷ - اسکوالن معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسکوالن، Squalene می باشد.
۱۳۸۸ - علف چای معادل انگلیسی کلمه یا واژه علف چای، St.John'S Wort می باشد.
۱۳۸۹ - فولاد ضد زنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه فولاد ضد زنگ، Stainless Steel می باشد.
۱۳۹۰ - سازمان استاندارد معادل انگلیسی کلمه یا واژه سازمان استاندارد، Standard Organization می باشد.
۱۳۹۱ - فاز ساکن معادل انگلیسی کلمه یا واژه فاز ساکن، Stationary Phase می باشد.
۱۳۹۲ - بخار آب معادل انگلیسی کلمه یا واژه بخار آب، Steam می باشد.
۱۳۹۳ - سلول های بنیادی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سلول های بنیادی، Stem Cells می باشد.
۱۳۹۴ - استیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه استیک، Stick می باشد.
۱۳۹۵ - تحریک کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه تحریک کننده، Stimulant می باشد.
۱۳۹۶ - تحریک کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه تحریک کردن، Stimulate می باشد.
۱۳۹۷ - اختلاط معادل انگلیسی کلمه یا واژه اختلاط، Stirring می باشد.
۱۳۹۸ - انبارش معادل انگلیسی کلمه یا واژه انبارش، Storage می باشد.
۱۳۹۹ - خودتراش راست معادل انگلیسی کلمه یا واژه خودتراش راست، Straight Razor می باشد.
۱۴۰۰ - صاف کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه صاف کننده، Straightening می باشد.
۱۴۰۱ - تار مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه تار مو، Strand Of Hair می باشد.
۱۴۰۲ - لایه شاخی معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه شاخی، Stratum Corneum می باشد.
۱۴۰۳ - توت فرنگی معادل انگلیسی کلمه یا واژه توت فرنگی، Strawberry می باشد.
۱۴۰۴ - ترک های پوستی معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترک های پوستی، Stretch Mark می باشد.
۱۴۰۵ - استرچ مارک معادل انگلیسی کلمه یا واژه استرچ مارک، Stretch Marks می باشد.
۱۴۰۶ - سترون معادل انگلیسی کلمه یا واژه سترون، Strile می باشد.
۱۴۰۷ - سرسخت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرسخت، Stubborn می باشد.
۱۴۰۸ - آرایشگر مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه آرایشگر مو، Stylist می باشد.
۱۴۰۹ - چربی زیرپوستی معادل انگلیسی کلمه یا واژه چربی زیرپوستی، Subcutaneous Fat می باشد.
۱۴۱۰ - سابلایم معادل انگلیسی کلمه یا واژه سابلایم، Sublime می باشد.
۱۴۱۱ - لایه زیرین معادل انگلیسی کلمه یا واژه لایه زیرین، Subnatant می باشد.
۱۴۱۲ - سولفاسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه سولفاسیون، Sulfation می باشد.
۱۴۱۳ - سولفوناسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه سولفوناسیون، Sulfonation می باشد.
۱۴۱۴ - سولفوسوکسینات معادل انگلیسی کلمه یا واژه سولفوسوکسینات، Sulfosuccinate می باشد.
۱۴۱۵ - پیوندهای گوگردی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیوندهای گوگردی، Sulfur Bonds می باشد.
۱۴۱۶ - آفتابگردان معادل انگلیسی کلمه یا واژه آفتابگردان، Sunflower می باشد.
۱۴۱۷ - فراورده ضدآفتاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه فراورده ضدآفتاب، Sunscreen می باشد.
۱۴۱۸ - سفتی پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفتی پوست، Suppleness می باشد.
۱۴۱۹ - پدیده های سطحی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پدیده های سطحی، Surface Phenomena می باشد.
۱۴۲۰ - سورفکتانت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سورفکتانت، Surfactant می باشد.
۱۴۲۱ - سوسپانسیون کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوسپانسیون کردن، Suspend می باشد.
۱۴۲۲ - سوسپانسیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه سوسپانسیون، Suspension می باشد.
۱۴۲۳ - غدد عرق معادل انگلیسی کلمه یا واژه غدد عرق، Sweat Glands می باشد.
۱۴۲۴ - ترشح عرق معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترشح عرق، Sweat Secretions می باشد.
۱۴۲۵ - مرزنگوش معادل انگلیسی کلمه یا واژه مرزنگوش، Sweet Marjoram می باشد.
۱۴۲۶ - بنفشه معطر معادل انگلیسی کلمه یا واژه بنفشه معطر، Sweet Violet می باشد.
۱۴۲۷ - شیرین کننده معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیرین کننده، Sweetener می باشد.
۱۴۲۸ - همزیستی معادل انگلیسی کلمه یا واژه همزیستی، Symbiosis می باشد.
۱۴۲۹ - سمپاتیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه سمپاتیک، Sympathetic می باشد.
۱۴۳۰ - هم افزایی معادل انگلیسی کلمه یا واژه هم افزایی، Synergy می باشد.
۱۴۳۱ - سنتزی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سنتزی، Synthetic می باشد.
۱۴۳۲ - نمک طعام معادل انگلیسی کلمه یا واژه نمک طعام، Table Salt می باشد.
۱۴۳۳ - جذب شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه جذب شدن، Take Up می باشد.
۱۴۳۴ - برنزه کردن معادل انگلیسی کلمه یا واژه برنزه کردن، Tanning می باشد.
۱۴۳۵ - تارتاریک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه تارتاریک اسید، Tartaric Acid می باشد.
۱۴۳۶ - تاتو معادل انگلیسی کلمه یا واژه تاتو، Tatoo می باشد.
۱۴۳۷ - تراز رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه تراز رنگ مو، Tdl می باشد.
۱۴۳۸ - درخت چای معادل انگلیسی کلمه یا واژه درخت چای، Tea Tree می باشد.
۱۴۳۹ - روغن درخت چای معادل انگلیسی کلمه یا واژه روغن درخت چای، Tea Tree Oil می باشد.
۱۴۴۰ - اشک معادل انگلیسی کلمه یا واژه اشک، Tear می باشد.
۱۴۴۱ - تیزر معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیزر، Teaser Ad می باشد.
۱۴۴۲ - شرایط فنی و بهداشتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شرایط فنی و بهداشتی، Technical And Sanitary-Hygienic Conditions می باشد.
۱۴۴۳ - تکنیکال فایل معادل انگلیسی کلمه یا واژه تکنیکال فایل، Technical File می باشد.
۱۴۴۴ - تلوژن معادل انگلیسی کلمه یا واژه تلوژن، Telogen می باشد.
۱۴۴۵ - موقتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه موقتی، Temporary می باشد.
۱۴۴۶ - رنگ موی موقتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رنگ موی موقتی، Temporary Hair Color, Temporary Dye می باشد.
۱۴۴۷ - تستر معادل انگلیسی کلمه یا واژه تستر، Tester می باشد.
۱۴۴۸ - تستوسترون معادل انگلیسی کلمه یا واژه تستوسترون، Testosterone می باشد.
۱۴۴۹ - تگزاپون معادل انگلیسی کلمه یا واژه تگزاپون، Texapon می باشد.
۱۴۵۰ - اثر درمانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اثر درمانی، Therapeutic Effect می باشد.
۱۴۵۱ - برس های حرارتی معادل انگلیسی کلمه یا واژه برس های حرارتی، Thermal Brushes می باشد.
۱۴۵۲ - گرماسخت معادل انگلیسی کلمه یا واژه گرماسخت، Thermoset می باشد.
۱۴۵۳ - قوام دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه قوام دهنده، Thickener می باشد.
۱۴۵۴ - ماده قوام دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه ماده قوام دهنده، Thickening Agent می باشد.
۱۴۵۵ - تیوگلیکولیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیوگلیکولیک اسید، Thioglycolic Acid می باشد.
۱۴۵۶ - تنتورها معادل انگلیسی کلمه یا واژه تنتورها، Tinctures می باشد.
۱۴۵۷ - ترمیم بافت معادل انگلیسی کلمه یا واژه ترمیم بافت، Tissue Repair می باشد.
۱۴۵۸ - تیتانیوم دی اکساید معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیتانیوم دی اکساید، Titanium Dioxide می باشد.
۱۴۵۹ - توکوفرول معادل انگلیسی کلمه یا واژه توکوفرول، Tocopherol می باشد.
۱۴۶۰ - تن رنگ معادل انگلیسی کلمه یا واژه تن رنگ، Tone می باشد.
۱۴۶۱ - تونر معادل انگلیسی کلمه یا واژه تونر، Toner می باشد.
۱۴۶۲ - تونیک معادل انگلیسی کلمه یا واژه تونیک، Tonic می باشد.
۱۴۶۳ - تغییر رنگ مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه تغییر رنگ مو، Toning می باشد.
۱۴۶۴ - درخت تانکا معادل انگلیسی کلمه یا واژه درخت تانکا، Tonka Beans می باشد.
۱۴۶۵ - مشک تنکین معادل انگلیسی کلمه یا واژه مشک تنکین، Tonquin Musk می باشد.
۱۴۶۶ - خمیردندان معادل انگلیسی کلمه یا واژه خمیردندان، Toothpaste می باشد.
۱۴۶۷ - پیش رایحه معادل انگلیسی کلمه یا واژه پیش رایحه، Top Note می باشد.
۱۴۶۸ - موضعی معادل انگلیسی کلمه یا واژه موضعی، Topical می باشد.
۱۴۶۹ - توسولین معادل انگلیسی کلمه یا واژه توسولین، Tosolin می باشد.
۱۴۷۰ - توتارا معادل انگلیسی کلمه یا واژه توتارا، Totara می باشد.
۱۴۷۱ - توتارول معادل انگلیسی کلمه یا واژه توتارول، Totarol می باشد.
۱۴۷۲ - حوله معادل انگلیسی کلمه یا واژه حوله، Towel می باشد.
۱۴۷۳ - سمیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه سمیت، Toxicity می باشد.
۱۴۷۴ - کد رهگیری معادل انگلیسی کلمه یا واژه کد رهگیری، Tracing Code می باشد.
۱۴۷۵ - کتیرا معادل انگلیسی کلمه یا واژه کتیرا، Tragacanth می باشد.
۱۴۷۶ - فاکتور رشد انتقالی معادل انگلیسی کلمه یا واژه فاکتور رشد انتقالی، Transforming Growth Factor می باشد.
۱۴۷۷ - شفافیت معادل انگلیسی کلمه یا واژه شفافیت، Transparency می باشد.
۱۴۷۸ - تری کلوزان معادل انگلیسی کلمه یا واژه تری کلوزان، Triclosan می باشد.
۱۴۷۹ - تری اتانول آمین معادل انگلیسی کلمه یا واژه تری اتانول آمین، Triethanolamine می باشد.
۱۴۸۰ - تری پپتید معادل انگلیسی کلمه یا واژه تری پپتید، Tri-Peptid می باشد.
۱۴۸۱ - تروپوالاستین معادل انگلیسی کلمه یا واژه تروپوالاستین، Tropoelastin می باشد.
۱۴۸۲ - تریپسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه تریپسین، Trypsin می باشد.
۱۴۸۳ - تیوب معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیوب، Tube می باشد.
۱۴۸۴ - تلاطم معادل انگلیسی کلمه یا واژه تلاطم، Turbulence می باشد.
۱۴۸۵ - موچین معادل انگلیسی کلمه یا واژه موچین، Tweezers می باشد.
۱۴۸۶ - تیروزیناز معادل انگلیسی کلمه یا واژه تیروزیناز، Tyrosinase می باشد.
۱۴۸۷ - تایروسین معادل انگلیسی کلمه یا واژه تایروسین، Tyrosine می باشد.
۱۴۸۸ - تایروستات معادل انگلیسی کلمه یا واژه تایروستات، Tyrostat می باشد.
۱۴۸۹ - یوبیکینون معادل انگلیسی کلمه یا واژه یوبیکینون، Ubiquinone می باشد.
۱۴۹۰ - فراصوت معادل انگلیسی کلمه یا واژه فراصوت، Ultrasound می باشد.
۱۴۹۱ - فرابنفش معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرابنفش، Ultraviolet می باشد.
۱۴۹۲ - کد یکتا معادل انگلیسی کلمه یا واژه کد یکتا، Unique Code می باشد.
۱۴۹۳ - غیراشباع معادل انگلیسی کلمه یا واژه غیراشباع، Unsaturated می باشد.
۱۴۹۴ - ناپایدار معادل انگلیسی کلمه یا واژه ناپایدار، Unstable می باشد.
۱۴۹۵ - اوره معادل انگلیسی کلمه یا واژه اوره، Urea می باشد.
۱۴۹۶ - اسید اوریک معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسید اوریک، Uric Acid می باشد.
۱۴۹۷ - ادرار معادل انگلیسی کلمه یا واژه ادرار، Urine می باشد.
۱۴۹۸ - یورانیک اسید معادل انگلیسی کلمه یا واژه یورانیک اسید، Uronic Acid می باشد.
۱۴۹۹ - مرکز بررسی مواد آرایشی ایالات متحده معادل انگلیسی کلمه یا واژه مرکز بررسی مواد آرایشی ایالات متحده، Us Cosmetic Ingredient Review, Cir می باشد.
۱۵۰۰ - مواجهه با پرتوهای فرابنفش معادل انگلیسی کلمه یا واژه مواجهه با پرتوهای فرابنفش، Uv Exposition می باشد.
۱۵۰۱ - فیلترهای فرابنفش معادل انگلیسی کلمه یا واژه فیلترهای فرابنفش، Uv Filters می باشد.
۱۵۰۲ - وازلین معادل انگلیسی کلمه یا واژه وازلین، Vaseline می باشد.
۱۵۰۳ - شیر گیاهی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیر گیاهی، Vegetable Milk می باشد.
۱۵۰۴ - منابع گیاهی آندروژنتیک به معنای هورمونی-ارثی است. یعنی نوعی از ریزش مو که علاوه بر هورمون های مردانه، به ژنتیک هم وابسته است. نام دیگر تاسی ارثی، تاسی آندروژنتیک می باشد. آندروژنتیک از دو واژه آندروژن و ژنتیک تشکیل شده است. شایع ترین نوع ریزش موی سر، آلوپسی آندروژنتیک یا ریزش موی ارثی می باشد.
۱۵۰۵ - حامل معادل انگلیسی کلمه یا واژه حامل، Vehicle می باشد.
۱۵۰۶ - رایحه مخملی معادل انگلیسی کلمه یا واژه رایحه مخملی، Velvet Fragrance می باشد.
۱۵۰۷ - شاه پسند معادل انگلیسی کلمه یا واژه شاه پسند، Verbena می باشد.
۱۵۰۸ - تنوع معادل انگلیسی کلمه یا واژه تنوع، Versatility می باشد.
۱۵۰۹ - خس خس معادل انگلیسی کلمه یا واژه خس خس، Vetiver می باشد.
۱۵۱۰ - ویال معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویال، Vial می باشد.
۱۵۱۱ - ویسکوز معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویسکوز، Viscose می باشد.
۱۵۱۲ - ویسکوزیته معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویسکوزیته، Viscosity می باشد.
۱۵۱۳ - ویزیولاین معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویزیولاین، Visioline می باشد.
۱۵۱۴ - ویتامین ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه ویتامین ها، Vitamins می باشد.
۱۵۱۵ - برص معادل انگلیسی کلمه یا واژه برص، Vitiligo می باشد.
۱۵۱۶ - فرار معادل انگلیسی کلمه یا واژه فرار، Volatile می باشد.
۱۵۱۷ - فراریت معادل انگلیسی کلمه یا واژه فراریت، Volatility می باشد.
۱۵۱۸ - پر حجم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پر حجم، Voluminous می باشد.
۱۵۱۹ - حجم دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه حجم دهنده، Volumizing می باشد.
۱۵۲۰ - شامپو حجم دهنده معادل انگلیسی کلمه یا واژه شامپو حجم دهنده، Volumizing Shampoo می باشد.
۱۵۲۱ - داوطلبانه معادل انگلیسی کلمه یا واژه داوطلبانه، Voluntary می باشد.
۱۵۲۲ - گردو معادل انگلیسی کلمه یا واژه گردو، Walnut می باشد.
۱۵۲۳ - فاضلاب معادل انگلیسی کلمه یا واژه فاضلاب، Waste Water می باشد.
۱۵۲۴ - مقاومت در برابر آب معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقاومت در برابر آب، Water Resistance می باشد.
۱۵۲۵ - مقاوم به آب معادل انگلیسی کلمه یا واژه مقاوم به آب، Water Resistant می باشد.
۱۵۲۶ - نیلوفر آبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه نیلوفر آبی، Waterlily می باشد.
۱۵۲۷ - ضدآب معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضدآب، Waterproof می باشد.
۱۵۲۸ - ضد آب معادل انگلیسی کلمه یا واژه ضد آب، Water-Proof می باشد.
۱۵۲۹ - طول موج معادل انگلیسی کلمه یا واژه طول موج، Wavelength می باشد.
۱۵۳۰ - واکس ها معادل انگلیسی کلمه یا واژه واکس ها، Waxes می باشد.
۱۵۳۱ - موم انداختن معادل انگلیسی کلمه یا واژه موم انداختن، Waxing می باشد.
۱۵۳۲ - پوشیدنی معادل انگلیسی کلمه یا واژه پوشیدنی، Wearable می باشد.
۱۵۳۳ - خیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه خیس، Wet می باشد.
۱۵۳۴ - خیس شدن معادل انگلیسی کلمه یا واژه خیس شدن، Wetting می باشد.
۱۵۳۵ - جوانه گندم معادل انگلیسی کلمه یا واژه جوانه گندم، Wheat Germ می باشد.
۱۵۳۶ - پروتئین گندم معادل انگلیسی کلمه یا واژه پروتئین گندم، Wheat Protein می باشد.
۱۵۳۷ - بید معادل انگلیسی کلمه یا واژه بید، White Willow می باشد.
۱۵۳۸ - سرسفید معادل انگلیسی کلمه یا واژه سرسفید، Whiteheads می باشد.
۱۵۳۹ - سفیدی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفیدی، Whiteness می باشد.
۱۵۴۰ - شانه دندانه درشت معادل انگلیسی کلمه یا واژه شانه دندانه درشت، Wide Tooth Comb می باشد.
۱۵۴۱ - وحشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه وحشی، Wild می باشد.
۱۵۴۲ - سیب وحشی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سیب وحشی، Wild Apple می باشد.
۱۵۴۳ - آویشن معادل انگلیسی کلمه یا واژه آویشن، Wild Thyme می باشد.
۱۵۴۴ - هاماملیس معادل انگلیسی کلمه یا واژه هاماملیس، Witch-Hazel می باشد.
۱۵۴۵ - شانه های چوبی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شانه های چوبی، Wooden Combs می باشد.
۱۵۴۶ - سازمان بهداشت جهانی معادل انگلیسی کلمه یا واژه سازمان بهداشت جهانی، World Health Organization می باشد.
۱۵۴۷ - چروک پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه چروک پوست، Wrinkle می باشد.
۱۵۴۸ - صمغ زانتان معادل انگلیسی کلمه یا واژه صمغ زانتان، Xanthan Gum می باشد.
۱۵۴۹ - زایلیتول معادل انگلیسی کلمه یا واژه زایلیتول، Xylitol می باشد.
۱۵۵۰ - بومادران معادل انگلیسی کلمه یا واژه بومادران، Yarrow می باشد.
۱۵۵۱ - یاسمین معادل انگلیسی کلمه یا واژه یاسمین، Yasmin می باشد.
۱۵۵۲ - مخمر معادل انگلیسی کلمه یا واژه مخمر، Yeast می باشد.
۱۵۵۳ - سفید مایل به زرد معادل انگلیسی کلمه یا واژه سفید مایل به زرد، Yellowish White می باشد.
۱۵۵۴ - یوکو معادل انگلیسی کلمه یا واژه یوکو، Yuko می باشد.
۱۵۵۵ - برند ایوروشه معادل انگلیسی کلمه یا واژه برند ایوروشه، Yves Rocher Brand می باشد.
۱۵۵۶ - زینک اکساید معادل انگلیسی کلمه یا واژه زینک اکساید، Zinc Oxide می باشد.
۱۵۵۷ - زینک PCA معادل انگلیسی کلمه یا واژه زینک PCA، Zinc Pca می باشد.
۱۵۵۸ - زینک پریتیون معادل انگلیسی کلمه یا واژه زینک پریتیون، Zinc Pyrithione می باشد.
۱۵۵۹ - استئارات روی معادل انگلیسی کلمه یا واژه استئارات روی، Zinc Stearate می باشد.
۱۵۶۰ - اکسید روی معادل انگلیسی کلمه یا واژه اکسید روی، Zno می باشد.
۱۵۶۱ - عیوب معادل انگلیسی کلمه یا واژه عیوب، می باشد.
۱۵۶۲ - شیمی معادل انگلیسی کلمه یا واژه شیمی، می باشد.
۱۵۶۳ - مصرف کنندگان معادل انگلیسی کلمه یا واژه مصرف کنندگان، می باشد.
۱۵۶۴ - مهندس معادل انگلیسی کلمه یا واژه مهندس، می باشد.
۱۵۶۵ - اتوی مو معادل انگلیسی کلمه یا واژه اتوی مو، می باشد.
۱۵۶۶ - لوریل معادل انگلیسی کلمه یا واژه لوریل، می باشد.
۱۵۶۷ - ازن معادل انگلیسی کلمه یا واژه ازن، می باشد.
۱۵۶۸ - پپتیدها معادل انگلیسی کلمه یا واژه پپتیدها، می باشد.
۱۵۶۹ - اسکار معادل انگلیسی کلمه یا واژه اسکار، می باشد.
۱۵۷۰ - متخصص پوست معادل انگلیسی کلمه یا واژه متخصص پوست، می باشد.

رزومه من

۱۵۷۱ - سوابق شغلی خرداد ماه سال 83 در شرکت گلتاش با سمت کارشناس تحقیق و توسعه و مسئول تحقیقات بخش محصولات مراقبت از مو مشغول فعالیت شدم.
۱۵۷۲ - سوابق تحصیلی کارشناسی من در رشته مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی و کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی ادامه دادم.

رزومه کارجویان آرایشی بهداشتی

رزومه کارجویان آرایشی بهداشتی

سوالات

برند موستلا

کارخانه های آرایشی بهداشتی

واردات کشورهای مختلف

آشنایی با جراحی های زیبایی

۱۵۷۳ - پیلینگ پیلینگ شیمیایی یکی از روش های ترمیم و درمان نسبی چین و چروک های زودرس است که در آن با استفاده از مواد کراتولیتیک، لایه ای از روی پوست برداشته می شود.
۱۵۷۴ - کاشت مو کاشت مو یا ترمیم مو یکی از راهکارهای دائمی مقابله با ریزش موهای سر است.
۱۵۷۵ - میکرودرم ابرشن برای کاهش چروک های پوست، لکه های پیری و درمان منافذ باز پوستی از روش میکرودرم ابرشن استفاده می شود.
۱۵۷۶ - رادیوفرکوئنسی رادیوفریکوئنسی که به اختصار RF نامیده می شود، یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی پوست بدون استفاده از لیزر است.

مراقبت از مو

۱۵۷۷ - مراقبت از موی رنگ شده موی رنگ شده کمابیش آسیب دیده است. از خشك كردن موهای رنگ شده با سشوار خودداری كنید.  این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.

مراقبت از پوست

۱۵۷۸ - برنزه کردن در مبحث برنزه کننده های آرایشی، معرفی دی هیدروکسی استون به عنوان معروفترین ماده برنزه کننده و شرح فرآیند ملانین سازیث وجود دارد.
۱۵۷۹ - لکه های پیری، لکه های خورشیدی لکه های پیری، لکه های خورشیدی یکی از بیماری ها و عوارض شایع پوست و مو می باشد. راهکارهای آرایشی مقابله با لکه های پیری، لکه های خورشیدی توسط احسان حسنانی معرفی شده است.
۱۵۸۰ - سولاریوم سولاریوم همان تخت های برنزه کننده است. در برخی از استخر ها و سالن های زیبایی حتما دیده اید.
۱۵۸۱ - برنزه شدن بدون آفتاب یکی از معایب برنزه کردن با آفتاب این است که پوست در معرض پرتوهای فرابننفش خورشید قرار می گیرد و ممکن است آسیب ببیند. به همین علت روش ایمن تری به نام برنزه کردن بدون آفتاب با برنزه کننده ها ی خودکار یا اتوبرنزه کننده ها ابداع شد. در این مقاله روش صحیح برنزه کردن بدون آفتاب برای شما شرح داده می شود.
۱۵۸۲ - آفتاب مقاله احسان حسنانی در مورد آفتاب را در این بخش مطالعه کنید.
۱۵۸۳ - رطوبت رسانی به پوست رطوبت رسانی به پوست یکی از مهمترین مراحل برنامه مراقبت از پوست می باشد. مرطوب کننده های امروزی با مکانیزم جذب رطوبت از محیط، تجدید مداوم مواد مغذی و ترمیم پوست می توانند با خشکی پوست مقابله نمایند.
۱۵۸۴ - روشن کردن پوست گرایش به پوست روشن یا تیره در فرهنگ های مختلف فرق می کند. مثلاً خانم های آسیایی دوست دارند پوست روشن داشته باشند اما خانم های اروپایی برنزه بودن برایشان جذاب است. محصولات روشن کننده نه فقط برای روشن کردن پوست بلکه برای از بین بردن لک های پوست استفاده می شوند. هیدروکینون، آربوتین، کوجیک اسید از جمله ترکیبات روشن کننده پوست می باشند.
۱۵۸۵ - مراقبت از پوست در برابر آفتاب آفتاب علاوه بر مزایای بیشماری که دارد، یکی از مهمترین عوامل از بین بردن جوانی و ایجاد کننده چروک های پوستی می باشد. مراقبت از پوست در برابر آفتاب بسیار مهم است. دوری از آفتاب، استفاده از فرآورده های ضد آفتاب از جمله راهکارهای مراقبت از پوست در برابر آفتاب می باشند. در سالهای اخیر با اینکه آگاهی مردم در مورد استفاده از فراورده ای ضد آفتاب بیشتر شده، سرطانهای چوست افزایش داشته است. چرا؟
۱۵۸۶ - پرتوهای فرابنفش مقاله احسان حسنانی در مورد پرتوهای فرابنفش را در این بخش مطالعه کنید.
۱۵۸۷ - عیار حفاظت در برابر آفتاب مقاله احسان حسنانی در مورد عیار حفاظت در برابر آفتاب را در این بخش مطالعه کنید.

گیاهان آرایشی بهداشتی

۱۵۸۸ - بومادران گیاه بومادران یا به انگلیسی Yarrow با نام علمی Achillea millefolium یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۸۹ - بائوباب گیاه بائوباب یا به انگلیسی Baobab با نام علمی Adansonia digitata یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۰ - آلوئه را گیاه آلوئه را یا به انگلیسی Aloe vera با نام علمی Aloe vera یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۱ - ختمی گیاه ختمی یا به انگلیسی Marsh mallow, Alcea, Althea با نام علمی Althaea officinalis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۲ - تاج خروس ارغوانی گیاه تاج خروس ارغوانی یا به انگلیسی Amaranth با نام علمی Amaranthus hypochondriacus یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۳ - رازیانه سرخ گیاه رازیانه سرخ یا به انگلیسی scarlet pimpernel با نام علمی Anagallis arvensis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۴ - همیشه بهار گیاه همیشه بهار یا به انگلیسی Marigold با نام علمی Calendula officinalis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۵ - گلرنگ گیاه گلرنگ یا به انگلیسی Safflower با نام علمی Carthamus tinctorius یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۶ - کاسنی گیاه کاسنی یا به انگلیسی Chicory با نام علمی Cichorium intybus یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۷ - گنه گنه گیاه گنه گنه یا به انگلیسی Quinine با نام علمی Cinchona officinalis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۸ - دارچین گیاه دارچین یا به انگلیسی Cinnamon با نام علمی Cinna momum verum یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵۹۹ - مُرّمکی گیاه مُرّمکی یا به انگلیسی Myrrh با نام علمی Commiphora molmol یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۰ - گوار گیاه گوار یا به انگلیسی Guar Gum با نام علمی Cyamopsis tetragonoloba یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۱ - سویا گیاه سویا یا به انگلیسی Soy bean با نام علمی Glycine soja یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۲ - شیرین بیان گیاه شیرین بیان یا به انگلیسی Licorice با نام علمی Glycyrrhiza glabra یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۳ - اسطوخودوس گیاه اسطوخودوس یا به انگلیسی English Lavender با نام علمی Lavandula angustifolia یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۴ - درخت چای گیاه درخت چای یا به انگلیسی Tea Tree با نام علمی Melaleuca alternifolia یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۵ - گل مغربی گیاه گل مغربی یا به انگلیسی Evening Primrose با نام علمی Oenothera biennis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۶ - جینسنگ گیاه جینسنگ یا به انگلیسی Ginseng با نام علمی Panax ginseng یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۷ - آووکادو گیاه آووکادو یا به انگلیسی Avocadu با نام علمی Persea americana یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۸ - انار گیاه انار یا به انگلیسی Pomegranate با نام علمی Punica granatum یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۰۹ - بید گیاه بید یا به انگلیسی White willow با نام علمی Salix species یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۱۰ - گل صابونی گیاه گل صابونی یا به انگلیسی Soapwort با نام علمی Saponaria officinalis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۱۱ - جوجوبا گیاه جوجوبا یا به انگلیسی Jojoba با نام علمی Simmondsia chinesis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۱۲ - زنجبیل گیاه زنجبیل یا به انگلیسی Ginger با نام علمی Zingiber officinale یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۱۳ - پنیرک گیاه پنیرک یا به انگلیسی Malva با نام علمی malva sylvestris یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۶۱۴ - مریم گلی گیاه مریم گلی یا به انگلیسی salvia با نام علمی salvia officinalis یکی از گیاهان دارویی است که در صنایع آرایشی بهداشتی و عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ مو

۱۶۱۵ - تن رنگ مو
۱۶۱۸ - ماهاگونی

متفرقه

کشورها

برندهای آرایشی بهداشتی

شوینده ها

۱۶۱۹ - تئوری شوینده ها اگرچه مواد شوینده معمولاً با روش های آزمون و خطا فرمول بندی می شوند و با استفاده از تئوری نمی توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، اما با این حال برای درک بهتر عملکرد شوینده ها، دانستن تئوری شوینده ها کمک زیادی می کند. پدیده جذب، کشش سطحی، پدیده میسل، خیس کنندگی شوینده، پراکنده سازی، کف کنندگی و امولسیون کنندگی شوینده ها از خواصی هستند که رفتار یک شوینده را توجیه می کنند.
۱۶۲۰ - دسته بندی شوینده ها شوینده ها یا سورفکتانت ها را به روش های مختلفی دسته بندی می کنند. بر اساس ساختار شیمیایی، سورفکتانت ها به چهار دسته آنیونی، غیریونی، کاتیونی و آمفوتری طبقه بندی می شوند.
۱۶۲۱ - پدیده جذب
۱۶۲۲ - میسل چیست؟ میسل ها توده های کروی هستند که قسمت درونی آن ها هیدروکربنی است. غلظتی از شوینده که در آن اولین میسل ها تشکیل می شوند، غلظت بحرانی میسل نام دارد. اندازه میسل با کمیتی به نام عدد تجمع اندازه گیری می شود.
۱۶۲۳ - حلالیت شوینده ها معمولاً حلالیت مولکول های شوینده در آب با افزایش دما افزایش می یابد و معمولاً در دمای خاصی میزان حلالیت به شکل چشمگیری افزایش می یابد که به آن دما نقطه کرافت می گویند. توجه داشته باشیم که برخی شوینده ها از این قانون تبعیت نمی کنند. یعنی با افزایش دما، حلالیتشان کاهش می یابد. کاهش نقطه کرافت باعث افزایش تولید میسل می شود.
۱۶۲۴ - خیس کنندگی شوینده ها وقتی قطره آب روی سطحی قرار می گیرد دو حالت پیش می آید: یا روی آن سطح پخش می شود و یا این که شکل قطره محفوظ می ماند. اگر پخش شود، می گوییم سطح خیس شده و اگر شکل قطره محفوظ بماند، آن سطح خیس نشده است. کاهش کشش سطحی آب در اثر افزودن یک ماده شوینده یا سورفکتانت می تواند یک محلول غیرمرطوب کننده را به یک محلول مرطوب کننده تبدیل کند. بین ساختار شیمیایی و مرطوب کنندگی ارتباطاتی وجود دارد که در این قسمت توضیح داده شده است. یکی از عملکردهای ماده شوینده، سوسپانسیون کردن ذرات جامد در یک مایع مثل آب است. به این فرآیند disperse کردن می گویند. تئوری DLVO پایداری سوسپانسیون ها را توجیه می کند.
۱۶۲۶ - کف کنندگی شوینده ها کف از حباب های گاز با دیوارهای نازک از مایع ساخته شده که ساختاری سه بعدی دارد. مایع از دیواره ها به وسیله نیروی گرانش به محل اتصال کشیده می شود. شوینده ها با اثر بر خواص الکترواستاتیکی، ویسکوزیته سطح، ویسکوزیته کل و الاستیسیته فیلم می توانند موجب افزایش میزان کف شوند. روابط بین کف کنندگی و ساختار شیمیایی یک ماده شوینده در این مبحث توضیح داده شده است.
۱۶۲۷ - امولسیون کنندگی شوینده ها وقتی یک ماده نامحلول مثل روغن به آب حاوی شوینده اضافه می شود، احتمال تشکیل امولسیون وجود دارد. این امولسیون می تواند روغن در آب یا آب در روغن باشد. دو حالت دیگر هم ممکن است به وجود آید که یکی انحلال روغن در آب و یا تشکیل میکروامولسیون ها است. پارامتر HLB ارتباط منطقی بین ساختار شوینده و امولسیون کنندگی آن را نشان می دهد.
۱۶۲۸ - کربوکسیلات ها کربوکسیلات ها دسته ای از سورفکتانت های آنیونی هستند که در آن گروه کربوکسیل وجود دارد. صابون ها دسته ای از کربوکسیلات ها می باشند. اتوکسی کربوکسیلات ها، استرکربوکسیلات ها، از دیگر انواع کربوکسیلات ها می باشند.
۱۶۲۹ - صابون ها صابون یک سورفکتانت آنیونی از جنس کربوکسیلات است که اسید چرب تشکیل دهنده آن می تواند دودسیل، میریستیل، استئاریک یا اولئیک باشد. مزیت صابون ها آن است که حاوی مواد نفتی نیستند اما عیب بزرگ صابون ها ناپایداری در برابر یون کلسیم و منیزیم (سختی آب) است. صابون پیه، صابون نارگیل، صابون های اولئیک و صابون های تال از انواع مختلف صابون می باشند.
۱۶۳۰ - اتوکسی کربوکسیلات ها اتوکسی کربوکسیلات ها از واکنش کلرواستیک اسید با اتوکسیلات ها به وجود می آیند.
۱۶۳۱ - استر کربوکسیلات ها از واکنش یک الکل چرب با زنجیر بلند با یک اسید چندتایی، استر کربوکسیلات ها به وجود می آیند.
۱۶۳۲ - ایزوتیونات ها از واکنش اسید کلرید با سدیم ایزوتیونات سورفکتانت های ایزوتیونات ساخته می شوند.
۱۶۳۵ - سولفات ها

خدمات ترجمه و تولید محتوا

سرگرمی

سایر برندها

۱۶۳۹ - رنه فورترر رنه فورتره از پیشگامان طراحی محصولات زیبایی و مراقبت از مو می باشد که از سال ۱۹۸۰ با لابراتوارهای پیرفابر فرانسه فعالیت می کند. محصولات آرایشی بهداشتی این برند حاوی عصاره های گیاهی و اسانس های روغنی گیاهان می باشد. رنه فورتره معتقد است که راز داشتن موی زیبا، پوست سر سالم است. همان گونه که گیاه سالم از خاک حاصلخیز منشأ می گیرد، موی زیبا نیز در پوست سر سالم می روید
۱۶۴۰ - کدلی کدلی در تاکستان های فرانسه متولد شد. جایی که تفاله های انگور را پس از آبگیری دور می ریختند. اما محققان متوجه شدند این تفاله ها را می توان برای استخراج ترکیبات آنتی اکسیدانی و پلی فنلی موجود در انگور و بکارگیری در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده نمود. 
۱۶۴۱ - موستلا برند فرانسوی محصولات مراقبت از پوست کودکان و مادران قبل و بعد از حاملگی
۱۶۴۲ - فیتو برند فرانسوی محصولات مراقبت از مو
۱۶۴۳ - فلورمار محصولات و لوازم آرایشی فلورمار در کشور ترکیه تولید شده و توسط شرکت آرتا پرند شایا در ایران توزیع می شود. رژ لب، لاک ناخن، لوازم آرایش از محصولات فلورمار می باشد.
۱۶۴۴ - روژی برند روژی در سال 1987 میلادی فعالیت خود را با تمرکز بر تولید محصولات اثربخش با منشاء گیاهی و طبیعی آغاز نمود ، و محصولات خود را تحت همکاری معتبرترین دانشگاه های اروپایی توأم با آزمون های بشدت کارآمدبا تکنولوژی بالا فرموله کرده اند. روژی برند ایتالیایی محصولات آرایشی بهداشتی، برنزه کننده، ضدآفتاب، افترسان می باشد. محصولات مراقبت از مو، مراقبت از پوست دو خانواده دیگر از محصولات روژی می باشند. محصولات برند روژی توسط احسان حسنانی به درخواست شرکت روژی نیک پاسارگاد نقد شده است.
۱۶۴۵ - ریکاپیل رپید ریکاپیل رپید نام محصولات ضد ریزش مو از کشور ایتالیا است. فوم یا موس ضد ریزش مو، محصول ویژه ریکاپیل رپید است.
۱۶۴۶ - هد اند شولدرز Head & Shoulders به معنای سر و شانه، نام یک برند مشهور شامپوی ضد شوره است که متعلق به کارخانه ای به همین نام در آمریکا می باشد. در سال ۱۹۵۰ محققان شرکت پروکتل اند گمبل این شامپوی ضدشوره را ساختند. 
۱۶۴۷ - اوسرین اوسرین برند آلمانی و از محصولات شرکت بایرزدرف می باشد که بیش از ۱۲۰ سال قدمت دارد.
۱۶۴۸ - اویدرم
۱۶۴۹ - سریتا
۱۶۵۰ - دوکری دوکری برند تخصصی محصولات مراقبت از پوست و مو است که در سال 1930 توسط آقای آلبرت دوکری بنیانگذاری شده و پس از عرضه اولین سری از شامپوهای درماتولوژیکی با معرفی کرم ایکتیان، اولین کرم مرطب کننده جهت جبران اثرات خشکی ناشی از درمان های ضد آکنه اکنون بیش از 60 محصول تخصصی جهت مراقبت از پوست و مو ارائه می کند. برند دوکری توسط شرکت ماهتاب کیش عرضه می شود.
۱۶۵۱ - کامفورت زون کامفورت زون برند ایتالیایی محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از پوست است که توسط شرکت ماهتاب کیش عرضه می شود.
۱۶۵۲ - کیووی محصولات مرطوب کننده کودک و بزرگسال. کیووی یکی از محصولات لابراتوار ایگو است که در استرالیا تولید شده و توسط شرکت پوبر وارد کشور می شود. کیووی کودک شامل جنتل واش، پاک کننده غیر صابونی، کرم مرطوب کننده با اثر 24 ساعته و روغن حمام می باشد. کیووی intensive برای پوست های خیلی خشک، ملتهب، ترک دار و اگزمایی طراحی شده است. شامپو کیووی کیدز، روزانه و دارای کف ملایم است. کیووی کرم flare up، ضد التهاب، مرطوب کننده، امولینت بسیار قوی، فاقد رنگ، عطر، لانولین و پروپیلن گلایکول می باشد. رفع کننده علائم اگزما و درماتیت در زمان عود بیماری. محصولات بزرگسال کیووی حاوی دئودورانت ها می باشد.
۱۶۵۳ - بایودرما به زودی
۱۶۵۴ - نوروا به زودی
۱۶۵۵ - سسدرما
۱۶۵۶ - عطر آریس

واژه های جدید

ناموجود

کتاب ها

محصولات صوتی

کارگاه ها و سمینارها

شرکت های آرایشی بهداشتی

سرفصل های سایت

۱۶۵۷ - صفحه اصلی احسان حسنانی دانش آموخته رشته مهندسی شیمی و کارشناس تحقیقات صنایع آرایشی بهداشتی. بیش از 1000 مقاله آموزنده و کاربردی در زمینه های مختلف، آرایشی بهداشتی مهندسی شیمی، ترجمه واژه های تخصصی، جدیدترین اخبار، معرفی برندها، معرفی شرکت ها، کارخانه ها، ایده ها، آموزش و بسیاری امکانات دیگر
۱۶۵۸ - مقالات آرایشی لینک مقالات آرایشی بهداشتی سایت احسان حسنانی را می توانید در این صفحه بیابید.
۱۶۵۹ - درباره من مدرس و برگزار کننده دوره های آموزشی مراقبت از پوست، احسان حسنانی کارشناس ارشد بیوتکنولوژی با بیست سال سابقه تحقیق در شیمی آرایشی بهداشتی و تولید محتوای آموزشی صوتی تصویری. نویسنده کتاب الفبای عطر و ده ها عنوان کتاب الکترونیکی و ویدئوی آموزشی رایگان.
۱۶۶۰ - دیکشنری در ده سال گذشته احسان حسنانی صدها مطلب در زمینه آرایشی بهداشتی ترجمه نموده است. اصطلاحات مفید آن مقالات در این صفحه گرد آوری شده است.
۱۶۶۱ - مطالب من لینک همه مقالات سایت احسان حسنانی را می توانید در این صفحه بیابید.
۱۶۶۲ - برندها اطلاعات برندهای معروف آرایشی بهداشتی توسط احسان حسنانی جمع آوری و در اینجا ارائه شده است. برای درخواست درج اطلاعات برند خود در این صفحه از طریق ایمیل با من تماس بگیرید.
۱۶۶۳ - فراورده ها محصولات آرایشی بهداشتی را به سه دسته مراقبت از مو، مراقبت از پوست و لوازم آرایش تقسیم بندی کرده ام. این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۶۶۴ - شرکت ها ترتیب این فهرست به عواملی مثل تعداد برندها، امکانات سایت، تعداد محصولات و علاقه شخصی احسان حسنانی به هر شرکت بستگی دارد. هر یک از این عوامل با ضریبی در یک فرمول قرار گرفته و در نهایت رتبه و جایگاه شرکت، در این لیست مشخص می شود.
۱۶۶۵ - مواد اولیه تقسیم بندی مواد اولیه صنایع بهداشتی آرایشی به سه دسته شیمیایی، گیاهی و بیوتکنولوژی از دیدگاه احسان حسنانی
۱۶۶۶ - عطریات تاریخچه عطر، تکنیک های عطر زدن، اشتباهات رایج در زدن عطر، نکات عطر و دیدگاه های احسان حسنانی در این زمینه
۱۶۶۷ - مراقبت از مو مقالات و دیدگاه های احسان حسنانی در زمینه تکنیک های مراقبت از مو، بهداشت مو، زیبایی مو، شستشوی مو، آرایش مو، مدل دادن به مو
۱۶۶۸ - مراقبت از پوست مقالات و دیدگاه های احسان حسنانی در زمینه تکنیک های مراقبت از پوست، زیبایی پوست، پاکسازی پوست، آرایش صورت
۱۶۶۹ - پوست و مو مراقبت از مو، مراقبت از پوست، آشنایی با جراحی های زیبایی، آشنایی با مراقبت های آرایشی بهداشتی.
۱۶۷۰ - روش ها عدم استفاده صحیح از روش صحیح و چگونگی مصرف، می تواند یک محصول آرایشی بهداشتی بسیار مرغوب را به یک کالای بی ارزش تبدیل کند. بنابراین باید بیاموزیم و درست مصرف کنیم.
۱۶۷۱ - گیاه ها یکی از مهمترین منابع اولیه محصولات آرایشی بهداشتی، گیاهان هستند. اسانس ها و روغن های گیاهی، جایگاه خاصی در فرمولاسیون های آرایشی دارند. روغن کرچک، نارگیل، آفتابگردان، زیتون و همچنی عصاره گیاهانی مثل چای و دانه انگور در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند.
۱۶۷۲ - ساختار پوست پوست بزرگ ترین عضو بدن است. وزن پوست در یک انسان بالغ 4 کیلوگرم و مساحت پوست 2 متر مربع می باشد.
۱۶۷۳ - رپورتاژ رپورتاژ آگهی ظاهری شبیه به سایر مقالات و مطالب دارند اما در واقع باسفارش قبلی و با هدف تبلیغ تهیه شده‌اند. احسان حسنانی آمادگی همکاری خود را برای نوشتن رپورتاژ برای برندها و شرکت های آرایشی بهداشتی اعلام می کند.
۱۶۷۴ - تماس تماس با احسان حسنانی فقط از طریق پیام گذاشتن در برنامه واتسپ با شماره 09101971690 امکان پذیر است. پیام های تان ترجیحا متنی باشد. از تماس تلفنی با این شماره خودداری فرمایید. برای تماس تلفنی با شماره منشی 02146040581 تماس بگیرید.
۱۶۷۵ - استخدام در صورت تمایل به استخدام در شرکتهای آرایشی بهداشتی، فرم استخدام شرکت مربوطه را پرکنید. ممکن است برخی شرکت ها در حال حاضر استخدام نداشته باشند. بهتر است برای هر شرکت رزومه اختصاصی تهیه کنید و در قسمتی که به خوبی دیده می شود به این سوال کلیدی پاسخ دهید که چرا شما برای این شغل مناسب هستید. در صورتیکه به مصاحبه دعوت شدید، قبل از مراجعه کمی در مورد شرکت مورد نظر تان مطالعه کنید.
۱۶۷۶ - کارجویان در صورتی که تمایل دارید در شرکت های آرایشی بهداشتی استخدام شوید، یک مقاله آموزشی رایگان در حوزه تخصصی خود بنویسید تا به همراه مشخصات شما در این سایت درج شود. این کار که نوعی بازاریابی محتوی است باعث می شود کسانی که به تخصص شما احتیاج دارند شما را با موتورهای جستجو پیدا کنند و با شما تماس بگیرند.
۱۶۷۷ - کتاب ها برای خرید کتاب ها، می توانید به فروشگاه اینترنتی سایت به آدرس shop.hosnani.com مراجعه کنید.
۱۶۷۸ - وب گردی
۱۶۸۰ - سرگرمی
۱۶۸۱ - اخبار
۱۶۸۲ - محصولات آموزشی محصولات آموزشی شامیل فیلم کارگاه های آموزشی: کارگاه لک، کارگاه آکنه، کارگاه راز جوانی و مجموعه آموزش های ویدئویی احسان حسنانی
۱۶۸۳ - محصولات صوتی محصولات آموزشی صوتی احسان حسنانی شامل فایل صوتی و اسلایدهای کارگاه ها و سمینارهای برگزار شده
۱۶۸۴ - محصولات ویدئویی محصولات آموزشی ویدئویی احسان حسنانی شامل فیلم کارگاه لک، فیلم کارگاه آکنه، شناخت پوست و مو

اخبار آرایشی بهداشتی

مواد اولیه آرایشی بهداشتی

۱۶۸۵ - افزودنی های شامپو افزودنی های شامپو افزودنی های شامپو این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۶۸۶ - لایه بردار، اکسفولیانت اسیدهای آلفاهیدروکسی و بتاهیدروکسی تغییراتی در لایه شاخی و لایه دانه دار اپیدرم ایجاد می کنند که باعث کاهش چسبندگی کورنئوسیت ها در نتیجه افزایش سرعت ریزش پوست می شود.
۱۶۸۷ - اسیدهای آلفا هیدروکسی اسیدهای آلفا هیدروکسی دسته ای از اسیدهای کربوکسیلیک هستند که روی اتم کربن آلفای آنها، یک گروه هیدروکسیل نشسته است. کربن آلفا به اتم کربن مجاور با گروه کربوکسیل گفته می شود.
۱۶۸۸ - امولسیفایر امولسیفایرها یا امولسیون سازها ترکیبات دارای بخش قطبی و غیرقطبی هستند که برای اتصال فاز آبی به فاز روغنی و تشکیل امولسیون در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند.
۱۶۸۹ - روغن ها پایه اصلی کرم ها و بسیاری از محصولات آرایشی رنگی، روغن است. روغن های آرایشی بهداشتی سه نوع معدنی، طبیعی و سنتزی هستند. پارافین مایع مثالی از روغن معدنی، روغن جوجوبا مثالی از روغن طبیعی و ایزوپروپیل میرستات مثالی از یک روغن سنتزی است.
۱۶۹۰ - فسفولیپیدها فسفولیپیدها، لیپیدهایی هستند که به علت برخورداری از گروه فسفات خاصیت دوقطبی دارند. ویژگی جالب این ترکیبات، تشکیل ساختار دو لایه ای است. فسفولیپیدها به عنوان کمک امولسیون ساز، تنظیم کننده ویسکوزیته و سامانه رهایش و رسانش در محصولات آرایشی بهداشتی کاربرد دارند. بسیاری از امولسیون های آرایشی بهداشتی، فسفولیپیدی هستند.
۱۶۹۱ - کاندیشن کننده مواد کاندیشن کننده مواد کاندیشن کننده این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۶۹۲ - آنتی اکسیدان آنتی اکسیدان همانطور که از نامش پیداست، از اکسیداسیون جلوگیری می کند. اکسیداسیون در محصولات آرایشی بهداشتی زیان آور بوده و می تواند سبب فساد محصول شود. آنتی اکسیدان ها با محدودکردن تشکیل رادیکال های آزاد با اکسایش مقابله می کنند.
۱۶۹۳ - دی هیدروکسی متیل کرومون دی هیدروکسی متیل کرومون یک ماده شیمیایی است که تأثیر رتینول را زیاد می کند و نیاز به استفاده از رتینول در محصولات آرایشی بهداشتی را با حفظ اثربخشی کاهش می دهد،.
۱۶۹۴ - سورفکتانت سورفکتانت ها مواد فعال کننده سطح هستند که پس از افزودن به آب، کشش سطحی آب را کاهش می دهند. سورفکتانت ها یک سر قطبی و یک سر غیرقطبی دارند.
۱۶۹۵ - کیوتن کوانیزیم کیوتن یک حامل انرژی است که به عنوان ماده اولیه در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد.
۱۶۹۶ - فیتواسفینگوزین اسفینگوزین یکی از لیپیدهای پوست است. فیتو اسفینگوزینها در واقع اسفینگوزین های گیاهی با خاصیت ضدالتهابی، ضد آکنه و ضدپیری هستند که به عنوان مواد اولیه در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارند.
۱۶۹۷ - هیالورونیک اسید نوعی گلایکوزآمینوگلایکن، یکی از مواد زمینه ای بافت همبند پوست، قوی ترین ماده جذب کننده رطوبت، مرطوب کننده پوست، مغذی، موثر در بهبود زخم
sodium hyaluronate

۱۶۹۸ - آکواپورین آکواپورین ها گذرگاه های مولکولی از جنس پروتئین هستند که در داخل غشاء سلول های پوست وجود دارند و نقش مهمی در حفظ رطوبت پوست دارند. اوسرین و اوناگرین دو برند آرایشی بهداشتی هستند که روی ترکیبات آکواپورین زیاد مانور می دهند.
۱۶۹۹ - گلیسرول گلیسیرین یک ترکیب قند الکلی با سه گروه هیدروکسیل و سه اتم کربن است. گلیسیرین یک رطوبت رسان معروف بوده و در لایه شاخی پوست به خوبی نفود می کند. گلیسیرین همچنین یکی از فاکتورهای مرطوب کننده طبیعی پوست است که از تجزیه فیلاگرین به طور طبیعی در پوست تشکیل می شود.
۱۷۰۰ - فیلترهای فرابنفش فیلترهای فرابنفش ترکیباتی هستند که در محصولات ضدآفتاب استفاده می شوند و از پوست در برابر پرتوهای زیانبار آفتاب محافظت می کنند. فیلترهای فرابنفش به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم بندی می شوند.
۱۷۰۱ - فاکتور مرطوب کننده طبیعی از هیدرولیز پروتئین فیلاگرین در پوست ترکیباتی مثل هیالورونیک اسید و گلیسیرین تشکیل می شود که عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست هستند. فرم سنتز شده این مواد در صنایع آرایشی بهداشتی به عنوان مرطوب کننده استفاده می شوند.
۱۷۰۲ - امولینت امولینت به معنای نرم کننده پوست است. امولینت ها با جایگزین نمودن بخشی از چربی های از دست رفته پوست، زبری پوست را برطرف نموده و اثر پوشاننده نیز دارند.
۱۷۰۳ - روغن اناگر از فشردن دانه های گیاه اوناگر، روغنی به دست می آید که 7 تا 10 درصد گامالینولنیک اسید دارد. روغن اوناگر ترکیب اصلی محصولات اوناگرین می باشد.
۱۷۰۴ - لیپیدها گامالینولنیک اسید یک اسید چرب کمیاب و بسیار با ارزش است. این اسید چرب برای بدن ضروری است.
۱۷۰۶ - فلاوونوئید ترکیبات آروماتیک و زرد رنگ گیاهان که به عنوان آنتی اکسیدان در محصولات آرایشی بهداشتی یافت می شوند.
۱۷۰۷ - آمینکسیل ترکیب تجاری ضد ریزش مو
۱۷۰۸ - سوربیتول سوربیتول یک ترکیب قند الکلی با شش اتم کربن و شش گروه هیدروکسیل است. نسبت به گلیسیرین رطوبت کمتری جذب می کند. اما بر خلاف آن، نسبت به نوسانات رطوبت محیط کمتر حساس است.
۱۷۰۹ - دی استیل بولدین یکی از پرکاربرد ترین فیلترهای فرابنفش، از ضد آفتاب های شیمیایی
diacetyl boldine

۱۷۱۰ - زینک پریتیون زینک پریتیون کمپلکس کئوردینانسی زینک با خواص ضدباکتری و ضدقارچ است که به عنوان مواد اولیه ضد شوره در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد.
۱۷۱۱ - دی اکسید تیتانیوم ضدآفتاب فیزیکی، مات کننده. تیتانیوم دی اکساید یکی از ترکیبات معدنی بسیار مهم در محصولات آرایشی بهداشتی مثل ضدآفتاب ها و همچنین کرم های مراقبت از پوست نظیر کرم ویتامین بریر موستلا می باشد.
۱۷۱۲ - اکسید روی ضدآفتاب فیزیکی، قابض، ضدعفونی کننده. اکسید روی یکی از ترکیبات معدنی با اهمیت در فرموله کردن محصولات ضدآفتاب است. فرم میکرونیزه اکسید روی، گسترده ترین طیف محافظت در برابر پرتوهای فرابنفش آفتاب را دارد.
۱۷۱۳ - بنتونیت خاک رس اسمکتایت نام دیگر بنتونیت است. بنتونیت خاصیت جالبی دارد: با جذب آب افزایش حجم پیدا می کند. بنتونیت در آب کلوئید تشکیل می دهد و خواص رئولوژیکی مطلوبی به فرمولاسیون های آرایشی بهداشتی می دهد.
۱۷۱۴ - مواد جاذب الرطوبه گلیسیرین، سوربیتول، پروپیلن گلایکول و سدیم هیالورونات به عنوان مواد جاذب الرطوبه در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند.
۱۷۱۵ - موم زنبور عسل قوام دهنده، پایدارسازی امولسیون های آرایشی، افزایش ظرفیت نگهداری آب
beeswax

۱۷۱۶ - اکنت ترکیب تجاری حاوی اولئانولیک اسید (مهارآنزیم پنج آلفا ردوکتاز، ضد سبورئیک)، نوردی هیدرو گوایارتیک اسید (ضد کراتوز و ضد التهاب) و ژل ضدباکتری
۱۷۱۷ - آیلیس ترکیب تجاری حاوی هسپریدین متیل چالکون (کاهش تراوایی مویرگی)، دی پپتید (افزایش گردش لنفاوی) و پالمیتوئیل تتراپپتید-3 (سفتی پوست اطراف چشم) برای کرم های دور چشم ضد خستگی (رفع پف و رفع تیرگی)
Aqua (and) Glycerin (and) Hesperidin Methyl Chalcone (and) Steareth-20 (and) Dipeptide-2 (and) Palmitoyl Tetrapeptide-7

۱۷۱۸ - سولفور گوگرد کلوئیدی به عنوان ماده ضدباکتری و قارچ کش در محصولات آنتی آکنه
sulfur

۱۷۱۹ - منتول ماده جامد آلی که به صورت سنتزی یا از برگ نعناع تولید می شود، خاصیت خنک کنندگی و محرک دارد
menthol

۱۷۲۰ - کرایسین ماده فلاونوئیدی موثر در کاهش رنگ قرمز ناشی از آهن و سایر محصولات تجزیه هموگلوبین که موجب تیرگی پوست اطراف چشم می شوند. کریسین در کنار ان هیدروکسی سوکسینیمید در کرم های ضد تیرگی دور چشم استفاده می شود.
Chrysin

۱۷۲۱ - اوره یکی از فاکتورهای طبیعی مرطوب کننده پوست NMF، قابلیت نگهداری آب روی سطح پوست
Urea

۱۷۲۲ - هیدروکورتیزون هیدروکورتیزون هورمونی است که توسط غدد فوق کلیوی ترشح می شود. این هورمون استروئیدی خاصیت ضدالتهابی دارد و به عنوان دارو استفاده می شود. مشابه این دارو، پلی ساکاریدهای به دست آمده از مخمر نان هستند که برای مصرف آرایشی بهداشتی کاربرد دارند.
۱۷۲۳ - آربوتین مهارکننده آنزیم تیروزیناز، 30 مرتبه فعال تر از کوجیک اسید
arbutin

۱۷۲۴ - ضد آلاینده آلودگی هوا و فلزات سنگین از عوامل آسیب رسان پوست هستند که در یک قرن اخیر مورد توجه قرار گرفته اند. استفاده از موادی مثل پلی ساکاریدها که می تواند با آلاینده هایی مثل فلزات سنگین کیلیت تشکیل دهند، یک راهکار آرایشی بهداشتی مدرن است.
۱۷۲۵ - آنتی سپتیک آنتی سپتیک یعنی گندزدا و میکروب کش. آنتی سپتیک ها معمولاً برای جلوگیری از عفونت استفاده می شوند. به عبارت دیگر ترکیبات ضدعفونی کننده هستند. البته ضدعفونی کننده هایی که در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند، با ضدعفونی کننده هایی که برای کف اتاق، توالت و فاضلاب به کار می روند، متفاوتند.
۱۷۲۶ - اسیدهای آمینه اسیدهای آمینه به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم بندی می شوند.
۱۷۲۷ - کلورلا کاهش استرس سلولی، تاثیر فوری در لیفتینگ پوست، افزایش سنتز کلاژن 1
Algae extract

۱۷۲۸ - گلایکوزآمینو گلایکن ماده زمینه ای ماتریس برون سلولی، مهار ماتریس متالوپروتئینازها
glycosaminoglycans

۱۷۲۹ - جلبک قهوه ای افزایش دهنده متابولسیم سلولی، موثر در تخلیه چربی (به علت برخورداری از ید ارگانیک)، قابل استفاده در محصولات لاغری و رفع پف زیر چشم، حاوی موکوپلی ساکاریدهای نرم کننده پوست (موسیلاژ) و پلی ساکاریدهای ضدالتهاب و ضدپیری
Fucus vesiculosus Extract

۱۷۳۰ - آپیژنین با افزایش گردش خون مویرگی در مویرگ های درمال پاپیلا با ریزش مو مقابله می کند.
apigenin

۱۷۳۱ - کافئین معروف ترین و پرکاربردترین نحریک کننده لیپولیز
caffeine

۱۷۳۲ - اسین ساپونوسید گیاهی، موثر در تخلیه ترکیبات ناخواسته، تقویت کننده مویرگ ها، منتول اثربخشی اسین را افزایش می دهد
escin

۱۷۳۳ - پلی فنل پلی فنول ها دسته ای از فلاونوئیدها هستند که به عنوان آنتی اکسیدان در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند.
۱۷۳۴ - گلوکونات منگنز منگنز باعث افزایش سنتز کلاژن و ترمیم پوست آسیب دیده می شود.
۱۷۳۵ - گلوکونات روی زینک یا روی نقش بسیار مهمی در فعالیت های حیاتی بدن دارد. گلوکونات روی برای تأمین این عنصر ارزشمند در محصولات آرایشی بهداشتی به کار می رود.
۱۷۳۶ - مخمر نان حاوی پلی ساکارید ارزشمند بتاگلوکان، تحریک کننده فیبروبلاست برای سنتز کلاژن بیشتر و دارای خاصیت آنتی اکسیدان
Saccharomyces Cerevisiae Extract

۱۷۳۷ - سیناکه پپتید سنتزی، مشابه واگلرین (زهر افعی)، آنتاگونیست بازگشت پذیر رسپتورهای استیل کولین ماهیچه های پوست صورت که با ممانعت از اتصال عصب به ماهیچه، موجب ریلکس شدن ماهیچه های پوست و عدم حرکت آنها می شود و به این ترتیب از تشکیل چروک جلوگیری می کند. دی پپتید دی آمینوبوتیروئیل بنزیل آمید دی استات
Glycerin (and) Aqua (and) Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate

۱۷۳۸ - سینکول پپتید سنتزی سه تایی، بیومیمتیک فاکتور رشد بافت TGF، پالمیتولیل تری پپتید 5، تحریک فیبروبلاست و افزایش سنتز کلاژن 1، مهار ماتریس متالوپروتئینازها
Palmitoyl Tripeptide-5 (and) Glycerin (and) Aqua

۱۷۳۹ - بلیدز ماده روشن کننده برگرفته از گل مروارید
Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract

۱۷۴۰ - کروماکر ترکیب تجاری حاوی دو عصاره گیاهی کاهش دهنده ملانین و افزایش دهنده کلاژن
Butylene Glycol (and) Sigesbeckia Orientalis Extract (and) Rabdosia Rubescens Extract

۱۷۴۱ - لومینسکین ترکیب تجاری حاوی دی استیل بولدین (مهارکننده آنزیم تیروزیناز، روشن کننده پوست) در تری گلیسیریدهای 8 و 10 کربنه (کاپریک و کاپریلیک)
Caprylic/Capric Triglyceride (and) Diacetyl Boldine

۱۷۴۲ - بیووایت بیواسکراب حاوی پلی هیدروکسی بوتیرات و اکسید تیتانیوم
Polyhydroxybutyrate (and) Titanium Dioxide (and) Blue 1 Lake (and) Ethylene Distearamide

۱۷۴۳ - پلی متیل سیلسکوئی اکسان ماده سیلیکونی، لایه ساز، روان کننده، نرم کننده پوست، ایجاد لطافت ابریشم روی پوست
polymethylsilsesquioxane

۱۷۴۴ - ان - هیدروکسی سوکسینیمید ماده شیمیایی موثر در کاهش رنگ قرمز ناشی از آهن و سایر محصولات تجزیه هموگلوبین. ان هیدروکسی سوکسینیمید در کنار کریسین در کرم های ضد تیرگی دور چشم استفاده می شود.
N-Hydroxysuccinimide

۱۷۴۵ - سیلاندیول سالیسیلات از مشتقات سیلانول می باشد، برای جبران سیلسیوم از دست رفته پوست استفاده می شود.
silanediol salicylate

۱۷۴۶ - سیکلوپنتا سیلوکسان نوعی دایمتیکون، ترکیب سیلیکونی ارگانیک که برای افزایش مقاومت فرمولاسیون در برابر نفوذ آب (ضدآب شدن) و همچنین برای افزایش خاصیت پراکنش (پخش شوندگی) محصول به فرمولاسیون اضافه می شود.
cyclopentasiloxane

۱۷۴۷ - اکتیل پالمیتات - اتیل هگزیل پالمیتات استر آرایشی، امولینت، پخش کنندگی خوب
ethylhexyl palmitate

۱۷۴۸ - پلی دکان هیدروژنیزه امولینت و مرطوب کننده، جایگزین روغن های معدنی
hydrogenated polydecene

۱۷۴۹ - ساکارز پالمیتات امولسیون کننده و مرطوب کننده
sucrose palmitate

۱۷۵۰ - بنزوفنون 3 0
benzophenone-3

۱۷۵۱ - آووبنزون آوو بنزون، فیلتر جاذب UVA
butyl methoxydibenzoylmethane

۱۷۵۲ - اوکتوکریلن برای افزایش پایداری نوری به فرمولاسیون اضافه می شود
Octocrylene

۱۷۵۳ - اکتیل متوکسی سینامات فیلتر جاذب UVB که بعد از مشتقات PABA بیشترین کاربرد را در کرم های ضد آفتاب دارند.
octyl methoxycinnamate

۱۷۵۴ - کلاژن هیدرولیز شده اولیگوپپتید کلاژن با وزن مولکولی پایین، مرطوب کننده و سفت کننده پوست، توالی اسیدهای آمینه: گلایسین، پرولین، هیدروکسی پرولین
hydrolyzed collagen

۱۷۵۵ - الاستین هیدرولیز شده الاستین هیدرولیز شده، اسیدهای آمینه و مواد غذایی مورد نیاز برای فیبروبلاست را فراهم می کند. لایه ساز و محافظ پوست.
hydrolyzed elastin

۱۷۵۶ - پروتئین شیر پروتئین شیر: مرطوب کننده و امولینت قوی. تأمین مواد غذایی و رطوبت پوست و مو. اسیدهای آمینه متنوع و کامل هستند به همین علت غنی ترین ماده مغذی پروتئین به شمار می آیند.
milk protein

۱۷۵۷ - شیر الاغ شیر الاغ از نظر پروتئین ها، املاح معدنی و امگا 3 شباهت زیادی به شیر مادر دارد. از این ترکیب برای تغیه و ترمیم پوست استفاده می شود.
donkey milk protein

۱۷۵۸ - پروتئین هیدرولیزشده ابریشم ترمیم کننده پوست
hydrolyzed silk protein

۱۷۵۹ - عصاره خاویار تقویت رشته های متصل کننده درم و اپیدرم (لامینین 5 و کلاژن 7)، افزایش سنتز گلایکوزآمینوگلایکن و کلاژن
caviar extract

۱۷۶۰ - پولولان پلی ساکارید خطی، تاثیر فوری در لیفتینگ پوست
pulullan

۱۷۶۱ - کیتوسان کیتین استیل زدایی شده، پلی ساکارید به دست آمده از پوشش سخت پوستان، دارای خاصیت ضدقارچی، افزایش دهنده نرمی و لطافت پوست و مو
chitosan

۱۷۶۲ - کائولین جذب کننده چربی
kaolin

۱۷۶۳ - میکا به عنوان پایه برای بارگذاری رنگدانه های طلایی و افزایش زیبایی محصول استفاده می شود
Mica (Natural hydrated aluminium silicate)

۱۷۶۴ - تالک ماده پرکننده و تشکیل دهنده بخش عمده محصولات آرایشی پودری و پودر بچه
Talc

۱۷۶۵ - پودر الماس افزایش درخشش پوست و زیبایی محصول
diamonds powder

۱۷۶۶ - هومکتانت هومکتانت ها دسته ای از مرطوب کننده ها هستند که به آن ها مواد جذب کننده رطوبت نیز می گویند.
۱۷۶۷ - اولئانولیک اسید مهارکننده آنزیم پنج آلفا ردوکتاز
oleanolic acid

۱۷۶۸ - نوردی هیدرو گوایارتیک اسید تنظیم کننده رشد سلولی بوده و با مهار هایپرکراتوسیز و اثر ضدالتهابی با آکنه مقابله می کند.
Nordihydroguaiaretic Acid

۱۷۶۹ - سوربیتان اولیوات ماده امولسیون ساز برگرفته از روغن زیتون
Sorbitan Olivate

۱۷۷۰ - هسپریدین متیل چالکون ماده شیمیایی کاهش دهنده تراوایی مویرگ ها: به این ترتیب از خروج گلبولهای قرمز و گلبول های سفید از مویرگ و وارد شدن آن به ماتریس برون سلولی جلوگیری می کند. گلبول های قرمز و محصولات ناشی از تجزیه هموگلوبین موجب تیرگی پوست اطراف چشم و گلبول های سفید (لکوسیت ها) موجب چروک شدن پوست اطراف چشم می شوند.
hesperidin methyl chalcone

۱۷۷۱ - گلیسریل لینولئات امولینت مشتق از گلیسرین و لینولئیک اسید
glyceryl linoleate

۱۷۷۲ - گلوکونات مس گلوکونات مس برای مهار آنزیم های ماتریس متالو پروتئیناز و همچنین افزایش توان کلاژن سازی فیبروبلاست ها به محصولات آرایشی بهداشتی افزوده می شود.
۱۷۷۳ - اسیدهای هیدروکسی آسیدهای آلفا و بتاهیدروکسی به شکل گسترده ای برای درمان مشکلات مختلف پوستی از جمله کاهش چروک ها در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارند.
۱۷۷۴ - کراس پلیمرهای آکریلات برای اصلاح ویژگی های رئولوژیکی فرمولاسیون های آرایشی بهداشتی از کراس پلیمرهای آکریلات استفاده می شود.
۱۷۷۵ - پیروویک اسید پیروویک اسید به عنوان لایه بردار و ضد میکروب در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود.
۱۷۷۶ - رزورسینول رزرسینول یک هیدروکسی فنل است که به عنوان ضدلک در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود.
۱۷۷۷ - بایوکانین بایوکانین A یک ترکیب ایزوفلاونی است که آنزیم ریزش مو و بروز آکنه (5 آلفا ردوکتاز) را مهار می کند. این ایزوفلاون ها خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارند.
۱۷۷۸ - آرابینو گالاکتان آرابینو گالاکتان که هم از منابع گیاهی به دست می آید و هم با روش های میکروبی استخراج می شود، از اتلاف رطوبت پوست جلوگیری نموده و باعث افزایش SPF و پایداری امولسیون های آرایشی بهداشتی می شود.
۱۷۷۹ - آرژیرلین پپتید بایومیمتیک بخش انتهایی رسپتورهای اسنپ، ریلکس کننده ماهیچه های صورت، ضد چروک با عملکرد شبیه بوتاکس
acetyl hexapeptide-8

۱۷۸۰ - پالمیتوئیل اولیگوپپتید پپتید ماتریکین محرک فیبروبلاست برای تولید کلاژن بیشتر
palmitoyl oligopeptide

۱۷۸۱ - ماتریکسیل ترکیب دو پپتید ماتریکین: پالمیتوئیل اولیگوپپتید و پالمیتوئیل تترا پپتید
palmitoyl oligopeptide, palmitoyl tetrapeptide-8

۱۷۸۲ - دی پپتید 2 افزایش گردش لنفاوی، موثر در تخلیه چربی ها و رفع پف زیر چشم
Dipeptide-2

۱۷۸۳ - پالمیتوئیل تتراپپتید سفت کننده پوست اطراف چشم
Palmitoyl Tetrapeptide-7

۱۷۸۴ - پالمیتوئیل تری پپتید 1 پپتید ماتریکین محرک فیبروبلاست برای تولید کلاژن بیشتر
palmitoyl tripeptide-1

۱۷۸۵ - بیوتینوئیل تری پپتید 1 پپتید تقویت شده با بیوتین، با تحریک متابولیسم سلولی با ریزش مو مقابله می کند.
biotinoyl tripeptide-1

۱۷۸۶ - افرای قندی عصاره افرای قندی حاوی اسیدهای آلفاهیدروکسی منبع گلیکولیک اسید
Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract

۱۷۸۷ - پرتقال عصاره پرتقال حاوی اسیدهای آلفاهیدروکسی منبع سیتریک اسید
Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract

۱۷۸۸ - لیمو عصاره لیمو حاوی اسیدهای آلفاهیدروکسی منبع سیتریک اسید
Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract

۱۷۸۹ - نیشکر عصاره نیشکر حاوی اسیدهای آلفاهیدروکسی منبع گلیکولیک اسید
Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract

۱۷۹۰ - زغال اخته عصاره زغال اخته حاوی اسیدهای آلفاهیدروکسی منبع آنتی اکسیدان های آنتوسیانین
Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract

۱۷۹۱ - آووکادو نرم کننده پوست
avocado oil

۱۷۹۲ - روغن دانه کرچک نرم کننده پوست
Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

۱۷۹۳ - روغن بادام شیرین نرم کننده پوست
Sweet Almond Oil (Prunus Dulcis Oil)

۱۷۹۴ - آلوئه ورا آلوئه ورا یکی از گیاهان ضد التهاب می باشد. موسیلاژهای ترشح شده از برگ های این گیاه، ژلی بی رنگ حاوی ۹۹/۵ درصد آب و مخلوط پیچیده ای از موکوپلی ساکاریدها می باشد. اگر برگ آلوورا را از سوپرمارکت یا سبزی فروشی خریداری کرده باشید، متوجه ماده ژلاتینی بی رنگی که در داخل برگ های آن وجود دارد، شده اید. این ماده ژلاتینی خاصیت ضدالتهابی دارد و علاوه بر کاربرد خوراکی، در صنایع آرایشی بهداشتی نیز کاربرد فراوانی دارد.
۱۷۹۵ - آلانتوئین آلانتوئین یک ماه ضدالتهاب قدیمی و نام آشنا است که به عنوان مواد اولیه در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد.
۱۷۹۶ - رومکس اکسیدنتالیس ماده روشن کننده برگرفته از گیاه رومکس، مهارکننده پنج آلفا ردوکتاز، ماده موثره تایروستات
rumex occidentalis extract

۱۷۹۷ - بامبو بامبو یا نی هندی گیاهیست که در جنگل های مرطوب و گرمسیر آسیا رشد می کند. بامبو 25 سانتی متر در روز قد می کشد و ظرف چند ماه هم قد درختانی می شود که چندین دهه از عمرشان می گذرد. بامبو هم خانواده گیاهانی مثل گندم و جو است. به عبارت دیگر، نوعی گراس یا علف است و درخت به شمار نمی آید.
۱۷۹۸ - جینکوبیلوبا جینکوبیلوبا یک درخت بسیار تنومند است. هزار سال عمر می کند و تا سی متر قد می کشد. برگ های جینکوبیلوبا حاوی ترکیبات پلی فنلی و فلاونوئیدی است که خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند.
۱۷۹۹ - جوجوبا در بیابان های آمریکای شمالی گیاهی شبیه کاکتوس لوله ای به نام جوجوبا وجود دارد که می تواند در شرایط بیابانی و گرمای طاقت فرسای آن منطقه به حیات خود ادامه دهد. روغن این گیاه، ترکیب بسیار عجیبی است. این روغن همانطور که در گرمای سوزان بیابان سالم مانده، بسیار در برابر اکسیداسیون مقاوم است. از این نظر می توان آن را با روغن عنبر ماهی یا اسپرم وال مقایسه کرد. اما بر خلاف روغن اسپرم وال بوی ماهی نمی دهد.
۱۸۰۰ - چای سبز چای سبز که خاستگاهش کشور چین است، دارای ترکیبات پلی فنلی با خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی است.
۱۸۰۱ - مورینگا مورینگا درختی از کشور هندوستان است که از دیرباز در طب سنتی استفاده می شود. کره مورینگا برای ساخت مرطوب کننده های استیکی در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. مزیت کره مورینگا به کره شی باتر آن است که کمتر برق می زند و کمتر روی پوست خاصیت چربی به جا می گذارد.
۱۸۰۲ - انار انار منبع خوبی برای تأمین ویتامین C (آسکوربیک اسید) و ویتامین B5 (پنتتونیک اسید)، پتاسیم و آنتی اکسیدان های فنلی می باشد.
۱۸۰۳ - مرمکی موکول مرمرک، گیاه مرمکی یا گیاه میر همگی مترادف هستند. رزین معطر گیاهی مرمکی برای تحریک لیپیدسازی و توقف لیپیدسوزی در صنایع آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. در ایران باستان رزین مرمکی را در عطرهای مخصوص بانوان استفاده می کردند.
۱۸۰۴ - اناگر اوناگر، گل مغربی یا گل پامچال یکی از گیاهان طب سنتی است. گیاه اوناگر منبع الهام برند آرایشی بهداشتی اوناگرین می باشد.
۱۸۰۵ - سیب وحشی سیب وحشی یا سیب خودرو، سیبی است که به صورت طبیعی و بدون آنکه به آن کود داده شود، رشد می کند. یک کمپانی سوئیسی نوعی خاص از این سیب ها تولید کرده و ادعا می کند سلول های بنیادی اش، شبیه سلول های بنیادی موجود در بالج فولیکول موی انسان است.
۱۸۰۶ - ختمی عصاره ریشه ختمی حاوی موسیلاژهای گیاهیست که حالتی شبیه به نشاسته خیس خورده دارد. ختمی را می توان مانند چای، دم نموده و نوشید. برند آرایشی بهداشتی فیتو از عصاره ریشه ختمی به وفور استفاده می کند.
۱۸۰۷ - شبدر قرمز عصاره شبدر قرمز حاوی بایوکانین A است.
۱۸۰۸ - هفت بند هفت بند یا نات گرس گیاهیست که دارای مقادیر زیادی فلاونوئید می باشد. عصاره این گیاه از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش و فروسرخ محافظت می کند.
۱۸۰۹ - لاوندر لاواند، لاوندر یا اسطوخدوس گیاهیست آفتاب دوست که هم به صورت خودرو رشد می کند و هم می توان آن را کشت نمود. کاربرد اصلی لاوندر استفاده از اسانس روغنی آن در صنایع عطرسازی است. اما جایگاه ویژه ای نیز در تزئین فضای سبز شهری دارد. گل های لاواند را در پارک های تهران هم می توان پیدا نمود. لاواند در فصل مرداد شکوفه زده و گل می دهد.
۱۸۱۰ - لوتوس سوسن آبی یا لوتوس گیاهیست که ریشه آن در آب و برگ و گل های آن در هوا قرار دارد. ساقه بلندی دارد و برگ های آن پیاله ای شکل است.
۱۸۱۱ - مورت مورد، مورت، آس و ریحان نام های مترادفی هستند که به درخت مورد اطلاق می شوند. برگ و میوه مورد دارای تانن ها، مواد رزینی، کامفن و اسانس می باشد.
۱۸۱۲ - شیتاکه شیتاکه یک قارچ خوراکیست که دارای پروتئین هایی به نام سیرتوئین می باشد. سیرتوئین ها مقاومت فولیکول های مو را افزایش می دهند.
۱۸۱۳ - نیلوفر آبی نیلوفر آبی گیاهیست حاوی آلکالوئیدها، گلیکوزید و تنین ها که برای تهیه لوسیون های آرامبخش پوست استفاده می شوند.
۱۸۱۴ - کاسنی تقویت فلورای نرمال پوست
Cichorium intybus

۱۸۱۵ - شاه بلوط شاه بلوط اروپایی حاوی ساپونین های تری ترپنوئیدی مثل آئسین، کومارین ها و فلاونوئیدها می باشد. خاصیت قابض، رفع کوپروز، تونیک، روشن کنندگی، ضد التهاب و ترمیم زخم از آن گزارش شده است.
Aesculus hippocastanum

۱۸۱۶ - بابونه رومی اسانس ها ، عصاره ها و ترکیبات به دست آمده از گیاه آنتمیس نوبیلبیس یا بابونه رومی در صابون ها، محصولات حمام و محصولات مختلف آرایشی بهداشتی استفاده می شود.
Anthemis nobilis flower extract

۱۸۱۷ - سنتلا آسیاتیکا ضد التهاب گیاهی، ضد آلرژی، ترمیم کننده
Centella asiatica

۱۸۱۸ - پاپیتال پاپیتال، حاوی ترکیبات مشابه هدرین، فلاونوئیدها، ساپونین ها، پلی فنولیک اسیدها. تحریک کننده گردش خون به علت وجود ساپونین ها. ضد التهاب. ضد میکروب.
Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract

۱۸۱۹ - برگ بو گیاه ادویه ای با برگ ها معطر
Laurus (Bay) Nobilis Extact

۱۸۲۰ - قدیفه عصاره سلول های بنیادی یاسمین به صورت چند سطحی از سیستم کلاژن پوست محافظت نموده و تکثیر و تقسیم سلول های کلاژن را متعادل می کند. از اتلاف کلاژن در اثر پیری پوست جلوگیری نموده و ترکیبات مهم از دست رفته پوست را بازیابی می کند. عصاره سلول های بنیادی گل قدیفه چروک های اطراف چشم را کاهش می دهد. از اتلاف کلاژن جلوگیری نموده و موجب سفتی و بازسازی پوست ناحیه اطراف چشم می گردد. میزان فنیل پروپانوئید در این عصاره با روش تیتراسیون اندازه گیری شده و گارانتی شده است.
LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT (and) GARDENIA JASMINOIDES CALLUS CULTURE

۱۸۲۱ - رز وحشی رز وحشی، عصاره هیدروالکلی رزا کانینا
Rosa canina Extract

۱۸۲۲ - سویا سویا یکی از پرکاربردترین گیاهان آرایشی بهداشتی است. ژنستئین به کار رفته در محصولات لاغری از دانه سویا به دست می آید. بیولیپیدهای آlیسول تریو از سویا به دست می آید. الاستورگولاتور موستلا پروتئین هیدرولیز شده سویا است. عصاره سویا سرشار از ایزوفلاوون ها می باشد که نوعی فیتواستروژن به شمار می آیند.
۱۸۲۳ - نگهدارنده برای جلوگیری از فساد میکروبی محصولات آرایشی و بهداشتی، معمولا بخش اندکی از فرمولاسیون را به مواد پرزرواتیو مثل پارابن ها و ایزوتیازولینون ها اختصاص می دهند که به آن ها نگهدارنده می گویند.
۱۸۲۴ - بنزالکونیوم کلراید بنزالکونیوم کلراید یک ماده سورفکتانت کاتیونی است که برای مهار رشد میکروارگانیسم ها در شامپوها و پاک کننده ها استفاده می شود. بنزالکونیوم کلراید کف حاصل از مواد شوینده را نیز تقویت می کند.
۱۸۲۵ - پلی کواترنیوم 10 نمک آمونیومی چهارتایی هیدروکسی اتیل سلولز دارای بار الکتریکی مثبت
polyquaternium-10

۱۸۲۶ - پلی کواترنیوم 7 کاندیشنر کاتیونی برای پوست و مو، کمک به گره گشایی مو، افزایش لغزندگی و شانه خوری مو در حالت خیس
polyquaternium-7

۱۸۲۷ - تگزاپون مقاله احسان حسنانی با عنوان تگزاپون چیست؛ تگزاپون یا سدیم لوریل اتر سولفات پرکاربردترین سورفکتانت صنایع بهداشتی آرایشی است
۱۸۲۸ - سورفکتانت های آمفوتری سورفکتانت های آمفوتری سورفکتانت های آمفوتری این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۲۹ - سورفکتانت های آنیونی سورفکتانت های آنیونی سورفکتانت های آنیونی این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۳۰ - سورفکتانت های کاتیونی سورفکتانت های کاتیونی سورفکتانت های کاتیونی این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۳۱ - سورفکتانت های غیر یونی سورفکتانت های غیر یونی سورفکتانت های غیر یونی این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۳۲ - سورفکتانت های شامپو سورفکتانت های شامپو سورفکتانت های شامپو این مقاله توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۳۳ - بتائین بتائین: سورفکتانت آمفوتری که کف پایدار تشکیل می دهد. به شامپو خاصیت نرم کنندگی داده و بار الکتریکی ناشی از سورفکتانت های آنیونی را خنثی می کند.
betaine

۱۸۳۴ - دی سدیم کوکو آمفو استات سورفکتانت آمفوتری ملایم به عنوان سورفکتانت ثانویه، تقویت کننده کف، افزایش ویسکوزیته به فرمولاسیون شامپو اضافه می شود.
disodium cocoamphodiacetate

۱۸۳۵ - سولفوسوکسینات سولفوسوکسینات: سورفکتانت آنیونی ملایم، می تواند هم به عنوان سورفکتانت اولیه و هم ثانویه استفاده شود. کف خوبی تشکیل می دهد. سازگاری بالایی با پوست دارد.
disodium laureth sulfosuccinate

۱۸۳۶ - سدیم لوریل اتر سولفات پرکاربردترین سورفکتانت آنیونی، کف عالی تشکیل می دهد (حتی در آب سخت).
sodium lauryl ether sulfate

۱۸۳۷ - پلی ساکاریدها پلی ساکاریدها مثل گالاکتان ها، فیوکان ها و گلوکومانانها، مولکول های پلی ساکاریدی هستند که در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند.
۱۸۳۸ - سلولز 0
Cellulose

۱۸۳۹ - مانیتول 0
Mannitol

۱۸۴۰ - مالتودکسترین مالتودکسترین، ماده قندی به دست آمده از هیدرولیز نشاسته می باشد. ماده جاذب، نقش سازنده در فرمولاسیون، پایدارکننده امولسیون، لایه ساز، تعلیق ساز.
maltodextrin

۱۸۴۱ - دی هیدروکسی استون دی هیدروکسی استون ماده مؤثره اغلب محصولات برنزه کننده است. این ماده با آمینواسیدهای پوست واکنش شیمیایی داده و پوست را قهوه ای می کند. این واکنش ها به صورت آنی انجام نمی شوند.
۱۸۴۲ - رتینیل پالمیتات رتینیل پالمیتات، فرم پایدارشده رتینول می باشد. ویتامین نرمال ساز. به دنبال فعالیت های آنزیمی در پوست تبدیل به رتینوئیک اسید یا رتینول مادر می شود و علائم پیری را برطرف می کند.
Retinyl Palmitate

۱۸۴۳ - نیاسین آمید نیاسین آمید فرم فیزیولوژیکی نیاسین یا ویتامین B3 است که جزء تشکیل دهنده اساسی آنزیم های کمکی اکسایشی کاهشی به نام های NAD و NADP می باشد. آنزیم های یاد شده، نیروی محرکه متابولیسم سلول ها هستند.
niacinamide

۱۸۴۴ - ایزوترتینوئین ایزوترتینوئین شکلی از ویتامین A است که برای درمان مشکلات پوستی در محصولات دارویی استفاده می شود. فرم خفیف شده آن یعنی رتینول و مشتقات آن برای کاربردهای آرایشی بهداشتی مناسب هستند.
۱۸۴۵ - رتینوئیک اسید رتینوئیک اسید یکی از فرمهای ویتامین A است که فرزند رتینول به شمار می آید. رتینوئیک اسید به شکل مستقیم در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده نمی شود.
۱۸۴۶ - رتینول رتینول و مشتقات آن همگی شکل های مختلف ویتامین A هستند. رتینول با افزایش نوسازی سلولی چروکها را کاهش می دهد.
۱۸۴۷ - ویتامین ها ویتامین های گروه های A,B,C,E که در محصولات آرایشی بهداشتی کاربرد بیشتری دارند به ویتامین های زیبایی مشهورند.
۱۸۴۸ - کاروتنوئید کاروتنوئیدها از مشتقات ویتامین A هستند که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشند. کاروتنوئیدها هم به صورت دهانی و هم به شکل موضعی استفاده می شوند.
۱۸۴۹ - پنتنول دپنتنول یا پرو ویتامین B5 برای رطوبت رسانی به پوست و همچنین خواص تسکینی اش در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود.
۱۸۵۰ - آسکوربیک اسید آسکوربیک اسید: آنتی اکسیدان، افزایش سنتز کلاژن، ضد لک
ascorbic acid

۱۸۵۱ - بیوتین بیوتین: ویتامین قابل حل در آّب، مرطوب کننده، درخشان کننده مو. برای متابولیسم بدن ضروری است.
Biotin

۱۸۵۲ - پرو ویتامین B5 پروویتامین، مرطوب کننده قوی، تسکین دهنده، از مشتقات پنتتونیک اسید. با قدرت نفوذ به داخل پوست، مو و ناخن.
D-panthenol

۱۸۵۳ - توکوفریل استات توکوفریل استات خاصیت آنتی اکسیدان داشته، از سلول های پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارد. کشسانی پوست را بهبود می بخشد. کاربرد ویژه ای در محصولات ضد آفتاب دارد. توکوفریل استات بر خلاف توکوفرول در برابر حرارت و اکسیژن پایدار است.
tocopheryl acetate

۱۸۵۴ - واکس ها یا موم های آرایشی بهداشتی واکس یا موم از دیدگاه شیمی، استر یک اسید چرب و یک الکل چرب است. واکس ها از اجزاء اصلی رژ لب و سایر محصولات آرایشی بهداشتی قلمی یا استیکی هستند. موم ها به چهار گروه حیوانی، گیاهی، معدنی و سنتزی طبقه بندی می شوند.
۱۸۵۵ - آنتی تیروزیناز تیروزیناز آنزیم تبدیل کننده تایروسین به فرم اکسید شده آن می باشد و آنتی تیروزیناز به ماده ای گفته می شود که تایروسین را مهار کند.
۱۸۵۶ - هیدروکینون هیدروکینون یک ماده شیمیاییست که با مهار آنزیم تیروزیناز، ملانین سازی را متوقف می کند. هیدروکینون رایج ترین ترکیبیست که در محصولات ضد لک و روشن کننده استفاده می شود.
۱۸۵۷ - کارمین در صنایع آرایشی از رنگدانه ها مختلفی استفاده می شود. یکی از رایج ترین رنگدانه هایی که به عنوان پیگمت های طبیعی در ساخت رژ لب ساخته میشود رنگدانه ای به نام کارمین است که از حشرات قرمز رنگ و پشه مانندی که cochineal نام دارد به دست می آید.

محصولات آرایشی بهداشتی

۱۸۵۸ - شامپو چیست؟ برخلاف تصویر رایج که شامپو را یک محصول شوینده می دانند، شامپو جزء دسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی قرار می گیرد.
۱۸۶۰ - شامپو خنک کننده در شامپوهای خنک کننده از ترکیبی به نام منتول استفاده می شود که پوست را تحریک نموده و احساس خنکی به جای می گذارند.
۱۸۶۱ - کاندیشنر چیست؟ کاندیشنر یا نرم کننده مو محصولاتی هستند که در حمام، بعد از شامپو کردن، برای نرم کردن موها استفاده می شوند.
۱۸۶۲ - شبه بوتاکس خیلی از کرم ها ادعا می کنند که مشابه بوتاکس عمل می کنند. اما اگر بوتاکس را روی پوست بمالید، آیا کار بوتاکس تزریقی را انجام می دهد؟
۱۸۶۳ - دکلره مو اگر بخواهید رنگ موهایتان را سه درجه از رنگ فعلی روشن تر نمایید، باید اول موها را دکلره کنید.
۱۸۶۴ - رنگ مو موهایتان زودتر از آنچه فکر می کردید سفید شده؟ آیا دوست دارید موهایتان را بعد از مدتها رنگ کنید و تنوعی به ظاهرتان بدهید؟ پس این مقاله را حتما بخوانید.
۱۸۶۵ - کلد کرم اگر تا کنون از کلدکرم ها استفاده کرده باشید حتما متوجه شده اید که پوست را خنک نمی کنند. ولی چرا به آنها کلد کرم می گویند؟ آیا آنطور که برخی معتقدند، کلد کرم پوست را سیاه می کند؟
۱۸۶۶ - کرم ها کرمها معمولاً امولسیون های آب در روغن هستند. برخلاف لوسیون خیلی رقیق و آبکی نیست اما برعکس روغنها خیلی چرب نیستند.
۱۸۶۷ - ماسک صورت حتما در فیلم ها دیده اید که خانمهای میانسال روی پوست صورت را با لایه ای خمیری شکل می پوشانند و روی تخت دراز می کشند. یا خانمهایی که خیار و لیمو روی پوست می گذارند! چرا آنها این کار را می کنند؟
۱۸۶۸ - مرطوب کننده اهمیت رطوبت رسانی به پوست، این روزها بر کسی پوشیده نیست. خانم و آقا فرقی ندارد. تقریبا همه از کرم های مرطوب کننده استفاده می کنند.
۱۸۶۹ - گلت برای صاف کردن موهای فر و وزدار اگر از سشوار و دیگر روش های گرمایی و موقتی خسته شده اید و به دنبال راه حل دائمی می گردید این مقاله را بخوانید.
۱۸۷۰ - مدل دهنده مو ژل، اسپری، موس، واکس مو ... اینها جرزء دسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی مدل دهنده مو قرار می گیرند.
۱۸۷۱ - واکس مو واکس مو را معمولاً آقایان استفاده می کنند. واکس مو از نظر قوام شبیه وازلین است اما از وازلین چسبنده تر و سفت تر است.
۱۸۷۲ - صاف کننده شیمیایی مو محصولات صاف کننده مو دو دوسته هستند. صاف کننده های ملایم فیزیکی و صاف کننده های شیمیایی. صاف کننده های شیمیایی مکانیزمی مشابه فرکننده های شیمیایی دارند. به این صورت که یک ماده شیمیایی مثل تیوگلیکولیک اسید، پیوندهای گوگردی مو را از هم گسیخته و بعد از شکل دادن مو به حالت دلخواه، با مواد قلیایی خنثی می شود.
۱۸۷۳ - محلول های ضد ریزش مو در بازار پرهیاهوی محصولات آرایشی بهداشتی خیلی از محصولات، خیلی ها ادعا می کنند محصولشان ضد ریزش مو است. اطلاعات صحیح و بی طرف خیلی کم یاب شده.
۱۸۷۴ - ضدعرق آنتی پرسپیرانت هایا ضدعرق ها دسته از محصولات آرایشی بهداشتی است که به منظور کاهش تعریق و کاهش بوی بد ناشی از تعریق استفاده می شوند.
۱۸۷۵ - دئودورانت، ماده ضدبو دئودورانت نام دیگر محصولات آرایشی بهداشتی ضدبو یا خوشبوکننده است که بر خلاف ضد عرق ها، تعرق را کاهش نمی دهند بلکه بوی بد عرق را می پوشانند یا باکتری های مولد بوی بد را از بین می برند
۱۸۷۶ - محصولات لاغرکننده اگر ماهواره می بینید حتما چپ و راست تبلیغ انواع و اقسام محصولات آرایشی بهداشتی و قرص های لاغر کننده را شنیده و دیده اید.
۱۸۷۷ - صابون صابون نقش بسیار مهمی در بهداشت فردی ایرانی ها دارد. حمام بدون صابون برای خیلی از ماها معنی ندارد.
۱۸۷۸ - خمیردندان شاید باور نکنید اما مطابق تعریف، خمیردندان جزء دسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی قرار می گیرد.
۱۸۷۹ - فرکننده های مو فر کردن موها با از بین بردن پل های گوگردی اسکلت اصلی مو و تشکیل مجدد آن عمل می کند. کاهش، تغییر آرایش و اکسایش سه مرحله اصلی هر فرکننده شیمیایی است.
۱۸۸۰ - دترجنت دترجنت ها یا محصولات شوینده معمولاً برپایه سورفکتانت هستند. مواد کف کننده، پرکننده، افزاینده؛ آنزیمها ها و غیره به فرمولاسیون شوینده ها اضافه می شود تا اثر بخشی آن را افزایش دهند.
۱۸۸۱ - آنتی سلولیت آنتی سلولیت را معمولاً مترادف با لاغری و سلولیت را مترادف با چاقی موضعی تعبیر می کنند.
۱۸۸۲ - محصولات ضدآفتاب در هنگام خرید محصولات ضد آفتاب به نکات زیر توجه نمائید، محصولات مراقبت از پوست در برابر آفتاب، این مطلب توسط احسان حسنانی نوشته شده است.
۱۸۸۳ - برنزه کننده به جای حمام آفتاب گرفتن و قرار دادن پوست در معرض آفتاب سوختگی و سرطان، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از کرم ها، روغنها، اسپری ها و سایر محصولات آرایشی بهداشتی برنزه کننده پوست استفاده کنند.

دانستنی های عطر و ادکلن

۱۸۸۴ - تاریخچه عطر استخراج اسانس قدمتی طولانی دارد. وجود ادوات سفالین تقطیر که قدمتی 5000 ساله دارند، وجود گلاب در ایران و رم باستان از جمله شواهد استفاده از مواد خوشبو در تاریخ بشر است. در قرن 16 میلادی، کتابی چاپ شد که در آن 60 گیاه اسانس دار معرفی شده بود. شهر گراس در فرانسه و شهر کلن در آلمان محل تولید عطر و اسانس از قرن 18 میلادی تاکنون می باشند. سنگ نگاره هایی وجود دارد که مصریان باستان را در حال عطرسازی نشان می دهد. غالیه، دستنبو، شمامه، عبیر از جمله مواد معطری هستند که در آثار شعرای ایرانی یافت می شوند.
۱۸۸۵ - مواد اولیه صنایع عطرسازی مواد اولیه طبیعی صنایع عطر سازی به دو دسته گیاهی و حیوانی تقسیم بندی می گردد.
۱۸۸۶ - آشنایی با عطریات ادکلن، ادوتوالت و ادوپرفیوم به انواع عطر با درجات الکلی مختلف و درصد اسانس متفاوت اشاره دارد.
۱۸۸۷ - قدیمی ترین کارخانه عطرسازی در شهر پیرگوس، شمال قبرس زادگاه آفرودیت ویرانه های قدیمی ترین کارخانه عطرسازی جهان که قدمتی 4000 ساله دارد و بر اثر زلزله ای تا سال 2005 زیر خاک دفن شده بود، کشف شد. اشیاء به دست آمده از این کشف باستان شناسی، اکنون در موزه ای در ایتالیا نمایش داده می شود.
۱۸۸۸ - ترکیبات اسانس اسانس های روغنی از ملکولها و ترکیبات آروماتیک تشکیل شده اند.
۱۸۸۹ - هرم بویایی رایحه عطر را می توان به یک هرم تشبیه کرد که روایح سنگین در قسمت پایه و روایح فرارتر در قسمت نوک هرم قرار می گیرد. رایحۀ عطر از لایه ها یا نت های مختلفی تشکیل شده است. چیزی که از بطری عطر استشمام می کنیم، رایحه فوقانی یا پیش رایحه است. بدنه اصلی عطر را رایحه میانی آن تشکیل می دهد. چند ساعت پس از مصرف، بویی به مشام می رسد که در واقع رایحه پایه ای یا نت ماده زمینه ای عطر است.
۱۸۹۰ - ویژگی های عطر خوب رایحه عطر باید یكنواخت باشد و پس از قرار گرفتن روی پوست تغییر ماهیت ندهد. یک عطر خوب باید دوام داشته باشد و احساس لذت در شخص ایجاد کند.
۱۸۹۱ - آنالیز اسانس های روغنی آنالیز اسانس های روغنی بسیار مشکل است. زیرا یک اسانس از صدها ترکیب تشکیل شده است. 
۱۸۹۲ - اسانس روغنی لاواند اسانس روغنی لاواند معمولاً از سرشاخه های گلدار گیاه و با روش تقطیر جداسازی می شود. 
۱۸۹۳ - آروماهای گیاهی عصاره به محصولات استخراج گفته می شود كه بر اساس مكانیزم «حلالیت» جداسازی گردیده اند.
۱۸۹۴ - تولید محصولات معطر گیاهی روش های جداسازی محصولات معطر گیاهان بر اساس مكانیزم جداسازی تقسیم بندی می شوند.
۱۸۹۵ - اسانس روغنی اسانس های روغنی، اسانس هایی هستند که قوامی شبیه روغن دارند و مثل روغن روی آب می ایستند. به همین علت نام اسانس های روغنی را روی آن ها گذاشته اند.
۱۸۹۶ - اسانس گیری با فشردن فشردن یکی از روش های اسانس گیری از گیاهان است. اسانس روغنی مرکبات که به حرارت حساس است، با روش فشردن استخراج می شود.
۱۸۹۷ - کتاب بازاریابی با رایحه بازاریابی رایحه یا بازاریابی با رایحه یک روش کاملاً جدید برای ترغیب مشتری به خرید است. کتاب الکترونیکی بازاریابی با رایحه توسط احسان حسنانی نوشته شده است. در این کتاب می خواهیم در مورد حس بویایی صحبت کنیم. چرا که به علت رابطه تنگاتنگ آن، با بخش حسی مغز که به آن لیمبیک می گویند، نقش بسیار مهمی در افزایش فروش شما و بهتر کردن تصویر برند شما در ذهن مشتری دارد.
۱۸۹۸ - بازاریابی با رایحه بازاریابی رایحه یعنی از حس بویایی در تبلیغات و بازاریابی استفاده کنیم. آیا می دانید که کمتر از 3 درصد شرکت های موفق دنیا از بویایی در تبلیغات و بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند؟ آیا می خواهید با پیوستن به این سه درصد از رقیبان خود چندین قدم جلو بیفتید؟ پس مطالعه کتاب الکترونیکی بازاریابی رایحه تالیف احسان حسنانی را از دست ندهید.
۱۸۹۹ - مغز سه گانه مغز یکی از پیچیده ترین مخلوقات خدا است و علوم تخصصی مغز خیلی پیچیده هستند. اما برای سادگی فهم این سازه بسیار پیچیده، بهتر است از مدل مک لین استفاده کنیم. مطابق این مدل، مغز از سه قسمت تشکیل شده است که از درونی ترین لایه به بیرونی ترین لایه عبارتند از مغز قدیم، مغز احساسی و مغز منطقی
۱۹۰۰ - بوی برند قدرت حس پنجم را دست کم نگیرید. به استراتژی بازاریابی خود، خلق رایحه را نیز اضافه کنید. شما در هر کسب و کاری که باشید، برای برنامه ریزی و رشد برندتان می توانید این سوال ارزشمند را از خودتان بپرسید: برند من چه بویی دارد؟ درست خوانده اید! نپرسیدیم لوگوی آن چه شکلی است یا چه رنگی را در ذهن خریدار تداعی می کند. پرسیدیم چه بویی دارد و چگونه رایحه برند شما در ذهن مصرف کننده نقش خاطره می زند و آیا او را برای خرید تحریک می کند؟
۱۹۰۱ - اثر هاله ای اثر هاله ای می گوید مردم در ناخوداگاه خود ویژگی های مثبت و منفی را تعمیم می دهند. همین اثر هاله ای می تواند به علت وجود بوی خوب یا بوی بد بوجود آید. در مورد محصول یا فروشگاه شما هم اثر هاله ای وجود دارد. ممکن است دو فروشگاه دریک مکان، هر دو یک چیز را بفروشند، اما فروشگاهی که تهویه بهتری دارد و رایحه مطبوع تری در محیط آن پراکنده است معمولا انتخاب مشتری خواهد بود. وقتی در انتخاب بین دو محصول شک می کنیم، ذهن ما به صورت نا خودآگاه گرایش به محصولی دارد که بوی بهتری دارد.
۱۹۰۲ - اعتیاد به بوی بد آیا می دانستید بسیاری از بوهایی که به نظر ما بوی بد است، اعتیاد آور بوده و خیلی ها بدون اینکه به کسی بگویند آن بوها را دوست دارند و از آن بوها لذت می برند؟
۱۹۰۳ - شیمی بدن زوج هایی که شیمی بدن یکسان دارند، سازش کمتری با یکدیگر دارند. در عوض افرادی که شیمی بدن متفاوت دارند با یکدیگر سازگارتر هستند و حتی کیفیت روابط جنسی آنها بهتر است.
۱۹۰۴ - ادوتوالت یا ادوپرفیوم انتخاب بین EDP و EDT بیشتر یک مساله شخصی است. بستگی دارد تا چه حد می خواهید عطرتان قوی باشد و رایحه شدیدتری داشته باشد. اما به طور کلی برای یک فرد مشخص در هوای مرطوب بهتر است ادوتوالت استفاده شود زیرا درصد اسانس آن کمتر بوده و شدت رایحه کمتری دارد. اما در هوای خشک، ادوپرفیوم ترجیح داده می شود.
۱۹۰۵ - خاطره سازی عطر روایح با احساسات و خاطرات رابطه تنگاتنگ دارند. برخی دانشمندان معتقدند، قدرت خاطره سازی حس بویایی بیشتر از دیگر حواس پنج گانه بیشتر است.
۱۹۰۶ - گران ترین عطر جهان گران ترین عطر دنیا Clive Christian Imperial Majesty نام دارد که فقط 10 تا از آن تولید شده است. قیمت این عطر 215 هزار دلار است که با دلارِ 4000 تومان حدود 860 میلیون تومان است! (معادل پول یک دستگاه پورشه کاین در بازار ایران). جالب است بدانید پورشه کاین 2017 کاملا مجهز، در آمریکا 90 هزار دلار است. یعنی با پول یک بطری از این عطر، می توان در آمریکا، 2 تا از این پورشه ها خرید و 35 هزار دلار هم پس انداز کرد!
۱۹۰۷ - گران ترین عطر ایران با بررسی که روی بازارهای آنلاین عطر انجام دادم، ظاهرا عطرهای گران قیمتی که به صورت روتین در فروشگاه ها وجود دارد و خرید و فروش می شود موارد زیر هستند:
۱۹۰۸ - عطر و میل جنسی در این عطرها از ترکیبات هورمونی حیوانات (فِرُمُون ها ) یا ترکیبات مشابه آنها استفاده شده و ادعا کرده اند که باعث تحریک میل جنسی جنس مخالف می شود.
۱۹۰۹ - عمق عطر عطرهای خوب از لایه های مختلف تشکیل شده اند. به عبارت دیگر وقتی عطر می زنیم، یک ساعت بعد یک بویی می دهند و 2 ساعت بعد بوی دیگری دارند و با گذشت زمان روایح متنوعی را منتشر می کنند. عطری که این ویژگی را دارد عمق دارد.
۱۹۱۰ - ترکیبات عطر یک عطر عمدتا از سه بخش تشکیل شده است: اسانس، ماده حامل، مواد افزودنی. بخش اصلی عطر را ماده معطر یا اسانس آن تشکیل می دهد. برای رقیق کردن اسانس از حامل ها یا حلّال ها استفاده می شود. گاهی برای افزایش مرغوبیت عطرها، موادی به فرمولاسیون عطر اضافه می شود که نه در دسته بندی اسانس قرار می گیرد و نه ماده حامل است. به این ترکیبات افزودنی های عطر گفته می شود.
۱۹۱۱ - ماندگای عطر در مورد ماندگاری عطر یک نکته را بگویم: لزوما ماندگاری به معنای بالا بودن کیفیت عطر نیست. اگر ماندگاری عطر برایتان مهم است توصیه می کنم اجازه دهید عطری که روی پوستتان امتحان کردید تا صبح روی پوست تان باقی بماند. صبح روز بعد، عطر را ببویید تا رایحه پایه ای عطر را نیز امتحان کنید.
۱۹۱۲ - نظیرسازی عطر یک عطرساز وقتی می خواهد عطر جدیدی بسازد، باید شاهکارهای عطری را مورد آنالیز قرار دهد. اجزای آنها را کشف کند و به نحوی دیگر به هم بیامیزد تا عطری هم خانواده آن عطر موفق بسازد.
۱۹۱۳ - نوت و آکورد عطر به بوی خاص یک ماده منفرد، نُوت می گویند. به مخلوط دو یا تعداد بیشتری ماده که زمینه بویایی یکسان دارند، آکورد گفته می شود.
۱۹۱۴ - شایعات عطر مراقب عطر قاتل باشید! عطر برای زنان است. عطر مردانه نداریم! هرچه اسانس عطر بیشتر باشد ماندگاری آن بیشتر است! عطرهایی وجود دارد که باعث تحریک میل جنسی می شود! هرچه عطر گرانتر باشد، رایحه بهتری دارد!
۱۹۱۵ - عطرساز های خفن جان کارلز بنیان گذار مدرسه عطرسازی روتر، مربی عطرسازان به نام و مشهوری مثل مونیک شیلنجر و ژاک پولگ بوده است. عطرهای شانل را حتما می شناسید. یک از مشهورترین عطرهای این برند و شاید معروف ترین عطر دنیا شانل شماره 5 باشد. این عطر در سال 1921 توسط ارنست بو عطرساز فرانسوی الاصل متولد مسکو خلق شد. او اولین عطار شانل بود که به عنوان بینی در خانه عطر این برند مشغول به کار شد.
۱۹۱۶ - عطر روی پوست یا لباس؟ تقریبا در هر کلاسی که می پرسم کدام یک از شما به نظرتان عطر باید روی لباس باشد، حدود یک چهارم افراد دستشان را بالا می برند. برای کسانی که فکر می کنند، عطر بهتر است روی لباس استفاده شود، سه دلیل می آورم که بر مبنای آنها بهتر است عطر روی پوست استفاده شود.
۱۹۱۷ - اشتباهات عطرزدن عطر را از افشانه آن بو نکنید! بیش از سه عطر را پشت سر هم تست نکنید. انتخاب های خود را خیلی زیاد نکنید چون گیج می شوید.
۱۹۱۸ - آداب عطر چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟ چه زمانی عطر بخریم؟ خرید عطر را موقعی که خسته یا بیمار هستیم انجام ندهیم. موقع سرماخوردگی، بویایی انسان به شدت ضعیف می شود. حتی عطرسازها موقع سرماخوردگی کار نمی کنند. زمانی که خیلی گرسنه هستیم نیز زمان مناسبی برای انتخاب عطر نیست. بهتر است خرید عطر را صبح ها انجام دهیم. چون اولاً شامه انسان صبح ها قوی تر و سرحال تر است و در ثانی فروشندگان و مشاوران عطر، صبح ها سرشان خلوت تر است و احتمالاً بیشتر برایمان وقت می گذارند. این خلوتی محیط فروشگاه همچنین باعث می شود سرو صدای کمتری در محیط عطر فروشی باشد و ما بتوانیم با تمرکز بیشتری عطر را ببوییم و انتخاب کنیم.
۱۹۱۹ - بخش های رایحه عطر آن بخش از رایحه یک عطر که چند ثانیه بعد از عطر زدن به مشام می رسد و تا چند دقیقه دوام دارد، را رایحه فوقانی یا پیش رایحه می گویند. آن بخش از رایحه یک عطر که چند دقیقه پس از عطر زدن به مشام می رسد و تا چند ساعت دوام دارد را میان رایحه یا رایحه میانی یک عطر می نامند. آن بخش از رایحه یک عطر را که چند ساعت پس از مصرف به مشام می رسد و گاهی تا چند روز دوام دارد را پس رایحه یا رایحه پایه عطر می نامیم.
۱۹۲۰ - اسانس عطاری ها چیزی که در عطاری ها به عنوان اسانس طبیعی به فروش می رسد و مصرف خوراکی دارد، به شدت رقیق شده است.
۱۹۲۱ - بوییدن و انتخاب عطر صرفنظر از درست یا غلط بودنشان، سه روش متداول برای بوییدن یک عطر موقع امتحان کردن آن وجود دارد: روش اول بوییدن درب بطری عطر است. روش دوم استفاده از کاغذهای تست عطر (بلاتر) است. روش سوم که بهترین روش است. امتحان کردن عطر روی مچ دست است. روش پیشنهادی من برای تست کردن عطر. مراحل پیشنهادی من برای انتخاب عطر
۱۹۲۲ - آناتومی بویایی جزئیات آناتومی و فیزیولوژی بویایی خیلی علمی و پیچیده است. اما از آنجا که بنای این کتاب را بر سادگی گذاشته ام، هر یک از این سلولها را با یک نام ساده می خوانیم که با شکل و عملکرد هریک تناسب داشته باشد.
۱۹۲۳ - داستان دباغ مردی دباغ وارد بازار عطاران شد. تا پایش را به بازار عطر فروش ها گذاشت با بوییدن عطر و گلاب از هوش رفت. عطاران برای اینکه او را به هوش بیاورند به صورتش گلاب می پاشیدند، غافل از اینکه بنده خدا از بوی گلاب به این روز افتاده و از هوش رفته است.
۱۹۲۴ - عطر های عجیب خانه عطر دیمیتر یکی معروف ترین شرکت هایی است که عطرهای عجیب و غریب می سازد. تعدادی از عجیب ترین عطرهای این کمپانی را در زیر معرفی می کنیم
۱۹۲۵ - عطر چیست عطر، مایعی است که درون بطری های شیشه ای بسته بندی می شود و برای خوشبو کردن بدن انسان استفاده می شود.
۱۹۲۶ - اسانس چیست؟ اسانس به مواد خوشبو و خوش طعم می گویند. اما در عطرسازی منظور از اسانس، بخش معطر و بدنه یک عطر است که در آب قابل حل نمی باشد. در واقع اسانس مجموعه از از مواد و مولکولهای معطر است که در هماهنگی با هم رایحه یک عطر را ایجاد می کند.
۱۹۲۷ - عطرساز کیست؟ برای اینکه یک نفر بتواند به عنوان عطرساز در کمپانی های بزرگ عطرسازی شروع به کار کند، علاوه بر استعداد ذاتی بویایی، باید حدود سه سال آموزش ببیند. در این سه سال باید بتوانند رایحه 2000 ماده معطر را به خاطر بسپارند. بعد از آن در کنار عطرسازهای ماهرتر به عنوان دستیار کارآموزی کنند تا هنر عطرسازی را بیاموزند.
۱۹۲۸ - قدرت بویایی شما چشم های تان را با چشم بند، ببندید و از یکی از اعضای خانواده بخواهید که از آشپرخانه 4 چیز مختلف برایتان بیاورد و جلوی بینی تان بگیرد. چیزهایی مثل نان، قهوه، دارچین، سیر و پیاز که در هر خانه پیدا می شود. اگر در تشخیص این بوها دچار مشکل بودید، برای انجام تست بویایی به پزشک مراجعه کنید.

واردات آرایشی بهداشتی

راهنمای استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

۱۹۲۹ - روش های صاف کردن مو برای صاف کردن موها روش های مختلفی وجود دارد. شیمیایی، غیر شیمیایی، دائمی، نیمه دائمی و موقتی. همه آنها را اینجا مرور می کنیم.
۱۹۳۰ - صاف کردن غیر شیمیایی موها برای صاف کردن موها بهتر است تا حد امکان از روش های دائمی و شیمیایی پرهیز کنید.
۱۹۳۱ - صاف کردن مو شیمیایی صاف کننده های دائمی بر پایه تیو گلیکولیک اسید عمل می کنند. روش های ملایم تری مثل روش برزیلی و روش ژاپنی نیز برای صاف کردن موها معرفی شده است.
۱۹۳۲ - روش صحیح اصلاح صورت خیلی از دوستهای من می پرسند چرا هر وقت صورتم را اصلاح می کنم جوش می زند؟ برای انجام یک اصلاح صحیح، راحت و بدون عارضه با تیغ، لازم است اقداماتی انجام شود. قبل از اصلاح، صورت خود را به خوبی بشویید. به منظور حرکت آزاد و بدون اصطکاک تیغ روی پوست از خمیر ریش استفاده کنید. خمیر ریش های امروزی با دست قابل استفاده هستند.
۱۹۳۳ - روش ژاپنی صاف کردن مو اخیرا در آرایشگاه ها صحبت از روش جدیدی برای صاف کردن موها به نام روش ژاپنی یا یوکو می شود. می خواهید در مورد این تکنیک بیشتر بدانید؟ صاف کردن مو با روش ژاپنی در سه مرحله انجام می شود. ماده مؤثره محصول اصلی آمونیوم تیوگلیکولات می باشد. این روش با روش های حرارتی همزمان انجام می شود و خنثی سازی توسط لوسیون خنثی کننده انجام می گردد. بعد از این عمل 2 تا 3 روز نباید مو شامپو یا حتی خیس شود.
۱۹۳۴ - چگونه پوست خود را برنزه کنیم راه های گوناگونی برای برنزه شدن وجود دارد. آفتاب گرفتن، محصولات آرایشی برنزه کننده و سولاریوم سه روش اصلی هستند اما معمولا ترکیب این روش ها استفاده می شود. برخی افراد، برای برنزه کردن پول زیادی خرج می کنند و چند روز در ساحلهای آنتالیا و کوش آداسی حمام آفتاب می گیرند. اما برنزه که نمی شوند هیچ، پوستشان شبیه کارگران روستایی می شود. فکر می کنید چرا؟
۱۹۳۵ - روش صحیح استفاده از کرم های حاوی رتینول استفاده از رتینول را به موقع شروع کنید، از کم شروع کنید. مداوم مصرف کنید، شبها مصرف کنید. آموزش روش صحیح استفاده از محصولات رتینول دار توسط احسان حسنانی
۱۹۳۶ - شامپو کردن موها خیلی ها فکر می کنند شامپو کردن موها کار آسانی است و فکر می کنند تنها کاری که باید بکنند آن است که به حمام بروند، شامپو را روی سرخالی کنند، کف درست کنند، چنگ بزنند و آبکشی کنند. اگر شما هم اینطور فکر می کنید دست نگه دارید و این مقاله را اول بخوانید.
۱۹۳۷ - چه مقدار ضدآفتاب بزنم؟ چه مقدار ضد آفتاب برای هربار استفاده لازم است؟ دراین مقاله در مورد قانون دو انگشت صحبت می کنیم. این مطلب توسط احسان حسنانی ترجمه شده است.
۱۹۳۸ - کاندیشن کردن موها انتخاب کاندیشنر مرحله اول است. قبل از کاندیشن کردن موها، مو باید در حمام شامپو شده و پس از آن با دست یا حوله آبگیری شود. کاندیشنر را کف دست ریخته، دست ها را مالش دهید، سپس به صورت یکنواخت روی همه کارها پخش نموده و بعد از چند دقیقه جریان آب را از روی موی آغشته به کاندیشنر عبور دهید.
۱۹۳۹ - چگونه عطر بزنیم؟ درست عطر زدن به نظر من جرء نزاکت و آداب اجتماعی یک فرد است. برخی افراد وقتی از جایی رد می شوند تا چند دقیقه فضا را از بوی خودشان پر می کنند. اشتباه رایجی که بسیاری از افراد در عطر زدن انجام می دهند، استفاده از عطر روی لباس است. عطر را به جای لباس روی پوست بزنید، نقاط نبض دار پوست مثل مچ دست و یا زانوها ترجیح داده می شوند. در انتخاب عطر به سن و سال و موقعیت اجتماعی خود توجه کنید. در محافل دوستانه از عطرهای سرد و ترش و برای مجالس رسمی از عطرهای گرم و سنگین استفاده کنید.
۱۹۴۰ - شانه کردن و برس کردن از مهمترین مراحل شانه کردن موها انتخاب شانه و برس مناسب برای مو می باشد. شانه های چوبی با دندانه های پهن و بلند معمولا بهترین انتخاب هستند.
۱۹۴۱ - روش خشک کردن مو برای خشک کردن موها، آب مو را با حوله بگیرید اما چنگ نزنید. توجه داشته باشید که مو در حالت خیس، شکننده است. بنابراین با خشونت شانه نکنید. هیچ گاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید.

رپورتاژ آگهی

۱۹۴۲ - تولید با ظرفیت خالی لابراتوار آرایشی بهداشتی شمس با مدیریت آقای محمد وحیدی شمس آمادگی خود را برای تولید با ظرفیت خالی اعلام می کند. لابراتوار آرایشی و بهداشتی شمس | تولید ظرفیت خالی کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی با برند شما با اخذ کلیه مجوز های لازم از سازمان غذا و دارو | تولید طبق GMP و CE
۱۹۴۳ - موم زنبور عسل پویان شرکت پویان بیزواکس اولین تولید کنندهBEESWAX ارگانیک تخصصی در ایران است. موم زنبور عسل این شرکت خالص، بدون افزونی و رنگبرهای شیمیایی می باشد و با روش نانونالیزاسیون تهیه شده است. شرکت پویان بیزواکس در راستای اراده ملی مبتنی بر قطع وابستگی به کشور های خارجی، به حول و قوه خداوند وبا تلاش بی وقفه برای اولین بار در کشور موفق به تولید بیزواکس کاملا ارگانیک و با کیفیت ممتاز و منطبق با استاندارد برای مصارف صنایع ارایشی و بهداشتی گردیده است که در رنگهای ، سفید ، و زرد کم رنگ، ودر شکلهای گرانول و قالبی به صورت عمده و خرده قابل عرضه میباشد.
۱۹۴۴ - خرید عطر عطر خوشبو چیزی فراتر از یک رایحه خوش است چراکه می‌تواند تاثیر به‌سزایی در زندگی فردی و اجتماعی انسان بگذارد. درک افراد از رایحه‌های متفاوت یکسان نیست و گاهی ممکن است عطری که به مشام شما خوش می‌آید، برای شخص دیگری نامطبوع به نظر برسد. این امر طبیعی است و دلیل آن این است که افراد با تیپ‌های شخصیتی گوناگون و همچنین در موقعیت‌های زمانی و مکانی مختلف درک متفاوتی را از رایحه‌ها دارند. اگر شما هم می‌خواهید رایحه عطرتان در کنار حس لذتی که به شما می‌دهد، بیشترین تاثیر مثبت را روی اطرافیانتان داشته باشد، این مقاله را با دقت بخوانید تا در نهایت بتوانید عطری را انتخاب کنید که علاوه بر سازگاری با شخصیت شما، با فصلی که در آن هستید و مناسبتی که می‌خواهید از آن استفاده کنید تناسب داشته باشد.
۱۹۴۵ - سینره سینره، برند ایرانی محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از مو، مراقبت از پوست می باشد. انواع شامپوهای تخصصی و ضد ریزش مو از محصولات این برند می باشند. سینره در سال 93 مختخر به دریافت تقدیر نامه اشتهار به کیفیت از سازمان غذا و داروی ایران گردید. سینره در سال ۸۸ جایگاه برند برتر محصولات را به خود تخصیص داد. از افتخارات این شرکت می توان به دریافت نشان استاندارد بین المللی، کسب عنوان برند برتر و تندیس زرین برند محبوب ایرانی در گروه کرم های آرایشی بهداشتی اشاره نمود.
۱۹۴۶ - صدرا شیمی در این مقاله به صورت جامع و کامل کلیه مواد مورد استفاده در شوینده های لباس معرفی شده است. این گزارش رپورتاژ به سفارش شرکت صدرا شیمی تهیه شده است. سورفکتانت چیست؟ چگونه عمل می کند؟ بیلدرها و سازنده ها، قلیاها و غیره


• مطالب من

safi ingredients webinar2
وبینار ترکیب شناسی محصولات صافی و احیای مو در تاریخ 5 شهریور 1400 برگزار می شود. برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر کلمه صافی را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال بفرمایید

dvd10
پکیج آموزشی در حال حاضر شامل ده عنوان دی وی دی است که پیشنهاد می شود با ترتیبی که شماره گذاری شده استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 ارسال فرمایید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید


راهنمای خرید عطر همه چیز در مورد سورفکتانتها موم زنبور عسل پویان تولید با ظرفیت خالی
linkedin facebook youtube gplus instagram aparat aparat

تمام مطالب این وب سایت با قلم احسان حسنانی نگاشته یا ترجمه شده است. کپی برداری فقط با ذکر منبع و درج لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است.